Skocz do zawartości
_kuba

Ładowarka Do Akumulatorów Aa/aaa

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, zakupilem aparat (canon a70) lada dzien powinien u mnie byc, ale niestety w komplecie nie ma ładowarki do akumulatorów :mur:

 

i teraz musze podjąc szybka decyzje która ladowarke z allegro kupic

 

do aparatu sprzedający dodał akumulatorki NiMH GP niestety malej pojemnosci 1000mAh

 

i jak myslicie czy warto kupic zestw ladowarka + aku. czy sama ladowarke

 

na aku. mi tak niezalezy bo jak ładowarka bedzie szybka to zawsze bedzie mozna je szybko naladowac

 

mialem juz kiedys ladowarke forever :lol: która byla gorzej niż tragiczna aku 1600 ladowala ok 24h :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akumulatorki kupie albo pentagramy 2300, GP 2500 lub Energizery 2500

 

ładowarke nie wiem którą czy warto kupic jakąś markową ? od czego zalezy czas ladowania ? od ilosci mV ?

od natężenia prądu ładującego :) (mA / A )

do zastosowań domowych chyba nie zrobili ponad 1A

dlatego ja preferuje budowe samodzielną :D moja ma prądy ładowania od 500mA - 5A :D czyli jestem sobie w stanie naładować taką bateryjke w pare minut :) tylko sie troche grzeje :)

 

jak juz kupować to wystarczy ta co wyżej

polecam markowe poniewarz maja wszystkie zabezpieczenia przeciwzwarciowe/przepięciowe itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe "trochę się grzeje" :D U siebie przy prądzie 0,7A akumulatory są tak garące po ładowaniu, że nie da się ich utrzymać w łapkach :) To przy 2-3A chyba trzeba zalożyć jakieś radiatory na aku :lol2: pozdro

mam pojemniczek miedziany na ni z 4Heat Pipe :)

temperatura 55*C :) przy 5A na aku 2000mAh - ale ładuja sie w 20min :)

teoretycznie prąd ładowania nie moze przekraczać pojemności aku :) ale w bateriach NiCd to jest bez znaczenia :D

wodorkowe tracą pewnie żywotność :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1/2/3 - troche niskie prądy ładowania :) bierz tą z największymi :)

 

4 - to samo co wyzej :) nie widze znaczącej różnicy :)

5 - j.w :) najbardziej sie opłaca - ma wszystko co niezbedne :) ja bym w niej wymienił pare częsci i puścił na 1,5 A :D

 

---

http://allegro.pl/item103704928_high_speed...r3_1450mah.html

prąd ładowania 700mA :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz taki zestaw jaki ja posiadam. Aku sanyo sa jednymi z najlepszych. Za 40zł masz ładowarke procesorową(co jest ważne dla trwalosci akumulatorków) i 4 dobre aku. Czas ich ladowania jest dobry tzn ok 5,5 h. Gwarantuje ze tylko wydaje sie dlugo, zostawiasz na noc i rano masz gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli zamawiam którys zestaw z ładowarką MW8168

 

i teraz pytanie które będą lepsze Sanyo czy Energizer z tym fajnym pudeleczkiem na baterie (jedne i drugie 2500mAh)

 

niech sie wypowie jeszcze kilka osob

 

sanyo są japońskie a energizery ? niemieckie ?

 

http://www.allegro.pl/item103146151_proces...rgizer_box.html

 

http://www.allegro.pl/item104362351_automa...anyo_f_vat.html

 

znalazlem jeszcze to http://www.allegro.pl/item102971133_4x2500...owa_3_h_dv.html

Edytowane przez _zzzkuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu masz taki zestaw jaki ja posiadam. Aku sanyo sa jednymi z najlepszych. Za 40zł masz ładowarke procesorową(co jest ważne dla trwalosci akumulatorków) i 4 dobre aku. Czas ich ladowania jest dobry tzn ok 5,5 h. Gwarantuje ze tylko wydaje sie dlugo, zostawiasz na noc i rano masz gotowe.

wszystkie wyzej podane maja mikroprocesor :) a kosztują znacznie mniej :)

ten podany przez ciebie jest nie opłacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ładowarke MW8168 i jestem pod wrazeniem :)

 

aku ktore dali mi do aparatu to GP 1000 NiCd, teraz bede musial sobie dokupic jakies 4 sztuki AA tak najlepiej 2500mAh

 

myslalem juz nad energizerami gp sanyo

 

a tu wpadlem na cos takiego http://allegro.pl/item105944889_jakosc_aku...y_aa_2300_.html

 

wg tych wykresów sa calkiem fajne tylko kto wie czy ten niby test to nie jest dzielo osoby sprzedajacej te aku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pentagramy sa niezłe :)

zresztą do aparatu głównie patz na pojemność :) bo aparat nie wymaga szybkiego oddawania prądu (lampa błyskowa będzie sie minimalnie wolniej ładowac :P )

najlepiej jakieś 3000+mAh :)

 

te pentagramy sa niezłe :)

zresztą do aparatu głównie patz na pojemność :) bo aparat nie wymaga szybkiego oddawania prądu (lampa błyskowa będzie sie minimalnie wolniej ładowac :P )

najlepiej jakieś 3000+mAh :)

o NiCd możesz zapomnieć :) one sie ndaja do wkrętarki albo modelu z silnikiem sporej mocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak mam taką samą wczoraj poraz pierwszy nią ładowalem ;) niCd to mowilem ze teraz mam bo koles mi do aparatu dodał

 

i chce kupic jakies większe NiMh i mysle nad Gp pentagram energizer ew sanyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...