Skocz do zawartości
Blade O'

Sony Vaio Fj 270 P - Recezja - 56k Be Aware :d :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Jako, ze sprzedaje moja slynna Toshiba P25, stwierdzilem ze moj nastepny laptop napewno bedzie tanszy i bardziej mobilny :D .... Rozgladalem sie po internecie i znalazlem kilka ciekawych ofert :)

Sony SZ 140, Sony TX 650p, Asus W3J, Sony FJ 270p, Alienware Sentia M3400, Dell 710m i wiele innych. Ograniczony moim funduszem, znalazlem swietna promocje na latopa Sony Vaio FJ 270p.

Jako, ze bede urzywal laptopa dosc czesto w drodze oznacza to, ze musi mobilny i poreczny - Wszystko to spelnilo sie z Sony Vaio FJ 270p.

 

Oto Specyfikacja:

 

-14' WXGA Xbrite

-I915m

-PM 1.83Ghz

-1Gb DDR2 533Mhz

-100Gb 5400rpm

-8xDVD DL

-Intel Graphics 900

-Kamera 1.3mpix + mikrofon

-3xUSB, FireWire, VGA, Bluetooth, Ethernet, WiFi

-Waga = 2.5Kg

 

 

Wiec zobaczmy jak FJ 270p prezentuje sie pod wzgledem slylistycznym.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Stylistyka laptopa jest zawsze kwestia gustu jednak musze przyznac, ze jestem pod wrazeniem. Laptop prezentuje sie bardzo profesionalnie jak i nowoczesnie. Wykonanie laptopa stoi na bardzo wysokim poziome. Plastiki uzyte sa najwyzszej jakosci i nie doswiadczymy zadnych trzeszczen. Porownojac Sony do Apple to juz inna sprawa. Powerbook jest zrobiony calkowicie z Aluminum i po przesiadce do maszyny Sony na poczatku mozna czuc braki w wykonaniu. Jednak porownojac Sony do innych laptopow na rynku prezentuje sie on bardzo dobrze. Wszysko jest solidnie wykonane z bardzo dobrej jakosci materialow i sprawia mile wrazenie :)

OCENA 4/5

 

Zobaczmy jak porty sa rozlozone na laptopie ....

 

Dołączona grafika

 

Z lewej strony widzimy slot PCMCIA, nastepnie port USB, dalej jest VGA, FireWire i modem + ethernet.

 

Dołączona grafika

 

Z prawej Strony mamy, Wejscia Audio, nastepnie 2xUSB i Nagrwareke DVD (8xDVD DL)

 

Dołączona grafika

 

Z przodu mamy sterowanie WiFi i Czytnik kart Memory Stick od Sony :D :)

 

Dołączona grafika

 

Z tylu mamy piekne logo Sony Vaio

 

Wydajnosc

 

Laptop jest oparty na chipsecie Intela I915m. Sercem Laptopa jest Pentium M 1.83Ghz 533Mhz. Jako ze moj poprzedni laptop to apple powerbook porownanie wydajnosci jest dosc nierowne jako Mac OS X utylizuje moc procesorow Power PC o wiele lepiej niz Windows, platformy Intel. W dodatku Mac to System zamkniety i wszystko dziala o wiele szybciej od Windowsa na roznych platformach. Sony vaio radzi sobie bardzo dobrze. Wszystko laduje sie bardzo szybko (Windows max 16sex) Kopiowanie filmow DVD na dysk jak i inne operacje saw wykonana bardzo szybko. Jednak porownajac Windowsa do platformy Apple okazuje sie ze powerbook potrafi sobie lepiej poradzic z Multitisking. Pomimo uruchomieniu kilku programow naraz system zachowuje duzo wydajnosc i nie zawiesza sie co jest dosc czest spotkane w platformie Microsiftu. Laptop posiada 1Gb ram i 100gb 5400rom HDD co takze wplywa na ogolna wydajnosc systemu.

