Skocz do zawartości
jokerthc

Jaka Zasilka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Znajomemu padł wychwalany przez wszystkich Fortron 400W i teraz zmienił zdanie, nie chce żadnego taniego zasilacza, tylko coś porządnego. Suma jaką jest w stanie wydać wynosi około 300zł. Znalazłem takie zasiłki:

 

Tagan TG420-U01 Black - 420W - http://zenfist.pl/pID/58.htm

Be Quiet Straighy Power - 450W - http://zenfist.pl/pID/1054.htm

Topower TOP-450P3 U12 450W- http://zenfist.pl/pID/273.htm

 

Osobiście bym wziął Topowera, no ale nie wiem, teraz się liczy aby była mocna linia 12V, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dalej NIC nie wiem )

Z obliczeń wynika, ze zasilacz na styki zakładając, że >20% ciągnie z innego napięcia niż 12v (a boję się, że nie - bo i procesor z 12V i karta w ponad 90% z 12V ... nie wiem co jeszcze ?)

A Ty piszesz, że to nic )

(Mam "tylko" 19,5A na lini 12V - a jak jeszcze FSP "zawyża cyferki" jak sugerujesz .... )

 

BOJĘ SIĘ

Przecież ja cały czas piszę o Huntkeyu HK350AP. I napisałem, że Amacrox a nie FSP zawyża jak już... Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że chcesz od samego początku zmieniać zasilacz... bo to, że Fortron się spoci, to jest pewne.

 

Ale teraz sobie nazbierałeś...

Czekaj jak tu Ste3an wpadnie

Laboga - Jezusicku ratuj :P

 

Osobiście bym wziął Topowera, no ale nie wiem, teraz się liczy aby była mocna linia 12V, tak?

Nie napisałeś, do jakiej konfiguracji... Choć do A64/P4 lepsze mocne 12V. I Topek chyba faktycznie będzie najlepszym wyborem (z tej listy). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ja cały czas piszę o Huntkeyu HK350AP.

Wybacz, ale w moim pierwszym pytaniu ani się nie zająknąłem na temat wymiany zasilacza na cokolwiek ... a Ty odpowiedziałeś: "Starczy z palcem w ... nosie."

Jak inaczej mozna to zinterpretować niż, że jest OK ???

 

I napisałem, że Amacrox a nie FSP zawyża jak już...

Amacrox podbnie jak Fortron jest wytworem FSP - więc wnioski nasunęły się same ...

 

Nie wiem dlaczego, ale wydawało mi się, że chcesz od samego początku zmieniać zasilacz... bo to, że Fortron się spoci, to jest pewne.

No tak ... Tobie "się wydawało" a ja już miałem nadzieję ... ;-((

 

Ponieważ jest "pewna" sprzeczność w Twoich wypowiedziach/ocenie mojej sytuacji:

1. "Starczy z palcem w ... nosie."

2. "...to, że Fortron się spoci, to jest pewne."

bardzo proszę kogoś innego o ocenę mich szans ...

BENITO, Zenfist ??? please ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączę sie do tematu.

Poszukuje mocny a zarazem cichy zasilacz który w przyszłosci ma uciągnąć procesor 4 rdzeniowy i karte zgodną z dx10. Zastanawiam się nad Cooltek CT500 lub CT600. Na zailacz moge przeznaczyc okolo 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze jakiś zasilacz(oprocz Cooltek) w cenie okolo 500zł godny uwagi? Planuje kupic zasilacz ktory ma mi sluzyc troche czasu dltago też chce rozważyć wszystkie mozliwości.

 

Update

Czy to prawda ze zasilacze Coolteka mają przestarzałą konstrukcje?

Edytowane przez glock18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do wątku muszę w tym miesiącu kupić nowy zasilacz, bo ten co mam teraz to trudno go nazwać zasilaczem :-) poszukałem na razie trochę i trafiłem na coś takiego :

 

Fortron Blue Storm II - 260zł (12 miesięcy gwarancji)

 

SPIRE NICKEL COATED 600W - 200zł ( nowy bez gwarancji)

 

Chieftec 620W 280zł ( 23 miesiące gwarancji)

 

który z tych zasilaczy będzie najlepszy i czy można kupić coś lepszego do 300zł ( maximum 350)

 

z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BENITO - wiem, ale sprawa wygląda tak że teraz podłączam nowe chłodzenie ac 5 x 12cm na 12v i do tego będę niedługo sprzedawał ram i kupywał 2 kości 1gb a potem planuje jakąś lepszą grafę i am2 x2 lub c2duo także chciałbym bardziej przyszłościowy zasilacz , btw co myślisz o tym spire ??? ( zastanawiam się nad nim a jak nie to będe polował na tego chiefteca 620w , i takie pytanie jaki może być koszt naprawy zasilacza jakby się zepsół pytam z czystej ciekawości bo już uwaliły mi się 2 zasilacze Toppowera pierwszy 450w a drugi taki jak masz w sigu BENITO tzn ten drugi nawet nie wstał :-( no chyba że znajdę coś innego to napiszę. z góry dzięki za odpowiedź

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jeszcze jakiś zasilacz(oprocz Cooltek) w cenie okolo 500zł godny uwagi? Planuje kupic zasilacz ktory ma mi sluzyc troche czasu dltago też chce rozważyć wszystkie mozliwości.

 

Update

Czy to prawda ze zasilacze Coolteka mają przestarzałą konstrukcje?

Jeśli wogóle Ci sie uda jeszcze kupić Coolteka w PL to gratulacje. Sam ostatnio sie zastanawiałem nad kupnem zasilki i bardzo chciałem go kupic.......no ale niestety nie mogłem nigdzie dostać. Zdecydowałem sie na Topowerka 750W << polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie na Topowerka 750W << polecam.

Głośny jest ten topower?

 

update:

Jak wypada TOP-550P1 U12 EZ w porównaniu z cooltek ct500?

Edytowane przez glock18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wogóle Ci sie uda jeszcze kupić Coolteka w PL to gratulacje. Sam ostatnio sie zastanawiałem nad kupnem zasilki i bardzo chciałem go kupic.......no ale niestety nie mogłem nigdzie dostać.

Może warto zapytać tutaj ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje (chyba) nowego zasilacza do zestawu ponizej, na karcie graficznej pisalo zeby to minimum bylo 450W ale ja sam juz nie wiem. procek jest skrecony grafike tez proboje. Mam natomiast taka przypadlosc ze gdy wylacze kompa. to po kilku godzinach zasilacz jest cieply. pomimo tego ze komp nie jest wlaczony. Czasem gdy proboje odpalic kompa wogole nie chce ruszyc. A czasem dziala bez problemu. Czy to wina zasilacza ? W kompie oprocz tego co ponizej posiadam jeszcze: 3 napedy, i 4 wentylatory w obudowie. Objawy sa nastepujace: wylaczam kompa na pare godzin, wracam dotykam zasilacza - cieply jakby wylaczony przed chwila, naciskam na power, komp sie zalacza dysk zaczyna pracowac ale ekran monitora sie nie wlacza (zamiast zielonej kontrolki pali sie pomaranczowa (stand by)) aby odpalic kompa musze tak wylaczac i wlaczac kilka razy aby sie odpalil.

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...