Skocz do zawartości
msn

Zalman Zm-stg1

Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie Zalmana pojawił się nowy produkt - ZM-STG1. Jest to płynna, wysokoefektywna pasta termoprzewodząca.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Specyfikacja:

 

- Type : Non-curing compound

- Capacity : 3.5g

- Specific Gravity : 2.86

- Temperature Stability : -45°C to 150°C (-49°F to 302°F)

- Thermal Conductivity : 4W/mK

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Na wykresie widać, że nowa pasta dobrze się zapowiada, ale z oceną trzeba jednak poczekać na wyniki niezależnych testów.

 

Z pewnością będze to wydajny produkt, jak każdy ze stajni koreańskiej firmy.

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

 

Ktoś wreszcie pomyślał i zastosował prosty, a skuteczny przedmiot do aplikacji pasty, jakim jest pędzelek. Tego właśnie brakowało w Coollaboratory Liquid Pro.

 

 

EDIT: Aha, zapomnaiłem - cena w Anglii to 6 funtów - czyli mniej więcej tyle, co u konkurencji, a pasty jest więcej.

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przewodzi prad?

No właśnie tego szczegółu nie udało mi się ustalić... ;)

 

Wydaje mi się że nie, to już era past przewodzących ciepło, nie prąd.

Edytowane przez msn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak zestawienie tych 2 past. Bo jedna rzecz dziala na korzysc zalmana napewno:

 

masa 3.5g

vs 1g coolaboratory liquid pro

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz sie nie moge jej doczekac. Mam nadzieje ze nie bedzie jakas strasznie droga..

EDIT: Aha, zapomnaiłem - cena w Anglii to 6 funtów - czyli mniej więcej tyle, co u konkurencji, a pasty jest więcej.

w pierwszym poscie ostatnia linijka :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No trzeba przyznać że pasta całkiem ciekawa, ciekawe tylko czy będzie ten koszmar z jej usuwaniem tak jak to było z Colarbotary (czy jak to sie tam pisze) i czekam na jakis teścik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i chce sie juz na 100% upewnic czy to nie koroduje z aluminium itp... no w prost pytajac, czy to nie bedzie sie z czyms gryzlo z zalmanem 7700 Cu na moim procku? (Nie powinno, w koncu to stajnia zalmana i chyba robia pod swoje produkty ;) ) Bo jesli jest git to zaraz zamawiam :D

 

PS. Pradu nie przewodzi z tego co widze.

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i chce sie juz na 100% upewnic czy to nie koroduje z aluminium itp... no w prost pytajac, czy to nie bedzie sie z czyms gryzlo z zalmanem 7700 Cu na moim procku?

napisz maila do coolinga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i odpisali z coolinga i powiedzieli ze ni h*** wiedza i podali mi tego samego linka co podal fazi86 do recki w jakims magicznym jezyku. Wg. jedynie zrozumialego wykresu pasta wypada swietnie w porownaniu do AS5. No bralbym juz dzis ale nie chce miec takiego zonka jak pewien uzytkownik z collaboratory :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej prawda. I trzeba nawet uwazac z miedzianymi wersjami zalmana 7700 poniewaz obok owszem miedzianej podstawki sa aluminiowe bloczki ktore trzymaja listki w kupie i to wlasnie te bloczki aluminiowe zostaly u pewnego kolesia zmasakrowane, doslownie sie rozlecialy na kawalki przez collaboratory.

 

Tak ze ostroznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Nom pasta jest naprawde dobra tylko ciekawe jak z nakładaniem i usuwaniem, pozatym na jakich coolerach można stosować, mam nadzieje że na alu również :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi.

O maly wlos nie kupilem CLP. Tylko teraz jedno wiarygiodne porownanie jej do zalmana i kupowac. Mamy taniej, ponad 3x wiecej pasty. Ale jak ma byc np o 2c gorsza to lepiej kupic clp wg mnie. Jak juz wydawac tyle na paste to ma byc NAJLEPSZA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wam dam porownanie z papka zalmana dolaczona do 7700 Cu ktory siedzi na piekielnie goracym prescott-cie. Tempy z idla znam bardzo dobrze, jedynie co to bede musial jakies stress testy porobic zeby miec odczucie roznic temp. w pracy.

 

Czym najlepiej zameczyc proca? Puszczalem juz SP2004 i jakies inne bajery ale wyzsze temperatury osiagalem w Nero Recode przy analizowaniu i kompresowaniu filmow DVD (Jeszcze jak mialem boxowy cooler to wentyl chcial z zawiasow wyskoczyc a na procu bylo 84*C :lol:). Tak ze jakis konkret prosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp2004 jest wysatrczajace. Tylko mnie interesuje porownanie do coolaboratory liquid pro. Nawet porownanie zalmana z as5 nie wiele mowi. Chodzi o roznice miedzy 2ma najlepszymi pastami na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sp2004 jest wysatrczajace. Tylko mnie interesuje porownanie do coolaboratory liquid pro. Nawet porownanie zalmana z as5 nie wiele mowi. Chodzi o roznice miedzy 2ma najlepszymi pastami na rynku.

Porównanie z AS5 mówi że jest 3 stopnie gorsza od CLP :wink: Ale to tylko takie gdybanie (równie dobże może być tylko 2 st gorsza albo 4st. gorsza), jak mi ktoś zafunduje ta paste to wam zrobie podównanie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu takie marne grzanie mi wychodzi jak puszcze 2 sesje SP2004?

Weź zainstaluj program do przerabiania avi->rmvb (Easy RealMedia Producer) i przerób jakiś plik ok 100MB - po paru % procek bedzie "płonął" ;) - ja zawsze tym sprawdzam stabilność kompa - jak przerobi taki 100MB pliczek to jest na 10000% stabilnie :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, że na XS nie umieją nakładać tej pasty to już śmiech na sali :lol: Dobrze nałożona collaboratory daje 5-6*C względem AS5 czyli gdzieś 7-8*C wzgledem cerama :wink:

 

Oczywiście zależnie od chłodzenia różnice mogą być inne, ja to pisze z własnego doswiadczenia (chłodzenie to zalman 7000A-Cu :wink:)

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...