Skocz do zawartości
jokerthc

Jaka Zasilka?

Rekomendowane odpowiedzi

a skad mamy wiedziec co to za zasilacz? jak jakis pozadny to penwo wystarczy a jak codeshit to wystarczy na fajerwerki :lol:

Napisalem wyzej typ obudowy, o zasilaczu nic nie pisze. Powtorze:

A ta obudowa to: Modecom Midi Feel (lub Step) - ktos cos wie na temat zasilacza jaki w niej siedzi?

 

Zakupiony w www.pcprojekt.pl

Edytowane przez megakasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na zasilacz sam powinieneś wydać juz 200 zł przy takim sprzęcie a nie z buda wątpię abyś miała cos miał w tej budzie porządnego i na duże oc nie liczył bym już nie mówiąc o przyszłościowej wymianie karty graficznej nawet pokroju 8600 jak cos takiego będzie nie mówiąc już o 8800 spytaj w tym sklepie co tam jest zamontowane bo nikt ci nie powie czy będzie git nie znając zasilacza ale by się przydało cos raczej takiego :

Chieftec GPS-450AA-101A, 450W

Topower TOP-400P5 U12 OEM 400W, 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zauwazylem ze w ofercie tego sklepu sa zasilacze firmy Modecom (to ta sam co robi obudowe) wiec pewnie to bedzie to.

Model: Modecom MC-350 350W (kosztuje 110zl)

 

W ofercie maja rowniez:

Modecom MC-400 400W (za 160zl) i

Chieftec GPS-400AA-101A 400W (za 190zl)

 

To co, lepiej zamienic chociazby na tego Chieftec'a??

 

 

PS: Narazie o wymianie grafy nie mysle, kupuje nowego kompa i chce zeby mi jak najdluzej posluzyl w podstawowej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bierzesz w tym sklepie jednym inne nie wchodzą w gre hm? bo ja bym dorzucił te 13 zł i już bym miał Chieftec GPS-450AA-101A, 450W a w tym sklepie co bierzesz to już trzeba 20 zł dorzucić i szkoda ze nie ma tam Topower ale warto potargować i te np. 15 zł dorzucić i będzie git bo widze ze nawet jest z wykrzyknikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Teraz moje pytanie a co myślicie o Tagana TG500-U25 Dual Engine cena 424 zł dobry zakup hm? to pod c2d i jedna grafe pokroju GF 8800 GTX w późniejszym czasie. Chce na zasilacz wydać nie więcej niż 430 zł ps powinien ktoś tez zrobić jakiś ranking najlepszych zasilaczy w danych przedziałach cenowych nowy dział na 1 stronie by to wielu uczestnikom forum ułatwiło sprawę i co miesiąc jakaś aktualizacja np. zasilacze od 200zł- 350zł ,350zł-450zł i od 450zł -600zł cos takiego co polecają w danej cenie , wady, zalety obok zasiłki i styka np.( te co napisałem te 4 zasilacze według ceny a powinno wydajności ale chyba te 4 zasilacze są już git) ps może ktoś je poukłada wydajnościowo :P i doda swoje propozycje .

1 Tagana TG500-U25 Dual Engine – 424 zł

http://www.znak.pl/index.php?cid=894&s...Tag500+TG500U25

2 Cooltek CT500 (MC500BHE12), 500W 419zł

http://zenfist.pl/pID/267.htm

3 Enermax Liberty ELT500AWT 389 zł

http://www.4max.pl/default.asp?g=113&g...mp;produkt=2262

4 Topower TOP-627P6 EZ 520W, 520W 366zł

http://zenfist.pl/pID/279.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie co lepiej brać.

 

Zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A - 450 W

 

Czy:

 

No właśnie . W tej cenie to mogę dostać HuntKey 350

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=HUNTKEY+HK350+AP

 

albo dołożyć i wziąć 400 W (w ostateczności) .

 

Albo jakiegoś Fortron'a

 

 

 

http://www.allegro.pl/item147606069_ultra_...cja_kurier.html

 

http://www.allegro.pl/item148095099_zasila...per_jakosc.html Podono ten jest dobry w przeciwieństwie do tych za ~70 PLN

 

http://www.allegro.pl/item145914567_wyprze..._cy_od_ss_.html ,których nie polecam.

