Skocz do zawartości
yuucOm

Ulteo - Nowy Linux...

Rekomendowane odpowiedzi

Nie dawno dowiedziałem sie o nowej (jeszcze tworznej ) dystrybucji Linuxa pod tajemniczą nazwą Ulteo. Tworzeniem tego systemu zajmuje sie człowiek od Mandrake'a i Mandrivy linux czyli sam Gaël Duval. System ma być przyjazny dla użytkownika i bardzo intuicyjnym interfacem. Jak sam Duval zaznacza ma to być system 'domowy', który ma zmienić sposób patrzenia na Linuxa jak i na systemu operacyjne w ogole. Pierwsze beta test zapowiedziane są na maj tego roku - czyli już na dniach.

 

Wiecej informacji znajdziecie na stronach: ulteo.org i www.ulteo.com. Moim zdaniem bedzie to rewolucja w swiecie Linuxa ;). Już sie nie moge doczekać beta testów. Co Wy o tym sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem bedzie to rewolucja w swiecie Linuxa ;). Już sie nie moge doczekać beta testów. Co Wy o tym sądzicie ?

 

Sam jestem ciekaw, jest duża szansa, że będzie lepszy nawet od Ubuntu. No nic czas pokaże.

Po czym wnosicie, że będzie taki super? Na stronach projektu nie ma słowa o szczegółach tej rewolucji (a slogany i szumne obietnice jakoś na mnie nie działają ;-)). Poza tym wystarczy wejść na stronę distrowatch.com i zobaczyć, ile się nowych niby rewolucyjnych dystrybucji rodzi. Ale summa summarum przyznaję racje Grimlockowi - czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Prawie jak Windows... :?

No własnie o to chodzi. Ja w linuxie szukam user friendly + przynajmniej dobra obsułga KDE a takich distro dzisiaj mało (właściwie to wcale nie ma). Linuxy są stabilne ale w textowym a w graficzny (szczególnie KDE) mało które distro sprawdze sie choiciaż dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o to chodzi. Ja w linuxie szukam user friendly + przynajmniej dobra obsułga KDE a takich distro dzisiaj mało (właściwie to wcale nie ma). Linuxy są stabilne ale w textowym a w graficzny (szczególnie KDE) mało które distro sprawdze sie choiciaż dobrze.

Aj, ja mam gentoo i freebsd i KDE jest bardzo stabilne. Wszystko zależy od odpowiedniej konfiguracji, a unixy to systemy z ogromnym potencjałem, ale faktem jest, że poczatkującemu mogą sprawić dużo kłopotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj, ja mam gentoo i freebsd i KDE jest bardzo stabilne. Wszystko zależy od odpowiedniej konfiguracji, a unixy to systemy z ogromnym potencjałem, ale faktem jest, że poczatkującemu mogą sprawić dużo kłopotów.

Proste, że można zrobić kapitalny system (właśnie na przykładzie gentoo) ale jak sam napisałeś to nie jest zadanie dla początkujacych (imo nawet srednio zawansowani mają problemy). W takim przypadku już nie jest to system "user friendly".

 

Co do Ulteo to czekamy na 1 testy które sa zapowiedziane na początek tego lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandriva zwolniła Gaela Duvala bo gość chciał tworzyć system dla użytkowników a im tylko o kasę chodziło, Zbudował im system a oni go zwolnili - załosna chciwość - też nie zgadzałbym się z taką polityką firmy. Mam nadzieje że jego nowy projekt wypali i Ulteo dokopie Mandrivie. Kto inny mógłby to zrobić jak nie sam jej twórca - trzyma kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandriva zwolniła Gaela Duvala bo gość chciał tworzyć system dla użytkowników a im tylko o kasę chodziło, Zbudował im system a oni go zwolnili - załosna chciwość - też nie zgadzałbym się z taką polityką firmy. Mam nadzieje że jego nowy projekt wypali i Ulteo dokopie Mandrivie. Kto inny mógłby to zrobić jak nie sam jej twórca - trzyma kciuki.

