Skocz do zawartości
Gość Tomas1

Karta Tv Do Laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomas1

Witam. Jaką polecacie kupić kartę TV do laptopa??? Może być wewnętrzna jak i zewnętrzna chociaż jestem bardziej za zewnętrzną. Karta ma być tak do ok 400 zł. Co polecacie bo ja się na kartach tv do laptopów kompletnie nie znam, a nie chciałbym kupić byle czego..

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaką polecacie kupić kartę TV do laptopa??? Może być wewnętrzna jak i zewnętrzna chociaż jestem bardziej za zewnętrzną. Karta ma być tak do ok 400 zł. Co polecacie bo ja się na kartach tv do laptopów kompletnie nie znam, a nie chciałbym kupić byle czego..

 

Pzdr

Aver Media możes kupić jest nawet w mojej recenzji Aspire 3613. Jeśli potrzebna jest ci cyfrowa telewizja naziemna to avermedia ma też taki model w ofercie.

 

PS Ja używam karty aver media i chodzi super. A obraz na panoramie mam świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. AverMedia na PCMCIA w mojej Toshibie nie chciała prawidłowo wyświetlać obrazu, natomiast teraz używam na dwóch lapkach z podpisu AverMedia na USB 2.0 i chodzi świetnie. W Komputroniku po 289,00 zł, ale niestety nie ma pilota. Obraz bardzo dobrej jakości. Zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja polecam zewnętrzną karte na usb winfast deluxe II , zakupiłem pare miesiecy temu i chodzi super, chodz na początku chciałem kupic ta na pcmcia lecze on jest mono, a moj winfast stereo - obraz ładny, wszystko da sie dostroic i ogolnie fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie z winfast deluxe II miałem straszny problem na mojej Toshibie i w zasadzie karty nie udał mi się uruchomić na tym lapku. Ale fakt, że na stacjonarnym odpaliłem tą kartę i obraz był bez żadnych zastrzeżeń. Najlepiej więc chyba przed kupnem, o ile jest taka możliwość przetestować na konkretnym modelu lapka, aby później nie był rozczarowań.

I jeszcze jedna dość istotna sprawa: AverMedia na USB nie wymaga zewnętrznego zasilacza. Tuner jest zasilany z 5V USB. Winfast natomiast wymaga zewnętrznego zasilania ( zasilacz jest w komplecie) ale przy laptopie to często może stwarzać problemy ( potrzebne 230 V).

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam lapka z kartą tv do regulacji kamer w systemach CCTV i dlatego dla mnie jest ważne, że karta nie wymaga dodatkowego zasilacza na 220 V. Latam sobie z lapkiem bez żadnych przedłużaczy. Ważne więc jest, do czego ten tuner ma być stosowany.

Jeśli natomiast chodzi o tego Winfast, to miałem go pożyczonego od kolegi. Niby instalacja przebiegała bez problemu, ale po podłączeniu tunera miałem w menedżerze urządzeń tylko wykrzyknik i brak zainstalowanych sterów. Niestety nic nie pomagało. Kilakrotnie przeinstalowałem nawet system i bez efektów :( A szkoda, bo tunerek dawał naprawdę dobry obraz ( na stacjonarnym) Na Asusie nie sprawdzałem, bo go jeszcze nie miałem.

Edytowane przez japa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jest temat, ktory mnie interesuje. Mam pytanie..

http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C9300289 //to wyglada na lewe

 

Ale bardziej interesuje mnie ta http://pc.emarket.pl/pricelist/item.aspx?pid=C9300279 - leadtek winfast walkie tv.

 

Ma sprzetowe kodowanie mpeg 1/2/4.

 

Pytanie moje jest nastepujace: jak wyglada obraz na niej?

Generalnie spotkalem sie z leadtekiem, ktorego obraz mial pas(y) pionowe sniegu, albo caly obraz troche zasniezony. Domyslam sie, ze to kwestia wzmocnienia sygnalu, ale czesc kart dziala poprawnie.

