Skocz do zawartości
Gość

Duke Nukem Forever

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie bo po raz pierwszy się spotykam z dziwnym zachowaniem STEAM-a, a mianowicie wie ktoś jak zmusić tego durnego STEAM-a do zainstalowania gry z płytki, a nie ściągania od 0% całej gry z netu ?? Chce sobie pograć teraz, a nie czekać aż STEAM ściągnie całą grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przemęczyłem się 40 minut z grą. Najpierw zajawka bo i muzyka była niezła, a i teksty też czasami jakieś wpadły. Teraz jestem na etapie jak Duke ledwo odstaje od dywanu. NUDA! Niestety to nie jest ten DNF na którego czekałem. Jak sobie przypomnę pierwszy trailer... chlip btw. zauważaliście że pierwszą scena jak macie możliwość malowania na tablicy? Dialogi są wyciągnięte z pierwszego trailera. Radze zwrócić uwagę. Idealnie 1:04 http://www.youtube.com/watch?v=NHU3sq8Wfjs&feature=related

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale moje przewidywania, które opisywałem w tym temacie się sprawdziły. Po tylu latach wydali grę przeciętną. Wszystko to dla mnie jakieś takie nijakie jest w porównaniu do D3D. Już sam fakt noszenie max dwóch broni to poważny minus. Do tego grafika, która momentami wręcz odpycha. Są oczywiście ładniejsze tekstury, ale tylko trochę. Ładnie wyglądają też modele. Zwłaszcza płci pięknej, ale nic po za tym. Niestety gra dla mnie jest pusta od środka. Wielki buum w okół Księcia, ale czy coś po za tym ? Nic. Teraz się zastanawiam czemu tak długo wydawali grę i chyba nie mieli pomysłu jak to wydać. No właśnie może lepiej nie wskrzeszać trupa.. Oczywiście gra nie jest kompletnie bezwartościowa, bo ma kilka fajnych smaczków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozbierali wszystkie materiały, które mieli, przekazali sprawę gearbox, które poskładało to do kupy i wydali. Szkoda im było, żeby tyle lat pracy poszło na marne, zawsze się coś tam zwróci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Męczę już te 2-3 godziny. Gram na PS3... Poziom możliwie najtrudniejszy jest momentami wkur*** ze względu na to, że bardzo szybko ginę, co oznacza ładowanie które (KAŻDE) trwa na konsoli ok. 1,5 minuty :/ Na razie jestem na etapie kasyna, i gra jest... powiedzmy szczerze - bardzo średnia. Tak jak napisałem wcześniej. Zawiodłem się (przez ładowanie, zrobione na siłę momentami lvl, które są krótkie, a przejście ich momentami jest krótsze niż ładowanie następnego lvl, no i same lvl są... nudne. Zagadki które miały mieć poziom Half-Life 2 - ograniczają się do rozejrzenia i skakania jak w platformówkach... ) :/ Sprzedam grę rano na giełdzie, niech tylko platyna wpadnie i tyle przyjemności z oczekiwania na duke'a...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam komentarze i jak widzę większość osób zniechęcona. Co niestety podzielam, choć sam po tej grze wielkich oczekiwań nie miałem, to jak narazie jak już napisano gra jest po prostu pusta niczym nie przyciąga, nie powoduje że traci się kolejne godziny z życia jak D3D. Ale żeby nie było grałem dopiero z 1-2h i jeszcze dam szansę, może się rozkręci.

 

Chodzi o to nawiązanie? :lol2:

 

Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Jakoś tak po 40 minutach łącznie czekania podczas wczytywania gry ten obrazek spowodował lekkie uniesienie lewego kącika mej wargi. Nie dam rady raczej grać nonstop przez 12 godzin na najtrudniejszym poziomie. Poczekam teraz z godzinkę, odpocznę chwile, i dalej robię "kuci-kuci" [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować siebie samego:

 

Ja się tylko obawiam jednej rzeczy. O ile przez te wszystkie lata DNF sprawdzał się jako żart i kpina i który w tej roli radził sobie nadzwyczaj dobrze, to niestety wskrzeszanie tytułu po tak długim okresie może być jednak chybionym pomysłem. Gra przespała czas w którym mogła faktycznie powrócić w chwale i wyjdzie z tego zwykły średniaczek tyle, że z logo DNF. Coś ala Soldier of Fortune - uznana i mocna marka, której ostatnia odsłona aż prosi o pomstę do nieba. Mam nadzieję, że się jednak mylę, ale wrażenia po demie jakoś nie porywają.

 

Lubie miec racje...ale w tym przypadku wcale mnie to nie cieszy. Szkoda. Jak to mawiają: Always BETON Duke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na gtx570 AA śmiga bez problemu :)

 

niemozliwe :)

sprawdz dokladnie, powiem ze w pelnej wersji sa gorsze textury niz w demo!!

Jestem teraz na etapie arizony z dema i mam bezposrednie porownanie!! moze wrzuce potem kilka screenow aby to pokazac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 6870 FXAA śmiga elegancko.

