Skocz do zawartości
Gość Bianka

Wiara Chrześcijańska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Antar1us

Jka bylem maly zawsze tlumaczylem sie przed rodzicami ;)

 

Defacto wiara jest dla kazdego czlowieka czyms innym. Jeden wierzy w Boga, drugi w w co innego, tzreciw nic nie wierzy... Bianka, probujesz wszystkich nawrocic i straszysz nas Bogiem jak dzieci straszy sie czarownicami, wilkami, czy innymi koszmarami. Tu mamy wymieniac poglady, a nie starszyc sie nawzajem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Bianka zachowuje sie jak nasz rząd - wręcz zmusza nas do swojej (de facto też mojej) wiary :blink: możesz pisać i odp na wszystkie możliwe wątpliwości ale co to da? Każdy wierzy w co chce i nikomu nie można nic narzucać czy straszyć Bogiem :mur:

 

Już wiem skąd potem biorą się politycy którzy robia wolne i zakazują sprzedaży alkoholu bo papież przyjeżdża - WIELKIE ŚWIĘTO :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Historia Jess LaVey-a jedynie pokazuje iż człowiek od małego prześladowany i bity przez ojca próbuje się od tego uwolnić co jest naturalne. A że jedyną alternatywą był dla niego kościół katolicki (tym bardziej że był to jawny oponent wiary wyznawanej przez znienawidzonego ojca)- przystał do niego. Nie widze tu nic nadzwyczajnego oprócz historii młodego chłopaka z patologicznej rodziny który od małego nie miał się do kogo odezwać i ratunku szukał akurat w kościele. Ten zaś oczywiście chetnie przyjął "zbłąkaną owieczkę". Historia jakich wiele. Wspólczucia dla kolesia za to co przeżył w dzieciństwie i that's all.

Dokładnie, podobnie Marilyn Manson nie mial normalnego dzieciństwa...

 

A co do Ciebie Bianka to nie chcem ale muszem...serio gdy czytam twoje posty odrazu wyobrazam sobie 24 letnią Dziewicę Orleańską, która jest członkiem kółek różańcowych, i dzieci maryji itd. Jestes OK, Twoja sprawa, żałować będziesz teraz życia, za to będziesz zbawiona... z kolei ja i mi podobni może bedziemy zalowac po smierci, za to z zycia czerpiemy pelna para:) i uwierz DO NICZEGO NIE PRZEKONASZ, a takie straszenie to jest w stylu mojej babci...

no offence

pozdrawiam

ps. to nie jest wycieczka osobista, poporstu to stwierdzenie jak ja Ciebie odbieram, moze da Ci to cos do myslenia... no chyba ze w zakonie podlączyli wam neta:D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz panowie pilnujcie swojej lingwistyki i semantyki bo pędę karał okrótnie.

 

Bianka zachowuje sie jak nasz rząd - wręcz zmusza nas do swojej (de facto też mojej) wiary

 

Udowodnij to stwierdzenie, bo widzę, że jeśli nie możesz komuś nic zarzucić, przewyższa Cię wiedzą, to rzucasz hasło "namawianie, zarzucanie". Tak zarzuciła CIę informacjiami, których twój mózg niejest w stanie przyjać. Człowieku jeśli jej wypowiedzi są przymuszaniem, to chyba mózg od Perswazji, Socjotechnik i NLP by Ci się rozleciał ( a wiem co mówie ponieważ pisze teksty sprzedażowe). Problem jest inny niektórych ludzi na tym forum, brak podstawowych informacji o dogmacie wiary w tym przypadku "chrześcijańskiej".

