Skocz do zawartości
3qu!l!br!um

F1 - Sezon 2006/07

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją drogą to szkoda, że na wiekszości torów są 1-2 miejsca dobre do wyprzedzania - bo lekko wieje nudą.

Nudne jest ze zawsze na czolowych miejscach jest Mclaren albo Ferrari,czasmi uda sie tam wskoczyc BWM ale tylko w wyniku awari jakiegos bolidu z 2 czolowych teamow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica 10 w Q na GP Japoni ;). Troche szkoda.

 

Szkoda ze nie obejrzałem ale wstanie o 7 w sobote graniczy z cudem (jak sie wstaje o 13).

A tak poza tym to czekam na Suzuke. Jeden z najlepszych torów ale podobno dopiero za rok czy 2 bedzie na nim gp. Moto gp sie odbywa i jest zaj$@%te na tym torze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubica 10 w Q na GP Japoni ;). Troche szkoda.

 

Szkoda ze nie obejrzałem ale wstanie o 7 w sobote graniczy z cudem (jak sie wstaje o 13).

A tak poza tym to czekam na Suzuke. Jeden z najlepszych torów ale podobno dopiero za rok czy 2 bedzie na nim gp. Moto gp sie odbywa i jest zaj$@%te na tym torze ;).

To tym bardziej jutro wstanie o 6.15 będzie graniczyc z cudem :wink:

Kubica dziś trochę dał ciała, nawet przy dosyc dotankowanym aucie powinien przynajmniej Vettela wyprzedzic. Jeśli źle wystartuje nie wróżę mu punktowanego miejsca. Jazda za Vettelem, czy Webberem będzie owocowac ogromną stratą do czołówki. Szkoda, zobaczymy jednak co będzie jutro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Alonso może się pożegnać z tytułem mistrza świata(wypadek) w tym sezonie :(, a Kubica spadł na 16 miejsce.

 

edit

ale Massa to pała, a Hamilton jak zwykle faworyzowany lol

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Alonso może się pożegnać z tytułem mistrza świata(wypadek) w tym sezonie :(, a Kubica spadł na 16 miejsce.

 

edit

ale Massa to pała, a Hamilton jak zwykle faworyzowany lol

To jest poprostu żenujące gdy cały świat widzi jak było - zwykłe starcie podczas wyprzedzania gdzie nikt nie zawinił, a jak zwykle kara dla uczestnika który nie jest Hamiltonem czyli w tym przypadku dla Kubicy :(

 

--Edit--

Pojedynek Kubica vs Massa w końcówce wyglądał prawie jak z filmów o pościgach samochodowych, szkoda że Kubica przegrał.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścid dramatyczny, a pojedynek Kubica vs Massa po prostu piękny. Za to pojedynek Kubica vs Hamilton - werdykt sędziów żenujący. Szkoda mi Alonso, bo wolałbym, aby to on był mistrzem świata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły wyścig, Kubica radzi sobie w deszczu całkiem nieźle. Gdyby nie Hamilton :angry:. Mnie zastanawia jedno dlaczego po kolizji z Hamiltonem, nie było podane "Incident Involving Cars 10 and 2 ..." a nie tylko Car 10 - wyglądało to jakby nawet nie musieli przeprowadzać oceny. Dla mnie to "racing incident" - Hamilton ściął do narożnika, a Kubica wciskał się po wewnętrznej. Ale nie musieli faworyzować Hamiltona. Bardzo nieładnie Panowie sędziowie, F1 tylko na tym traci.

Szkoda Alonso, ciekawe co tam się stało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy wyścig w sezonie jeżeli chodzi o emocje.

Szkoda, że pupilek wygrywa za wszelką cenę. Chyba tylko z awarią bolidu sędziowie sobie nie poradzą - chociaż jeszcze mają możliwości do popisu w jego przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za Polsat Sport wypowiedź Kubicy:

 

http://pl.youtube.com/watch?v=aptj0e9Vf8o

 

Odnośnie samego wyścigu- do GP Europy trudno było mi uwierzyć w spiskowe teorie dziejów o faworyzowaniu ham'a. Po tamtym wyścigu byłem tego jednak prawie pewien, a po dzisiejszym... nawet nie ma czego komentować. Jednak stara gwardia F1 (Ron i Bernie) najwidoczniej już od dawna chciała, by brytyjski driver zdobył tytuł. Nie oznacza to, że ham nie jest utalentowany, bo jest- ale pomoc FIA w tym sezonie zakrawa już na kpinę. Szkoda, bo wypacza to całkowicie piękno tego sportu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i fantastyczna ale nie przepisowa, bo Massa wyprzedził Kubicę poza torem i według regulaminu powinien oddać mu ta pozycje.

dokładnie - tym bardziej, że najpierw Massa wypchnął Roberta ... zresztą sędziowie przeginają maksymalnie (Vettel Alesiemu "zrobił" to samo co Robert Hamiltonowi i nic) ...

