Skocz do zawartości
3qu!l!br!um

F1 - Sezon 2006/07

Rekomendowane odpowiedzi

No i mamy pierwsze punkty :) trochę długo czekaliśmy, ale w końcu są :D

Hamilton 2 :-P Jeździ fantastycznie, oby tak dalej.

Trochę zawiódł Alonso liczyłem na 1-2 miejsce, ale co tam, nadal jest liderem.

Bardzo ładnie pojechał Heidfeld, trochę sie zdziwiłem jak objechał Alonso, ale widać, że w tym sezonie jeździ bardzo szybko.

Szkoda trochę, że następny wyścig dopiero za 3 tygodnie :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formula1.pl :

Robert Kubica:

„Koniec końców to był bardzo udany weekend dla mnie i zespołu. Zdobyłem pierwsze punkty w tym sezonie, więc jestem zadowolony, że ukończyłem go, zadowolony ze zdobytych punktów i wiem, że będziemy je dalej zdobywać. Niestety klapka od wlewu paliwa nie zamknęła się, co powodowało dużą utratę siły dociskającej. Traciłem czas na szybkich zakrętach i podczas hamowania. Ona otworzyła się na początku wyścigu; nie mieliśmy możliwości naprawienia jej. Dobrą oznaką jest to, że mamy tempo, żywotność też jest prawie dobra i teraz będziemy czekali na to co możemy zdziałać w Bracelonie.”

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wiało dzisiaj nudą.... tylko Rosberg ożywiał atmosferę co chwile wypadając poza tor :lol:

Heidfeld mnie troche zaskoczył.... dobrze dzisiaj jechał

Kubica bez rewelacji - odpierał na początku ataki "Fisico" (;)) a potem to już samotna jazda.

Hamilton - jestem ciekaw ile % w jego sukcesach to bolid Mclarena... co jak co ale Kubica choćby sie z**rać miał to sprawnego Mclarena/ Ferrari nie wyprzedzi, a jeśli się nawet uda (tak jak dzisiaj Heidfeldowi) to jest to chyba tylko wyjątek potwierdzający regułę.

Może w trakcie sezonu coś się zmieni - póki co to pierwsze 4 miejsca są niemal z góry zarezerwowane dla Ferrari i Mclarena.

Zastanawia beznadziejna postawa Reanult.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że trzeba poczekać :) Kubica pojeździ może ze 3 lata w teamie BMW, a jak zacznie robić wyniki to z czasem zainteresuje nim się Ferrari ,albo McLaren...

 

Jestem na 100% pewnien,że w Ferrari Kubica pokazałby dopiero na co go stać!

 

BMW ma najszybszy komputer na świecie.

 

No ale to bolidy Ferrari są szybsze ;)

Edytowane przez SAVER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ferrari ma za to dwa tunele aerodynamiczne :wink:

 

Czytałem ostatnio artykuł w Chip'ie nt. tego superkompa Dalco - Alberts2 z 1024 rdzeniami (512x dwurdzeniowy Xeon) i zdziwiło mnie to, że położenie silnika może znacznie pogorszyć czasy okrążeń - nawet 20% (podczas hamowania w zakrętach) - tak twierdzi główny inżynier od aerodynamiki BMW-Sauber. Owszem umiejscowienie punktu ciężkości ma duże znaczenie ale w przypadku bolidów F1, które na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, ale żeby aż tak :wink:

 

Artykuł nie jest jakiś super profesjonalny ale można poczytać :)

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje,że trzeba poczekać :) Kubica pojeździ może ze 3 lata w teamie BMW, a jak zacznie robić wyniki to z czasem zainteresuje nim się Ferrari ,albo McLaren...

 

Jestem na 100% pewnien,że w Ferrari Kubica pokazałby dopiero na co go stać!

 

Wiesz, rownie dobrze za 2 lata, to BMW moze siegac po mistrzostwo, patrzac na ich progress w stosunku do roku poprzedniego, jest to bardzo mozliwe. Poza tym BMW chyba we wszystkich sportach samochodowych osiagalo sukcesy, weszli do F1, zeby osiagac zwyciestwa i tego im zycze, Robertowi tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy szykuje się może premiera jakiejś gierki F1 na PC? Pograłem ostatni w F1 na PS3 i mnie smaki naszły :) Przydałoby się coś z grafą wykorzystującą potencjał obecnych kompów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Czy szykuje się może premiera jakiejś gierki F1 na PC?

Nie.

 

Sa jednak :

-F1 Championship Season 99-02 i updejty

-rFactor i mody F1.

