Skocz do zawartości
KvaN

Pentium D 9xx

Rekomendowane odpowiedzi

moje 4,2 bylo robione na huntkeyu 350W. dopiero po wyjeciu 7900gt i wsadzeniu X1900XT zasilacz powiedzial PASS.

spoko spoko ATI nie tykam :P :)

 

KvaNfield o co chodzi? o to byś cfaniaka nie rżnął ? bo o co mi chodzic może jak nic DO CIEBIE nie piszę ... pozatym w sigu nie masz podanego zasialcza a ja sie podniecam sie Twoimi "walkami", ot zerkam na wynik i mi styknie. to chyba zrozumiałeś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko spoko ATI nie tykam :P :)

 

KvaNfield o co chodzi? o to byś cfaniaka nie rżnął ? bo o co mi chodzic może jak nic DO CIEBIE nie piszę ... pozatym w sigu nie masz podanego zasialcza a ja sie podniecam sie Twoimi "walkami", ot zerkam na wynik i mi styknie. to chyba zrozumiałeś ??

Źle mnie zrozumiałeś, albo ja nieprecyzyjnie sie wyraziłem, chodziło mi tylko o to że można robić to na o wiele "słabszych" zasiłkach, czego potwierdzeniem jest post Niemca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki probelm rozwiazany

 

do walczacych z dzielnikami FSB:RAM przy fsb okolo 300mhz. Ja si ez tym bawilem w cholere wylaczalem wlaczalem roznego rodzaju opcje w biose nie dzialalo nic innego niz 1:1 az dzisiaj Hipo mnie zainspirowal podczas gadki na gadu. Wystarczy ustawic "performance mode" na "auto" oraz "hyper path 3" tez na "auto" nie enabled nie disalbled ale wlasnie auto. Moje memki juz hulaja przy 300fsb nie na 600mhz ale jak bozia przykazala na 750 mhz 3-3-3-4. Ale droop jest tak wysoki ze napiecie z 1.51v spada mi do 1.33v :-| a ciezko o stabilnosc przy takich napieciach musze zrobic moda inaczej nie pokrece...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w faqu masz foto moda olowkowego wiec nie jest on problemem.

 

co do Twojego problemu to na XS czytalem, ze powinno sie te "wspomagacze" wylaczyc to lepiej "idzie" ale jak widac na waszym przykladzie nie zawsze to pomaga :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol :D :D :D :D :D 5zera :) to tyle to ja widzialem na preskocie p4e 3,4 jeszcze pod 478(3lata temu)

 

Widziałem juz 6giga na tym celku a w archiwum znalazlem taki rodzynek :)

 

 

2160480[/snapback]

o lol :D :D :D :D :D 5zera :) to tyle to ja widzialem na preskocie p4e 3,4 jeszcze pod 478(3lata temu)

 

Widziałem juz 6giga na tym celku a w archiwum znalazlem taki rodzynek :)

http://www.tomshardware.com/images/thg_video_11_5ghz.zip

 

dodam tylko ze filmik jest z 2003roku ;)

 

ciekawe :)

Edytowane przez afganus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś, albo ja nieprecyzyjnie sie wyraziłem, chodziło mi tylko o to że można robić to na o wiele "słabszych" zasiłkach, czego potwierdzeniem jest post Niemca.

proste pytanie prosta odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chwilowo zostawiłem "safe mode" czyli 4GHz @ standart vcore (1,35) i wszystko śmiga (tzn 12v spada tlko do 11,8 :P)... poczekam na zasilacz lepszy ;)

 

swoja drogą jakieś lipne mi sie pamięci trafiły - 800MHz 4-3-3-8 ale już 840 nie robią :mur:

 

tak wogóle to polecam tego ołówkowego vdroop moda do p5wd2. Bez niego vcore latało o 0,1v a z nim mam odchylenia 0,02 (tylko że ten modzik podnosi napięcie o 0,1v wiec trzeba zawsze niższe w biosie ustawiać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol :D :D :D :D :D 5zera :) to tyle to ja widzialem na preskocie p4e 3,4 jeszcze pod 478(3lata temu)

 

Widziałem juz 6giga na tym celku a w archiwum znalazlem taki rodzynek :)

http://www.tomshardware.com/images/thg_video_11_5ghz.zip

 

dodam tylko ze filmik jest z 2003roku ;)

 

ciekawe :)

chyba ci sie tematy pop.....

stary filmik w topiku o DC :mur:

 

panoćki:

niedlugo ln2 i przynajmniej 5.4g na memkach opatrych o fatbody :lol:

spi bedzie chodzic az sie zakurzy;P

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 15*320 i niestety zasilacz zaczął mówic dość. Już nawet na 15*300 przy napięciu 1.45V zaczyna mieć problemy, w windowsie jeszcze dziala, ale przy odpaleniu kompa zanim bios wejdzie włącza sie zabezpieczenie nadprądowe :/ Myślę nad osobnym zasilaczem do procka na 12V i jakies 30-40A

