Skocz do zawartości
joseph23

Problem Z Wifi Na Linksysie Wag354g

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam poważny problem z tym routerem, otóż chciałem podzielić łącze na 2 komputery(mnie i siostre). Siostra mieszka ode mnie jakies 400m i jej dom jest zasłaniany przez małe drzewo. Na początku zakupiłem dwie karty wifi TP-LINK WN551g oraz dwie anteny yaga 19dbi na 15m kabla h155. Stworzyłem sieć ad hoc i wszystko chodziło w porządku (czasem zrywało połączenie ale internet chodził). Nie chciałem cały czas zostawiać włączonego komputera więc zacząłem rozglądać się za jakimś routerem sprzętowym z modemem adsl. Po kilku przeczytanych postach mój wybór padł na linksysa wag354g i tu zaczął się problem. Dokupiłem antenę dookólną 19dbi żeby w przyszłości móc jeszcze kogoś dołączyć do sieci a ruter umieściłem na strychu żeby zatosować krótszy konektor (zostało 4m). No i zacząłem konfigurować. Mój komp po lanie szybko uzyskał dostęp do netu gorzej z siostrą. Na początku wogóle nie mogła sie podłączyć ale jak zmieniłem kanał na 1 to może się podłączyć jednak interent prawie nie chodzi. Patrzyłem do diagnostyki i porawnych pakietów przychodzi kilka a nieporawnych setki. Jest dużo błędów CRC. Sygnał u siostry jest taki noise -98dBm signal -76dBm i według programu dołączonego do karty jest maksymalny (cztery kreski na cztery możliwe). Już naprawde nie mam do tego siły, może ktoś bedzię mógł pomóc. Zastanawiam się czy zamiana na d-link 604t rozwiąże ten problem. Czy to może wina tago drzewa (ale w ad hoc ono nie przeszkadzało).

Wziałem jej komputer do domu i tutaj na antenie yaga miała gorszy sygnał (znajdowaliśmy się pod anteną dookólną) i internet chodził w porządku. Co może być przyczyną. Gorąco dziękuję wszystkim którym chociaż starczyło sił żeby przeczytać tan tekst :) Pozdrawiam joseph23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za palka(model dookolnej)

anteny dookolne sie sieja sygnalu sferycznie tylko w pewnej plazczyznie wiec najlepiej gdyby yaga znajdowala sie na tym samym poziomie co palka

a takze dookolne sa labsze od kierunkowych

jesli kabel h155 ma 4m to tlumienie z tego co pamietam bedzie kolo 4 dB jesli antena ma nie wiele wiecej to chyba sam rozumiesz co moze byc przyczyna

sprawdz sygnal netstumbler'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli chodzi o dookólną to jest szczelinówka 19dBi. No fakt może yaga jest niżej od niej o jakieś 5 m ale na 500 m to powinno być ok. Kurcze sam niewiem co mam myślec, ale dorobie dłuższy maszt u siostry żeby podnieść yage. Dzieki za odpowiedź czekam na dalsze:) Pozdrawiam joseph23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wysokości położenia anteny nic nie pomogła. Obaracałem też dookólną i nic. Siostra łączy się automatycznie tylko jak mam 1 lub 2 kanał przy innych nie. Czym może to być spowodowane? Może gdyby udało się uzyskać połączenie na innym kanale to nie byłoby zakłóceń. Pozdrawiam joseph23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...