Skocz do zawartości
KvaN

Pentium D 9xx

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy sie tu chwala ladnymi wyniczkami, ale nie moge sie doszukac ile srednio te proce ida na ~1,2V ?

 

Mam to co w podpisie i jak widzicie tylko 14x230 max, ale nie wiem czy to plyta czy proc wymieka ...

Plyta powinna przynajmniej z 260-270 zrobic, w dodatku chipset ma tylko 35stopni, wiec nie sadze ze wina lezy po tej stronie ...

 

3,22ghz to nie duzo, ale napiecie jest srednio 1,2-1,25V (w biosie, cpu-z, speedfan, everescie), 12V mam prawie idealne, moj chieftec ma 2 linie 15A i 18A, wiec tutaj raczej tez nie powinieniem szukac problemu ...

 

Przy takim napieciu (w obciazeniu spada do 1,68-1,8V lol) to normalne ze tylko max 3,22ghz, dobrze mysle ?

 

Ps. A i zapomnialem dodac, proc to rewizja B1 i jak sie dowiedzialem ze strony intela, nie ma speedstepa, ale napiecie dostaje zeby bylo smieszniej jak z dolnej granicy speedstepa (12x 1,2V) ... nie wiem o co tu biega, nie mam vmoda, wiec nie moge sprawdzic czy to kwestia napiecia proca, ani nie mam qmpla w okolicy z czyms innym na lga775 do testu poki co ;/

Edytowane przez Aludan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P4 631 leci na 1.20v bios stabilnie (chyba - jeszcze testuję) do ciut ponad 3,8GHz. A to żadna rewelacyjna sztuka. Więc spodziewałbym się, że D9xx poleci wyżej niż 3,2 - w końcu to praktycznie dwa takie P4 sklejone do kupy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze prawdopodobienstwo dwukrotnie mniejsze bo wystarczy ze jeden z rdzeni bedzie slabszy. Odprowadzanie ciepla pewnie tez jest gorsze bo jest go 2x wiecej

42 idle, 50 stress, ~1500rpm freezer ...

 

LordFury - tez mi sie tak wydawalo ze powinien wiecej ... dopoki nie zdobede innego proca do testu to sie nie przekonam ...

235fsb - resety w win

240fsb - nie wstaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aludan: to wina za malego napiecia na proca - wiem bo tez mam taki zestaw w domu :)

proc na p5n-e 4200MHz lata aktualnie

Hehe dzieki, to duzo zmienia :)

I tak planuje kupic niedlugo jakas lepsza plyte, wiec pewno potwierdze twoje slowa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zmiana mojego P4 na takiego D 2x3.0Ghz jest oplacalna? Czy bedzie wiodczny przyrost wydjanosci? Dodam ze pamieci takze zmieniam na DDR2

w grach nie wykorzystujących drugiego rdzenia wzrostu nie będzie prawi wcale, w tych korzystających z drugiego rdzenia będzie ale nie znaczny w testach syntetycznych wzrost będzie zauważalny, ale będą to puste liczby np jak teraz masz w 3DMark 05 4000 pkt to z PD bedzie 5000 pkt itd...

w sumie to sie nie opłaca jeżeli brać pod uwagę tylko gry

 

P4E 3GHz jest równy wydajnosciowo jednemu rdzeniowi PD 925, problem w tym ze większość programów umie użyć tylko tego jednego, spraw ma się inaczej kiedy pracujesz na programach mocno korzystających z SMP, lub na wielu programach naraz, wtedy zysk jest ogromny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

 

Jaka jest granica temperaturowa dla procesora Pentium D925?

 

Na razie podkręciłem do 3.22 noi w stresie maksymalnie ma 52 stopnie, w idle średnio 43-46. (trudno się dziwić, bo mam ustawiony quiet fan na 47 stopni). Boję się, żeby go nie smażyć; wiem, że od razu sie nie spali, no ale wiecie... po 2 miesiącach lub coś takiego :wink: . Jaką temperaturkę powinien mieć na codzień? 36,6 :lol2: ?W superpi (wykorzystuje 1 rdzeń, nie wiem czy są jakieś mody na 2) mam wynik (na 2x3.22GHz) 40 sekund.

 

 

Nie wiem czy podkręcać dalej, czy zostawić jak jest. Płyta obsługuje conroe (więc ma takżę i szynę 1066MHz), ma blokadę pci/agp, a mój zasilator to tagan 420W. Cooler boxowy, ale nieźle się spisuje :) - cichy (bo sam dopasowuje obroty :razz: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Pentium D 2x3.0Ghz 2x2MB cache BOX bardzo sie grzeje? Pytam bo sie ciezko nad nim zastanawiam:/ Moj Pentium4 ma w idle ok 41`C a w stresie ok 60`C

ja na swoim mialem 4.5ghz 100% stress 1.4V i jakies 53*C max na WC w idlu 33 nawet ;] btw jak chcesz kupic w dziale sprzedam jest auckja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój d 930 poszedł jedynie na 3.67GHz 1.25V.

Dovoltowanie do 1.35 nic nie dało. Przy 985 FSB nie wstaje.

