Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Przeróbka Durona Na Mobile A Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, kupilem dosyc okazyjnie Packard-Bell'a (Duron 700) na KT133. Przy okazji wyrwałem Duraka 1400 Applebred (odblokowany mnożnik, prawdopodobnie mod na Athlona) i planuję go przerobić na wersję mobile (L5 mod). Chciałem zapytać czy ktos ma doświadczenie z wkładaniem takiego zmodowanego procka do lapka. Czy występują jakieś kłopoty? Oczywiście pomijam kwestię chipsetu, bo zdaję sobie sprawę, że z tym może być też problem (update biosu). Czy mogę dowolnie zmieniać ustawienia PowerNow! (przykładowo chcę mieć na full obciążeniu 20 x 100Mhz a w idle 8x 100Mhz). Pozdrawiam i dziękuję za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zla slawa procesorow AMD w notebookach ciagnie sie przez wprowadzenie duronow ktore sie przegrzewaly... wiec moze byc goraco :(

Ten duren moze spokojnie pracowac na wicherku od tej siedemsetki, ale podkrecanie go na x20 jest glupota, bo wymaga dobrego chlodzenia i gdzie mu do laptopa.

Co do reszty to bladego pojecia nie mam. W desktopach niektorych z kt133 te durnie dzialaly, ale nikt ci nie zagwarantuje, ze w tym lpku bedzie to dzialac.

Chociaz mysle, ze mozna byloby zmieniac mnoznik przy pomocy RMClocka. Pozostaje pomalowac mostki i zainstalowc. Inaczej sie raczej nie dowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy po weekendzie, mam nadzieję że pięknie zadziała i trochę jeszcze posłuży ;) Co do podkręcania na 2ghz to zastanawiam się nad kupnem i modyfikacją jaiegoś używanego chłodzenia z Allegro - ostatnio jakieśHeat Pipki były za 20zł. Na poborze mocy mi nie zależy bo bateria raczej jest zombie.

Edytowane przez Jackass_Ass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...