 

Dalej

(de facto mojej) wiary

Znów pomylono dwie defenicję. Jak można przymuszać do wiary. Nie ma czegoś takiego. Sama definicja wiary wyklucza przymuszenie. Chyba, że chodzi o przynależność, to się zgodzę, można zmusić do przynależności np.: w tym przypadku do kościoła, ale do wiary nikt nie może Cię przymusić lub narzucić Wiary, bo jest to sprzeczne i niemożliwe. Dlatego napisałem, dużo wcześniej, że poziom jest niski bo zostały dwie podstawowe rzeczy złamane

 

- Ataka Ad Personam (nie ma argumentów to jedzie się po osobie)

- Brak podstawowych informacji (jeśli co drugi post są to pytania, dlaczego?, po co?). Jeśli ja sobie zadaje pytanie to próbuje na nie odpowiedzieć. Z drugiej strony, można się wyręcząc i czekać na odpowiedź, potem pisząc coś takiego jak:

 

możesz pisać i odp na wszystkie możliwe wątpliwości ale co to da

 

To jest hipokryzja. Stwierdzasz jednocześnie, ze odpowiada na wszystkie wątpliwości, i to jest jakby podświadome podziekowanie, ale zaraz dodajesz "ale co to da". Dużo da, są odpowiedzi na podstawowe wątpliwości, niechciało się szukać, dostało się szybko odpowiedź taki jest skutek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Bianka

Historia Jess LaVey-a jedynie pokazuje iż człowiek od małego prześladowany i bity przez ojca próbuje się od tego uwolnić co jest naturalne. A że jedyną alternatywą był dla niego kościół katolicki (tym bardziej że był to jawny oponent wiary wyznawanej przez znienawidzonego ojca)- przystał do niego. Nie widze tu nic nadzwyczajnego oprócz historii młodego chłopaka z patologicznej rodziny który od małego nie miał się do kogo odezwać i ratunku szukał akurat w kościele. Ten zaś oczywiście chetnie przyjął "zbłąkaną owieczkę". Historia jakich wiele. Wspólczucia dla kolesia za to co przeżył w dzieciństwie i that's all.

 

Jess LaVey nie jest członkiem denominacji katolickiej. Ta historia pokazuje, jak wielkie zło i spustoszenie w życiu człowieka niesie z sobą przystępowanie do sił ciemności i tylko Bóg jest w stanie człowieka spod takiego wpływu uwolnić, ale konsekwencje takiego złego wyboru, niestety odbijaja się swym piętnem w doczesności, na życiu , w tym również osób najbliższych. Jesss LaVey stał sie ofiarą własnego ojca, nie drogą własnego wyboru - jak już wcześniej wspomniałam te zasadę: szatan odziaływuje siłą, nie pytając swoich ofiar ,czy tego chca czy nie, kaleczy mentalnie i fizycznie. Natomiast Jess LaVey, gdy zaczął sam szukac uwolnienia z tej sytuacji, droga własnego wyboru - uzyskał je, dzieki pomocy Boga.

 

 

Defacto wiara jest dla kazdego czlowieka czyms innym. Jeden wierzy w Boga, drugi w w co innego, tzreciw nic nie wierzy... Bianka, probujesz wszystkich nawrocic i straszysz nas Bogiem jak dzieci straszy sie czarownicami, wilkami, czy innymi koszmarami. Tu mamy wymieniac poglady, a nie starszyc sie nawzajem...

Staram się zaprezentowac to, co na temat wiary chrzescijanskiej mówi bezpośrednio samo zródło objawienia - Pismo Świete. Z niego wynika, że wiara, aby była skuteczna, to znaczy, aby doprowadziła człowieka do zbawienia, bo to jest naczelny cel wiary chrześcijańskiej - musi być dobrze ukierunkowana, inaczej nie pomaga w osiągnięciu tego celu. Nie wystarczy bowiem wierzyć w 'cokolwiek' lub 'kogokolwiek', jak sie wielu wydaje, gdyż sam Bóg nie pozostawia człowiekowi takiej alternatywy.

Boisz się czytając moje posty? Istnieje coś takiego, jak zdrowa obawa przed czymś, co jest na tyle straszne, by starać sie ze wszystkich sił tego uniknąć. Taki jest między innymi cel tego, co Pismo objawia na temat sfery nadprzyrodzonej - by człowiek miał zdrową bojazń przed Bogiem - a to znaczy między innymi, by nie lekceważyć Jego woli i ostrzezen.

