Skocz do zawartości
Blade O'

Ipod Video 30gb - Recezja - 56k Be Aware :d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

 

Intro

 

Zawsze w wolenj chwili lubialem sluchac muzyki. Jako, ze muzyka jest podstawa dobrej imprezy jak i sampoczucia postanowilem nie rozlaczc sie z nia nawet jak jestem w drodze. Tak oto zakupilem moj pierwszy kombajn multimedialny HP RX 3715 (Recezja takze na Forum PClab). Sprzet jest calkowicie z gornej polki i radzi sobie z kazdym poleconym mu zadaniem. Video, Audio, Wi-Fi - nie ma dla niego problemu. Jednak PDA nadal opieraja sie na przechowywaniu danych na kartach pamieci typu flesh. Pomimo, ze zakupile do mojego palmtopa karte SD 1Gb nadal nie wystaraczalo to na pomieszczenie moich ulubiomych utworow, ktorych juz zgromadzilo mi sie ok. 15Gb. Jako, ze jestem fanem marki "Apple" postanowilem zakupic odtwarzacz Mp3 - Apple Ipod 30Gb. Bedzie to moj najlepszy zakop w tym roku ... dlaczego, zapraszam do daleszej recezji zeby sie o tym przekonac ....

 

Apple Ipod Video 30Gb

Po otwarciu opakowania znajdziemy:

-Apple Ipod 30Gb

-Kabel USB

-Sluchawki

-Pokrowiec

-CD z opragramowaniem

-Instrukcje obslugi

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wyglad zewnetrzny

 

Ipod jest wedlog mnie najpieknieszym odtwarzaczem Mp3. Firma Apple przyzjwyczaila nas juz, ze jej produkty nie maja szans z konkurecja pod wzgledam wygladu. Inne firmy takie jak: Creative, Iriver, Sony itd. poprostu nie maja szans konkurowac z ipodem pod wzgledem gabarytow jak i ogolnego wrazenia wizualnego. Kiedy konkurencja wyglada jak cegla, Apple przedstawia produkt o bardzo klasycznym jak i wyrafinowanym wygladzie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Gabaryty Ipoda takze robia wrazenie!! Trzeba przypomniec poniektorym, ze ten oto produkt posiada 1,8' dysk twardy o pojemnosci 30Gb lub 60Gb!!!! Apple byl pierwsza firma w histori rozwoju czlowieka, ktora wprowadzia idea dysku twardego w odtwarzaczu Mp3.

 

Specyfikacja:

 

Holds up to 15,000 songs(2) and full-color album art

 

 

30GB model is 4.1 x 2.4 x 0.43 inches; 60GB model is 4.1 x 2.4 x 0.55 inches

 

Bright 2.5-inch, 320 x 240 pixel TFT display

 

Up to 20 hours of battery life(5)

 

Holds up to 25,000 photos(3)

 

Holds up to 150 hours of video(4)

 

Plays video or photo slideshows on TV via the optional Dock

 

Apple Click Wheel

 

Accessory-compatible Dock connector

 

Dock works with the new Apple Remote

 

Charges and syncs via USB

 

Works with Mac OS X or Windows 2000/XP

 

Syncs contacts, calendars and to-do lists

 

Menu

 

-Menu Ipod-a jest zrealizowane bardzo estetycznie jak i praktycznie. Dostep do kazdej opcji jest wrecz intuicyjny co powoduje bardzo latwa obsloge produktu. W Menu Glownym mamy kilka glownych opcji takich jak: Muzyka, Zdjecia, Video, Dodatki, Ustawienia, Teraz Odtwarzane oraz wymieszaj utwory.

-Muzyke mozemy podzielic na listy skomponowane w iTunes. Apple standardowo daje 6 podstawowych, takich jak: "Most Rated", My Top Favourites" itd. Do utworow mozemy dostac sie takze poprzez albumy jak i ich wykonwacow. Mozliwosci jest tutaj bardzo duzo i kazdy bedzie zaspokojony pod tym wzgledem.

-Ustawien samego iPoda takze jest mnostwo, np: equalizer, tworzenie wlasnego menu, czas podswietlania, korekcja dzwieku, data i czas, jezyk itd itd. Naprawde jest w czym wybierac i kazdy ustawi wlasciwosci ipoda do swoich wymogow.

