Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik Rev 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem poprawic troche swoje WC. Po dyskusjach z Wami, wyszlo cos takiego:

 

Fotki robione na szybko. Ale mam nadzieje ze to co najwazniejsze to widac na nich :)

Mile widzane uwagi, ktore pozwola mi na poprawienie jeszcze WC.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dzisiaj zrobie zdjecia jeszcze w nocy. Aby pokazac jak sie prezentuje instalacja z oswietleniem. Natomiast co do temperatur. Po dolozeniu trzeciego bloku - wzrosly. W chwili obecnej cale WC jest w fazie testow. Ale po 4h pracy komputera, temp. sa nastepujace:

 

CPU: 33

GPU: 35

NB: 36

H2o: 27

 

Oczywiscie temperatury w idle. Przy wlaczonych pieciu katodach UV. Zauwazylem ze po wylaczeniu ich. Temperatura spada o 1 stopnien.

 

Podziekowania dla Miazga82 - za rady i za czas, ktory mi poswiecil :) Dzieki :)

 

Pod tym adresem jest pierwsza wersja WC ( jakby ktos nie widzial wczesniej ): http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=190216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie wygląda, przede wszystkim rzucil mi sie w oczy porządeczek w środku budy... :wink:

widać, ze masz inaczej podpięte węże przy bloku na cpu (w inne krućce)...

po to, zeby bylo ladniej, czy cos innego o tym zadecydowalo ?

 

 

dobrze widze? 2x fander wymieniles na 2x akasa?

 

 

 

edit:

i też chyba inaczej zamomontowane te wentylatory, tzn z innej strony. po to zeby sie mniej kurzyło, czy po to, zeby nie bylo ich widać z zewnątrz, od frontu?

 

i jeszcze jedno.... twoja obudowa, to..... ? ;>

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w poprzedniej wersji chłodzenia miał 2 chlodnice,

- Chlodnica Cooltek single ( tyl budy )

- Chlodnica BIX2 ( przod chlodnicy )

 

a teraz tylko jedna [bix2]?

czy tak ja dobrze schowal, ze nie widać? :P

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo ładne wc!!

Gratuluje, porządek pierwsza klasa. Elegancja francja.

Chyba mozna je nazwać wzorcowym WC ;)

 

a teraz tylko jedna [bix2]?

czy tak ja dobrze schowal, ze nie widać? :P

Jesli dobrze pamietam, to ta mała chłodniczka nie wiem jaki cudem, ale podnosiła temperature w układzie. Po wyjęciu jej, temperatury spadły. Ale to neich sie autor wypowie, bo nie pamietam dobrze jak to było. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko te katody beznadziejnie wiszą, przyklej je gdzieś.

Poza tym wymieniać fandery na akasy :blink: , błee, never.

 

Widzę że nie podłączyłeś dodatkowego molexa na płytę albo odłączyłeś go do zdjęć :twisted:

 

Poza tym wsio ok, tylko trochu pomarudziłem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz spiesze z odpowiedziami na Wasze pytania :)

 

oskarro: Kolejnosc kroccow na bloku zmienilem z tego wzgledu. Ze przy terazniejszym ukladzie urwalem 1 stopien z temperatury. Natomiast jesli chodzi o wentyle na bix2. Sa w sumie cztery. Na przodzie 2 fandery, na tyle akasa i noiseblocker ( tymczasowo, bedzie wymiana na inne ). Niektorym moze sie wydawac ze cztery 120 - to musi byc glosno. Musze takie osoby zaskoczyc. Jest CICHO !!! Moze dlatego ze ida na 500rbm kazdy. Przy tych obrotach jest cichutko a zarazem wieje :) Co do obudowy to tak jak juz zostalo powiedziane: TT Armor :)

 

Niemiec: Bix2 znajduje sie w przedniej czesci budy. Wpierw byl projekt zeby ja podniesc wyzej. Ale zostal on zarzucony. W tym momencie stoi sobie na macie tlumiacej oraz na dodatkowej warstwiej tej maty przyklejonej do chlodnicy. Rozwiazanie to spisuje sie rewelacyjnie. Jak dobrze zauwazyles, PSU ma odpinane kable. PSU firmy Tagan :)