Nawrócenie to proces osobisty - nikt nie może nikogo do nawrócenia przymusić. To słowo jest nierozumiane właściwie przez większość, która nie zna jego biblijnego znaczenia.

 

 

Bianka zachowuje sie jak nasz rząd - wręcz zmusza nas do swojej (de facto też mojej) wiary możesz pisać i odp na wszystkie możliwe wątpliwości ale co to da? Każdy wierzy w co chce i nikomu nie można nic narzucać czy straszyć Bogiem

patrz na moją powyższa odpowiedz: do wiary nie da sie nikogo przymusić - czego Was na tej religii w szkole uczą?... że jesteście do wiary zmuszani? Zastanów sie nad tym poważnie. A jeśli już porównujesz to, co prezentuje tutaj, do 'działan rządu' - to w jaki sposób jesteś przeze mnie przymuszany do czytania moich postów?... Czy ja stoje nad Toba i szepczę do ucha: czytaj moje posty, bo jak nie, to dostaniesz złą ocene z religii?... albo nie dostaniesz rozgrzeszenia?... Przemyśl ten problem.

 

 

A co do Ciebie Bianka to nie chcem ale muszem...serio gdy czytam twoje posty od razu wyobrazam sobie 24 letnią Dziewicę Orleańską, która jest członkiem kółek różańcowych, i dzieci maryji itd. Jestes OK, Twoja sprawa, żałować będziesz teraz życia, za to będziesz zbawiona... z kolei ja i mi podobni może bedziemy zalowac po smierci, za to z zycia czerpiemy pelna para:) i uwierz DO NICZEGO NIE PRZEKONASZ, a takie straszenie to jest w stylu mojej babci...

no offence

pozdrawiam

ps. to nie jest wycieczka osobista, po porstu to stwierdzenie jak ja Ciebie odbieram, moze da Ci to cos do myslenia... no chyba ze w zakonie podlączyli wam neta:D

ja w roli 24-letniej dziewicy orleańskiej, powiadasz? :) bardzo ciekawa propozycja, bo aczkolwiek bede miała okazję zgarać w jednym z epizodow kobietę kilkanascie lat od siebie młodszą, to rola 24-latki, a na dodatek dziewicy bardzo by mnie usatysfakcjonowała, musze tą sugestia podzielić się z kim trzeba, no i ciekawe co powie na to mój mąż ;)

za czasów dziewicy orleańskiej nie było jeszcze takich wynalazków, jak 'kółka różańcowe' itd, a nawet 'moherowych beretów', sa tp 'zdobycze' bardziej współczesne. B) I chociaz lubie nowoczesność w domu i zagrodzie nie należę ani tu, ani tam, ani nawet nie posiadam rzeczonego beretu ( bo mi w nim nie do twarzy).

Obyś trochę bardziej podszedł refleksyjnie do 'tu i teraz' i to zanim dojdziesz do wieku swojej babci, bo nawet najdłuższa egzystencja nie jest współmierna do wiecznosci, która jest nieskończona - i to właśnie, gdzie będziesz ją spedzał jest walka o Twoja duszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1. Nie odpowiadam sobie sam... Piszesz że państwo ponosi straty bo kościół płaci mniej... ale zawsze tyle płacił więc to nie są de facto straty tylko stały zysk o niższej po prostu kwocie niż z pozostałych instytucji... Po drugie.. skoro nie jesteś zmuszany do płacenia na kościół to płacisz na inny.. ale czemu skoro nie jesteś wierzący?

 

2. A myślisz że ja nie świadomie wybrałem wiarę w Boga? To był mój wybór dokonany dzięki temu że mam wolność światopoglądu przekonań etc...

Bardzo fajnie najeżdżać tak na czyjąś religię, kościół i wyzywać od złodziei... Tylko że w obecnym świecie złodziejstwo jest na każdym szczeblu w hierarchii naszego państwa. Więc nie tłumacz się że rozmowa jest o kościele to dlatego wytykasz wszystko co złe i obarczasz kościół winą za stan naszego państwa.

Mówisz że kościół Cię ogranicza w tym co robisz.. to ciekawe.. Jesteś lekarzem i chcesz przeprowadzać zabiegi przerywania ciąży?

