Skocz do zawartości
SKRYTOBOJCA

Namiot Bezcieniowy Tanim Kosztem.

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Jak zrobic takie zdjecie? bez ostrych cieni, lub calkowicie bez?

Bez wydawania ~150zl (allegro) na specjalistyczne namioty?

Nic trudnego, musimy tylko wybrac sie do marketu NOMI :)

 

Tam za jedyne 19.99zl na stoisku z roznego typu koszami na: zabawki, pilki, brudna bielizne(?), dostaniemy cos takiego:

 

Dołączona grafika

 

Kosz ten wykonany jest z sztucznego materialu, ktory idealnie nadaje sie do naszych celow.

Na kazdym z bokow byly jeszcze naszyte po dwa niebiesko-filetowe kwiatki(?) :)

Wystarczy je odpruc i mamy elegancki namiocik bezcieniowy.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Namiocik ladnie sie sklada i mozna go wygodnie schowac.

Jak bedziecie go szukac to rozgladajcie sie za okragla rzecza z kwiatkiem na boku,

jak jest zlozony to wcale nie przypomina namiocika z zdjec wyzej i czasem moglibyscie

przejsc kolo niego i go nie zauwazyc :)

 

 

Co jeszcze sie przyda do robienia takich zdjec:

- bialy lub kolorowy brystol, na tlo do zdjec ~2zl

- dwie oprawki do halogenow (ja mam na 150wat) ~ 9.90zl

- zarniki 150wat ~ 12zl (za 4szt.)

- dwa kable + wtyczki ~10zl(?)

- oczywiscie statyw

 

Warto kupic jeden dodatkowy halogen by oswietlic od dolu (lub gory) namiot,

wtedy mozna bedzie calkowicie pozbyc sie cienia.

Ja mam zamiar kupic przy pierwszej okazji jak bede w Castoramie, jak zmontuje

zrobie dodatkowa fotke testowa i dodam do tematu.

 

Rzut okiem na cale "studio":

 

Dołączona grafika

 

Przykladowe efekty:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Akurat robilem zdjecia na aukcje, kiedy pomyslalem ze moge zrobic ten "poradnik" :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Mam nadzieje, ze komus sie przyda poradnik i czekam na wasze propozycje na namiot bezcienowy, oczywiscie z przykladowymi fotkami :)

 

Edit:

Namiocik oblukany na cyberfoto.pl

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś kupić ten kosz, nie ma takiego nigdzie :/ Castorama, Nomi, Geant, nic :/. Kupiłem tylko lampy :/ Reszte zrobiłem prowizorycznie, wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

 

A fotki wychodzą ładnie nawet:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze tym Twoim fotkom do fotek Skrytobojcy to daleko. : >

 

Jaki masz aparat ? Pokombinuj z balansem bieli (jeśli możesz) bo na niektórych coś mi w nich nie pasuje. ;)

Samsung A50 i nie bardzo mam tam możliwość wprowadzania zaawansowanych ustawień :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwale;) namiocik o podobnej konstrukcji do tego co pokazał Lexus. Tylko zamiast krzesła(?) mam stelaż z listewek, a zamiast prześcieradła 2 warstwy "agrotkaniny". Do tego 3 halogeny 500W i tła z brystolu. Aparat to fuji s5600 + najtańszy statyw z allegro :wink:

 

wyniki (oczywiście :wink: drobne poprawki w PS):

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Jarogniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się na "polowanie na kosz" do Ikei ---- jak go nie dostanę, to też będę musiał się posiłkować rozwiązaniem alternatywnym :) Wystawiam biżuterię laski na Allegro i choć z cieniami daje radę, to blinki na gładkich powierzchniach doprowadzają mnie do szału ...... nie każde da się zlikwidować :(

W związku z tym rodzi się pytanie : Jaki materiał najbardziej nadaje się na taki namiot ? Prześcieradło, czy może jednak cuś innego ?

 

@Jarogniew efekt jest zadowalający ---- co to jest "agrotkanina" ??? ;D

Zauważyłem też, że jeśli (po mimo zastosowania mocnego źródła światła) tło wychodzi lekko szare, to warto zwiekszyć czas naświetlania, poprzez zwiększenie czasu otwarcia migawki o około 0,75 s do 1s ..... co prawda trzeba po tym lekko skontrastować przedmiot, ale tło jest śnieżnobiałe :]

 

Pozdrawiam ---- F51 ......