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszedłem do 15*320 i niestety zasilacz zaczął mówic dość. Już nawet na 15*300 przy napięciu 1.45V zaczyna mieć problemy, w windowsie jeszcze dziala, ale przy odpaleniu kompa zanim bios wejdzie włącza sie zabezpieczenie nadprądowe :/ Myślę nad osobnym zasilaczem do procka na 12V i jakies 30-40A

 

pozdro

dziwie sie ze do 4,5g Ci ten chief wytrzymal... :-|

 

Panowie znalazlem chwile wolnego czasu i: vdroop mod done sprzet w koncu odzyl:

 

Dołączona grafika

 

 

 

wczesniej 4,5ghz przy napieciu 1.55v w idle, w stress zjezdzalo do 1.4v teraz 4,65ghz w idle napiecie 1.465v w stress 1.48v :> dzielnik 4:5 memy 775mhz 3-4-3-4 2.25v

 

jutro w wolnej chwili jesli takowa znajde pocisne go dalej zobaczymy co pokarze

 

UPDATE:

spi calcuation 16M 4,8ghz 1.49v mem @800mhz 3-4-3-4 2.3v

 

Dołączona grafika

 

 

pozdroowki

Lagier

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i sygnaturę będziesz musiał zmienić :razz:

 

(..:: Intel Pentium 4 D930 @4.x ghz @WC rev 4.0 ..::..)

walczylem z 2h o 5ghz ale lipa: resety, bsody itd. obawiam sie za na tym chlodzeniu to koniec mozliwosci mojego CPU... nawet napiecie powyzej 1.6v nie pomaga mobo twierdzi ze to za duzo i wywala komunikat "cpu overvoltage" :/

 

ciutke podciagnalem wynik:

 

post-1186-1149289480_thumb.jpg

 

D930 @4820mhz 1.5v memki 805mhz 3-3-3-4 2.4v

 

bawilem sie jesio ale potwierdizlo sie to co powiedzialem wczesniej to koniec mozliwosci mojego CPU na tym chlodzeniu wyzej po prostu juz sie nie da... niby liczy spi na 4830mhz ale wywala blad not exact in round to samo tyczy sie czestotliwosci 4900 mhz wyzej po prostu sie wylacza podejzewam ze z przegrzania. Dostal napiecie ponad 1.6v czy to w wypadku 4830 czy to w wypadku 4900 dokladnie ta sama historia.

 

pozdroowki

Lagierek

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nie jest tak źle jak na wc tyle wyciągną :wink: . ( WC mam na myśli inne niż u wszystkich) B)

wiesz jakto jest apetyt rosnie w miare jedzenia myslalem ze 5g pyknie... :/ sadze ze Hipo jak dostanie lepsza zasilatornie ze swoim cpu pyknie 5ghz. Tak czy siak jak za 100 pln doplaty do mojej 630J ktora robila w porywach 3,9ghz to naprawde zajefajny procus. Do codziennej pracy uzywam 4650mhz przy napieciu 1.48v w zupelnosci wystarcza w koncu mi sie gg nie muli :lol: :lol:

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz jakto jest apetyt rosnie w miare jedzenia myslalem ze 5g pyknie... :/ sadze ze Hipo jak dostanie lepsza zasilatornie ze swoim cpu pyknie 5ghz. Tak czy siak jak za 100 pln doplaty do mojej 630J ktora robila w porywach 3,9ghz to naprawde zajefajny procus. Do codziennej pracy uzywam 4650mhz przy napieciu 1.48v w zupelnosci wystarcza w koncu mi sie gg nie muli :lol: :lol:

No to jest fakt. Nam pykło 5Ghz i już nam nie wystarcza i zaczynamy myśleć o osiągnięciu lepszego wyniku, lecz do tego potrzeba nam lepszego mobo i ramów (ramki już są i to całkiem niezłe). Mobo może niedługo będzie więc coś się wydarzy... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panocki, na http://www.apollo.pl pisze gościu w newsie, że PentiumD 940 jest na steppingu C-1 i posiada Enhanced Intel SpeedStep Technology (EIST). Myślicie, że każda z 940-stek jest zbudowana w oparciu o C-1?

My (znaczy... napewno ja) wiem ze nie kazda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w budzie ale jaki odkurzacz jest z niej :P

Otuchy to mi nie dodaliście a 4.1Ghz zrobie? :>

Mobo pozostawia do życzenia. Przecie napisaliście że najleprza na 775/AGP/DDR :]

Ale to nie znaczy żę ogólnie najlepsza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w budzie ale jaki odkurzacz jest z niej :P

Otuchy to mi nie dodaliście a 4.1Ghz zrobie? :>

Mobo pozostawia do życzenia. Przecie napisaliście że najleprza na 775/AGP/DDR :]

 

4,2 robila na boxie na 1,325v ale na p5wd2, nei wiem jak na p5p800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nalalem zimnej wody (o ilemozna powiedziec o 18* wodzie)

procek na 5180 policzyl spi ale zwis przy screenie

ewidentnie za cieplo

na abicie poszedl na 5.1 prawie na 1.55V tu musialem mu dac 1.64V :(

ale moze dzisiaj bedzie lod to sie poprawi wyniki ;]

aha spi 1mb wyszlo 25.4 z [ciach!]lami w tle takze mozna pewnie zjechac jeszcze jakies 0.2 - 0.3sek ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...