-GTR2 i mod F1

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki kwalifikacji GP Hiszpanii:

 

linia 1

1. Felipe Massa (Ferrari) – 1.21,421

2. Fernando Alonso (McLaren) - 1.21,451

 

linia 2

3. Kimi Raikkonen (Ferrari) - 1.21,723

4. Lewis Hamilton (McLaren) - 1.21,785

 

linia 3

5. Robert Kubica (BMW Sauber) - 1.22,253

6. Jarno Trulli (Toyota) - 1.22,324

 

linia 4

7. Nick Heidfeld (BMW Sauber) - 1.22,389

8. Heikki Kovalainen (Renault) - 1.22,568

 

linia 5

9. David Coulthard (Red Bull) - 1.22,749

10. Giancarlo Fisichella (Renault) - 1.22,881

 

linia 6

11. Nico Rosberg (Williams) - 1.21,968

12. Rubens Barrichello (Honda) - 1.22,097

 

linia 7

13. Takuma Sato (Super Aguri) - 1.22,115

14. Jenson Button (Honda) - 1.22,120

 

linia 8

15. Anthony Davidson (Super Aguri) - bez okrążenia pomiarowego

16. Vitantonio Liuzzi (Toro Rosso) - bez okrążenia pomiarowego

 

linia 9

17. Ralf Schumacher (Toyota) - 1.22,666

18. Alexander Wurz (Williams) - 1.22,768

 

linia 10

19. Mark Webber (Red Bull) - 1.23,398

20. Adrian Sutil (Spyker) - 1.23,811

 

linia 11

21. Christijan Albers (Spyker) - 1.23,990

22. Scott Speed (Toro Rosso) - bez okrążenia pomiarowego.

 

Cieszy wysokie miejsce R.Kubicy - ogólnie to ma jakieś problemy w pierwszej części okrążenia, im dalej tym lepsze międzyczasy wykręcał. Mam nadzieje, że w wyścigu nie spadnie poniżej tego 5 miejsca.

Edytowane przez EXO3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielismy troche niespodzianek w kwalfikacjach w postaci trulliego i coultharda in plus i in minus w postaci teamu williamsa. kto by pomyslal jeszcze w tamtym sezonie ze rb3 bedzie szybsze od renault ;D mam nadzieje ze robert dojedzie na 5 miejscu, albo wyprzedzi jak za dawnych lat hamiltona i bedzie 4 :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

mielismy troche niespodzianek w kwalfikacjach w postaci trulliego i coultharda in plus i in minus w postaci teamu williamsa. kto by pomyslal jeszcze w tamtym sezonie ze rb3 bedzie szybsze od renault ;D mam nadzieje ze robert dojedzie na 5 miejscu, albo wyprzedzi jak za dawnych lat hamiltona i bedzie 4 :]

No i Robert był dzisiaj 4 :D

Pięknie! Naprawdę pięknie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta. szkoda tylko ze bmw dalej nie moze nawiazac walki z ferrari i mclarenem. dalej sa te 0.5 sekundy wolniejsze ... no i pierwsze punkty super aguri ;d

deuet f2007 i massa jest bezsprzecznie najszybszy w tym sezonie. jak massa nie zdobedzie mistrza to bede zaskoczony. moze nie jezdzi tak dobrze w trudnych warunkach jak schumi, moze nie umie tak swietnie wyprzedzac jak robil to schumi, ale jedno jest pewne. jest piekielnie szybki

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czego sie spodziewales po tak mlodym team'ie???

maja jeszcze duzo pracy przed soba - tym razem Heidfeld tego doswiadczyl ;)

Moim zdaniem to, ze sa aktualnie trzecia sila w F1 to ogromny i raczej niespodziewany sukces.

Kubica bardzo przyzwoicie dzisiaj, nice!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto czytał wypowiedzi Heidfelda? "Gdyby nie awaria i wypadek w boxach to byłbym na podium" hahaha coza bufon.

Ze*rał by sie, a by Mclarena nie wyprzedził, zresztą i Robera też bo Polak był od niego szybszy we wszystkich kwalifikacjach itd. Podobno mu się skrzynia posypała - jest sprawiedliwość na świecie? :-P

No i liderem MŚ został Hamilton - koleś jeździ bezbłędnie... dzisiaj Coulthard błysnął....

Mimo wszystko wyścig niezbyt ciekawy - niemal 0 walki na torze... stawka się sama wykruszyła.... każdy miał bezpieczną przewagę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy był trening, trochę sprzętu się posypało, Kubicy wpadł pedał hamulca w podłogę, inni urywali koła, wybuchały opony, urywały spoilery, był nawet dzwon itp.

 

http://www.youtube.com/watch?v=Xze3cKVS9LA

 

http://www.youtube.com/watch?v=VEu822pYeB0

 

http://www.youtube.com/watch?v=eFcxLhdNtck&NR=1

 

http://www.youtube.com/watch?v=o4euwa_4dp4...ted&search=

 

Ale najważniejsze, że BÓBR przeżył i nie został rozjechany przez bolid :D

 

A tak na marginesie, Robert zajął dobre 8 miejsce w kwalifikacjach :)

 

Hamilton tym razem na pole position, facet mnie ciągle zadziwia :wink:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim kanale to leci ten NASCAR ? :D

NASCAR mozna ogladac online programem TVU Player http://tvunetworks.com/ na kanale Speed/Wheels (#53060) Poprzednio byl na kanale FOX ktory niestety zniknal. Jesli nie bedzie na TVU to w kiepskiej jakosci niestety przewaznie mozna zobaczyc przez SopCast, transmisje uruchamia sie za pomoca linka z tej strony: http://www.soccer-live.kk.e-wro.pl/niedziela.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...