Skocz do zawartości
Visual

Zestaw Za Max 3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko wiesz, z drugiej strony póki co nie ma jakiegoś super radykalnego wsparcia gier dla procesorów 2 rdzeniowych. A jak SD się będzie dławić - co prędko nie nastąpi pewnie - to można zmienić na X2 (może potanieją jeszcze do tego czasu) ;)

Tylko czy jest sens kupowac jednojajówkę i może zmienić na dwujajówkę, skoro można kupić 2j.j. już teraz? :) Wiem, że Dwa Rdzenie intela to nie to samo, co dwa rdzenie AMD, ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A obudowa do tego zestawu na intelu? ;)

Jakas bez zasilacza w miare duza i zeby Ci sie podobała typu tracer. Chyba ze masz wiecej kasy to Chiftec Dragon, Thermaltake Soprano, Antec, Coolermaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy jest sens kupowac jednojajówkę i może zmienić na dwujajówkę, skoro można kupić 2j.j. już teraz?

Tylko proszę mnie źle nie odebrać bo nie zamierzam tu nic udowadniać ani wywoływać kłotni....

 

Mianowicie - czy jest sens kupować 2 jajówkę skoro nie będzie się jej w pełni wykorzystywać?

Bo dla mnie to ma sens jak się odpali Photoshopa + rownie zasobo zerna aplikacje.

Niektorzy natomiast (nie w tym topicu) pisza o tym jak wspaniale system pracuje na 2 rdzeniach majac odpalone gg i winampa ;) - o takie cos mi nie chodzi bo na amd to wyglada wtedy tak samo.

 

Owszem macie racje - 2 rdzenie fajna sprawa. Tylko sam powiedział łasica: "2 rdzenie od intela to nie to samo co 2 rdzenie amd ale zawsze..."

 

No własnie - "ale zawsze..." Daewoo na full wypasie to nie to co s klasa ale zawsze skory, klima i alufelgi sa ;)

 

Przepraszam za tak radykalne porównanie - może troszkę zbyt kontrastowe.

 

Intel do pracy z ciężkimi aplikacjami tak - do gier ... dla mnie tak średnio.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no porównanie Daewoo z mercedesem s to przesada. Bardziej by pasowało Merca klasy E z klasa S, albo cos w tm stylu. A róznica w grach na korzysc AMD maleje wraz ze wzrostem rozdzielczosci, poniewaz coraz wiecej zalezy od grafiki, i tak np w 1280x1024 róznice sa naprawde nie duze rzedu 5%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

IMO lepiej brać Pentium D, chyba że kogoś zbawi te 4-6 fps w niektórych rozdzielczościach a i zapewne będą takie przypadki gdzie Intel będzie wydajniejszy od AMD, fakt faktem że AMD do gier Intel do aplikacji ale to nie znaczy że Intel sie dławi w grach, nie chce sie powtarzać ale ,, co dwa jajka to nie jedno,, :wink:

Pozdro

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... A róznica w grach na korzysc AMD maleje wraz ze wzrostem rozdzielczosci, poniewaz coraz wiecej zalezy od grafiki, i tak np w 1280x1024 róznice sa naprawde nie duze rzedu 5%.

Czy aby na pewno :roll: http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2747&p=3 :? Ale i tak imho lepiej wziąć te "pseudo dwa jaja od Intela" :wink: Chociaż jak to ma być też do grania to lepsza grafa kosztem proca, a potem o/c, ale skoro o/c odpada to słabo widzę to granie :? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie tylk od upodoban bo naprawde od ojca wiem ze lepiej robic rzeczy na zapas i tak np w domu mam 5gniazdek telefonicznych a z poczatku były tylko dwa telefony teraz mam dwa numery i 4telefony:) wiec ja bym brał dwa jajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w sklepie i tam zaproponowali mi kilka zestawów . Trzy na Celeron D346, jeden na P4 i jeden na 930 (żaden na AMD :o ), podam go wam tu:

 

Intel Pentium D 930 3.0 GHz 800 FSB 2x2mb cache

GoodRam DDR2 1024 MB PC4200 533MHz (2x512mb)

Gigabyte 8I945p-G 945P DualDDR2 SATA Lan PCI-E C-Media

Gigabyte GeForce 7600GS 256MB DDR 128Bit PCI-E TV-OUT

LiteOn DVD RW (+/-) DL LightScribe

Samsung Seagate 200GB Samsung 7200 Rpm SATA II

 

I to za 2875zł . Brać ? :P

 

(dokladniej ten sklep to optimus :P)

Edytowane przez Visual

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde co oni w tych sklepach maja z tymi gigabytami??? Za kazdym razem jak ktos pisze ze mu w sklepie polecili kompa to mobo gigabyte, grafa tez. Oni chyba wszystkie sklepy w polsce opłacili.

Płyte bym zminił na asusa p5ld2, grafe na galaxy 7600gs gddr3, dvd benq 1655/1670, a dysk samsunga 250gb lub seagate 160gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fakt podejzane z tymi gigabytami:) moze maja ich pelno na magazynach albo najwiecej zysku z nich

dla ciebie lepiej bedzie jak tu wspolnymi silami dobierzemy optymalny zestaw:)

jestem jeszcze ciekawy czy ten zestaw co ci podali to juz jest gotowy w sensie ze oni takie skladaja i nazywaja to komputerami "markowymi" czy dobrali go specjalnie dla ciebie?

 

a i ram to goodramy tak ale 667MHz w sumie cena ta sama co za 533

Edytowane przez maciek2107

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...