Skocz do zawartości
adam16v

Intel Prescott

Rekomendowane odpowiedzi

Prosiłbym o wypisanie i uszeregowanie stepingów intelowskich procków na rdzeniu prescotta pod względem podkręcalności (podatności na OC). Wiem że w northwoodach sprawa wygląda tak B0, C1, D1 - najlepszy. Jednym słowem: Czego szukać a czego sie wystrzegać :)

Edytowane przez adam16v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kiedyś wyczytałem na forum z tymi seriami to jest tak B0<D1<C1 ale do końca nie wiem (gdzieś też czytałem że D1 są najlepsze ale ogólnie to i tak zależy jak się trafi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś przez celka D 310 SL8S4 na G0. To była trafedia bo nawet fsb 200mhz niepotrafił stabilnie zrobić. Napaliłem sie na niego jak wyczytałem na jednej ruskiej stronie jak kolo na takim celku zrobił 4ghz na 1.4V tyle że on miał inną serię i stepping.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Mój northwood ma stepnig B0

 

Z tego co kiedyś wyczytałem na forum z tymi seriami to jest tak B0<D1<C1 ale do końca nie wiem (gdzieś też czytałem że D1 są najlepsze ale ogólnie to i tak zależy jak się trafi).

Jeżeli to prawda to zajeb....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj jakiegos staruszka testowalem

pokazal cos takiego

powyzej zwiechy juz

Dołączona grafika

cpuz wykryl go jako nowszego 530 ale to zwykly preskocik 3g :P

 

no calkiem, moj 530 E0 robi 4Ghz na 1,4v ale juz powyzej 4.2Ghz ani rusz, nawet na 1.55v (tyle ze Boxowe chłodzenie). w sumie pamieci puszczałem synchro i nic nie kombinowałem wiecej, czasu brakło ale tak juz dozo wiecej to i tak chyba by nie pociagnal...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze kolega adam ma ic7 (s478 !), wiec oile nie bedziesz chciał zmieniać płyty to wybór jest prosty: E0, D0... C0 mozesz sobie spokojnie odpuścić - za słabo sie krecą/za bardo się grzeją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze kolega adam ma ic7 (s478 !), wiec oile nie bedziesz chciał zmieniać płyty to wybór jest prosty: E0, D0... C0 mozesz sobie spokojnie odpuścić - za słabo sie krecą/za bardo się grzeją

 

http://www.allegro.pl/item106756782_pentiu...gwarancja_.html

 

sprawdzona seria jak masz 478 P; to na tym z Wc wykrecisz 4,5 z OC zapomnij.Ta seria to podajze EZ i swietnie sie kreci :),wiem bo testowalem jak nie masz kasy na zmiane plyty,karty,pamieci to wez nortwooda (jest wydajniejszy od preskota,ale slabiej sie kreci jak pamietam 3,4 to byl max na nt 2,8).Z drugiej strony jak masz WC albo bardzo wydajne Oc np: ninje to wez tego preskota ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz podkrecać i nie zalezy ci na zbytniej wydajności to radze kupować celerony,a jezeli zalezy ci na wydajnosci to lepiej kupic dwurdzeniowego np. 930, a nie pentiumy bo i tak za duzo nie podkrecisz jezeli nie masz dobrej pamieci,a co za tym i zasilacza !! B)

 

 

EDIT : NO I CHŁODZENIA B)

pozdro...

Edytowane przez PCHaCkiN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz podkrecać i nie zalezy ci na zbytniej wydajności to radze kupować celerony,a jezeli zalezy ci na wydajnosci to lepiej kupic dwurdzeniowego np. 930, a nie pentiumy bo i tak za duzo nie podkrecisz jezeli nie masz dobrej pamieci,a co za tym i zasilacza !! B)

EDIT : NO I CHŁODZENIA B)

pozdro...

Nie ma to jak do O/C polecić celerona (założeniem O/C jest zwiększanie wydajności co w celeronach się kiepsko sprawdza) albo PENTIUM D 930 na s775 (nóżki se ma do tego dolutować :mur: ). Wcale wydajnych pamięci nie potrzebuje - słyszałeś o czymś takim jak dzielnik RAM/FSB :?: Chyba niet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panocki znalazlem chwilke czasu szybki vdroop mod i oto wynik:

 

post-1186-1149178016_thumb.jpg

 

D930@4,65ghz 1.48v Memki 4:5 775mhz 3-4-3-4 2.25v jak znajde kolejna wolna chwile powalcze o wiecej 8)

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a właśnie co do mojego nieszczesnago procka...

cpuz 1.33 gada ze to jest 530 a everest 2.80 ze 530J

widziałem kiedys taka tabelke ze wszystkimi P4 i tam były róznice miedzy nimi... macie cos takiego?

albo moze mozecie zidentyfikować ten procek:

fotka: http://volt.iem.pw.edu.pl/~welyczka/P4.jpg

everest: http://volt.iem.pw.edu.pl/~welyczka/P4a.jpg

cpuz: http://volt.iem.pw.edu.pl/~welyczka/P4b.jpg

jak widac prcek ma HT :)

Edytowane przez welyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...