Skocz do zawartości
filimak

Prośba O Pomoc - Jaki Laptop Do 7 Tys

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanów się czy jest sens pakować w laptopa do pracy biurowej 7 tys zł...

Według mnie nie ma sensu...

Lapsy z tej półki cenowej mają po prostu bardzo dobrą kartę graficzną - i dlatego tyle kosztują...(porównuję oczywiście lapsy za 6-7 tys. z notkami za okolo 4,5 - 5 tys. )

Do pracy biurowej powinien Ci wystarczyć laptop w cenie 4000 - 4500 zł...

 

Przykładowo coś takiego: http://mrach.pl/asus-a6jc-notebook/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może jak z baterią w asusie. Ile wytrzymuje? - Wiem bo mam :D

W moim laptopie siedzi taka sama bateria co w zasugerowanym przeze mnie laptopie...

Wytrzymuje okolo 3 godz w trybie office - można ten czas wydłużyć przez jeszcze mocniejsze przyciemnienie matrycy...

W A6Jc bateria może wytrzymać nawet dłużej bo ma mniej prądożerną grafę...

 

Kamerka - no cóż - aparat Nikona to to nie jest, ale do pogadanki przez sieć spokojnie wystarczy... (zdjęcia w rozdziałce 640x480)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawą propozycja może być IBM

za około 6800zł można dostać IBM'a Z60 z bardzo fajną matrycą (rozdziałka 1680x1050), z wygodną klawiaturą i dobrą jakością wykonania.

 

poza tym jest dość lekki (~2,7kg), a na baterii w trybie office powinien wyttrzymać ok. 4h

 

IBM Z60m

Edytowane przez Piotr Ślawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Nad IBM faktycznie myślałem. Co do proponowanej toshiby to raczej odpada - za słaba bateria.

A może jesteście w stanie polecić jakąś maszynkę z niewymagającą grafą, która nie wysysa baterii. Na grafice za mocno mi nie zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwagi. Nad IBM faktycznie myślałem. Co do proponowanej toshiby to raczej odpada - za słaba bateria.

A może jesteście w stanie polecić jakąś maszynkę z niewymagającą grafą, która nie wysysa baterii. Na grafice za mocno mi nie zależy.

Teraz to prawdopodobnie najoszczędniejszy będzie układ intelowski z Intel Media Graphics Accelerator 900.

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17" nie da sie polaczyc z oszczednacia.

Jeli chcesz duzo widziec na ekranie i miec naprade mobilnego i oszczednego notebooka z najwyzszej polki z 3 letnia gwarancja to moze cos takiego:

 

 

Procesor Intel® Pentium® M

M750 1.86GHz (Sonoma) 2MB Cache L2, FSB 533MHz

Chipset Intel 915GM

 

Pamięć RAM 512MB DDR2-533MHz, ( max. 2GB )

 

Napęd DVD ± R/RW Dual Layer

FDD - BRAK (*opcja USB)

 

Dysk twardy 80 GB, S-ATA

 

Matryca 14" SXGA+ (1400x1050)

 

Karta video Intel GMA 900 do 128MB (DMVT) UMA

 

Karta dźwiękowa Zgodny z SoundBlaster Pro

 

Bateria Litowo-Jonowa

6cell, 4800mAh, *

 

Typ wskaźnika TouchPad

 

Wymiary i waga 306x248x33,5 mm / 1,74 kg

 

Oprogramowanie MS Windows XP Professional PL

Adobe Acrobat Reader; Nero Burning ROM, Security panel application, Odyssey, Intervideo WinDVD 5, Broadcom BTW, Driver and Utility CD including F-Secure Antivirus Easy Guide on-line user documentation, TPM software with TPM module only

 

Gwarancja 36 miesięcy

 

Komunikacja LAN 10/100/1000

Modem 55,6kbps

Bluetooth

WiFi 802.11 b/g, Intel PRO/Wireless 2200BG

IrDA

 

 

Porty

wejścia / wyjścia IEEE 1394 FireWire

VGA

Gniazdo replikatora portów

TV - Out S-Video

USB 2.0 x3

 

 

Wbudowane

czytniki pamięci - brak

 

Wejścia / wyjścia

audio Line In

Line Out

Wejście mikrofonowe

 

Nazywa sie to Lifebook S7020.A jesli chcesz jeszcze dluzej pracowac na baterii to mozna w miejsce napedu wsadzic druga baterie(4800mAh+3800mAh=8600 chyba robi wrazenie ? ).

Na ekranie zobaczysz napewno duzo wiecej niz na 17" WXGA+ czy na 15"WXGA ;) Jak sie czlowiek przyzwyczail do SXGA+ i wyzszych rozdzeilczosci to potem nie chce patrzyc na nic innego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem przekonany do 14" matrycy. Obecnie pracuję na 15 a chciałbym mieć większą a nie mniejszą. Ale dzięki za propozycję. Wracając do wcześniejszych wypowiedzi - możecie polecić coś na dobrym procku z dużą matrycą (przy zachowaniu wcześniejszych wymogów) na intelowskiej grafie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to i mniejsza matryca o 1 cal(14" SXGA+) ale za to 80% wiecej rzeczy sie na niej zmiesci niz na 15" XGA.

Wielkosc matrycy to nie wszystko.Ja cie przekonywac nie bede ale jesli sam nie sprobujesz wyzszej rozdzielczosci to nie bedziesz wiedzial co tracisz(albo zyskujesz).

Napewno najfaniej pracowaloby sie na 17"WUXGA 1920x1600 ale ciezko w tym wypadku mowic o dlugiej pracy na baterii i szeroko rozumianej mobilnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie znalazłem, że ten asus, którego roważam ma baterię do 5 h. Aż mi się wierzyć nie chce. Czy może to ktoś potwierdzić.

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=48&grupa=424

nie wierz w to co pisze producent, praktycznie nie spotkałem się z lapkiem który w normalnych warunkach pracy wytrzymał tyle ile mówi producent. w rzeczywistości czas pracy mniej lub bardziej odbiega od teoretycznego i praktycznie zawsze w dół.

 

Wydaje mi się że ten asus pociągnie na baterii max 3h (ze względu na graficzną)

 

EDIT: no i proszę, ten Asus ciągnie na baterii jakieś 1,30~2,30h (pewnie przy oszczędnym korzystaniu z energii można by dojść do 3h) recka Asusa

Edytowane przez Piotr Ślawski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...