Zrobie dzisiaj wieczorem zdjecia, to pokaze Ci jak jest dokladnie umiejscowiona chlodnica :wink:

 

Jesli chodzi natomiast o wyrzucenie chlodnicy Cooltek Single z tylu obudowy. Majac dwie chlodnice moglo by sie wydawac, ze powierzchnia chlodzaca pozwoli na uzyskanie niskich temperatur. Niestety tak nie bylo w moim wypadku. Trudno to wytlumaczyc :)

 

Bylo wiele debat na ten temat, burzy mozgow i nikt nie wpadl na to :) Ale do rzeczy majac dwie chlodnice mialem temperatury w idle rzedu 38 stopni na CPU ( przy stockowym napieciu i taktowaniu ). Nie moglem zejsc w dol z ta temperatura. Smarowanie blokow na nowo, rozkrecania calego WC, zmiana kolejnosc etc. - nie dawalo zadnych rezultatow. Az pewnego dnia, jeden z "nas" :) niejaki Draak ( pozdrawiam ). Rzucil mi pomysl aby odpiac coolteka. Sprawe ta skonsultowalem jeszcze z Miazga82 i po rozmowie zdecydowalem sie na wypiecie z ukladu tej chlodnicy. Po usunieciu - temperatura spadla do 30-31 stopni w idle !!! I tak sie trzymala.

 

W tym momencie jak wczesniej wspomnialem mam temperature rzedu 32-33 stopni. Trzeci blok robi swoje. Ale i tak jestem zadowolony.

 

Jakby ktos mial jeszcze jakies pytania - chetnie odpowiem :)

 

 

Tylko te katody beznadziejnie wiszą, przyklej je gdzieś.

Poza tym wymieniać fandery na akasy :blink: , błee, never.

 

Widzę że nie podłączyłeś dodatkowego molexa na płytę albo odłączyłeś go do zdjęć :twisted:

 

Poza tym wsio ok, tylko trochu pomarudziłem :mrgreen:

Jak wisza ? Jedna katoda jest tylko w "powietrzu". Ta ktora dokladnie widac na zdjeciach. Ale mowiac szczerze ona nie wisi sobie od tak. Jest przymocowana do kabla zasilajacego oraz do ramy budy. Wiec jest ok. Nie zmieniam tego :P

 

Nie wymienilem fanderow na akasy. Mialem dwa fandery i sa nadal ( przod chlodnicy ). A na tyle bix2 jest akasa i NB. Zmienie ja na fandery - wiec loozik :)

 

Co do molexa - po co ? Przeciez on jest tylko potrzebny jak uruchamiam SLI :) Do normalnego uzytku, z jedna karta - nie trzeba go podlanczac B)

 

PS.

 

Bedzie prawdopodobnie mala poprawka. Zmienie reza na cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Pozwoli mi to na lepsze puszcze weza od NB do reza.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj eheim ma reza takiego jak Ty masz czyli z kroccem u gory, nie wiem czy jest sens wymieniac calego reza, zawsze mozesz wymienic tylko zlaczke na katowa. zrob tez fotke PSU, bo w jego miesscu wydaje mi sie, ze jest jakis wentyl, albo kortowiada juz mi nie sluzy :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie wykonane WC, nie mam się do czego przyczepić, widać, że robiłeś je z głową :)

co do wymiany reza to jak masz kasę to wymieniaj, ale wydaje mi się, że ten niebieski ładnie komponuje się z resztą zestawu i wydatek na tą paskudę jest zbędny, zawsze możesz zrobić tak jak Niemiec radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

hehe efekt bomba!!!!!

co do całego wc to ładne, porządeczek, chociaż jak widze te foty to mi czegoś tam brakuje.....

czegoś oryginalnego co by wyróżniło to wuce

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujący porządek w środku

 

W jakim celu zamontowałeś tę złączkę na wężyku dolotowym do pompki?

