Skocz do zawartości
MohSETH

Mój Pierwszy Laptop...?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem za IBM, ponieważ notebook bez WiFi to moim zdaniem kastrat. Takze Celeron moim zdaniem bedzie lepszy od Sempa no i grafy sa takie same równiez ilosc ramu jest taka sama. Jedyna rzecza jaka mi nie odpowiada w IBM to jest "mysz", znacznie lepiej spisuje sie touchpad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za IBM, ponieważ notebook bez WiFi to moim zdaniem kastrat. Takze Celeron moim zdaniem bedzie lepszy od Sempa no i grafy sa takie same równiez ilosc ramu jest taka sama. Jedyna rzecza jaka mi nie odpowiada w IBM to jest "mysz", znacznie lepiej spisuje sie touchpad.

nie zgodzę się z tobą że touchpad jest lepszy, ze wszystkim innym jednak tak.

karta X200 z IBM'a i X300 z HP to to samo.

 

Jeżeli chodzi o jakość matrycy IBM'a to jest ona po prostu przeciętna i odbiega trochę od całej bardzo dobrej reszty, niemniej jednak matryca z HP wcale nie jest lepsza (obie są porównywalne).

 

Zachowanie w grach, powiem tylko tyle, można grać, a w starych gierkach daje sobie radę. Natomiast w najnowsze pozycje zwykle jeżeli się je odpali, to albo nie są grywalne, albo gra się w rozdziałce 800x600 i low detalach (w końcu to nie jest maszyna do grania). Laptop wytrzymuje bez trudu kilkugodzinne granie i temperatura procka po takiej sesji wynosi ~57 st. C. nie udało mi się go jeszcze zawiesić, czy przegrzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wi-Fi zawsze można dokupić;) Zresztą na wiosce zwanej Legnica pewnie długo nie będzie hotspota:)

Dziś idę do vobisu sprawdzić cenę tego HP... Mają fajne raty 0%. Płatne po wakacjach:)

 

Pozdrawiam

 

P.S. Co do gier... To wczoraj do mnie dotarło, że nie muszę na nim grać:) Do gry kupię sobie Playstation 3;)

Edytowane przez MohSETH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac o WiFi nawet nie myslałem o hotspotach. Raczej maiałem na mysli siec domowa czy cos w tym stylu. Wizja hotspotów w kazdym miescie z darmowym netem jest baaaaaaaaaaaaaaardzo odlegał (nie tylko w naszym pieknym kraju;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc... Byłem w Vobisie... Boże jakie oni mają ceny... Co prawda nie mieli tego HP'ka, ale mieli inny model identyczny w specyfikacji. Zakrzyczeli 3500 zł:( Przecież w necie mogę mieć za to cenę o wiele lepszego... I powiedzieli, że dzięki ich ratom TANIM zapłacę za niego niespełna 3900...

Niestety ten sklep internetowy w którym laptopik jest za 2300 nie przyjmuje rat (co to za sklep!?) Może poczekać z dwa miesiące i kupić coś z x600?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Okazuje się, że jużczekać nie mogę:( Podnoszę poprzeczkę cenową do 3000... może polecicie mi jakiś model? Z x200 lub x300 nigdzie nie mogę znaleść testów porównujących te karty, może Wy coś macie? Zależy mi również na trwałości wykonania...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko z x300 z własną pamiętcią... jakoś nie znalazłem jeszcze:) A co powiedzielibyście na laptop ale tylko i wyłącznie do pracy, to króy by się nadał?

Powiedzcie mi jeszcze x200 do której karty jest porównywalne - dla stacjonarnego komputera? Moge go porównać do GF 5200 128?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na tego HP'ka? Cena jest bardzo kusząca:) http://www.mobilworld.pl/produkt/nx6110_ek...php?2,1,16,,401

 

Pozdrawiam

cena jest na pewno dobra taniej z podobnym wyposażeniem to tylko maxdaty i acery, można spotkać go jeszcze taniej, np w proline we wrocku za 2159zł.

jak dla mnie wadą jest brak wifi, bo z ramem łatwo sobie można poradzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zaczął się już kolejny tydzień, a ja nadal bez lapka:( Byłem dziś w sklepie w Legnicy i tam jest Toshiba L20-182 z kartą XPRESS 200. Nic w tym dziwnego, ale czy to możliwe, żeby była ona nie-zintegrowana? W hurtowni zapewniają, że nie jest, ale ja nie spotkałem się z takim egzemplarzem w necie. Więc jak to jest?

 

Zastanawiam się nad tymi modelami:

 

ASUS

 

TOSHIBA

 

HP

 

Który Wy byście wybrali?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak prawde mowiac to wiekszosc kart w notebookach jest zintegrowana ;) X200 jest karta bez wlasnej pamieci korzysta z RAMu kompa(intel to nazwywal UMA.ati IGP).

 

Ja wybralbym HP ze wzgledu na budzaca zaufanie obudowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Zaczął się już kolejny tydzień, a ja nadal bez lapka:( Byłem dziś w sklepie w Legnicy i tam jest Toshiba L20-182 z kartą XPRESS 200. Nic w tym dziwnego, ale czy to możliwe, żeby była ona nie-zintegrowana? W hurtowni zapewniają, że nie jest, ale ja nie spotkałem się z takim egzemplarzem w necie. Więc jak to jest?

 

Zastanawiam się nad tymi modelami:

 

ASUS

 

TOSHIBA

 

HP

 

Który Wy byście wybrali?

 

Pozdrawiam

ja właśnie w zeszłym tygodniu kupiłem tą TOSHIBE tylko że model 183 (moja ma dodatkowo 512MB RAMu i 60GB HDD) i naprawde fajny lapek :) dałem 2.500 zł

 

więc ja bym brał na twoim miejscu tą TOSHIBĘ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...