KKK... tylko że tak jak ktoś narzekał dostawał kose w plecy... Tam ludzie coś robili zeby zmienić to czy owo.. a Ty siedząc tu na forum raczej nic nie zdziałasz... Więc jakby nie patrzył po prostu siedzisz i narzekasz.. :)

 

3. No logicznie tak by wynikało... Nie podoba Ci się... ciągle narzekasz... a narzekaniem nic nie wskórasz... wiec najlepiej uciec stąd, czyż nie?

Ad.1- Ty naprawdę nie potrafisz czytać czu tylko udajesz? Przeczytaj tak z 5-10 razy co napisałem i dopiero potem sformułuj odpowiedź.

Wyraźnie napisałem, że skoro kościół od lat płaci mało mimo że powinien więcej to jest to ubytek w budżecie Państwa. Gdyby płacił normalnie teraz i w przyszłości, wówczas ludzie mogliby płacić mniej (te 40% by mogło). Mniej o tyle ile wynosi różnica między tym co kościół teraz wpłaca do budżetu a ile wpłacałby gdyby wreszcie zrobiono z tym porządek.

 

Ad.2-

--Ciebie nie nazwałem złodziejem.

--"Tylko że w obecnym świecie złodziejstwo jest na każdym szczeblu w hierarchii naszego państwa. Więc nie tłumacz się że rozmowa jest o kościele to dlatego wytykasz wszystko co złe i obarczasz kościół winą za stan naszego państwa."- nie obarczam kościół za wszystko co złe i nie winię go za zły stan finansów naszego Państwa. Stwerdzam fakt iż to że kościół nie płaci nic, albo znikomo mało powoduje iż ludzie którzy nie chcą z niego korzystać muszą płacić większe podatki (mechanizm omówiłem wcześniej), mimo że mogliby płacić mniejsze. Jest to niesprawidliwe i na to się nie godzę.

--"Mówisz że kościół Cię ogranicza w tym co robisz.. to ciekawe.. Jesteś lekarzem i chcesz przeprowadzać zabiegi przerywania ciąży? KKK... tylko że tak jak ktoś narzekał dostawał kose w plecy... Tam ludzie coś robili zeby zmienić to czy owo.. a Ty siedząc tu na forum raczej nic nie zdziałasz... Więc jakby nie patrzył po prostu siedzisz i narzekasz.."- szkoda mi życia na walkę z tym systemem, dlatego moja "walka" ogranicza się do sygnalizowania problemu, nie popierania tego czego nie aprobuję, informowania ludzi o problemie. Nikt nie powiedział że walka w jakiejś sprawie musi być od razu walką w ręcz z kosą czy karabinem w ręce. Można też walczyć słowem.

Nie będę zajmował się przerywaniem ciąży (aczkolwiek na ten temat mam również inne zdanie niż kościół- nie dla zasady!).

 

Ad.3- No właśnie logicznie tak- ale dla Ciebie (niestety). Jest to pewien rodzaj egoizmu- tak bym to nazwał. "Nie dobrze Ci tu to sobie jedz za granicę". Nie sztuka wysłać wszystkich którzy myślą inaczej niż ty za granicę. Lekarzom też teraz nie pasuje (skąd inąd słusznie) pensja jaką dostają. Czyli wg. Ciebie należy im powiedzieć to co Ty mi powiedziałeś "wyjedzcie za granice jak wam tam lepiej płacą". Zapewniam Cię że wyjadą, ale ty i tobie podobni będziecie wtedy leczyć się za granicą albo u znachora. Należy tak robić aby w kraju jedna grupa społeczna (tu- katolicy) nie wpływali negatywnie na innych. Należy się konstytucyjna równość wobec prawa (także podatkowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w roli 24-letniej dziewicy orleańskiej, powiadasz? :) bardzo ciekawa propozycja, bo aczkolwiek bede miała okazję zgarać w jednym z epizodow kobietę kilkanascie lat od siebie młodszą, to rola 24-latki, a na dodatek dziewicy bardzo by mnie usatysfakcjonowała, musze tą sugestia podzielić się z kim trzeba, no i ciekawe co powie na to mój mąż ;)

za czasów dziewicy orleańskiej nie było jeszcze takich wynalazków, jak 'kółka różańcowe' itd, a nawet 'moherowych beretów', sa tp 'zdobycze' bardziej współczesne. B) I chociaz lubie nowoczesność w domu i zagrodzie nie należę ani tu, ani tam, ani nawet nie posiadam rzeczonego beretu ( bo mi w nim nie do twarzy).