Dokładnie. Oby wyciagną najlepsze rzeczy z mandrivy (bez tony błedów itp) i innych systemów i skleił to w coś naprawde dostępnego ;). Szkoda ze jeszcze nie ma jakiś filmików z alfy czy czegoś takiego. No nic. Czekamy nadal na 1 testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech lepiej zaczną sterowniki pisać pod linuxy, bo qrde problemy mam z drukarką. Nie mówiąc o instalacji sterowników do grafy i ogólnej obsługi. Jak dla mnie po ostatnich doświadczeniach innych ludzi z linuxem to moja wiara przestała być taka silna :P

 

P.S Oczywiście bez obrazy dla ludzi wrazliwych nt. leniucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luz wiem o co chodzi ;). Nawet na tak "niby" przyjaznej mandrivie zainstalowanie sterów do grafy (a raczej skonfigurowanie) wcale nie jest łatwe. A w przypadku niektórych kart wręcz niemożliwe ;). Ok ale mniejsza z tym juz ot nie robie i czekam na nowe info dot Ulteo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej negatywnie jestem nastawiony do tego projektu. Boję się, że powstanie coś na wzór Xandrosa, gdzie domyślnie pracuje się na roocie i jest podrasowany OO.o do czytania Jedynych Słusznych Plików.

 

Obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że ubuntu to słaby system, jedyne jego plusy to spójne środowisko graficzne, jego popularność wywodzi się nie z jakości systemu, tylko z faktu iż Canonical LTD wysyła za darmo płytki, nie są to puste słowa bo sam osobiście testowałem kilka wersji tego systemu, za każdym razem wywalałem go z dysku i wracałem do slacka, najgorsze były te kosmiczne zależności...

 

Co do samego Ulteo, to nie wróże mu zbyt dobrze, powodem tego jest fakt iż dystrybucja tworzona jest przez jednego z autorów Mandrake/Mandriva, są to mulaste i słabe systemy. Jeżeli w Ulteo pójdą po tej samej linii system będzie się cieszył jedynie powodzeniem u ludzi lubiącym bajery i mającym mocne sprzęty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie masz racje co do Mandrivy (2005 i 2006le i fe) muliły strasznie na każdym sprzecie :/. Ale tutaj jest inny koncept gdzie domowy nie zawsze oznacza nieszybki i niestabilny ;).

 

A tak btw bety nadal nie ma, ale za to jest "nowa" strona http://www.ulteo.com/main. W sumie warto oblokac :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie jakiś nowy news o Ulteo. Otóż zaczeły sie juz "alpha testy". "Chętnych do testowania" i ogolnie do obczajenia o co biega zapraszam na http://www.ulteo.com/main/. A zapowiadali bete na początek wakacji :lol:. W sumie trzeba im wybaczyć bo mają mały team.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO nareszcie nadeszła ta chwila:

December 6th, 2006 - First Ulteo alpha release - The very first public release of Ulteo is now available for download. This is an alpha version of the core system. Please read the announce online and release notes. We're looking for FTP mirrors! Have fun!

http://www.ulteo.com/main/ - Strona głowna

http://www.ulteo.com/main/download.php - Download

 

Kurcze nie mam nagrywarki wiec nie mam co ścigać jak narazie :?. Może bedzie w jakimś piśmie. Kto sciganie niech opisze swoje wrażenia :). Moze jakoś uda mi sie załatwić nagrywarke.

 

Plik iso zajmuje tylko 630MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm : za każdym razem jak chcesz spróbować jakieś distro to instalujesz je na hdd obok windy ? walnij sobie vmware i tam instaluj, ja mam vmware i 8 różnych dystrybucji na nim i jak chce z jakiejś skorzystać to stukam mychą w vmplayera i gotowe, bez przerywania pracy na kompie ;) i to byłoby dobre dla Ciebie bo można zamiast napędu CD zamontować plik ISO i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...