Skocz do zawartości
welyk

Celeron D Cedar Mill

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 21 11 1991

jakis ddr i agp to tylko asus p5p800se a jesli coś innego to p5pld2 tez asus :D

Ja bym wolal tego celerona niz sempa na am2 bo jest mniej wydajny niż cten celeron :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nigdzie mi sie nei spieszy..... :D wsumie juz miałem kupywać sempa am2 i msi k8neo9-f, ale patrze ten celek tez moze bcy ciekawy, tylko jedno jeszcze, bedzie do neigo jakas dobra mobo za ok 300-350zł ? oczywiscie z pci-e iddr2

Za około 400 zł można wyrwać już IMHO całkiem niezłą mobo a mianowicie Asusa P5LD2.

 

EDIT:

Nie odświeżyłem stronki przed napisaniem posta.

 

Aby uprzedzić pytania napiszę że P5LD2 jest na DDR2 i PCI-E

Edytowane przez KvaNfield

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My akurat bierzemy z Voctorem P5P800SE ... zobaczymy co nam Celofanki pokażą :)

 

PS: Żeby przyśpieszyć to wszytsko popytajcie znajomych czy nie chcą kupić DFI i Sempa na s939 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

widze coś ostatnio dużo osób sie pozbywa sempów s754/s939 :D tak jak i ja

a ten prco ten cedar milla czy jak on sie zwie to jest prescot w 0.065 i 512? czy coś ala gorsze conroe?

btw sam poszukam ,ale wole jzu sie predzej dowiedziec :D

 

co do tej płytki to jzu troszke dobrego o neij słyszałem, ale szkoda ze taka droga, bo dla mnie to duzo, wyjdzie mnei 100zł drozej niz na amd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

OT:

OT

@mariush190

 

Iście wypaśne! :D :ploom: :ploom: :ploom:

(tylko "N" zjadłeś)

Szit men, szit!

Nie zwróciłem na to uwagi!

 

Teraz juz jest iście zawypaśnie.

 

Tyle względem OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tylko ja tego nei rozumie, jesli to jest normalny celek, tylko wieksza ilosc cache to powinien byc gorszy od sempow/athlonów 64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja tego nei rozumie, jesli to jest normalny celek, tylko wieksza ilosc cache to powinien byc gorszy od sempow/athlonów 64

65nm wrozy niezle OC :D

 

Szukam w necie w polskich sklepach i nigdzie nie widze tego cuda! Gdzie wy wydzieliście te c(w)elki ?

Topic ma 2 strony, a juz pytania sie dubluja :/

 

Tu: http://www.apollo.pl/store/show_detail/17/24248

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no tak to rozumiem, ze wysokie oc, ale to dalej pozostaje jakby p4, który jak wiadomo od antka gorszy jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica po miedzy starym celkiem jest nie tylko w tym ze ten jest produkowany w technologii 0,65nm lecz posiada jeszcze 512kb cache :) Co czyni go P4

Jakie k....rde P4? A gdzie 2MB kaszy i HT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie no zaczekam ejszcze z kupnem, jak to normalny celina + wysokie oc to wsumie nie az tak ciekawie a do super pi proca nei kupie, jaK w grach ebdzie lepszy od amd'ka to chyba biore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego P4!! Były na szynie FSB 800 i miały 512cache. Co czyni go prawie P4...

To chyba mowisz o Northwoodach i do tego bez HT.

 

PRAWIE robi wielka roznice.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starego P4!! Były na szynie FSB 800 i miały 512cache. Co czyni go prawie P4...

... i celina jest ciągle na FSB 133MHz, tak gwoli ścisłości...

 

Więc równie dobrze może go to czynić "prawie Venice", bo też ma 512kB cache'u :lol:

Edytowane przez LordFury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już się pogubiłem te... Te celerony mają coś wspólnego z conroe czy to tylko celeron z powiększonym cachem i jakimiś tam zmianami (czyt. nadal celeron, którego dzieli dość spora róznica między pełnym Pentiumem)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już się pogubiłem te... Te celerony mają coś wspólnego z conroe czy to tylko celeron z powiększonym cachem i jakimiś tam zmianami (czyt. nadal celeron, którego dzieli dość spora róznica między pełnym Pentiumem)?

Może inaczej: celeron zbliżył się nieco do pełnego pentiuma, ale zarówno pentium, jak i celeron mają niewiele wspólnego z conroe. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja już się pogubiłem te... Te celerony mają coś wspólnego z conroe czy to tylko celeron z powiększonym cachem i jakimiś tam zmianami (czyt. nadal celeron, którego dzieli dość spora róznica między pełnym Pentiumem)?

Z conroue to ma współnego tylko producenta :P To jest Celina w nowym procesie produkcyjnym (65 nm) z 512 kB L2. A różnica między nim a Pentiawką Single Core w 65 nano np 631 będzie znaczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak am2 jest sensowniejsze i sempik...

gdyby chociaż mobacze obsługiwały conroe to mozna by celka na przeczekanie a tak to nie bardzo to widze :/

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jednak am2 jestr sensowniejse i sepik...

gdyby chociaż mobacze obsługiwały conroe to mozna by celka na przeczekanie a tak to nie bardzo to widze :/

lepiej tego ująć nie mogłeś, po co przepłacać jak widać róznice :) może z płytaki pod conroe sie cos niedlugo ruszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...