Skocz do zawartości
jokerthc

Jaka Zasilka?

Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym sie podlaczyc pod temat i zapytac jaki zasilacz byl by lepszy do mojego konfiga

MSI 9150GLM-V

Celeron 3000 MHz Prescott/533/256kb/64bit

512 ram

Western Digital 160GB SATAII

HIS Radeon 9200

grafike w najblizszym czasie zamierzam wymienic na cos innego.

Zastanawiam sie nad dwoma zasilaczami:

- Tagan330W(TG-330-U1)

- Chieftec 400 W (400-101) 12cm Fan [GPS-400AA-101A]

ktory z nich byl by lepszy ?

Edytowane przez 4drian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda przepłacać za tego Chiefteca skoro tańszy Modeom 2.0 mu możliwościami nie ustępuje.

 

ps. Modecom ma mniej wtyczek, ale jeśli nie masz wiele dodatkowych drobiazgów na molex to w zupełności tyle wystarczy.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh no to mnie wyciulali :sad: a jeszcze tyle mi cukrowali że jest to szczególna okazja na ten model :angry:

Przeraszam za mały offtopic w tym temacie ale sie zawiodłem na ludziach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

to i ja podepne sie pod ten topic.

 

obede niedlugo kupowac mniej wiecej cos takiego:

 

asus p5wd2-e premium

intel pentium d 930

2x1GB ddr 667

2xseagate 7200.9 300GB

geforce 7600GT

nagrywara nec

SB audigy2

 

na poczatku chcialem kupic do tego tagana 480 u15, ale slyszalem ze tagany nie nadaja sie do procesorow dual core. w zwiazku z tym mam pytanie jaki zasilacz za podobna cene polecilibyscie. chcialbym zeby zasilacz byl w miare cichy. komp bedzie podkrecany ale nie jakos ekstremalnie.

 

 

ps.zastanawiam sie tez nad tym anteciem, ale cene jest juz raczej za duza :?

 

z gory dzieki za wszelkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem tego seasonica SS-401HT i jest tak:

to co w sigu, ale procek 1,75V żeby większe obciążenie było i grafa 510/550.

V/ idle /stres- włączona obracająca się figurka w Ati tray Tools (wygrzewa wszystko bardziej niż gry)

+12/ 11,97/ 11,91

+3,3/ 3,25/ 3,25

+5/ 5,05/ 5,06

 

Vcore 1,525, reszta bez zmian

+12/ 11,99/ 11,94

reszta prawie tak samo

 

dla porównania tym samym miernikiem na tym samym configu (Vcore 1,75V) Chieftec 1136H 360W:

+12/ 11,90/ 11,62

+3,3/ 3,32/ 3,232

+5/ 5,10/ 5,18 ale to zupełnie inny zasilacz nastawiony bardziej na 5V.

 

Co do hałasu, to muszę poczekać do nocy, bo teraz słyszę co innego.

Wygląd i okablowanie takie, jak gmfriend podał.

W stresie nadal jest cichy, aczkolwiek chłodny już nie.

jedyna wada to są bardzo krótkie i ubogie kable.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Również przykładam się do kupna nowego zasilacza.Miałem wcześniej Tagana-380 i był naprawde Super ,ale go spaliłem :D

Powiem tak:powoli przymierzam się do kupna jakiegoś dwurdzeniowca i 7900GT albo następce tej serii ,więc zasilacz ten musi mi starczyć na kilka lat.Z początki myślałem o Taganie 480 ,ale gdzieś tu wyczytałem że Tagany się nie nadają dla 2-jajowca czy to prawda ??

Jeśli tak to co polecacie ??Zasilacz MUSI być przedewszystkim cichutki (taki jak Tagan 380 albo jeszcze cichszy) w granicach 300-350 zł (no moge tak podłacić do 400 zeta ,ale to musi być jakaś rewelka ).Co polecacie ??Czy te seasoniki czy jakoś tak są cichsze i lepsze od Taganów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy te seasoniki czy jakoś tak są cichsze i lepsze od Taganów ?