Smutne jest to, że Robert był mocno rozczarowany, żeby nie powiedzieć zrezygnowany po tym wyścigu.

"ja chyba nie muszę walczyć" - to o obronie szóstego miejsca nieco chyba mówi o kondycji i nastrojach w zespole

W każdym razie emocji było dużo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos filmik z walki Kubica vs Massa?

http://www.youtube.com/watch?v=59kzpLnhLxI

http://www.youtube.com/watch?v=Ine4ehwayAs

http://www.youtube.com/watch?v=7z5nfNIfD94

 

Piękna walka Roberta. Odnoszę wrażenie, że Massa celowo kilka razy spychał Kubice poza tor. Robert na końcu mu sie odwdzięczył. :)

 

edit:

Kubica vs Hamilton

http://www.youtube.com/watch?v=XPFqBtyBd2o

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=59kzpLnhLxI

http://www.youtube.com/watch?v=Ine4ehwayAs

http://www.youtube.com/watch?v=7z5nfNIfD94

 

Piękna walka Roberta. Odnoszę wrażenie, że Massa celowo kilka razy spychał Kubice poza tor. Robert na końcu mu sie odwdzięczył. :)

 

edit:

Kubica vs Hamilton

http://www.youtube.com/watch?v=XPFqBtyBd2o

OMG wygląda na to ze wyscig tak samo emocjonujący był jak w kanadzie a ja nie mogłem obejrzeć :|. O 6:30 w niedziele wstawać to o 6h ;0 za wcześnie ale to JPN ;). No trudno sie mówi. Dzieki za linki. Na pewno obejrzę powtórkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wywiadzie można stwierdzić jedno: jeśli tylko Robertowi dopisze trochę szczęścia pokaże co potrafi. W tym sezonie miał zbyt dużo pechowych sytuacji, musi to przełamać... Mam nadzieję, że będę miał na co popatrzeć za rok w SPA ;]

 

Walka Kubicy z Massą - w moich oczach stracił za prostackie zachowanie, może i ciekawa walka ale nie regulaminowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyścig rzeczywiście bardzo ciekawy i momentami dość dramatyczny. Szkoda mi to trochę Alonso, niesamowity pech. Pecha miał też Robert w samej końcówce, ale Massa już taki narwany jest i byłem pewien, że wywinie jakiś numer :wink: Takich pojedynków jak między Robertem a Fellipe w F1 powinno być jak najwięcej :)

 

Skandaliczna postawa sędziów, którzy orzekli karę, potwierdza to, że Hamilton jest absolutnie nietykalną świętą krową chronioną przez FIA. Dzisiejsza kara dla Roberta jest ostrzeżeniem dla wszystkich by nie zakłócali wyścigu Hamiltona po mistrzostwo.

 

Nie podoba mi się takie na siłę faworyzowane i lansowanie gwiazdy na dodatek w kradzionym bolidzie. No cóż sądy, sądami, a "prawo" i tak po stronie McLarena/FIA :damage_wall:

 

Jak ktoś wcześniej wspomniał, F1 to nie jest sportowa rywalizacja - tylko biznes.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytat z simracing.pl

 

To i ja cos dodam. :)

 

W ten weekend szwagierka pokazala mi w zeszycie cwiczen dla klas 2, zadanie ktore rozwiazal jej 9 letni syn. Jako, ze troche i ja mam nie maly udzial w uswiadamianiu F1 u mlodego to zrobilem fotke by sie pochwalic ;)

 

Dołączona grafika

 

a dodatkowe zapisy w nowym kontrakcie tego_jak_mu_tam_co_innych_nazywa_malpami_a_sam_niedawno_na_drzewie_banany_wpierd

zielal_i_twierdzil_ze_po_pierwszym_zjedzeniu_sa_lepsze_nie_po_wyjsciu_z_drugiej_s

trony na sezon 2008:

 

1. Zawsze mam mieć Pole Position, nawet jak nie wystartuję w kwalifikacjach

2. Nikt nie może mnie wyprzedzać. Jeżeli ktoś to zrobi, to MOJA FIA ma go zdyskwalifikować, najlepiej do końca sezonu.

3. Zjezdzam do pitstopu kiedy chce. Jak kolega z druzyny juz tam jest, trzeba go zepchnac do garazu.

4. Jak wypadne poza tor nalezy zatrzymac wyscig, wstawic mnie dzwigiem na tor, po czym ponownie rozpoczac wyscig.

5. Mam zapewniony wglad w dane techniczne oraz o taktyce innych zespolow, szczegolnie Ferrari.

6. Innowacje techniczne w innych zespolach beda traktowane jako niedozwolone. Zmiany w McLarenach beda dozwolone, lacznie z montazem silnika odrzutowego.