 

 

A może co innego w granicach ~200 PLN. ? Jedno co mnie interesuje to wydajność! Zasilacz ma uciągnąć Athlon64 3000+ (chcę go kręcić ) ,Asus A8N5X ,Asus X1950 PRO , 2 dyski , 2 nagrywarki.

 

Poziom hałasu i tak mnie nie rusza ,bo i tak mam w pokoju 3 kompy i jest jak w serwerowni (no prawie że ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o pomoc w sprawie mojej zasiłki, mam zasilacz:

Enermax EG701AX-VE-SFMA24P 600W

który ma dwa kable 4-pinowe i jeden idzie w aktualnej mobo wejście 24-pinowe, a drugi koło proca 4-piny i jest ok.

Chcę wymienić mobo na ASUS Striker Extreme, a wniej koło proca jest wejście 8-pinowe, czy wystarczy tylko te 4-piny, które mam wepchnąć, a drugie 4 zostaną puste, czy co ewentualnie można zrobić, żeby nie wymieniać zasilacza bo ten jest super, po za tym 600W na razie spoko starcza?

Albo jak zastosuję coś takiego, podłączenie do 4-pinowego i wychodzi 8-pinowy?

http://www.snogard.de/index.php?kategorieI...d=KABSTROMEPS-A czy tak będzie ok?

Proszę o radę znawców tematu

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jestes taki żyła to 1 lub 2. Co do reszty... zasilaczami za grosze chcesz jeszcze kręcić, zobaczymy jak długo.

No ok. A teraz pytanie ,bo mam jeszcze możliwość kupienia Enlight 350 W albo Delta 350 W. Co do pierwszego to nie wiem ,ale gość coś mówił o mocnej linii 12v i że niby uciągnie tego A64 3000 + x1950 PRO. Testował ktoś te zasilacze na podobnym sprzęcie ? Czy 350 W wystarczy do O/C. Pytanie ważne, bo mogę sporo zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm o tych HK 350AP to słyszałem dużo dobrego ,że są ciche i wydajne ,ale te 350W ,a 450W to troszkę różnica chyba jest ? Z tego co czytałem to x1950 PRO przy stresie ciągnie jakieś 120W. Do tego jest nieco droższy od Chiefteca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę i jestem pod wrażeniem :| Ale i tak wziąłem już Chiefteca ,bo był w tym sklepie co brałem o 15 zł tańszy. Obym tylko nie żałował tego zakupu. No nic ostatni element zakupiony. :P Zabieram się za składanie i instalowanie systemu. Dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i złożyłem całego kompa na tym Chieftecu... Odpalam Everesta i moim oczom okazuję się że na lini +12v mam 11.97v :| A powinno być chyba troszkę więcej. Nic nie podkręcałem W BIOSIE to samo. Spróbuje jeszcze skombinować miernik ,ale pewnie też to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji dysputy o zasiłki podepnę się tutaj.

 

Jestem trochę w kropce, gdyż pracując na taganie 380 W (przejściowo) muszę poszukać nowego zasilacza pod zbiżający się 8800GTX. Skorzystałem z poprzednich rad w wątku i najpierw udałem się do kalkulatora mocy (http://extreme.outervision.com/PSUEngine) biorąc pod uwagę zakup albo Topower TOP-627 P6 EZ 520W albo TAGAN TG580-U15 EASYCON SERIES 580W.

Ku memu zmartwieniu biorąc pod uwagę łączną ilość dupereli w budzie jakie mam teraz plus nowa grafa owy kalkulator podał mi zatrważającą liczbę 777W :blink: Myślałem że coś źle wpisałem do formularza, ale wszystko się zgadza. Z ciekawszych rzeczy kiedy wpisałem dane z teraźniejszej konfiguracji to genialny kalkulator podał 534W co raczej podważa jego wiarygodność, bo komp działa bez zarzutu na ww. 380 watowym taganie.

