Skocz do zawartości
romek-o

Katana Al Czy Penti Qvc-100 Cu+

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam pytanie które chłodzenie będzie lepsze na podkręconego semprona na około 2500 MHz na socket 754 oczywiście.

 

Jako pamiątka po s. A został mi Pentagram QVC-100 Cu+, wystawiłem go na allegro po ~70zł z zamiarem zakupu katany Al.

 

Czy dobrze robię ? bo troche obawiam się czy pentagram wytrzyma na sempronie (w zasadzie to jestem w trakcie składania komputera, mam juz płyte i teraz poluje na jakies semprona więc wydajności pentagrama z socketem 754 nie sprawdze). W specyfikacji pentagrama jest napisane że dla s. 754 penti chłodzi dobrze do 2200 Mhz.

 

Czy opłacalna w sensie termicznym jest ta zamiana ? bo katana al jest minimalnie droższa a ma 2 letnia gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

penti 120 jest tak samo wydajny (minimalne różnice na korzysc 120), troche jestem nipewny wydajności tego chłodzenia przy s. 754 (w instrukcji jest napisane ze dla tego socketu max to 2200 MHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(w instrukcji jest napisane ze dla tego socketu max to 2200 MHz).

Myślisz ze w instrukcji mojego zalmana 7000cu jest napisane ze pociągnie s64 2800MHz@1,56-57V na 1400RPM? :wink:

 

Ja bym brał katane.

Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, moj penti poszedł na allegro za 80 zł z wysyłką, a tu patrze na allegro to katana Cu jest za 120 zł z gratisową wysyłką więc ją wezme http://allegro.pl/item104220043_scythe_kat..._promocja_.html

 

katana Al wyszła by mnie 98 zł więc wole dopłacić 20 zł i mieć lepszą wydajnośc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...