Obyś trochę bardziej podszedł refleksyjnie do 'tu i teraz' i to zanim dojdziesz do wieku swojej babci, bo nawet najdłuższa egzystencja nie jest współmierna do wiecznosci, która jest nieskończona - i to właśnie, gdzie będziesz ją spedzał jest walka o Twoja duszę.

Yyy to moze powinienem zwracac się Prosze Pani:>?

Jestes pewnie dobra matka, wychowujesz dzieci (?) w wierze, ale ciekawe co by bylo gdybym ja byl twoim synem;] hehe bilabys mnie:D? wlasnie o to chodzi ze nie przekonasz murzyna ze jest bialy... ja taki jestem i tyle:)

Temat to Wiara Chrześcijańska, tutaj nie ma miejsca dla mnie, bo nie potrafie/nie chce/nie umie rozmawiac o czyms odmiennym o 180 st do mojego podejscia, bo wychodzi z tego klótnia.

To jest temat dla katolikow, a Ty Bianko bylabys dobrym nauczycielem dla wierzacych ktorzy maja problemy,

ja jednak poczekam az zalozy ktos temat o innych religiach:D

Pozdrawiam

ps. To co będzie po smierci NIE WIEM, moze bede zalowal, ale zycie chce przejsc z pelna gęba i tyle;]

bo wole zrobic i zalowac, niz nie zrobic i zalowac potem bo kto wie co czeka nas after death...(tylko nie mow ze Ty wiesz bo w bibli przeczytalas..)

ps.2 Bianko czy Ty mając 24 lata bylas tak gorliwą chrześcijanką jak teraz:>?

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie napisałem, że skoro kościół od lat płaci mało mimo że powinien więcej to jest to ubytek w budżecie Państwa. Gdyby płacił normalnie teraz i w przyszłości, wówczas ludzie mogliby płacić mniej (te 40% by mogło). Mniej o tyle ile wynosi różnica między tym co kościół teraz wpłaca do budżetu a ile wpłacałby gdyby wreszcie zrobiono z tym porządek.

nie jestem pewien, ale jesli sie nie planuje jakiegos dochodu i on nie przychodzi to ciezko byc stratnym. no chyba ze planujesz tak kosmiczny dochod panstwa, ze bylby on wiekszy niz wartosc slonca i docieralby do terytorium klingonow.

Należy się konstytucyjna równość wobec prawa (także podatkowego).

w usa juz byl/jest taki ruch ktory probowal udowodnic ze podatki byly nalozone z okazji pierwszych wojen usa i poniewaz wojna sie skonczyla, to zadaja zwrotu nadplaconej sumy+odsetki :lol: nie wiem jak sie sprawa zakonczyla ale chyba ukrecili jej leb na ktoryms szczeblu sadownictwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.1- Ty naprawdę nie potrafisz czytać czu tylko udajesz? Przeczytaj tak z 5-10 razy co napisałem i dopiero potem sformułuj odpowiedź.

Wyraźnie napisałem, że skoro kościół od lat płaci mało mimo że powinien więcej to jest to ubytek w budżecie Państwa. Gdyby płacił normalnie teraz i w przyszłości, wówczas ludzie mogliby płacić mniej (te 40% by mogło). Mniej o tyle ile wynosi różnica między tym co kościół teraz wpłaca do budżetu a ile wpłacałby gdyby wreszcie zrobiono z tym porządek.

 

Ad.2-

--Ciebie nie nazwałem złodziejem.

