Skocz do zawartości
adam1004a

Hdd Samsung - Mieszane Odczucia

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung - niesamowita firma zaczynajaca od bubla po bardzo zaawansowany produkt. Jednak czy udalo jej sie calkowicie zerwac ze swoja tandetna przeszloscia???

 

Moja historia z HDD samsung zaczela sie od 10gb, ale byly one raczej malo uzywane i stanowily epizod.

Na poczatku 2004 roku kupilem HDD SAMSUNG 160gb 1614N 8mb cashe 7200 demon wydajnosci jak na tamte czasy....

dysk smigal przez 6 miesiecy wzorowo,a po 6 miesiacach zaczelo sie..... zrobilem mu scandisk ... i 150kb bad-ow - HDD mial gware wiec LOOZ, oddalem do sklepu (znajomego) i dysk pojechal , nie bylo go 3 tygodnie i powrocil - ten sam egzemplaz (spisalem numery) z adnotacja naprawiono - hmm naprawiono - zamaskowano tylko bad-y wystarczylo wykasowac partycje i utworzyc nowa i dac format quick (full sie wieszal) i dysk znowu walil badami.... w tych samych miejscach. odeslalem hdd do serwisu z odpowiednia uwaga zeby nie lecieli w Ch... dysk znowu trzyamli 3 tygodnie - masakra - zarzadalem przedluzenia okresu gwarancji o miesiac.... bo dlugo trzymali, ale tym razem przyslali mi nowy HDD - i teraz o tym mowa, sformatowalem i sie odkorowalem. jednak ostatnio zaczal mi sie wieszac word - pisze prace mgr - i wrzucilem scana ..... maaasakra 4kb bad sector (HDD jeszcze na gwarze, nie wiem czemu samsung dawal na niego 3 lata gwary..., ale te 3 tygodnie mi sie nie usimiechaja)..... jednym slowem samsung fajna firma szybkie dsyki robi ale nietrwale, cos za cos

w swojej karierze mialem IBM, CONNER (jak ktos pamieta), SEAGATE kupke i WD kilka i wszystkie smigaja do dzis - nawet ten CONNER 420mb lata w 486DX2 w jakies firmie jako sterownik maszyny, a ten myst SAMSUNG tak polecany wtedy na liscie i wygrywajacy testy - ..... zeby sie chociaz serwis zachowal normalnie a nie pocinal w czlona ....

 

ODRADZAM firme samsung HDD jesli chodzi o serwis i trwalosc, polecam jesli chodzi o wydajnosc i cene

kupilem teraz WD250 moze nie demon wydajnosci, ale mam nadzieje ze bedzie bardziej trwaly

 

a i ten moj samsung pracowal na zasilce chiftec-a i byl chlodzony wentylem 12x12, tem nigdy nie przekroczyla 40C, nie byl noszony - typowy komp stacjonarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ODRADZAM firme samsung HDD jesli chodzi o serwis i trwalosc, polecam jesli chodzi o wydajnosc i cene

kupilem teraz WD250 moze nie demon wydajnosci, ale mam nadzieje ze bedzie bardziej trwaly

Przyczyna powstania uszkodzonych sektorów, nie zawsze leży po stronie producenta dysku (błędu podczas produkcji), w gre wchodzi uszkodzenie podczas transportu, nieprawidłowe działanie któregoś z elementów komputera, nieuczciwość sprzedającego, itd…

Kwestia serwisu również nie ma związku z taką czy inna marką produktu.

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk byl odsylany do dystrybutora.... a sprzedawce dobrze znam.... co do serwisow innych producentow to nie wiem jak dzialaja bo do tej pory psuly mi sie tylko samsungi (i raz maxtor 60gb - w ktorym cos zaczelo sie dziac z elektronika i smart wywalal ostrzezenie, ale zalatwili sprawe szybko i dali 80gb)

aktualnie mam pod swoja opieka

2x samsung 10gb 5400rpm - bardzo dobry hdd

WD caviar 1300A - 13gb - ten ma 8 lat i chodzi 24h i jest niedozdarcia

Samsung 200gb nowy - trudno cos powiedziec

WD 250 gb sata2 KS - ma rok i chodzi spox

Samsung 1614N - opisywany dysk

IBM 10gb 7200 rpm - halasuje niesamowicie ale jest caly sprawny pierwszy z 7200rpm na ide

Seagate baracuda 4 - 80gb tez ma pare latek

seagate medalist 1,3gb kolo 12-13 lat i stan super

Maxtor 80gb 7200rpm spox

WD 80gb JB 7200 spox

dwa ostatnie pracuja w raid 0

 

co do komponetow mojego kompa to hmm zasilka chiftec 420df to raczej dobry sprzet a mobo zawsze od MSI.... i to ze padal mi zawsze samsung i to takie mikro ilosci danych od 4kb do 150kb

dyski nie byly noszone (tylko IBM robil za dyskietke bo halas wydowbywajacy sie z niego wyciagnal by zmarlego z grobu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...