 

Funkcje Multimedialne

 

 

Muzyka

 

Specyfikacje:

 

AAC (16 - 320 K bps), Protected AAC (z iTunes Music Store), MP3 (16 - 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formaty 2, 3 i 4), Apple Lossless, WAV, AIF

 

Jak widac iPod radzi sobie z kazdym popularnym formacie audio. Zapewne wiekszosc z nas posida utwory zapisane w formacie Mp3, jednak zawsze jest milo wiedziec, ze nasz iPod poradzi sobie takze z AAC i WAV.

Jakosc muzyki w iPodzie jest poprostu zaskakujaca!!! Czasami sie zastanawiam czy nie przebije wiekszosci wlutowanych kart muzycznych w plyty glowne!!! Naprawde, dzwiekowi nic nie brakuje - zarowno jak bas jak i weryfikacja szumow z Mp3 jest na najwyzszym poziomie!!!! Standardowe sluchawki zapewniaja bardzo dobra jakosc dzwieku i nie zamierzam na razie ich zmeniac. Potrafia dosc glosno nachalasowac. Chociaz audiofile napewno zakupia sobie sluchawki ktore bede im jeszcze bardziej sprawiac przyjemnosc w drodze.

 

 

Zdjecia

 

Specyfikacje:

 

Synchronizuje zdjęcia dp przeglądania w iPodzie w formatach JPEG, BMP, GIF, TIFF, PSD (tylko Mac) i PNG

 

Takze w dziedzine vizualnej iPod radzi sobie calkiem niezle. Osobiscie nie wyobrazam sobie kogos kto potrzebowal by jeszcze wiekszego wsparcia dla formatow zdjec w urzadzeniu przenosnym. 2.5' wyswietlacz 262tys. kolorow jest wystarczajaco duzy zeby nacieszyc sie zdjeciami z wakacji jak i swoich przyjaciol. Jakosc zdjec jest na najwyzszym poziomie!!!

Dostanie sie do zdjec jest bardzo proste i mozna takze wybrac tryby wyswietlania zdjec, np:

Cala fototeka naraz albo tylko pojedyncze zdjecia. Jedyny minus jaki zazucil bym iPodowi pod tym wzgledem jest to, ze nie ma opcji "Pan & Scan". Przydala by sie aby nacieszyc sie pelna rozdzielczoscia zdjec. Jednak nie psuje to w zadnym razie wrazen z uzytkowania iPoda jako przenosnj fototeki!!!

 

 

Video

 

To zostawie na koniec .... :)

 

 

 

iPod i Xbox 360

 

Kazdy ktory posiada konsole Xbox360 wie, ze nie da sie skopiowac Mp3 z CD tylko trzeba je pobrac za posrednictwem LAN. Troche szkoda ale zeby chociaz PS3 mozna bylo by poaczyc z PC i skopiowac swoje pliki multimedialne to bylo by dobrze :D Tak wiec Xbox360 posiada USB i iPod posiada USB dlaczego by ich w takim razie nie polaczyc. I tak z Ipoda mozemy skopiowac cala muzyke na HDD w xboxie!!! To nie koniec, tak somo mozemy postapic ze zdjeciami jak i plikami video!!! Naprawde dosc imponujace wsparcie :) Microsoft i Apple jednak jak liderzy w swoich dziedzinach nie moga sie izolowac na zawsze :) Zapraszam do zdjec....

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

... Tak proste ... potega USB :)

 

iPod vs. Hp RX 3715

 

Narazie tylko zdjecia gabarytow .... to be concluded :)

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna zabaweczka :) Kumpel mi mowił że jest możliwośc wgrana na ten sprzęt Linuxa. Mówił prawdę czy dałem sie w konia zrobic ?

Tak na apple Ipod 4G mozna bylo wgrac linuxa i odtwarzac pliki video :D :) Nie jestesm pewien czy jest to mozliwe w 5 generacji :D

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wpadka milosnicy dobrego dzwieku i topic bedzie trzeba zamknac, tak jak ten w Alternatywnych Plaformach :P

 

OT: O co chodzi z tym "56k be aware" w kazdym Twoim temacie? o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wpadka milosnicy dobrego dzwieku i topic bedzie trzeba zamknac, tak jak ten w Alternatywnych Plaformach :P

 