--"Tylko że w obecnym świecie złodziejstwo jest na każdym szczeblu w hierarchii naszego państwa. Więc nie tłumacz się że rozmowa jest o kościele to dlatego wytykasz wszystko co złe i obarczasz kościół winą za stan naszego państwa."- nie obarczam kościół za wszystko co złe i nie winię go za zły stan finansów naszego Państwa. Stwerdzam fakt iż to że kościół nie płaci nic, albo znikomo mało powoduje iż ludzie którzy nie chcą z niego korzystać muszą płacić większe podatki (mechanizm omówiłem wcześniej), mimo że mogliby płacić mniejsze. Jest to niesprawidliwe i na to się nie godzę.

--"Mówisz że kościół Cię ogranicza w tym co robisz.. to ciekawe.. Jesteś lekarzem i chcesz przeprowadzać zabiegi przerywania ciąży? KKK... tylko że tak jak ktoś narzekał dostawał kose w plecy... Tam ludzie coś robili zeby zmienić to czy owo.. a Ty siedząc tu na forum raczej nic nie zdziałasz... Więc jakby nie patrzył po prostu siedzisz i narzekasz.."- szkoda mi życia na walkę z tym systemem, dlatego moja "walka" ogranicza się do sygnalizowania problemu, nie popierania tego czego nie aprobuję, informowania ludzi o problemie. Nikt nie powiedział że walka w jakiejś sprawie musi być od razu walką w ręcz z kosą czy karabinem w ręce. Można też walczyć słowem.

Nie będę zajmował się przerywaniem ciąży (aczkolwiek na ten temat mam również inne zdanie niż kościół- nie dla zasady!).

 

Ad.3- No właśnie logicznie tak- ale dla Ciebie (niestety). Jest to pewien rodzaj egoizmu- tak bym to nazwał. "Nie dobrze Ci tu to sobie jedz za granicę". Nie sztuka wysłać wszystkich którzy myślą inaczej niż ty za granicę. Lekarzom też teraz nie pasuje (skąd inąd słusznie) pensja jaką dostają. Czyli wg. Ciebie należy im powiedzieć to co Ty mi powiedziałeś "wyjedzcie za granice jak wam tam lepiej płacą". Zapewniam Cię że wyjadą, ale ty i tobie podobni będziecie wtedy leczyć się za granicą albo u znachora. Należy tak robić aby w kraju jedna grupa społeczna (tu- katolicy) nie wpływali negatywnie na innych. Należy się konstytucyjna równość wobec prawa (także podatkowego).

1.Naprawdę uważasz ze gdyby kościół płacił więcej to Ty płaciłbyś mniej? :) Guzik prawda... Państwo ma to do siebie że pieniędzy nigdy dosyć.. Jak ktoś da wiecej to innym nie oddadzą... Albo przeznaczą to na inne cele.. albo rozejdzie się po szczeblach urzędowych. Czytałem to wiele razy.. i dokładnie przemyślałem co chcę powiedzieć. Po prostu nie rozumiesz mojego punktu widzenia :) Może mały przykład. Wiadomo że uczniowie i studenci mają zniżki na pociągi i autobusy komunikacji miejskiej.. Czy PKP czy KM tracą na tym czy zyskują? Można powiedzieć, że tracą... bo de facto płacą oni mniej niż inni. Ale przynajmniej firmy przewozowe wiedzą na czym stoją bo mają ten mniejszy bo mniejszy ale mają dochód..

Z resztą gdyby wprowadzili te 1% składki jak Ty to mówisz, to ja bym nie maił nic przeciwko.... Choć w jednym sie zgadzamy :)

 

2. Nie napisałem że mnie nazwałeś złodziejem :)

nie obarczam kościół za wszystko co złe i nie winię go za zły stan finansów naszego Państwa - no właściwie czytając Twoje posty w tym temacie tylko taki wniosek się nasuwa... są tym wręcz przesiąknięte.

Jeśli chodzi o szczegóły to ja też nie ze wszystkim się zgadzam co kościół robi etc... ale jakoś o tym nie myślę i mi to nie wadzi w życiu..

