Skocz do zawartości
derek-91

Co Wybrać ?!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fredus

Zostaw radzia, po podkręceniu taki Redeon gniecie tego FX'a nie dość że 5700 to jeszcze LE szkoda gadać, nie zamieniaj sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

śmiem twierdzić że nawet 5900XT jest ośmieszane przez 9550 wystarczy przestudiować moją sygnaturkę :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale... np. mi chodzi o karte do gier i na tej karcie koledze smiga np. most wanted na max detalach a mi nie ;< wiec chyba jakas roznica jest... czekam co napisza jeszcze inni i podejme decyzje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 5700LE NIE MA PRAWA DZIALAC MOST WANTED NA MAX DETALACH

 

NFS:MW nie smiga na max detalach nawet na radku 9800XT, ktory jest jakies 300% wydajniejszy niz 5700LE (no moze przesadzilem, z tymi 300% ale jest od groma szybszy).

 

derek-91 koles ci kit wciska, na tej karcie nie ma prawa dzialc ta gra w max detalach, znaczy ma prawo ale bedziesz wtedy widzial 3fps w 1024x768, w 800x600 podskoczy do 5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręć tą 9550 na tyle ile sie da, to Ci będzie śmigać MostaWanted w 800x600, a na FX nie ma prawa śmigać w max detalach, bo niektóre opcje są nieaktywne, aby karta nie dostała kompletnej zadyszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam Ci, że nie opłaca się zmieniać 9550 na FX5700, tym bardzie LE.

Jeszcze jedno pytanie: czy podkręcałeś swojego radzia ???

Nie nie kręcilem narazie, ponieważ narazie czerpie wiedze na ten temat ;) a tak wogole to bylem u tego kolegi i widzialem sam ze gry mu lepiej chodza niz mi na tym 9550 chodz kompa procz grafiki ma identycznego do mojego. Sam juz niewiem co zrobić zobacze co napiszą inni jeszcze Edytowane przez derek-91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

W tamtą zime dał za tą karte 500zł (widzialem rachunki)

Wariat :lol: W tej cenie można było kupić lepszą grafe, pod żadnym pozorem nie zamieniaj sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na 100% widzialem (...)

na 100% to ty się nie wymieniaj, kiedyś porównywałem radka 9600 na taktach 400/500 (procek 1 ghz i 192 ramu :) ) z lapkiem (celina 1,8 512 ramu) i gf 5700 (na wyższych) i w markach gf dostał po głowie (a było to 03, bo 05 nie ruszał na 1ghz ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze nieoficjalne sterowniki, bo nici z kręcenia będą.

Mam omegi ;] wsumie to juz core i memory podkręcone narazie tyle ile mam w sygnaturze ale spokojnie bedzie wiecej :)

Narazie ucze sie jak wgrać bios od 9600 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

memki moga mieć dosyć ale rdzeń śmiech na sali conajmniej 60 bez zaglądania pod maske mu jeszcze daj a jak zajrzysz i poprawisz chłodzenie to na 400+ ma chodzić < a z biosami uważaj>

 

Myślę że na tym forum nie znajdziesz przychylnej opinii o fx-ie :)

a są jakieś przesłanki żeby wyrażać się przychylnie o serii FX ? Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a są jakieś przesłanki żeby wyrażać się przychylnie o serii FX ?

Heh ja mam kartę jak w podpisie, kupiłem ją 3 lata temu i wtedy była naprawdę niezła. Nie było giery która by nie poszła (1024x768 detale zazwyczaj full np: FarCry czy Doom 3) dlatego dziwiłem się czemu zawsze tak wszyscy psioczą na te FX-y!? Owszem teraz może już taka grafa nie starczać ale osobiście nie narzekam - może dlatego, że już nie gram :D Ale wiem jedno napewno niepodkręcony 9550 jest dużo słabszy niż ten 5700LE. Kiedyś przyniosłem do siebie 9550 (Gigabyte 128bit 128MB nie kręcony) w celach testowych i okazał się dużo wolniejszy niż mój 5600. Ale co wtedy zauważyłem, że np. w Doom 3 w niektórych scenach 9550 radził sobie lepiej niż moja grafa! to było dla mnie dziwne, że w miejscach gdzie FX zwalniał to radzio przyspieszał a może inaczej na FX gra szła dobrze ale w pewnych momentach zwalniała natomiast na radku giera ogólnie wolniej chodziła ale równo w całej grze.

