Skocz do zawartości
Malik

Watercooling By Malik Rev 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Malik a co byś powiedział o podświetleniu niebieskim i UV jednocześnie. Mogło by fajnie wyglądać jeżeli masz oczywiście taką możliwość. Czekam na zdęcia jakby co :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UV lepsze :P moim zdaniem.

Moze bym dał jedną katode niebieską ale dwie na UV. Byłaby poświata niebieskiego oświetlenia, ale elemnty uv byłyb mimo wszystko widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mam na stanie 5 katod UV i 3 niebieskie. Probowalem robic mix ale niebieskie sa tak intensywne ze przez nie nie widac UV. Co mniej najbardziej zdziwilo to to ze w tym niebieskim swietle, wszystko co mam UV w komputerze - reaguje na to swiatlo :)

 

Jedyny minus, ze w nocy troche daje po oczach to swiatlo :)

 

A teraz moj kolejny pomysl, co do modu :) Jak ktos odgapi to udusze :)

Pomysl jest taki, ze w drodze do mnie jest blok na CPU, ktorego jeszcze nie ma w polsce ( potrzymam Was troche w niepewnosci :P ). I wlasnie wzgledem niego postanowilem zrobic mala zmiane. M

 

Mianowicie zmiana bedzie polegala na zastosowaniu czarnych wezy, oraz nakretek w kolorach niebieski i czerwony ( jak w instalacjach NOS ). A calosc podswietlic czerwona katoda + plus UV :)

 

Co Wy na to ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja keidyś myślałem nad białymi wężami, ktore tez by ciekawie wyglądały w UV jako że biały fajnie sie świeci. Czarne mogą być fajne.

Bloczek na cpu ...... wiem ktory :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja keidyś myślałem nad białymi wężami, ktore tez by ciekawie wyglądały w UV jako że biały fajnie sie świeci. Czarne mogą być fajne.

Bloczek na cpu ...... wiem ktory :P

Ciiiicho nikomu nie mow :D

Problem jest taki ze trudno wyrwac czarny waz. Jest w ofercie alphacool'a - ale to PE <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa weze typu inovatec (najlepiej niebiekie) tylko 10/11 albo 9/10 ??

Chyba nie mają takich rozmiarów.

Przynajmniej ja sie z takim rozmiarem innovateków nie spotkałem jeszcze.

 

Problem jest taki ze trudno wyrwac czarny waz. Jest w ofercie alphacool'a - ale to PE

No takie węże to edynie w motoryzacyjnych sklepach trzeba szukać. Inaczej to bedzie problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o sam kolor to nie lepszy byłby ten srebrny?

Dołączona grafika

 

 

Czarnego nie będzie w ogole widać.

 

Czemu wszystkie fajne weze sa 8/10 icon_sad3.gif mur.gif Szkoda ze sobie nie zalozylem kibelka na zlaczkach skrecanych tylko nk12

Takie same węże dostaniesz też w wiekszych rozmiarach. Trzeba tylko iść do pierwszego lepszego skelpu samochodowego i popytać. Napewno bedą coś mieli. A jak nie to powiedzą gdzie kupić. Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miazga82 - no nawet fajnie wygladaja te srebrne weze :)

 

A co do mieszania kolorow: niebieski UV:

 

Dołączona grafika

 

Dla porownania tak wyglada w UV:

 

Dołączona grafika

 

A tak z daleka wyglada w kolorze MIX :)

 

Dołączona grafika

 

Zdecydowanie lepiej moim zdaniem w niebieskim. Ale wysiedziec w nocy przy nim to meczarnia. Poza tym katody sa tak mocne ze widac ryski na plexi - co troche burzy estetyka.

 

Mam nadzieje, ze przy czerwonych bedzie lepiej :)

 

Update:

 

Dzisiaj przyszly katody czerwone - tzn. mialy byc czerwone :P No ale coz. Ocencie sami:

 

1. Wersja mix ( czerwone i niebieskie )

 

Dołączona grafika

 

2. Wersja blue:

 

Dołączona grafika

 

3. Wersja red:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwony jest piekielnie zajeżysty :D. Gdyby był to mój komputer, to z całą pewnością pozostałbym przy opcji nr 3.

Oczywiście moje zdanie jest nad wyraz subiektywne, gdyż ile ludzi, tyle gustów.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym pozostał przy UV.

Czerwony to mi sie nie za bardzo w takim wydaniu podoba, bo on raczej taki trochę różowawo czerwony jest. Gdyby to była czysta soczysta czerwień ... to może.

Tak wiec moje zdanie ... UV albo UV+blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wielu probach i kombinacjach - wrocilo UV :)

Glowa zaleta taka ze nie daje po oczach w nocy. Ale co do pseudoczerwonych katod. Popracuje nad nimi. Chcialbym osiagnac efekt pelnej czerwieni, gdyz taki kolor potrzebny mi jest do kolejnego projektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałbym prośbę. Napisz cos więcej o bloczku na chipset. Jak się sprawuje, jak wygląda sprawa z montażem, z króćcami, etc?

Czy MSC, to jedyne miejsce gdzie można kupić ten blok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloczek sprawuje sie bardzo dobrze. Temperatury nawet w te gorace dni na NB nie przekraczaja 36 stopni. Montaz jest banalnie prosty, gdyz zapinka jest zrobiona co do milimetra :)

 

Nie ma zadnych problemow. Poprostu bloczek jest idealnie dopasowany do mobo DFI. Natomiast jesli chodzi o krocce to niestety nie ma mozliwosc zamontowania dwoch skrecanych, prostych zlaczek. Gdyz nakretki nie zmieszcza sie kolo siebie. Problem ten poruszalem juz w tym temacie.

 

Jesli chodzi o dostepnosc - mozna go rowniez kupic w angela.pl ( ja wlasnie tam go kupilem ): http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1434

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mod. Tylko nie wiem ktory rodzaj wybrac. Zdjecia mowia wszystko :) Pomozcie ktory wybrac :)

 

 

Dwa rodzaje weza. Zielony UV Innovatek oraz Czarny Alphacool

 

Dołączona grafika

 

Na poczatek zielony:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tutaj juz z G-flow:

 

Dołączona grafika

 

A teraz czarny:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

W swietle UV czarny niestety przegrywa z zielonym. Trzeba byloby zastosowac inne swiatlo:

 

Dołączona grafika

 

Osobiscie jestem za czarnym. Ale chcialbym poznac Wasze zdanie. Jedyny minus czarnego to taki ze jest sztywny. Wiec bedzie trudniej z ulozeniem go. Ale dla chcacego nie ma nic trudnego :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czarne sa gut, tylko nie bedzie juz tak widac tego WC :D Nie kazdy bedzie wiedzial ze te czarne przewody to wezyki od WC.

Ale moim zdaniem sa ladne.

Ja sobie kupie srebrne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...