 

Ten czarny zbiorniczek, na który masz zamiar wymienić obecny to jakaś nówką czy używany? Zanim pozbędziesz się obecnego przetestuj dobrze ten czarny. Bo jeśli to jest wsześniejsza wersja tego zbiorniczka (ten czarny właśnie) to AFAIK były z nim problemy z odpowietrzaniem, zapowietrzaniem się układu itp. Ten niebieski to nowsza wersja. A nie lepiej dać kolanko?

 

Te maty wyciszają kompa cz jedynie likwidują wibracje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te maty wyciszają kompa cz jedynie likwidują wibracje?

One chyba tylko dobrze wyglądają :)

Ale napewno minimalne wibracje tez tłumią.

 

dlaczego w bloku na cpu zaślepiłeś prawy wlot, a nie środkowy?

nie lepiej by było gdyby 2 skrajne były otwarte, a skrajny zaślepiony?

Były na ten temat rozmowy nawet w teście i na stronie mcs jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imponujący porządek w środku

 

W jakim celu zamontowałeś tę złączkę na wężyku dolotowym do pompki?

 

Ten czarny zbiorniczek, na który masz zamiar wymienić obecny to jakaś nówką czy używany? Zanim pozbędziesz się obecnego przetestuj dobrze ten czarny. Bo jeśli to jest wsześniejsza wersja tego zbiorniczka (ten czarny właśnie) to AFAIK były z nim problemy z odpowietrzaniem, zapowietrzaniem się układu itp. Ten niebieski to nowsza wersja. A nie lepiej dać kolanko?

 

Te maty wyciszają kompa cz jedynie likwidują wibracje?

Zlaczka na wezu wylotowym z pompki to czujnik temperatury innovatek'a. Zbiorniczek ktory chce dac w zamian za moj rez, jest oczywiscie nowy. Czy jest to nowsza czy starsza wersja - nic mi nie wiadomo. Na stronie Innovatek'a nic nie jest napisane.

 

A Jesli chodzi o maty. To troszke sie nie zgodze. Wykleilem nimi cala obudowe. Gdziekolwiek sie dalo - i roznica jest znaczaca. Jest o wiele ciszej. Juz nie wspomne o drganiach pompki - zerowe. Minus jaki moge osobiscie dac za takie rozwiazanie - to wzrost temperatury <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wysoka ocene :)

 

Chce powiedziec, ze nie usiade na laurach - prace nadal beda trwaly :) Zawsze cos sie jeszcze znajdzie :lol:

 

PS.

 

Tak wygladalo miejsce pracy :) ( przepraszam za jakosc ale tylko telefon z lipnym aparatem byl pod reka ).

 

Monster Garage u Przyjaciela Witka aka WiCiO ( wielkie dzieki za pomoc :) )

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak różowo, to ja się doczepię do braku maty na kawałku belki ;)

 

Poza tym kłującym w oczy detalem, WC nienaganne. Podoba mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak różowo, to ja się doczepię do braku maty na kawałku belki ;)

To jest miejsce na zatrzask bocznej pokrywy :P ;)

 

W przyszłości warto by pomyśleć nad jakąś maskownicą/czarną siatką zakrywającą wentylatory na przodzie obudowy ....

 

Co to jest to srebrne pudełko stojące po lewej stonie kompa? Livebox?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadajac kolejno:

 

dem: Tak jak juz odpowiedzial Ci Andy. To miejsce jest na zatrzask od obudowy. Nie kleilem tam maty, poniewaz po zamknieciu budy nic nie widac. Wiec zostaje jak jest. Ale dzieki za uwage :D

 

AndyN: To srebrne pudelko to Icy Box 120GB :) Natomiast jesli chodzi o przod obudowy - to przeciez jest zamaskowany i nie widac wentyli :wink: Weze to rzeczywiscie Innovatek 8/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Natomiast jesli chodzi o przod obudowy - to przeciez jest zamaskowany i nie widac wentyli :wink: (...)

Czar pryska kiedy po otwarciu klapek widać to:

Dołączona grafika

 

Nawet zamiana na czarne niewiele zmieni. A jak tam przepływ powietrza przy zamkniętych klapkach?

 

Możesz pokazać zdjęcia przy zamkniętych i częściowo uchylonych klapkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...