Mimo wszystko może na FX5900xt to bym się zamienił ale nie na FX5700LE bo podkręcony 9550 będzie lepszy - takie moje zdanie.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Luk3

Ale wiem jedno napewno niepodkręcony 9550 jest dużo słabszy niż ten 5700LE. Kiedyś przyniosłem do siebie 9550 (Gigabyte 128bit 128MB nie kręcony) w celach testowych i okazał się dużo wolniejszy niż mój 5600. Ale co wtedy zauważyłem, że np. w Doom 3 w niektórych scenach 9550 radził sobie lepiej niż moja grafa! to było dla mnie dziwne, że w miejscach gdzie FX zwalniał to radzio przyspieszał a może inaczej na FX gra szła dobrze ale w pewnych momentach zwalniała natomiast na radku giera ogólnie wolniej chodziła ale równo w całej grze.

Mimo wszystko może na FX5900xt to bym się zamienił ale nie na FX5700LE bo podkręcony 9550 będzie lepszy - takie moje zdanie.

Pzdr.

kto nie podkręca 9550 jest po prostu dziwny ta karta wychodząc ze sklepu ma o 100MHz zaniżony rdzeń :D ,

FX'y po prostu mają skopane shadery i dławią się na nich dlatego w niektórych miejscach zwalniał ci 5600,

 

inaczej co z tego ze na 9550 mogłemmieć na większości map w ET najwięcej 90 fps, a na gf2 mx nawet 250 (jak sie podejdzie do ściany :P ), skoro na 2 mx miałem minimalne fps na radarze 12 na low a na 9550@ detale max i nie spada poniżej 40, to że na 2 mx moge mieć gdzieniegdzie więcej fps nie znaczy że jest lepsza

 

dopiero fear jest bezlitosny pod wzgledem shaderów i ich obsługi wcześniejsze gry wykorzystuja ps2 w minimalnym stopniu zarówno D3 jak i HL-2 Far Cry również ja bym nie zamienił 9550 tym bardziej szafirka za najmocnieszego FX-a nawet jezeli maja porównywalną wydajność w dx9 bo ten 2. to po prostu frajerska karta :P

http://pclab.pl/art17356-28.html <- teścik w fear 5900 na poziomie 9550 na defaulcie smiech na sali :lol: to tylko na potwierdzenie moich słów :]

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja mam kartę jak w podpisie, kupiłem ją 3 lata temu i wtedy była naprawdę niezła. Nie było giery która by nie poszła (1024x768 detale zazwyczaj full np: FarCry czy Doom 3) dlatego dziwiłem się czemu zawsze tak wszyscy psioczą na te FX-y!? Owszem teraz może już taka grafa nie starczać ale osobiście nie narzekam - może dlatego, że już nie gram :D Ale wiem jedno napewno niepodkręcony 9550 jest dużo słabszy niż ten 5700LE. Kiedyś przyniosłem do siebie 9550 (Gigabyte 128bit 128MB nie kręcony) w celach testowych i okazał się dużo wolniejszy niż mój 5600. Ale co wtedy zauważyłem, że np. w Doom 3 w niektórych scenach 9550 radził sobie lepiej niż moja grafa! to było dla mnie dziwne, że w miejscach gdzie FX zwalniał to radzio przyspieszał a może inaczej na FX gra szła dobrze ale w pewnych momentach zwalniała natomiast na radku giera ogólnie wolniej chodziła ale równo w całej grze.

Mimo wszystko może na FX5900xt to bym się zamienił ale nie na FX5700LE bo podkręcony 9550 będzie lepszy - takie moje zdanie.

Pzdr.

Sory ale pier***** panie, na tej karcie nie ma prawa tak chodzic FarCry czy Doom 3

Tak dla porownania, mialem kiedys (przez przypadek 5600 Ultra jak i Ultra II) karty wydajniejsze o (odpowiednio) 40% i 60% od 5700LE i na nich nie dalo sie grac na sensownych ustawianic hw 1024x768 w Far Cry, wiec o czym ty mowisz, że w grales w Dooma 3 w full detalach?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]

Sory ale pier***** panie, na tej karcie nie ma prawa tak chodzic FarCry czy Doom 3

Tak myślałem zacznie się gadanie, że niemożliwe itd. owszem może przesadziłęm z Doom 3 bo grałem dokładnie w 800x600 w High i w teście wychodziło dokładnie 28 fps i grało się naprawdę przyjemnie ale co do FarCry to już nie ściemniam 1024x768 detale praktycznie poza antyal... i coś tam jeszcze :D były High gra wyglądała cudnie (ta woda - rewela) i chodziła super, oczywiście były krótkie momenty gdzie zwalniała ale FX-y chyba właśnie tak mają.

