Skocz do zawartości
CrazyJohn

Mb Pod D805 Lub/i D920

Rekomendowane odpowiedzi

przegladam forum i jakos nie moge sie polapac, to przyszedlem do dzialu dla noobow ;D

 

mysle o zmianie na D805 (D920) i solidnym podkreceniu tego, mam wode.

 

Szukam plytki, tylko nie wiem jaka...

Asus P5Ld2 droga jak diabli jest, ale chyba dobra?

 

Najchetniej kupilbym cos jak moj NF7 - dawno temu nie mialem kasy na DFI, to wzialem Abita wersje bez 'S' czyli to samo, bez Serial Ata, ktorego nie uzywam i tak... Osiagi super, stabilna jest, ogolnie cud miod.

 

Teraz tez szukam dobrej, stabilnej plyty do o/c pod Intela

Fajnie by bylo gdyby byla tania ;)

Niemniej wole doplacic do porzadnej niz za wszelka cene szukac taniej :) Mam nadzieje, ze nei zamotalem ;)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

do oc 805 wystarczy p5ld2 natomiast do 920 trzeba bylo by wziąć juz p5wd2 poniewaz ta pierwsza konczy sie w okolicach fsb=260 mhz co przy 920 daje okolo 3.7ghz

Edytowane przez lucas234

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

polecam asusa p5ld2 super płytka dobra stabilna z dobrym oc spokojnie styknie na te procki warto w nia zainwestowac , ale jezeli chcesz jak najtaniej kupic dobra plytke z jako takim oc to tez polece gigabyte 945p-g koszt ok 350zł( ale pod 920 to raczej odpada)

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac czym one sie roznia, bo to sobie sprawdze, to nie qmam do konca:

Asus P5WD2 (i955X) 540zł

Asus P5WD2 Premium (i955X) 659zł

Asus P5WD2-E Premium (i975X) 820zł

 

Asus P5LD2 (i945P) 420zł

Asus P5LD2 Deluxe (945P) 520zł

Asus P5LD2 SE (i945P) 360zł

Asus P5LD2-VM VGA (i945G) 410zł

 

najdrozsza P5LD2 kosztuje tyle co P5WD2, to chyba oplaca sie brac najtansza P5WD2?

 

ten 920 jest opcjonalny, raczej przychylam sie do D805

 

jeszcze 1:

mnozniki to 20x dla d805 i 14x dla d920, czyli to, ze plyta sie konczy przy 260 ma zwiazek z szyna?

jeden 533, drugi 800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale jezeli chcesz jak najtaniej kupic dobra plytke z jako takim oc to tez polece gigabyte 945p-g koszt ok 350zł( ale pod 920 to raczej odpada)

a co powiecie o Gigabyte 945P Pro - intstrukcja podaje, że szyna jest do 600Mhz ? Zamówiłem taką razem z D930.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

a co powiecie o Gigabyte 945P Pro - intstrukcja podaje, że szyna jest do 600Mhz ? Zamówiłem taką razem z D930.

instrukcja to jedno a realne osiagi to drugie... jak osiagniesz 230 to bedzie sukces niestety gb do oc jest raczej kiepski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

instrukcja to jedno a realne osiagi to drugie... jak osiagniesz 230 to bedzie sukces niestety gb do oc jest raczej kiepski

zobaczymy. Będę zadowolony jesli uda mi się dobić do 3,7Ghz. Chłodzenie - Freezer 7 Pro.

Kupuję mobo GB ze względu na wyposażenie (FW) a nie na mozliwość oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co kto lubi ;]

 

powie mi ktos jak to jest z tymi plytami? :>

i rozumiem, ze inne Asusy odpadaja? o inne firmy sie nawet nie pytam, plyty robi duzo firm. Ale z doswiadczenia wiem, ze np lepiej doplacic do DFI (AMD) i miec komfort zabawy w o/c i stabinosc niz brac taniego AsRocka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p5wd2 - 955x

p5wd2-e - 975x

 

to sa 2 rozne modele.

 

jest jeszcze p5wds czy jakos tak na 975, ale z inna sekcja zasilania i paroma innymi roznicami.

 

 

ogolnie pod intla to asus. wczoraj byla zabawa na jakims gigasyfie na 945p i skonczyla sie na fsb 220 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co? nie bedzie mnie stac zeby kupic Conroe raczej... Sadze, ze to bedzie wyzsza polka cenowa. Jak widzisz mam zestaw raczej budzetowy... Pograc sie jeszcze da, ale szczyt marzen to to nie jest...

Mam tylko nadzieje, ze jak wejda plyty obslugujace C. to normlane stanieja i bedzie mozna za dobra kase zlozyc porzadnego kompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak, ale to i tak sporo kasy jest, poki co furore ciagle robi tanszy D805 to raz, a dwa niewiadomo jak one beda dzialac, moze sie okazac, ze jakas tam drozsza wersja sie kreci jak szalona i wszyscy ja beda brali... ehh poki co czekam, chyba bedzie rozsadnie.

albo kupie C. i bede sie szszycil nowinka tech. albo kupie potem taniej D805 selekta, puszcze na wodzie na tyle ile wyciagnie plyta i tyle... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...