Skocz do zawartości
Panmc

Gigabayt Ga-8ipe100-g I P4 Mobile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Płyte Gigabyta GA-8IPE1000-G i procesor Pentium4 3,06Ghz HT Mobile. A problem jest taki że procesor chodzi teraz na mnożniku x12 i jego prędkość to 1,6. Po podniesieniu magistrali na 200 idzie 2,4 temp. 15stopni(wodne), ale czy jest szansa by zmienić mnożnik na x23 by pracował normalnie 3,06 bez kręcenia. Niby w instrukcji od płyty pisze że jest funkcja do przestawiania mnożnika ale jest nie widoczna nawet po wciśnieciu ctrl+F1 gdy wyskakuje ukryte menu. Może by ktoś pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys poszukał troche o mobilach to bys się dowiedział że p4m niemaja mozliwości zmiany mnożnika z 12 na desktopowych płytach. A druga sprawa to że ten procek powinien ci się ładnie podkręcić z tego co widziałem na necie to w okolice 300mhz fsp powinieneś zrobić o ile reszta komponentów da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to zmiana mnożnika z pod windowsa działa na mobilach na rdzeniu prescota a ten jest na northwoodnie. Jesli się mylę to proszę mnie poprawić.

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to że ten GB zrobi fsb 300 mhz, ale że ten procek jest w stanie do tylu dojść jesli reszta kompa da radę. Takie cuda to tylko na i875.

Takie cuda to tylko na i865PE, bo na większości mobo z i875P nie działa w mobilach HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda cudami, ale u mnie fsb tylko195 leci to mam wtedy 2,34Ghz później juz sie komp zawiesza. Co w pierwszej kolejności wymienić by jeszcze troche poszedł do góry? Oprócz wymienionej wcześniej płyty i procka mam jeszcze: zasilacz ModeCom FSP 400W i pamięci TwinMos 2 x256 ale jakieś te zwykłe, grafa 9700 Mobility.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Ale niemożliwe żeby Gigabyte tak szybko wymiękał, był gdzieś test mobo pod P4 i Gigabyte 8IPE1000-G wymiękło przy tym samym fsb co Asus P4P800 więc troche dziwne, żeby więcej poszedł musisz mięc dobre pamięci, i może podbij troche V dla procka i Ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niemożliwe żeby Gigabyte tak szybko wymiękał, był gdzieś test mobo pod P4 i Gigabyte 8IPE1000-G wymiękło przy tym samym fsb co Asus P4P800 więc troche dziwne, żeby więcej poszedł musisz mięc dobre pamięci, i może podbij troche V dla procka i Ram

Na proca dawałem max ile się dało, a memki miałem taki co fikały 250MHz przy 2.7v i CL 2.5. Jakoś na Asusie mój mobil brykał na 240MHz FSB a na tym gniocie GB nawet 200 nie zobaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...