Naprawde naczytałem się na forum jaka to kicha te FX-y a większość z was pewnie nigdy nie miała z nimi do czynienia, a wypowiedzi swe opierają na testach i tematach z forum które nie zawsze są obiektywne. Zgadzam się że GeForce FX nie jest dobrą kartą ale bez przesady.

Kiedyś często gościłem na tym forum i przeczytałem mnóstwo tematów i wiem jedno dla większości z was ważniejsze jest uzyskanie jak największej ilości punktów w różnych testach, a nie odczucia z gry.

I przeczytajcie sobie ostatnie zdanie z mojego postu wcześniej.

Pzdr for all and be happy... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem zacznie się gadanie, że niemożliwe itd. owszem może przesadziłęm z Doom 3 bo grałem dokładnie w 800x600 w High i w teście wychodziło dokładnie 28 fps i grało się naprawdę przyjemnie ale co do FarCry to już nie ściemniam 1024x768 detale praktycznie poza antyal... i coś tam jeszcze :D były High gra wyglądała cudnie (ta woda - rewela) i chodziła super, oczywiście były krótkie momenty gdzie zwalniała ale FX-y chyba właśnie tak mają.

Naprawde naczytałem się na forum jaka to kicha te FX-y a większość z was pewnie nigdy nie miała z nimi do czynienia, a wypowiedzi swe opierają na testach i tematach z forum które nie zawsze są obiektywne. Zgadzam się że GeForce FX nie jest dobrą kartą ale bez przesady.

Kiedyś często gościłem na tym forum i przeczytałem mnóstwo tematów i wiem jedno dla większości z was ważniejsze jest uzyskanie jak największej ilości punktów w różnych testach, a nie odczucia z gry.

I przeczytajcie sobie ostatnie zdanie z mojego postu wcześniej.

Pzdr for all and be happy... :D

 

Nie chciałem sie rozdrabniac ale coz:

Tak dla twojej informacji, mialem (i po czesci nadal mam) stycznosc z FX 5200, FX 5600Ultra, 5600Ultra II, 5900Ultra.

 

Stockowy 5700LE ma wydajnosc na poziomie 1000 MT/s, dla porownania:

FX 5200 - 1000 MT/s

FX5600Ultra - 1400 MT/s

FX5600Ultra II - 1600 MT/s

FX5900Ultra - 3600 MT/s

 

Na 5600Ultra (na niej "probowalem" odpalic w takich ustawieniach FC) sie nie da grac w 1024x768 wszystko na maxa, gdy wchodzisz do jakiegos pomieszczenia i "aktywowane" sa shadery to ta karta siada.

Potwierdzaja to rozne testy:

Dołączona grafika

 

 

Zwroc uwagę, że w zestawieniu najwolniejsza karta jest 5700, ktorego wydajnosc wynosi 1700 MT/s, czyli o ~70% wiecej niz 5700LE

Test w FarCry wszystko na maxa :

Dołączona grafika

 

 

Karta, ktora mozna porownac do 5700LE jest 5200U, jednak 5200Ultra jest wydajniejszy o 200 MT/s.

 

Naprawde nie wiem jak mogles grac w FarCry w 1024x768 i wszystko na maxa. Jestes pewien, że nie grales przypadkiem w DX8?

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[/size]

Naprawde nie wiem jak mogles grac w FarCry w 1024x768 i wszystko na maxa. Jestes pewien, że nie grales przypadkiem w DX8?

Nie napisałem, że na maxa bo bez dodatków typu antyaliasing(?) i shader(?). Po włączeniu tych dodatków nie tylko FarCry tragicznie zwalniał ale praktycznie wszystkie gry. W 1024x768 grało się z min 25 fps. A czy było to w DX8 to niewiem, 2 lata temu był już DX9 bo tego to nie pamiętam? :unsure:

 

Przypomniało mi się, że kiedyś jak jeszcze forum nazywało się Tweak założyłem temat czy warto zamienić FX5600 na R9550 (chciałem mieć pasywne chłodzenie ale nie stracić wydajności) to praktycznie wszyscy odradzili mi to twierdząc, że niepodkręcony radek będzie o wiele wolniejszy natomiast podkręcony być może nieodczuwalnie szybszy i do tego będzie bardzo się grzał na pasywnym chłodzeniu.

Edytowane przez Zubo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...