Udaję się więc do ekspertów o radę, czy powinienem iść w Dual Engine i moc powyżej 600W dla tej konfiguracji:

CPU:C2D E6300 @ 2,5GHz

MB:P5B dlx wifi

RAM:Crucial 10th 2x1GB 1066MHz

GPU: 8800GTX (to be)

2x HDD SATA

1x DVD rec R/RW

6+x USB

3x 120 mm fan

1x kontroler obrotów akasa

trochę światła :wink:

 

Ewentualnie inne porady zakupowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze nie programem Ty .............................................. (tu wpisz epitet)

po drugie jesli masz faktycznie 11,97v to dlaczego narzekasz?

Nie to że narzekam ,tylko spodziewałem się lepiej. Ale skoro programy przekłamują to pozostaje zmierzyć napięcia miernikiem. Zasiłka jest trochę głośna.Poza tym procek się kręci znacznie lepiej niż na tym Fortronie co miałem wcześniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Jaką zasiłkę polecacie do nast. konfiguracji:

mobo: DFI INFINITY NF ULTRA II-M2;

proc: AMD ATHLON 64 3500+ Orleans AM2;

RAM: 1 GB (2x512) jeszcze nie wiem jaki;

dysk twardy: SEAGATE 320 GB SATA II;

grafa: GEFORCE 7900 GS Galaxy 256 MB Zalman.

Zestaw będzie oczywiście podkręcany, w związku z tym potrzebuję stabilnego, w miarę cichego i mocnego zasilacza w kwocie 300-400 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B-)

Kalkulatory... Wydaje mi się, że na Chieftec'u CFT 500W/560W A12S komputer będzie brykał bez najmniejszych problemów, a pewnie jeszcze i na przyszłość zostanie.

Witam ponownie,

niestety nie mam już zaufania do chiefteców, po padnięciu słynnego 360W omijam z daleka. Może jakaś inna propozycja ? Tak jak wspominałem, teraz nawet nie wiem jaki watarz zakupić. Mierzenia miernikiem nie uskutecznię bo mi pewnie komp nie ruszy na 380W taganie, a co do kwoty, to im mniej tym lepiej, bo szybciej doskładam na G80 B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji dysputy o zasiłki podepnę się tutaj.

 

Jestem trochę w kropce, gdyż pracując na taganie 380 W (przejściowo) muszę poszukać nowego zasilacza pod zbiżający się 8800GTX. Skorzystałem z poprzednich rad w wątku i najpierw udałem się do kalkulatora mocy (http://extreme.outervision.com/PSUEngine) biorąc pod uwagę zakup albo Topower TOP-627 P6 EZ 520W albo TAGAN TG580-U15 EASYCON SERIES 580W.

Ku memu zmartwieniu biorąc pod uwagę łączną ilość dupereli w budzie jakie mam teraz plus nowa grafa owy kalkulator podał mi zatrważającą liczbę 777W :blink: Myślałem że coś źle wpisałem do formularza, ale wszystko się zgadza. Z ciekawszych rzeczy kiedy wpisałem dane z teraźniejszej konfiguracji to genialny kalkulator podał 534W co raczej podważa jego wiarygodność, bo komp działa bez zarzutu na ww. 380 watowym taganie.

Udaję się więc do ekspertów o radę, czy powinienem iść w Dual Engine i moc powyżej 600W dla tej konfiguracji:

CPU:C2D E6300 @ 2,5GHz

MB:P5B dlx wifi

RAM:Crucial 10th 2x1GB 1066MHz

GPU: 8800GTX (to be)

2x HDD SATA

1x DVD rec R/RW

6+x USB

3x 120 mm fan

1x kontroler obrotów akasa

trochę światła :wink:

 

Ewentualnie inne porady zakupowe.

po pierwze:

kalkulator se mozesz wsadzic w "d"

po drugie tego tagana U15 tez sobie mozesz wsadzic w "d"

po trzecie mysle ze kazda 500w da rade. Co do tych chieftecow sie nie wypowiadam. Nie widzialem nie slyszalem nie dotykalem. Benito mowi ze sa fajne...

Ja bym bral chyba tagana dual engine u25

 

Reasumując:

 

Powtórzone po raz 1908879876 napięcia nie mierzy się programami.

 

Powtórzone po raz 12873776 jeśli napięcia nie schodzi poniżej 11,5v to nie ma się o co bać.

policzyles? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...