 

Ocena 4/5

 

Benchmarki:

SuperPI 2M = 1m 39s

 

3dMark2005 = 279ptk

 

PcMark2005 = 2,099

 

 

Screen

Tuataj widac gdzie Sony spisuje sie najlepiej. Jakosc wyswietlacza LCD jest na najwyzszym poziomie. Sony od dawna byl juz znany z bardzo dobrych paneli LCD dla laptopow. Wyswietlacz to 14' WXGA (1280x768) Xbrite. Naprawde jestem pod wrazeniem jakosci wyswietlania kolorow i przede wszystkim jasnosci LCD. Ten wyswietlacz jest jasniejszy od 17' Apple Powerbook!!!!!! Naprawde jest to wycznyn. Jezeli poszukujesz laptopa z jednym z najlepszych wyswietlaczy LCD - inwestuj w Sony. Oto zdjecia ....

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Heat/Fans ...

 

Laptop pod wzgledem chlodzenia sprawuje sie bardzo dobrze. PM ktory pobiera tylko 25W jest perfekcyjnym polaczeniem pomiedzy mobilnoscia a wydajnoscia. Wentylator od procesora w porownaniu do powerbooka wlaczy sie od czasu do czasu jednak jest naprawde cichy i nie dekoncentruje uzytkownika. Laptop podczas stresu jak i w stanie spoczynku utrzymuje swietne temperatury co oznacza ze zadna czesc laptopa nie nagrzewa sie na tyle zeby sprawic dyskomfort.

 

Ocena 5/5!!!!

 

Klawiatura/TouchPad

 

Klawiatura Sony Vaio jest wieksza od tej montowanej w powerbookach!!!! Tak to prawda!!! Jest naprawde duza i komfortowa w pisaniu. Mozna okreslic to za wycznyn w maszynach przystosowanych do mobilnosci. Klawisze sa bardzo dobrze wyczuwalne co sparwia pisanie duzych prac o wile bardziej przeyjemne. TouchPad nie wyroznia sie niczym szczegolnym, oprocz jednej funkcji. Mianowicie tak jak w Powebooku, Sony vaio oferuje mozliwosc przesuwanis stron i textu w roznych kierunkach po przylozeniu palca do prawego rogu TouchPada. Maly drobiazg ale bardzo poreczny i przydatny.

 

Ocena 5/5

 

Kamera/mikrofon

 

Laptop posiada wbudowana kamere internetowa (1.3mpix). Musze przyznac ze jestem pod wrazeniem!!! Software sony oferuje bardzo duze mozliwosc konfiguracji kamery!!! Jasnosc, kontrast, Rozdzielczosc zdjec, intensywnosc Flesh-u itd. itd. Naprawde milosnicy gadzetow beda bardzo zadowoleni. Mikrofon jest kolejnym dodatkiem ktory niczym specialnym sie nie wyroznia - poprostu jest i dziala.

 

Dołączona grafika

 

 

Ocena 4.5/5

 

 

 

 

 

Inne zdjecia:

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

To be continued ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co sie zapisal a juz recenzja, szybkosc godna podziwu ;) A recke juz dodaje do spisu no i...witamy wsrod najlepszych!! ;)

Dzieki Mastah ... jestesm tutaj nowy ale bardzo ciekwie wszystko tutaj wyglada .... :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna maszyna. Jesli mozna to ile Cie to kosztowalo?

Osobiscie po doswiadczeniach z moim FSC (uwazam ze swietny w swojej klasie) planuje sie przesiasc na cos mniejszego, poki co 'napalilem' sie jak cholera na asusa maSTHa212 (tylko cena mnie ciut nie przekonuje hehe :))

ale taki soniacz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna maszyna. Jesli mozna to ile Cie to kosztowalo?

Osobiscie po doswiadczeniach z moim FSC (uwazam ze swietny w swojej klasie) planuje sie przesiasc na cos mniejszego, poki co 'napalilem' sie jak cholera na asusa maSTHa212 (tylko cena mnie ciut nie przekonuje hehe :))

ale taki soniacz..

Za dwa tygodnie wracam do Krakowa zeby odwiedzic rodzine i mam zamiar sprzedac go na Allegro za 4500zl (Cena podlega negocjacj ) W3J jest bardzo udanym modelem jednak $1900 to dosc duzo :(

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm mam takie malo nietypowe pytanie bo siostra siedzi w Irlandii i ma tego laptopa wedłgu recenzji ma mikrofon wbudowany hmm tylko po instalacji skype ona mnie slyszy a ja jej nie czy moze w oprogramowaniu sony albo gdzies trzeba cos ustawic a ona jest zielona odnosnie kompow (juz jestem pod wrazeniem ze zainstalowala skype i konto zalozyla)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...