Skocz do zawartości
Carson

Bloczki Wlasnej Roboty :)

Rekomendowane odpowiedzi

czy moze mi ktos powiedziec jaka dlugosc ma gwint na kroccach NK12 3/8"? tzn nie tyle sam gwint co jeszcze kawalek za nim (nienagwintowany kawalek krocca, chyba ze 2mm). nie mam luzem takiego krocca a jutro musze wybrac plekse na top do nowego bloku. nie wiem jaka gruba musi byc zeby mi krocce od spodu pleksy nie wystawaly po wkreceniu. szczerze mowiac nie pamietam tego mimo ze robilem juz bloczki z tymi kroccami, musialbym teraz demontowac wc

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie plexi byla 15 mm ale bylo podfrezowanie na piny 5,5 mm i było akurat więc plexi min. 9 mm

 

 

plexy 10 mm jest czesto uzywana wiec mysle ze dostniesz z odpadków (pewnie za darmo)

Edytowane przez termit_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i panowie moge powiedziec ze top jest praktycznie skonczony :D daje fotki (jak zwykle !@#$^ jakosc) ktore niestety sa po terminie bo z przed 2-3 godzin a od tamtej pory "topik" sie troche zmienil, tzn jest odpicowany (czyt. wypolerowany) na "szklo" ;) top obejmuje tylko powierzchnie spodu poniewaz chce do tego zrobic zapinke (uniwersalna), kostka pleksy obok (za zdjeciu) byla na czarna godzine ;) w razie gdyby cos sie @#@*^ podczas pracy z pierwszym topem. ale obylo sie bez takich przykrych doswiadczen. jak skoncze bloczek i dam foty w lepszej jakosci to niech nikt sie nawet nie wazy mowic ze moja plexi jest odpychajaca bo bede trzasklal po gebach :D

 

dobra, koniec gadania, czas na foty, uwaga High-Quality photos ;)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie jak CUBE :wink:

A tak bardzo fajny bloczek jak na pierwsze sztuki wychodza naprawde ok powodzenia w dalszych pracach

 

INFO dla wszystkich w potrzebie

Co do jakiegos gwintowania otworów w blokach itd słuze pomoca za friko :wink:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawie jak CUBE ;) mam nadzieje ze wydajnosc bedzie co najmniej na jego poziomie :) no w sumie to juz moj czwarty bloczek (plus dwie przerobki starych) ale nie planuje produkcji :D szkoda ze o tej pomocy nie powiedziales za nim bylem zmuszony do zrobienia samemu gwintownikow ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawie jak CUBE ;) mam nadzieje ze wydajnosc bedzie co najmniej na jego poziomie :) no w sumie to juz moj czwarty bloczek (plus dwie przerobki starych) ale nie planuje produkcji :D szkoda ze o tej pomocy nie powiedziales za nim bylem zmuszony do zrobienia samemu gwintownikow ;)

Kiedys zrobiłem sam gwintownik - byl do kitu

Probowałem zrobic gwint kroccem - rowniez był do kitu

Jak sobie mysle co ja wyprawiałem to nie moge w to uwierzyc :lol:

Albo gwintowałem otwory pod srubki zwykła sruba to był hardcore :twisted2: po 2 tygodniach tata pokazał mi zestaw gwintownikow ktore leza w garazu myslałem ze sie wsciekne:P :lol:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no panowie, zrobilem bloczek :D zaraz podmieniam ze starym blokiem na cpu :D mam nadzieje ze bedzie sie lepiej prezentowal i chlodzil niz obecny :D ale sie podniecilem. za jakis czas (~1,5h) foty i relacja z wydajnosci :D trzymac kciuki

--------

dobra, zaraz Wam wrzuce jedno foto

 

Dołączona grafika (jeszcze bez zapinki :) )

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem jedno - kup se Pan blok milimetrowy - ułatwi Ci życie.

A bloczek jak bloczek - kratka :wink:

Jedyna dobra rzecz w tym kratkowym bloku to fakt że jest to homemade, bo konstrukcja oklepana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś koledze na frezarce wymiarów się nie chciało trzymać. Przecież na każdym pokrętle od posówów jest miarka?? (lenistwo) bo tak na oko wyszło? Jeśli nie jest to robione na frezarce (wątpie) to na prawdę respekt. Jeśli tak, to ktoś kto ma troch oleju w głowie i taki sprzęt to pikuś taka robota.