 

Co do Duke'a to przeczesujcie każdy fragment mapy. Jest mnóstwo zajawek mniejszych lub większych :P. Na przykład na początku gry, w wieżowcu w pewnym miejscu siedzi sobie pan na kibelku i pręży się niemiłosierna, a w końcu coś wpada do wody wydając odgłos jakby to była cegła. Widać, że gra jest przemyślana i zaszyte jest w niej dużo szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym etapie można wziąć kupę i sobie porzucać. Tak mi się spodobało, że godzinę chodziłem i wszystko obrzucałem. Na prawdę fajne smaczki i szczegóły ma ta gra. :<

A pana w wieżowcu też spotkałem, podsłuchałem co tam robi i mi też się zachciało. :<

 

mastha - ja bym się zdziwił, gdyby tak gra ukręcała jaja, że wyszedł crap to chyba większość osób obstawiała, nawet fanboye mieli to złe przeczucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja tam nie mam, nawet nigdy nie grałem w żadnego Duke-a, i jakoś mi z tym dobrze. Dla wielu ludzi są jakieś kultowe serie nie mające żadnej wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemozliwe :)

sprawdz dokladnie, powiem ze w pelnej wersji sa gorsze textury niz w demo!!

Jestem teraz na etapie arizony z dema i mam bezposrednie porownanie!! moze wrzuce potem kilka screenow aby to pokazac

 

Jak widać na załączonym obrazku, AA jest włączone :D sterowniki najnowsze :)

post-13870-0-66639900-1307782877_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co, przyznajcie. Nie mieć Duka na półce to faux pas.

 

 

Nie za 180zł. jutro jadę o 8 na giełdę i sprzedaję. 50% gry zrobiłem, i trochę archievmentów wpadło. dzisiaj ją skończę na maksymalnym i minimalnym poziomie (odkrywając bonusy bo ominąłem coś i nie mam ze dwóch archivmentów) ;)

 

 

Spoiler (jak się spoileruje?)

 

Jak będziecie w klubie po trójcyckowym kaktusie, to w męskim kiblu znajdziecie glory hole. po akcji stańcie naprzeciw kabiny z całusem ze szminki i notką "out off order" i poskaczcie patrząc kto tam siedzi... biedny duke :D

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za 180zł. jutro jadę o 8 na giełdę i sprzedaję. 50% gry zrobiłem, i trochę archievmentów wpadło. dzisiaj ją skończę na maksymalnym i minimalnym poziomie (odkrywając bonusy bo ominąłem coś i nie mam ze dwóch archivmentów) ;)

 

 

Spoiler (jak się spoileruje?)

 

Jak będziecie w klubie po trójcyckowym kaktusie, to w męskim kiblu znajdziecie glory hole. po akcji stańcie naprzeciw kabiny z całusem ze szminki i notką "out off order" i poskaczcie patrząc kto tam siedzi... biedny duke :D

 

Niech mnie ktoś poprawi, ale pecetowej wersji nie da się odsprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo i kopara mi opadła że ktoś się odważył to dzisiaj wydać. Gamepley z dema stoi na poziomie gry zrobionej przez kilku kolesi z podwórka. Ta gra miałaby szansę na wątpliwy sukces co najwyżej 10 lat temu. Nazwanie tej gry średnią na podstawie dema to potwarz dla obecnie wydawanych gier które w tym segmencie wyrastają do rangi gier roku. Wziąłbym tę grę za darmo aby odsprzedać ją jakiemuś frajerowi, w końcu to DUKE, nie? I tu wypadałoby wspomnieć o ocenach tej gry w serwisach internetowych gdzie można zobaczyć które były sponsorowane jeśli ocena była większa niż 6/10. Średnia na XBOX 360 to 54/100 na podstawie 9 recenzji i to tyle ode mnie. Aha, 2 najlepsze recenzje to Joystiq i Guardian :) dali po 4/10.

Edytowane przez Keniger
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, sugerujesz się recenzjami w których autorzy narzekają głównie na brak strzałki (:lol:) i poziom trudności (:lol:). Śmiechu warta ta twoja opinia :dontfeedtrolls:

Najlepsze jest narzekanie na grafikę przez ludzi którzy potem piszą, jak to CoD 5,6,7 (sorry, straciłem rachubę, ale to bez różnicy bo wszystkie wyglądają tak samo) oszałamiająco wygląda.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika jest poprostu bardzo nierowna, ogolnie wyglada na powiedzmy sobie przyzwoita, choc momentami autentycznie textury i modele otoczenia poziom UNREAL 2 (pewnie na tym silniku pierwotnie robili obecna wersje a pozniej ulepszali) Udalo mi sie odpalic 32x CSAA + AF16 i wymusic high Quality i inne bajery z panelu nv (musialem troche pokombinowac i pozamieniac pewne wpicy i configi z wersji demo gdzie powyzsze dzialaly!!)