Plyta to p5n-e, pamięci kingston 2x gb 667@ 975 MHz cl5

zasiłka HuntKey 400W

Pytanie co jest nie-tak ?:

Wina płyty ( gdzieś chyba czytałem że słabo współpracuje z procami nie-c2d)

Wina proca - czyli padaka ( kupiony na Allegro używka)

Mea culpa - dać mu więcej papu czy co :?:

 

Edit:

Chłodzenie to Scythe Mine + Akasa Amber 120mm + AS5

+ 120mm, 90mm, 80mm wciągające i 2x 80mm, 140mm wyciągające.

Edytowane przez kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na p5n-e jest multum dzielników, więc można wręcz ustawić proca niezależnie od pamięci. I tak kiedy podwyższam FSB na 1000, pamiątki spadają na 940 bodajże ...

Czy to, że ta płytka nie specjalnie pracuje z pentium d to prawda ???

thx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem mu tak jak napisałeś, i ... nie podziałało. Ale poszedłem za ciosem, dałem mu 1200 FSB 1.5V i zabootował :banana: :banana: :banana: :banana: ( 4.5 GHz)

niestety przy ładowaniu sytemu pokazał się błąd dot. rejestru systemu, nie dało uruchomić się go ani w trybie awaryjnym, ani normalnie.

W rozwiązaniach problemu było coś o reinstalce oraz naprawianiu systemu i ustawieniach języków :-? :-?

Posiadam Viste HP 64bit.

Co dalej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej zapytaj w dziale podstawowe zagadnienia :P bo to już inna działka twoje mobo :P i odchodzi od tematyki pd :D

Ok, zakładam nowy topic w "Podstawowe zagadnienia"

Za chwile wkleje linka.

Już

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=233277

Zapraszam do dyskusji

kokott

 

Edit:

RONIN - troche za póżno :)

Edytowane przez kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawiłem mu tak jak napisałeś, i ... nie podziałało. Ale poszedłem za ciosem, dałem mu 1200 FSB 1.5V i zabootował :banana: :banana: :banana: :banana: ( 4.5 GHz)

niestety przy ładowaniu sytemu pokazał się błąd dot. rejestru systemu, nie dało uruchomić się go ani w trybie awaryjnym, ani normalnie.

W rozwiązaniach problemu było coś o reinstalce oraz naprawianiu systemu i ustawieniach języków :-? :-?

Posiadam Viste HP 64bit.

Co dalej ???

u mnie byla identyczna sytuacja... w akcie desperacji walnalem mu 1200 i zabootowal, choc jak pozniej sie okazalo gdzies kolo 1150 tez bootowal niezle w miare

btw: plyta ma droopa duzego wiec z tad ta niestabilnosc pewnie (u mnie tak bylo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc dać mu mniej papu ???

Kean proponuję żebyśmy przenieśli dyskusje do utworzonego wątku, nie chce narażać sie RONINowi :D :D

 

EDIT: zmniejszałem Vcore i doszedłem do 1.41V, ale przy tym ustawieniu komp bootuje, ładuje bios i restart (tak w kółko).

Memki póściłem na 900 żeby wyeliminować ich winę.

Aha i przy 1.5V w idle miałem 72*

:?: :?:

Edytowane przez kokott

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takei male co nie co ode mnie

nowa plyta nowe mozliwosci - katowanie trwa

wiem ze procus chodzi na nizszym napieciu tylko jzu sam nie wiem jakie jest faktyczne - a za duzo roboty zeby zmierzyc miernikiem ;/

4.65_godz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takei male co nie co ode mnie

nowa plyta nowe mozliwosci - katowanie trwa

wiem ze procus chodzi na nizszym napieciu tylko jzu sam nie wiem jakie jest faktyczne - a za duzo roboty zeby zmierzyc miernikiem ;/

Byś zaglądał w temat o QuadGT to byś wiedział, że to mobo daje tyle ile się ustawia w biosie z droopem 0,02V (ustawiasz 1,505 to tyle jest). Monitory zaniżają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na początku przyznaję się bez bicia że przeczytałem tylko pierwsze 3 strony (chwilowy brak czasu)

Potrzebuje info jakie def Vcore ma Pentium D 915.

CPU-Z pokazuje 1.26.

A Intelowski programik (zapomniałem nazwy) pokazuje cos w tym rodzaju (w zakładce POWER)

1.5V -- 1.18V-1.19V idle i około 1.21V stress

Vccp -- 1.261V

 

Które z nich to napięcie procka.

Potrzebna ta informacja bo chciałbym zrobic PinModa ale nie wiem którą wersje zrobic bo dla róznych def v jest inny pin mod.

 

Przymierzam się do tego : http://sg.vr-zone.com/articles/Pin_Mod_LGA...ost/3931-2.html

 

dobrze wybrałem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój sprzęt:

proc pentium d930

płyta gigabyte GA-81945P-G-RH wsparcie dla 1066mhz FSB

ram GELI ddrII 1gb 667mhz

zasilacz jakiś 400W.

I teraz moje pytanie.

O ile mogę pozmieniać napięcie i taktowanie żeby mi tego nie rozwaliło?? :?:

Edytowane przez wolver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...