Skocz do zawartości
welyk

Celeron D Cedar Mill

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Soker

Nawet bez tweak'ow i na stock mam wiecej na tym A64, znaczy sie mialem.

Ujebalem druga A8N-SLI, wiecej wynikow obojetnie jakich : stock/oc/hard oc nie bedzie.

Milo bylo - dzieki wszystkim.

 

Do zobaczenia kiedys (moze).

Co Ty cholera z nią robiłeś? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet bez tweak'ow i na stock mam wiecej na tym A64, znaczy sie mialem.

 

Ujebalem druga A8N-SLI, wiecej wynikow obojetnie jakich : stock/oc/hard oc nie bedzie.

Milo bylo - dzieki wszystkim.

 

Do zobaczenia kiedys (moze).

1 jak?

2 co z gwarą?

3 a trzeba było kupić DFI...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0zl 0gr bo to nie moje

pokaze jak dotrze buda z zasilka bo mojego hk mi sie wykrecac specjalnie po to nie chce

 

no i wyniki oc beda lepsze bo jest i ninja, i wc rozebralem bo na nowym kompie passive mi styka :D

Edytowane przez demek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi kto tylko podpowie jakie memsy są dobre na ddr2 (i tanie, te goodramy, o których mówi demek są wystarczające?) i czy modecom 350w gtf uciągnie celafona 352 asus p5ld2 i 7300gt? Z conroe nici bo mi z********************lili samochód :(

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi kto tylko podpowie jakie memsy są dobre na ddr2 (i tanie, te goodramy, o których mówi demek są wystarczające?) i czy modecom 350w gtf uciągnie celafona 352 asus p5ld2 i 7300gt? Z conroe nici bo mi z********************lili samochód :(

te co ja wybralem zostaly przebrane z okolo 2,5k kosci :)

wkrotce sie ktos z forum powinien pochwalic nimi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tej wystarczy zadzwonic do sklepu czy maja juz rev. 2... a w ASRocku jest to ladnie napisane kolo pamieci

 

chyba, ze zle podales nazwe... bo na oficjalnej nie ma czegos takiego jak ASRock 775Twins-HDTV rev. 2 tylko ASRock 775Twins-HDTV R2.0 a to nie oznacza nowszego rev. wzgledem starszego modelu, np. up z rev. 1.50 na 2, tylko calkiem inna plyte - w tym wypadku ze zmieniana sekcja zasilania

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzis celka 352 i posadziłem tymczasowo na asusie p5wd2. Bardzo dziwnie zachwouje sie temperatura która potrafi skakac o 30C w jednej chwili np od 38C do 68C i to bez obciązenia! procka ustawiłem na 24x205 = 4920 @1,38V i szlak mnie trafia bo zdazaja sie losowe resety zapewne kiedy "temperatura" procka przekroczy jakies 80C. Dodam że to wszystko na WC które radzis sobie bez problemu z pD 920@4ghz/1,45V gdzie temperatura w stresie ma max 50C bo kilku h w boinc. Macie jakies pomysły co jest grane i nie tak z tym celkiem? (napewno nie doscisk bloku - 3 razy zakladalem blok, napewno nie pasta -as5)

 

edit:

Włączyłem sp2004, idzie bez błedu juz jakies 10min ale tro co wyrawia sie z temperaturą przechodzi ludzkie pojecie. od 38C w idle skoczyla na 58C pozniej po 3sek 68C a po 2 sek wrociła do 55C, ki ch..j wodę mąci? ;/

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Wiem ze te nowe cielatko sie niezle podkreca, ma 512 kaszy i jest tanie ale serio nie

spodziewalem sie ze ten procek to taka d..... jezeli chodzi wydajnosc.

Przy okazji testowania conroe na egieldzie dodali test calego mnóstwa kreconych prockow.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-10

Celina wypada zalosnieeeee..... mimo ponad 4.6 taktowania.

