Skocz do zawartości
labo

Pytania Newbies O Moderniazajce Laptopów

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie znam się na laptopach, i dlatego chciałbym zgłębić swoja wiedze, bo nie mogłem znaleźć odpowiedzi na poniższe pytania, a jestem zmuszony w niedalekiej przyszłości kupic laptopa.

 

1. czy oprócz dysku twardego i pamięci można zmodernizować laptopa? (chodzi mi o podzespoły wewnętrzne), jeśli tak to jakie?

 

2. jeśli kupuje laptopa np.: z pamięcią 533, to czy ten laptop może również obsługiwać szybsze, jeśli tak to skąd o tym się mogę dowiedzieć skoro nie ma tak dokładnej specyfikacji pyty głównej na stronie producenta jak to jest w stacjonarnych kompach?

 

3. czy we współczesnych laptopach (powiedzmy w przedziale cenowym od 3000zł w gore) wszystkie pamięci działają w dualu czy nie?

 

4. czy można zmienić procek w laptopie, jeśli tak to skąd mam wiedzieć o ile większy można zainstalować?

 

5. czy zawsze można dokupić pamięci, zainstalować samemu bez zrywania plomby gwarancyjnej i bez utraty gwarancji?

 

6. czy można podkręcać procki i grafę w laptopie?

 

7. Z procków do laptopa czy tylko turion jest 64 bitowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jeszcze sobie mozesz naped DVD, ewentualnie grafike jesli bedziesz ja miec na zlaczu MXM

2. Centrino Duo obsluguje 533 i 667, poprzednie edycje platformy max 533

3. pamieci dzialaja w dualu tylko w przypadku procow Intela i chodza jesli masz dwie a nie jedna kosc, normalka

4. nie nastawiaj sie na wymiane proca

5. tak

6. tak

7. tak

 

A tak na marginesie, na WSZYSTKIE te pytania sa odpowiedzi w tym dziale a juz na 100000% w googlach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do 5tki to NIE ZAWSZE. niektore FSC maja slot na ram pod pokrywka plyty glownej jak moj f1310g. teoretycznie mozna ja otwierac. samo otwarcie nie robi specjalnego problemu. jednak w przypadku awarii serwis widzac odkrecane sruby moze to interpretowac na rozne sposoby.

w innych lapach... nie wiem (w moim hp jest klapka na wolne sloty ram'u)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu sie nie nastawiac na wymiane procka?

widzialem na allegro ludzie sprzedaja procki do laptopow.

czy tylko serwisant da rade zmienic procek w laptopie?

1. wyjdzie drozej

2. nikt ci nie zagwarantuje, ze bedzie dzialal - np. w niektorych lapkach asusa nie zapodasz szybszych turionow MT 2 i 2.2GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a jak się ma sprawa jak chce dorzucic ramek na np. 533Mhz a wiem ze teraz lecę np. na 333 i nie ma duala , czy nowy bios moze zmienic to ze pamięci beda mogły pracowac w wyzszej czestotliwosci????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie zalezy od biosu to od czego,?? Nie wiem czy obsługuje (acer 3023). Jezeli nie obsługuje 533 (a wydaje mi sie ze tak) to znaczy ze na nowszych pamieciach w wyzszej czestotliwosci nigdy nie pojdzie i zamyka sie mozliwosc podażania z postepem.

Edytowane przez darrkie2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od specyfikacji platformy Centrino, Napa obsluguje 533 i 667 a poprzednia edycja Centrino max 533. No i tak jak mowisz "zamyka sie" podazanie za postepem. Chociaz wszyscy jada teraz na 533 albo nizszych to czemu tobie przeszkadza tak "mala" czestoltliwosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , a jak się ma sprawa jak chce dorzucic ramek na np. 533Mhz a wiem ze teraz lecę np. na 333 i nie ma duala , czy nowy bios moze zmienic to ze pamięci beda mogły pracowac w wyzszej czestotliwosci????????

533 to raczej DDR2 a 333 to DDR i tego nie zmienisz - nie da sie ich mieszac.

 

Ja w upgrejdowaniu lapkow zatrzymalem sie na PII i PIII. Wlasnie zmieniam w Maxdata Vision 450T Celka 600MHz na cos szybszego (najlepiej PIII 1000MHz, ewentualnie tanszy 850MHz - nie wiem, czy z 1GHz i 1.7V sie nie upiecze) i dokladam pamieci (drogie cholerstwo PC100 na BX'a). W takim wypadku wymiana procka jest dosc oplacalna (finansowo i wydajnosciowo). W nowych juz roznie bywa (finansowo, poza tym mozna przewaznie dosc latwo podkrecic), ale zawsze mozna kupic jakas okazje, a swoj stary sprzedac, szczegolnie, ze procki sa szeroko dostapne na rynku wtornym. Nieraz mozna jeszcze podmienic grafike, ale tego malo jest niestety w obiegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od specyfikacji platformy Centrino, Napa obsluguje 533 i 667 a poprzednia edycja Centrino max 533. No i tak jak mowisz "zamyka sie" podazanie za postepem. Chociaz wszyscy jada teraz na 533 albo nizszych to czemu tobie przeszkadza tak "mala" czestoltliwosc??

 

 

Nie nie przeszkadza tylko zastanawiałem sie nad zmiana -ale w takim wypadku nie ma sensu wrzucac czegos nowszego skoro i tak nie bedzie pracowac z takimi Mhz. Poza tym miałem nadzieje ze nowy bios jak sie pojawia to moze zmienic czest.pracy pamieci - szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie, np: jesli chce miec w laptopie 1 giga pamieci, to lepiej braz 2 x 512 zeby pracowalo w dualu, czy lepiej kupic 1 kosc 1 gigową, wiem ze sa w laptopie tylko 2 banki. ale jak lepiej zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie, np: jesli chce miec w laptopie 1 giga pamieci, to lepiej braz 2 x 512 zeby pracowalo w dualu, czy lepiej kupic 1 kosc 1 gigową, wiem ze sa w laptopie tylko 2 banki. ale jak lepiej zrobic?

myśle że to zależy czy jeszcze kiedyś planujesz jakieś rozszerzanie pamięci. Ja kupiłem sobie jedną gigową kość i zamieniłem jedną 256. teraz mam 1,25 GB. ale z czasem napewno dokupię sobie drugą, więc teraz nie było sensu kupować 2x512 i potem znów kobinować. Ale ja od razu założyłem że za jakiś czas znów zrobię upgrade. jeśli chodzi o wydajność w trybie dual to nie mam jak tego zweryfikować bo sempron tego trybu nie obsługuje. jednak sądzę że przy takiej ilości RAMu chyba nie byłoby to coś co poraża.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...