Co polecicie w cenie do 400zl (MAX!), najlepiej z hardware encoding mpeg 2/4.

Inne propozycje?

 

edit:

I co to jest wejscie 1 x MiniDin 9-pin - czy to takie na przelotke z innymi gniazdkami?

Edytowane przez psla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To 9 pinowe złącze to "1 MiniDin 9 pin for Video and Audio input" czyli zespolone gniazdo audio i video. W komplecie widać jest kabel do tego gniazda :"9-pin Mini-Din AV cable x 1"

To jakś nowy produkt Leadteka. Ładna obudowa. Ale tak jak poprzednie wymaga dodatkowego zasilacza na 230V. Nie jest to jakiś problem, ale jak pisałem w poście powyżej dla niektórych niewygodne. Więcej informacji na stronie Leadteka .

Mimo wszystko najlepiej osobiście przetestować tuner w swoim lapku. Te śnieżenia, zakłócenia wcale nie muszą być wadą samego tunera, ale jego złą współpracą z danym modelem lapka.

Jeżeli natomiast chodzi o dylemat USB czy PCMCIA, to jednak USB możemy podłączyć do dowolnego kompa, natomiast PCMCIA ogranicza nas w zasadzie do laptopa - no chyba że się ma kartę PCI-PCMCIA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja też sie bardzo długo zastanawiałem jaki tuner wybrac czy na usb czy pcmcia, i przewaga na usb moim zdaniem jest, to ze dźwięk jest stereo, slot pcmcia nie jest zajety i można tam np wsadzic audygi 2ZS :) , tuner na na usb ma więcej wejść i wyjść, a dodatkowo moj winfast ma hub usb czyli 3 dodatkowe wejścia usb - co jest bardzo przydatne bo 6 usb wbudowane w laptopa to stanowczo za mało!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie zwrocilem uwagi na fakt, ze wymaga 220V.

Ale jak ma byc antena podlaczona, to raczej nie ma problemu z 220V

A lapka jeszcze nie mam, dlatego przed zakupem chcialem sie zapytac czy mieliscie praktyki z takimi kartami, bo nie mam jak tego sprawdzic ;) (na poczatek do stacjonarki, w miedzyczasie kupie lapka)

 

A jakies karty ktore dzialaja bez problemu pod linuksem? Gdzies kiedys widzialem wykaz takich kart, ale najlepiej jak ktos zna i moze polecic ktoras :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jedno pytanie, o odbior cyfrowej TV. Nie orientuje sie kompletnie w tych standardach. Jak jest to okreslane na karcie (dvb to wlasnie wejscie cyfrowe), czy wejscie cyfrowe korzysta z tej samej anteny tylko odpowiednia konstrukcja? Czy w Polsce TV cyfrowa jest juz stosowana? (czy zwykly kabel antenowy nie oferuje TV cyfrowej). Czy jakies karty z hardware encoding cyfrowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

*To jeszcze jedno pytanie, o odbior cyfrowej TV. Nie orientuje sie kompletnie w tych standardach. Jak jest to okreslane na karcie (dvb to wlasnie wejscie cyfrowe), czy wejscie cyfrowe korzysta z tej samej anteny tylko odpowiednia konstrukcja? Czy w Polsce TV cyfrowa jest juz stosowana? (czy zwykly kabel antenowy nie oferuje TV cyfrowej). Czy jakies karty z hardware encoding cyfrowe?

 

Telewizja cyfrowa DVB ma 3 standary satelitarny, kablowy i naziemny.

AverTV Hybrid+fm ma odbiór DVB naziemnej, czyli ze zwykłej anteny. Odbierać można tak samo jak telewizję naziemną analogową, przez tą samą antenę. Sygnał analogowy lub cyfrowy wybierasz programowo. W Polsce testowo nadaje DVB-T na razie tylko TVP 1,2,3 program ale tylko na wybranym obszarze: w W-wie, Wisle, Wrocławiu, Leżajsku.

AVer chodzi całkiem nieźle na malutkiej antence. Obraz w DVB jest, albo go nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...