 

EDIT : Już wiem co to jest Agrotkanina :) .......

Edytowane przez Frog51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wybieram się na "polowanie na kosz" do Ikei ---- jak go nie dostanę, to też będę musiał się posiłkować rozwiązaniem alternatywnym :) Wystawiam biżuterię laski na Allegro i choć z cieniami daje radę, to blinki na gładkich powierzchniach doprowadzają mnie do szału ...... nie każde da się zlikwidować :(

W związku z tym rodzi się pytanie : Jaki materiał najbardziej nadaje się na taki namiot ? Prześcieradło, czy może jednak cuś innego ?

Cokolwiek co będzie rozpraszać światło :) no chociażby prześcieradło ... :)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się wszyscy chwalą to i ja :P.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Sprzęt:

Namiot bezcieniowy stożek (na Allegro była okazja, używany - 40zł ;)). Dwa halogeny 150W, na pierwszym zdjęciu HP M407 :|, na dwóch kolejnych Canon A610 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm co to za namiot jak i tak macie cienie :|? Nie lepiej pstrykac foty na czyms co daje duzy kontrast od obiektu, ktory chce sie uchwycic, i potem w PS'e usunac tlo? :blink: :roll:?

Nie chodzi tylko o cienie [;

 

Nie chce mi się robić samemu porównawczych fotek, więc posłużę się przykładem z googli:

Bez namiotu:

Dołączona grafika

 

Z namiotem:

Dołączona grafika

 

Widzisz różnice ? B-)

Edytowane przez ^goku^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temacik ze swoja cud-konstrukcja :lol2:

 

Namiocik wyglada tak:

Dołączona grafika

 

Statywy z reflektorkami pozyczylem od kumpla - nie wiem, ile lat maja owe statywy, ale waza po prawie 10kg sztuka :)

"Namiot" to biale przescieradlo + krzeslo.

 

A foteczki wychodza tak:

Dołączona grafika

Obiekt na zdjeciu ma niecale 10x15cm.

 

Za tlo tez sluzy wspomniane przescieradlo - zapomnialem wziac do piwnicy jakas kartke papieru i juz mi sie nie chcialo znowu na gore latac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest dobrze, są cienie (nie wiem czy zauważyłeś ale topic jest o namiotach BEZCIENIOWYCH) zdjęcie ciemnie, nie ukazuje całego kształtu przedmiotu, wiec nie pisz bez sensu, że jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest dobrze, są cienie (nie wiem czy zauważyłeś ale topic jest o namiotach BEZCIENIOWYCH) zdjęcie ciemnie, nie ukazuje całego kształtu przedmiotu, wiec nie pisz bez sensu, że jest dobrze.

Dokładnie tak, nie widać przodu myszki i są gigantyczne cienie. Jako oferta sklepowa przejdzie ale to nie oto chodzi w tym temacie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi: ladnie, nawet bardzo, ale zmien podloze na brystol i ciut pokombinuj z czasem naswietlania/balansem bieli, ew. ciut photoshopa i bedzie cycus :D

 

Dołączona grafika

 

moje stanowisko pracy, sorka za maly burdello, ale wtedy akurat budowalem kaskade :)

 

a oto wyniki zdjec (Minolta Z10 na statywie z allegro, oswietlenie to jarzeniowka w suficie)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Wszystkie fotki do recenzji tak przygotowuje, jakies sugestie panowie, poprawic cos w obrobce w PS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zdecydowanie przeswietlone :)

Celowalbym w natezenie swiatla z pierwszego posta, tam ono nie razi i nie powoduje utraty szczegolow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

costi: ladnie, nawet bardzo, ale zmien podloze na brystol i ciut pokombinuj z czasem naswietlania/balansem bieli, ew. ciut photoshopa i bedzie cycus

Nastepne foty juz beda z brystolem. Co do balansu bieli: jest dobrze, ale po prostu spod przescieradla leciutko przebija kolor stolu.

Czas naswietlania: dluzej, krocej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...