Tak i Tak, jest jedno, ale :D Tagany z serii U01 są tak ciche jak Seasonic'i :)

Wybierz sobie http://zenfist.pl/cP/95_81/seasonic.html ja polecam tego za ok. 450zł, wiem dużo, ale zasiłka jest bardzo dobra i ciężko dostać w tej cenie coś lepszego :)

Jeżeli za drogo to może to http://zenfist.pl/pID/261.htm nie jest tak ciche jak seasonic, ale mocy Ci nie zabraknie :wink: pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eżeli za drogo to może to http://zenfist.pl/pID/261.htm nie jest tak ciche jak seasonic, ale mocy Ci nie zabraknie

To nie lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Tagana 480 z serii U01 ??Cenna praktycznie taka sama a mówisz że Tagany z tej serii są tak ciche jak seasonici.

A co do tej zasiłki za 450 zeta to jednak troche za dużo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> tego Tagana 480 z serii U01 ??Cenna praktycznie taka sama a mówisz że Tagany z tej serii są tak ciche jak seasonici.

A co do tej zasiłki za 450 zeta to jednak troche za dużo....

Trzymając rękę na pulsie, muszę dodać do stawki jeszcze jeden znakomity zasilacz: http://zenfist.pl/pID/277.htm Pod względem ciszy śmiało konkuruje z Seasonic'ami, stabilność napięć jest co najmniej bardzo dobra. Sprawność na poziomie 79-84%, Obciążalność linii +12V: 348W - więc starczy na każdego wielojajowca z SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat, jaka będzie najlepsza zasiłka chodzi mi o stosunek ceny/jakość do sprzętu:

 

X2 Manchester O/C ok. 2600 mhz

X1900XTX

 

Jaki zasilacz do tego polecacie, cały konfig ciągnie ok. max. 400W przy full load

 

tutaj test na AMD FX-57 - 352 W full load

 

tutaj test na Intel dual core 3.2 Ghz - 360 W full load

 

W testach używają zasiłek 560W ale wydaje mi się ze to duża przesada, wydaje mi się, że 430 W zasiłka dobrej firmy starczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

liquidboy a powyższe wypociny to nie łaska przeczytać ??

kup tego Topower TOP-450P3 U12 EZ i będzie dobrze

 

ps.

ile masz kasy

cavarr czytałem, co wypowiedź to inny zasilacz Tagan, Topower, Seasonic ;) Chciałbym zasilacz bez zapasu mocy, bo karta graficzna nie będzie podkręcana (w przyszłości także) tylko procek. Komputer dla znajomego co sie na O/C nie zna i nie chce żeby tracił pieniądze na zbędne waty których nie wykorzysta. Prosiłbym o konkretne modele do mojej "sytuacji", z góry dzięki.

 

ps. myslę ze 300 zł max ale oczywiscie chciałbym taniej (chociaż nie wiem czy za tyle coś dostane do tego konfigu)

 

Co myślicie o o Enermax EG465AX-VE(G) FM 460W? Na 12V ma 33 A :blink:

Edytowane przez liquidboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey chłopaki a co powiecie o tym PSU http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1323 zwróciły moją uwage wszystkie odpinane kable

Ale waham sie pomiędzy tym a jakimś Taganem U15 480/530W- może waham sie to za mocne słowo szykuje sie na jakiś zasialacz, chciałbym żeby miał jakiś zapas, najlepiej odpinane kable i wentyl 120mm, moc koło 500W albo i wiecej, byłoby super gdyby cena była przystępna, odrazu mówie na Seasonica mnie nie namówice bo nie mam kaski :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Greg_1

Tagan będzie lepszym wyborem. Jest cichszy i lepiej trzyma napięcia. BTW - do czego potrzebujesz aż 500W?

(...)

Chciałbym żeby miał jakiś zapas ;) no i żeby przez jakiś dłuższy czas niemusiałbym kupować mocniejszego PSU, ale SLi nie planuje.

 

A Topower P5 http://zenfist.pl/pID/45.htm :?:

Edytowane przez Greg_1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To sie zapytam tu, czy do P4 2.8ghz, 9200, jakiegoś asrocka, dvd-rom, cd-rw, będzie pasował forton 350W, jeżeli tak to który??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie zapytam tu, czy do P4 2.8ghz, 9200, jakiegoś asrocka, dvd-rom, cd-rw, będzie pasował forton 350W, jeżeli tak to który??

1. Chyba jest osobny temat o Fortronach?

2. Napisz, czy płyta ma dodatkowe 4-żyłowe gniazdo +12V do zasilania proca, bo gdzieś chyba widziałem model ASRocka pod P4, który tego nie miał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...