Skocz do zawartości
jokerthc

Zestawik

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak, mam zamiar dokonac zakupu nowego kompa.

Po czesci juz wybralem podzespoly, oto one:

mobo- DFI LanParty Ultra-D

procek- ???

ram- 1GB G. Skill w jednej kosci->planuje dokupienie drugiej kosci do duala

grafa- ???

dysk- Seagate 160GB, NCQ, 8MB cache podobno Seagate robi lepsze 160GB niz Samsung

nagrywarka- BenQ dw1655

buda- ???

zasilka- ???

 

I teraz mam dylemat, chcialbym sie zmiescic w 2200zl, maxymalnie moge dac 2500zl.

 

Jesli chodzi o proca myslalem nad A64 Venice 3000+, bo tak za rok przesiadam sie na X2 lub innego dwurdzeniowca ze stajni AMD.

 

Co do grafy chcialbym GF7600GS ale chyba nie starczy mi hajsu.

 

Buda, hmmm jedni na tym oszczedzaja i to mocno inni zas polecaja przynajmniej Chieftec Dragon, ale czy warto za to tyle placic?

 

Zasilka- taka zeby uciagnela potem ten zestaw, tylko proc to bedzie X2 lub cos tego pokroju, grafa pewnie GF7900 lub Radek X1800/X1900, dodatkowy 1GB RAMU G.Skill i jeszcze jeden dysk 160GB.

 

Wszelkie propozycje i porady mile widziane...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Inne płyta, skoro nie zamierzasz wielkiego oc (tak sie domyślam ;]) to może być epox 9npa3 ultra, zasiłka huntkey 350W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą co do zasilacza - Huntkey 350W. B. dobry zasilacz i uciągnie prawie każdą konfigurację.

Co do grafy - weź GF 7600GS. Po O/C ma bardzo dobre osiągi jak na kartę z tego przedziału cenowego.

Proca bierz Venice 3000+ najlepiej OEM i do tego Arctic Freezera 64, jeśli nie zależy Ci na dłuższej gwarancji (w wersji BOX). Będzie cicho i do O/C będzie w miare O.K. :)

Edytowane przez piotralek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobo asus p5ld2 http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...oducts_id/12276 355zł

procek http://www.apollo.pl/?mod=store&cmd=show_detail&id=22812 477zł

odnośnie dysku nie wiem kto ci takie [ciach!]ły naopowiadał Samsunga kup

pamiątki jakieś tańsze 1gb w jednej kości adata albo coś takiego za 350zł

nagrywarka benq albo lg

buda wedle uznania

zasilacz może być ten huntkey ale ja bym zostawił sobie te 100zł i kupił fortrona z allegro przynajmniej masz na browce

i grafa to z tego topika http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=...#entry2356767za 570zł i masz super sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zestawik bedzie najprawdopodobniej wygladal tak:

mobo- DFI LanParty Ultra-D (bede ostro krecil)

proc- Athlon64 Venice 3200+

pamiatki- G.Skille jednak wezme 1GB

dysk- Samsung SP 160GB NCQ, 8MB cache

grafa- GF 7600GS Galaxy na ddr2 jest za 405zl w www.arest.pl

nagrywara- BenQ DW1655 black

zasilka- czy te 400W nie bedzie za malo jak potem zmienie grafe, proca i dokpie ram i dysk drugi?

moze maja cos w promocji na zenfist

buda- pewnie kupilbym jakiegos tracera za 120zeta, ale chyba se daruje, podobno jakosc wykonania pozostawia wiele do zyczenia, wiec wezme cos chiefa albo anteca

klawiatura- BTC 6300

mysz- nie mam pojecia jaka ale wezme cos niedrogiego logitecha

 

Co do klawiatury i myszy- nie ma sensu brac chyba zestawu bezprzewodowego?

Lepiej jak juz chyba wziac tylko mysz bezprzewodowa...

 

I teraz pytanie ostatnie, czy zmieszcze sie w tych 2200/2500zl???

I gdzie najlepiej kupowac, szukac na skapcu co najtaniej, czy na allegro, moze na morele.net albo w apollo?

Edytowane przez jokerthc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym szukal jakiegos w miare zaufanego sklepu w miejscu zamieszkania.

 

Przy tym budzecie nie ma sensu brac myszy bezprzewodowych, dobra przewodowka kosztuje ze 150 zlotych a wersje bez kabla sa odpowiednio drozsze.