7.Jeżdże sam na obu bolidach, nie mam zmiennika

8. Liczba moich punktów jest mnożona przez 2

9. Zaczynam wyścig 15 minut przed pozostałymi kierowcami.

10. Jadę o 20 okrążeń mniej niz inni.

11. Pozostanę jedynym czarnym w F1 i dzieki temu do końca kariery będę pupilkiem sędziów i maskotką McLarena

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, troche kultury i szacunku, zachowujesz sie jak dzieciak. Tak cie w dupe gryzie, że najlepszy kierowca tego sezonu zmierza po tytuł? Przeanalizuj wyscig po wyscigu Lewisa i chociazby Ferdka, policz ile bledów popelniał Hamilton, a ile Alonso. Lewis jedził w tym sezonie najlepiej, popełniał najmniej błedów, wielokrotnie potrafił byc szybszy od 2 krotnego mistrza swiata, nawet na Fuji był szybszy od "króla" deszczu.

 

Fakt, wiążą sie z Hamiltonem kontrowetrsje, konkretnie trzy:

- dźwig, nie wiem co FIA chciała dokonać, ale nie udało jej się, Lewis, nie zdobył żadnego punktu, tak czy siak.

- kara dla Kubicy na Fuji, strasznie mnie to wqrwilo, ale nie miało to bezposredniego wpływu na wynik Hamiltona

- przesuniecie Alonso na Węgrzech, jedyna decyzja która miała wpływ na punkty.

 

Moim zdaniem FIA swoimi działaniami bardziej zaszkodziła Lewisowi aniżeli pomogła (o czym swiadczy chocby twój jakze załosny post), Hamilton obroniłby się sam, bez pomocy z zewnątrz.

 

Ja jako fan Ferrari uważam, że skandalem jest to, że ALO i HAM nadal jeszcze jezdza w tym sezonie, IMO powinni byc zdyskwalifikowani, za całą aferę szpiegowską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Alonso ma wrocic do Renault, w zamian za Kovalainena.

Kovalainen mialby byc nowym 'partnerem' Hamiltona...

Flavio Briatore potwierdzil, ze zlozyl Alonso konkretna oferte.

 

Sa jakies potwierdzone informacje ? Bardziej pewne niz te z onet'u ? :lol:

Edytowane przez CBZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec, troche kultury i szacunku, zachowujesz sie jak dzieciak. Tak cie w dupe gryzie, że najlepszy kierowca tego sezonu zmierza po tytuł? Przeanalizuj wyscig po wyscigu Lewisa i chociazby Ferdka, policz ile bledów popelniał Hamilton, a ile Alonso. Lewis jedził w tym sezonie najlepiej, popełniał najmniej błedów, wielokrotnie potrafił byc szybszy od 2 krotnego mistrza swiata, nawet na Fuji był szybszy od "króla" deszczu.

 

Fakt, wiążą sie z Hamiltonem kontrowetrsje, konkretnie trzy:

- dźwig, nie wiem co FIA chciała dokonać, ale nie udało jej się, Lewis, nie zdobył żadnego punktu, tak czy siak.

- kara dla Kubicy na Fuji, strasznie mnie to wqrwilo, ale nie miało to bezposredniego wpływu na wynik Hamiltona

- przesuniecie Alonso na Węgrzech, jedyna decyzja która miała wpływ na punkty.

 

Moim zdaniem FIA swoimi działaniami bardziej zaszkodziła Lewisowi aniżeli pomogła (o czym swiadczy chocby twój jakze załosny post), Hamilton obroniłby się sam, bez pomocy z zewnątrz.

 

Ja jako fan Ferrari uważam, że skandalem jest to, że ALO i HAM nadal jeszcze jezdza w tym sezonie, IMO powinni byc zdyskwalifikowani, za całą aferę szpiegowską.

Pełna zgoda, szczególnie co do ostatniego zdania B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...