W kazdym razie spadek FPS jest konkretny ze 120 do 50 :lol: a momentami mam nawet ok ponizej 40 - na 470GTX :lol: ale gra wyglada wtedy naprawde znacznie lepiej.

(co nie oznacza ze super) Dla zbulwersowanych, napewno za jakis czas wyjda autorskie packi textur shaderow poprawiajacych znaczaco grafike podobnie jak do innych gierek.

Wracajac do samej gry to tak jak pisalem wczesniej, ludzie po tylu latach spodziewali sie niewiadomo czego. Zaloze sie ze gra gdyby wyszla pierwotnie wtedy kiedy miala (juz pomijam fakt 97 czy 98r) ale no 2003-2005 byla by MEGA HITEM ! bo mechanika pomysly i koncepca to czuc ze tak dawniej robilo sie gry.

Napewno Gra nie jest CRAPEM poprostu jestesmy ostatnimi czasy przyzwyczajeni do "innej" mechaniki gry a tu nagle Ksiaze Atakuje w swoim oldschoolowym stylu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Udalo mi sie odpalic 32x CSAA + AF16 i wymusic high Quality i inne bajery z panelu nv (musialem troche pokombinowac i pozamieniac pewne wpicy i configi z wersji demo gdzie powyzsze dzialaly!!)

W kazdym razie spadek FPS jest konkretny ze 120 do 50 :lol: a momentami mam nawet ok ponizej 40 - na 470GTX :lol:

Sorry ale na głowe upadłeś i sie śmiejesz z tego?

 

Podczas grania absolutnie nie widać różnicy powyżej MSAAx8 (a i przeważnie x4 w Full HD czy wyżej), badź z tego powodu że w niskich rozdziałkach nie ma na tyle pikseli żeby idealnie wygładzić, a w wysokich rozdziałkach jest już na tyle pikseli że niski tryb wygładzi co sie da. x32 itp sobie możesz porównywać na screenshotach czy pod mikroskopem, a nie podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale na głowe upadłeś i sie śmiejesz z tego?

 

Podczas grania absolutnie nie widać różnicy powyżej MSAAx8 (a i przeważnie x4 w Full HD czy wyżej), badź z tego powodu że w niskich rozdziałkach nie ma na tyle pikseli żeby idealnie wygładzić, a w wysokich rozdziałkach jest już na tyle pikseli że niski tryb wygładzi co sie da. x32 itp sobie możesz porównywać na screenshotach czy pod mikroskopem, a nie podczas grania.

 

Widać różnicę , ale niewielką , czy włączysz AAx4 czy xxxxx ząbki nadal są widoczne.Dlatego nie ma sensu stosować wyżej jak AAx4 , bo to nie ma sensu. Już lepiej stosować inne metody AA niż msaa , spadek wydajności będzie spory ,ale coś za coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie ma sensu stosować wyżej jak AAx4 , bo to nie ma sensu.

 

Bez sensu jest to powyższe zdanie ;) Ja widzę ewidentną różnicę pomiędzy AAx4 a AAx8 (przynajmniej na 22" w 1680x1050, oglądanym z kilkudziesięciu cm). Oczywiście pomiędzy AAx2 a AAx4 różnica jest jeszcze większa, ale pisanie że powyżej AAx4 nie ma sensu włączać jest bzdurne. Przy AAx8 rendering jest zauważalnie dokładniejszy niż przy AAx4 ,więc jest sens renderować np. przy AAx8.

 

Oczywiście moja wypowiedź tyczy się ogólnie kwestii AA, a nie kwestii AA w jedynie tym jednym tytule czyli Duke Nukem Forever.

 

Podczas grania absolutnie nie widać różnicy powyżej MSAAx8

Ja bym prędzej powiedział, że przyrost jakości przy AAx16 wzgl. AAx8 jest już trudno dostrzegalny ...

 

(a i przeważnie x4 w Full HD czy wyżej),

Zależy od wielkości ekranu i odległości, przy tym "full HD".

 

 

badź z tego powodu że w niskich rozdziałkach nie ma na tyle pikseli żeby idealnie wygładzić,

 

?? ... w niskich rozdziałkach tym bardziej widać aliasing = AntyAliasing daje więcej bo wyraźniej widać jego wpływ Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale na głowe upadłeś i sie śmiejesz z tego?

 

Podczas grania absolutnie nie widać różnicy powyżej MSAAx8 (a i przeważnie x4 w Full HD czy wyżej), badź z tego powodu że w niskich rozdziałkach nie ma na tyle pikseli żeby idealnie wygładzić, a w wysokich rozdziałkach jest już na tyle pikseli że niski tryb wygładzi co sie da. x32 itp sobie możesz porównywać na screenshotach czy pod mikroskopem, a nie podczas grania.

 

Niechce mi sie screenow robic, ale trzeba byc slepym by nie zauwazyzyc roznicy miedzy AA x4 a 8 i wiecej...

Gram w 1920x1200 i roznica jest dostrzegalna.

A co do Metody AA to w panelu NV mozna wymusic by W sterownikach zastepowal METODE AA x gry(czyt FXAA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...