Ale chwali się dobre chęci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, reszta fotek:

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

i tu przy okazji pochwale sie radiatorkami na ram ;) zrobione dzisiaj, jutro beda montowane

Dołączona grafika

 

teraz tak, co do wydajnosci to idle 38*C (czyli mniej niz poprzedni), stres- na razie jeszcze go nie katowalem (za chwile to zrobie), wiem ze 38C to troche duzo ale trzeba wziac pod uwage to ze: moj uklad napedza ledwo wystarczajacy aquaszut350l/h a do uciagniecia ma sporo bo 3 bloki (w tym 2 prisony) kadeta i rez ktory jest na samej gorze. wydaje mi sie ze wymiana pompki na cos mocniejszego obnizyla by temperatury. Kolejna rzecz: ostatnio kupilem fandera 120 na kadeta i troche mi sie wtedy podniosly tempy (na poprzednim bloku) ale jest duzo ciszej (nie ma co porownywac), wydaje mi sie ze jeden fander sobie niebardzo radzi z kadetem ale coz, nie mozna miec wszystkiego ;) ja wole wywazyc wydajnosc z cisza ;) i jestem w 100% zadowolony z nowego bloczku ktory jest duzo lepiej wykonany niz poprzedni prison. komentowac ;)

--------------------------------------------

ehh, John zebys widzial na jakiej "frezarce" to robilem to odechcialoby Ci sie wspominania o miarce przy pokretlach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry ale ten prison w realu nie jest taki krzywy, za zdjeciach to tak widac (serio mowie). niektore piny faktycznie sa troche wieksze/mniejsze ale to jest roznica rzedu 0,1mm wiec nie ma sie tu czym podniecac ze prison jest krzywy. no spoko, skoro to co pokazalem jest warte jedynie komentarza "prison jest krzywy" to ok

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja piernicze, ale sie uczepiliście. Jakie to ma naprawdę znaczenie ze niektóre piny są innej grubości od pozostałych?

Mądrale, zróbcie sami w domu taki bloczek a dopiero potem krytykujcie. Żaden z was nie jest w stanie docenić tego ile sie chłopak namęczył i zrobił swój bloczek. Ehhh :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Miazga ;) Fajnie ze jeszcze ktos potrafi docenic czyjas prace. oczywiscie moim zamiarem nie bylo pokaznie bloczku i czekanie na opinie wychwalajace moj bloczek pod niebiosa (nawet jesli by na to zaluzyl), czytam kazda uwage i komentarz (krytyke tez ;) ) ale troche mnie denerwuje jak ktos (Black_war) nie ma nic do powiedzenia na temat bloku i jedyne co skomentuje to to ze piny sa krzywe. no nic, mowi sie trudno

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak, to przez te foty ten blok tak koslawo wyglada, postaram sie niedlugo wrzucic cos lepszej jakosci. dno jest miedzy 1,5 a 2 mm, teraz juz dokladnie nie wiem bo sporo musialem zeszlifowac (podczas obrobki mi sie troche spod pokiereszowal ;) ) poczatkowo byl 2mm ale po tych szlifach jest pewnie cos kolo 1,7 mm

----------------

a.., zapomnialem dodac ze kanal pod oring i okragle "okno" w zapince zrobil mi ojciec w robocie poniewaz nie dalo rady tego zrobic na frezarce ;) pisze o tym zeby pozniej nie bylo ze ukrywam ze ktos mi w czyms pomogl

Edytowane przez CarsonPoland

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.O.H.N. jesli nadal chcesz zobaczyc na czym robilem bloki to prosze bardzo :)

 

frezarka i wiertarka stolowa, i jedna i druga (maszyny) to homemade, oczywiscie nie moj, do tego mi jeszcze brakuje "skilla" :) robil to moj ojciec, koszt pewnie zerowy, nie liczac dziesiatek godzin spedzonych przy robieniu tego.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

oczywiscie nie trzymam tego w domu :D stoja w piwnicy, w domu mam jeszcze jedna wiertarke stolowa, ta juz jest kupiona, nie homemade. tez mi "pomagala" przy robieniu blokow

 

Dołączona grafika

 

Jakies pytania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.O.H.N. jesli nadal chcesz zobaczyc na czym robilem bloki to prosze bardzo :

Jakies pytania?

Żadnych. Teraz to podziwiam.

frezarka i wiertarka stolowa, i jedna i druga (maszyny) to homemade, oczywiscie nie moj, do tego mi jeszcze brakuje "skilla" :) robil to moj ojciec, koszt pewnie zerowy, nie liczac dziesiatek godzin spedzonych przy robieniu tego.

Takie full home made to to nie jest, to tak z części poskładane, a trochę dorobione, ale chwali się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewniam Cie ze to jest 99% homemade :) starszy sam robil wszystko, oczywiscie nie bral sie za robienie lozysk albo silnikow :D ale cala reszta byla wlasnorecznie robiona na frezarce, tokarce i na czym sie jeszcze tam dalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...