OT: O co chodzi z tym "56k be aware" w kazdym Twoim temacie? o.O

moredator a troll :D :) ... 56k to ostrzezenie dla ludzi kozystajacych z modemu :) (duzy rozmiar zdjec)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci : slyszales cos innego niz iPod? Bo mowisz ze super dzwiek, ze nic nie brakuje. A miales na uszach sprzet iRivera albo iAudio? Pytam bo tak mnie naszlo ze dosc nieobiektywna ta recka jest jesli nie ma porownania do innego sprzetu, wtedy dopiero widac roznice, plusy i minusy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moredator a troll :D :)

Nie zrozumialem dowcipu... Jak jestes ciekaw, polecam sie wybrac do dzialu Alternatywne Platformy i znlezc tam zamkniety topic z recenzja iPoda 5g. Wzorcowy przyklad jak nie nalezy dyskutowac na forum internetowym :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie Zen-y z Creativa maja lepszą jakosc dzwięku ;) mozecie sie z tym nie zgadzac, ale Creatrive robi w dzwieku juz dlugo, a apple.. no coz, poza tym mam Zena od paru lat i swietnie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative chyba zrobil pierwszego ever mp3 playera, jeszcze jak istaniala firma Rio a model to chyba byl PMP-300, 64 MB na pokladzie, bateria starczala na 2 godzinki (jeden paluszek). Nadal mam go jeszcze gdzies w pudelku ;)

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poczytalem posta, jak tez tego zamknietego. NIe mialem okazji uzywac zadnego z wymienianych. Mam jedynie jakiegos mp3 playerka. Moje spostrzezenia to:

-kazdy wychwala jakos dzwieku itd

ale czy nie bierze sie pod uwage dostepnosci muzyki. Z tego co sluszalem to ipod jest bezkonkurencyjny, nie slyszalem o Itunes dla pozostalych, ani o sensownie rozwinietym systemie sprzedazy muzyki. Tu niewatpliwie apple gora. Prawda p2p, ale ja gdybym w stanach mieszkal (albo choc przynajmniej zarabial) to wolalbym kupic muzyke w istore a nie krasc ja od wojka czy innego p2p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakosc dzwieku - nie jest porazajaca. zla nie jest - standard.

Mam ipoda i irivera - obydwa sprzety przetestowalem na sluchaweczkach kossa i senheissera.

Iriver wydaje mi sie odrobine lepszy, ale melomanem nie jestem.

szczerze mowiac to mozna kupic na allegro male plejerki z tajwanu za 300 zl i tez maja niektore bardzo dobry dzwiek (mialem okazje bawic sie mini mp4 rok temu i zdebialem - 410 zl a taki kapitalny dzwiek nawet na fabrycznych sluchawkach), tylko wykonczenie padaka.

 

jesli chodzi wlasnie o solidnosc i wykonczenie stawiam na irivera. ipod jest ze specjalnej odmiany lastiku i szkla bardzo wrazliwego na zarysowania ;) szkielko sie porysowalo po 2 godzinach noszenia na pasku o plastikowy klip do smyczy. irivera mam prawie 2 lata i zero rys na wyswietlaczu. szkielko w ipodzie do tego strasznie cienkie. obawiam sie ze to nei sprzet dla aktywnych.

 

kolejna wada iTunes - moze dobre do kupowania muzy, ale jako manager plikow jest tragiczne. i jeszcze trzeba ten syf quicktime miec bo inaczej bedzie marudzil. oczywiscie mozna sobie wgrac pluginy do winampa i wgrywac inaczej, ale jak sie wydaje tyle kasy to mogloby byc to lepiej zaprojektowane.

 

dodatkowo soft jest strasznie wolny - chyba zywcem przekompilowany pod microsoft. irytujaca dlugo sie to instaluje

 

kolko ipoda - tu strzal w dziesiatke. najlepszy sposob podglaszania jaki mozna miec moim zdaniem. do gry w arkanoida jednak nadaje sie tak sobie ;)

 

odnosnie wideo - propouje kupic samsung q1 jak sie pojawi w europie. prawdziwy palm na win xp z cardbusem a nie jakis badziew. o urztecznesci komputera decyduje w koncu mnogosc oprogramowania jakie mozna dostac. mam jornade 720 wiec wiem co mowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative chyba zrobil pierwszego ever mp3 playera, jeszcze jak istaniala firma Rio a model to chyba byl PMP-300, 64 MB na pokladzie, bateria starczala na 2 godzinki (jeden paluszek). Nadal mam go jeszcze gdzies w pudelku ;)

Nie bylo firmy RIO... tylko Diamond Multimedia!!! ;) Ichniejsze dtwarzacze sie nazywaly Rio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...