Tanie oemowe logitechy sa niezle sam takiego mialem przez ponad dwa lata (a wczesniej rozne a4techy nie wytrzymywaly dluzej niz rok) i dziala do tej pory , ale przesiadlem sie na jego wiekszego brata mx 518 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten huntkey 350W uciagnie potem DFI LanParty Ultra-D, Athlona X2 4400+, 2GB RAMU G.Skill, Radka x1900/GF 7900GTX, 2 dyski Samsungi 160GB SATA2, NCQ, 7200.8, BenQ DW1655, X-FI platinum, Scythe Ninja plus+ pare fanderow

 

Co do tego Venica roznica cenowa nie jest taka duza miedzy 3000+ a 3200+ a ten drugi ma 2Ghz.

Nie wiem czy taki Venice se poradzi przy nowych grach...

 

Jaka bude byscie mi polecili oprocz chieftec dragon? :lol:

Moze jakas z tych: http://www.cooling.pl/index.php?cPath=107_110

mysle o serii SLK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boshe po co wydajesz tyle na bude przy takim budzecie! ja osobiscie wziolbym jakas najtansza np logica! proca biez 3000+ jest lepszy do oc, zasilka powinna uciagnac to wszystko poniewaz ma 400W a nie 350;] postaraj sie kupic tego galaxy gf 7600gs ddr3 1.2ns to jest swietna grafa to samo co gt tylko trza podgonic takty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec narazie wyglada to tak:

mobo- dfi lanparty ultra-d

proc- athlon 3000+ venice

grafa- 7600gs nie wiem czy ddr2 czy ddr3

ram- 1GB g.skill

dysk- samsung spinpoint 160GB sata2 ncq

nagrywara- benq dw 1655

zasilka- hunkey 350

buda- tracer jakis

wyntyl- ac freezer 64pro

teraz tylko znalezc jakis tani sklep w okolicy i moze zostanie troche kasy to kupie lepsza grafe/ bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam Galaxy 7600gs 128MB GDDR3 1.4ns 500/1400 (499zl) lub Galaxy 7600gs 256MB GDDR3 1.2ns 500/1400 Zalman (599 zl)

 

zwykly 7600gs jest znacznie slabszy od tych co podalem wyzej

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt obejrzalem porownanie tych 7600GS i ten na ddr2 mocno odstaje wydajnoscia od reszty.

a wiec narazie wyglada to tak:

mobo- dfi lanparty ultra-d

proc- athlon 3000+ venice

grafa- 7600gs na ddr3

ram- 1GB g.skill

dysk- seagate 160GB SATA2

nagrywara- benq dw 1655

zasilka- hunkey 350 400W

buda- tracer extractor albo diablo

wyntyl- ac freezer 64pro

 

Zagadalem ze znajomym mojego starego, ma sklep z kompami ale jakis chu@#$!, bo nie maja mobo, grafy, ramow(z tym sie nie dziwie).

Jak da jakas znizke to moze zmieszcze sie w 2,5k.

Jak nie wypali to pozostanie skapiec i allegro- choc nie jestem pewny czy sie oplaca bo dojda koszty przesylki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są już testy na pclab w związku z premierą AM2. Jak wiadć na testach jest to kompletna lipa i klapa. Jeżeli byś chciał troszkę tańszą grafę i prawdopodobnie się kręcącą to poczekaj ok. tydzień aż będzie w Polsce 7300 GT np. od Galaxy. fajny spzręcior.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy bedzie cos porownywalnego do DFI LanParty Ultra-D tylko ze na socket AM2 i kiedy cos takiego wyjdzie?

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2143208

jak komp nie jest Ci potrzebny na gwałt to może warto poczekać aż sytuacja z płytami i prockami pod AM2 się ustabilizuje i wtedy wybrać socket 939 vs. AM2.

Edytowane przez lukas8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze pewnie musialbym poczekac kolo 2 miechow na to...

zanim wyjda dobre plytki, nie wiem jak z cenami procow i czy warto dac wiecej... bo jak przyrost wydajnosci jest maly to sie nie oplaca

 

zreszta plyty pod nowy socket bede pewnie drogie i lipne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co przeplace przy procu, zwroci mi sie pewnie jak kupie ramy ddr2 zamiast ddr1.

Wiec chyba lepiej brac AM2, bo na s939 juz nic lepszego nie wyjdzie, a na

AM2 beda wychodzic nowe proce i potem bedzie latwiej modernizowac kompa.

Tylko z drugiej strony- nie kupie chyba zadnego odpowiednika DFI LP Ultra-D lub Epoxa 9NPA+ tylko, ze na socket AM2.

Bym musial znowu czekac pewnie ze 2 miechy, chociaz moze i za micha cos dobrego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...