I co ciekawe a64 mimo dosyc wysokiego taktowania jak na niego 2.8

tez wcale nie wypada rewelacyjnie przy okreconym zlym p4 :-)

To pare wynikow

 

WinRar

 

Ciele 4680 - 3:48

a64 2800 mhz - 3:12

p4 631 4350 - 2:41

 

 

Windows Media Encoder

 

Ciele 4680 - 3:28

a64 2800 mhz - 3:02

p4 631 4350 - 2:35

 

 

Doom3

 

Ciele 4680 - 27,9

a64 2800 mhz - 52,5

p4 631 4350 - 47,3

 

HL2

 

Ciele 4680 - 70,3

a64 2800 mhz - 92,3

p4 631 4350 - 86,7

 

NFSMW

 

Ciele 4680 - 41,4

a64 2800 mhz - 48,8

p4 631 4350 - 52

 

x3

 

Ciele 4680 - 24,9

a64 2800 mhz - 37

p4 631 4350 - 32,7

 

 

Xpand Rally

 

Ciele 4680 - 50,1

a64 2800 mhz - 51,6

p4 631 4350 - 63,5

 

 

Oczywiscie to teoria poniewaz ciele jest tanie i to jest najwazniesze.

A swoja droga myslalem ze a64 taktowanemu 2800 zaden p4 nie zagrozi.

A w 2 aplikacjach chdzacych naprawde na paru watkach czyli windows media encoder

i co ciekawe starej polskiej grze xpand ktora duzo daje z siebie na dual core i na ht

a64 zostaje pobity.

Mam 3 wnioski.

Celina jest nie przyzwoicie wolna na takt zegara

HT jednak jest potrzebny netb. bez tego ta architektura malo potrafi co widac

przy roznicy wydajnosci miedzy penlym p4 a cielakiem.

Celeron jest tani i dobrze sie kreci :-)

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki procek do liczenia Pi

A czego wy sie spodziewaliscie po Celince? Ze nieco odmlodzony Prescott z przycietym do 1/4 kaszu zacznie wymiatac w czyms innym niz Pi ? :lol2:

 

wisnia666 >> To ze temperaturka swiruje to normalka. A te resety ktore widujesz to moze prockowi brakuje po prostu pradu?

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakoś te skoki przeżyję <_< właśnie nie wiemc zy potrzebuje więcej prądu... na 1.44 real fsb 210 sp2004 chula spokojnie 30 min a jak dam w aiboosterze fsb 211 to 1,2,3 i reset bo temperatura sobie podsakuje do 70C :mur: No nic jakoś musze poznać nową platformę, bo daaawno nie miałem intela :)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego wy sie spodziewaliscie po Celince? Ze nieco odmlodzony Prescott z przycietym do 1/4 kaszu zacznie wymiatac w czyms innym niz Pi ? :lol2:

szczerze mowiac ja bym sie nigdynie spodziewał po celkach, ze beda wymiatac w pi ;) ale c zrobic.

 

Mam pytanie (pewnie tylko do ciebie ent ;] ): jak sie procek skaluje po temp?masz moze jakies wyniki z ac--> wc --> wc z lodem i przypuszczalne tempy + max zegar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze mowiac ja bym sie nigdynie spodziewał po celkach, ze beda wymiatac w pi ;) ale c zrobic.

 

Mam pytanie (pewnie tylko do ciebie ent ;] ): jak sie procek skaluje po temp?masz moze jakies wyniki z ac--> wc --> wc z lodem i przypuszczalne tempy + max zegar?

Moge Ci tak powiedziec:

 

AC BigTyphoon 1.68V - 5195 MHz

Woda + lod i Abadon GPU na procku - 1.7V - 5483 MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm taki cefalon + jakis polutowany Asrock Conroe ready + 2x512 GR... nie kusic mnie ;)

 

A potem Conroe na fsb800MHz jak stanieją troche ;)

 

BTW Dziwny zbieg okolicznosci... rura do LN2 lezy u mnie na biurku :lol:

 

Kutfa, 6GHz kuuuusi :D

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masell to co sie zastanawiasz, na tanim sprzęcie traci się najmniej :) najdroższe z tego wszystkiego chyba pamięci :P

 

Ent ja myślałem że V które pokazuje cpu-z na tym drugim screenie to pomyłka.. ładnie mu dałeś do pieca.. a ja nie chciałęm dac wiecej jak 1,45:p zresztą i tak powyżej tej wartości nie daje rady wbić się do windy :huh:

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...