 

3. Ja nikomu nie każę wyjeżdżać... Napisałem tylko, że droga wolna.. chcesz to jedź. A jeśli chodzi o lekarzy to wątpię żeby wszyscy wyjechali :) Z resztą niech nie przesadzają już tak...

Sami dobrze wiedzieli w co sie pchają... składając przysięgę lekarską, nikt im nie obiecywał wysokich zarobków. Poza tym bez przesady.. ale tacy lekarze mają po kilka samochodów, kilka meiszkań czy nawet domków i narzekają. W obecnych czasach lkekarze traktują pacjentów (zapewne część podobnie jak część księży) jak jakichś podwładnych... Dzisiaj panią nie przyjmę bo już jadę do domu... albo sory, nie ma pan pieniążków to cierp... Rozumiem że lekarze chcą coś zarobić, podobnie jak księża, dlatego dziwne wg mnie jest promowanie i użalanie się nad losem biednych lekarzy a mieszanie z błotem księży...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Przyjmuję z szacunkiem i wdzięcznością dla moich Mistrzów nadany mi tytuł lekarza i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam :

 

- Obowiązki te sumiennie spełniać;

- Służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu;

 

Według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując należny im szacunek; Nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; Strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; Stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić.

 

Przyrzekam to uroczyście !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz raz ale chyba za dlugi post byl i mnie wywaliło :)

 

Zacznie jeszcze raz puwazam ze to wazne. Bede pisal bez upiekszen jak poprzednio. Nie czujcie sie obrazeni, po prostu bede wyłuskiwał fakty, bez zbędnych ugrzecznien by bylo latwiej "pigułkę przelknąc".. :/

 

1) Osoądzanie Boga na podstawie popbieznego przesledzenia Biblii i zapoznania sie z jej tlumaczeniem tylko poprzez dogamty krk - jest dziecinne.. NA swiecie jest wielel religii chrzesciajnskich tlumaczących roznie biblie.

Biblie mozna tlumaczyc roznie bo pisali ja ludzie którzy m ieli inne słownictwo inne schematy myslowe, lub wogole inaczej mysleli jak chociazby haldejczycy z ich podmiotami okrelsanymi czasownikowo nie jak teraz sie utarło przymiotnikowo.

Dlatego mówienie ze Bóg jest zły bo ksiądz głupi.. jest głupotą.. Bo do boga kazdy ma dostep i nie potrzeba ludzkich posredników.. najprawdopodobniej wygodnie jest wam narzekac na Boga bo kosciol kuleje,, bo po prostu tylka nie chce wam sie ruszyc by poszukac czegoś do czego was sumienie ciagnie - do innej prawdy, zgodnej z tymco widzicie.

 

2) biblia dla dzieci.. nowoczesna ... NIE.. kategorycznie nie.. mam dosyc spłycania naszej inteligencji, niedlugo w szkolach bedzie streszczenie streszczen omawiane, a na 6 bedzie sie lektury cztalo.. religia to nie playstation i trzeba sie w nią wgryżć.. chyba jesli chce sie zrozumiec praprzyczynę warto poswiecic pare godzin wiecej... moze nawet lat...

 

3) celibat - Nie ma podstaw biblijnych.. nie rozumiem jak mozna nakladac na siebie niepotrzebne jarzmo - skoro porwadzi ono do jak najbardziej biblijnego grzechu cudzolostwa..

spojcie na małe koscioly czy wyznania, Zobaczcie na badaczy, SJ na Luteran - u nich pastor/starszy - pracuje, ma rodzine i ma czas na kosciol i msze.. czy tak nie mozna? moze po prostu daliscie za duzy luz waszym ksiezom? nie sie wezną do roboty i tyle.. SJ mają w sumie 2x po 2 godz zebran i jeszcze 1x po 1godz czyli 5 godz tyg - a jakos pracują i zyją jak normalni ludzie... to samo badacze. tam jest mniej zebran ale tez jest wiecej niz w krk i sobie dają rade...

 

4) panstwo a religie.. ja mowie krotko kosciol przecz ze szkol z sejmu ze szpitala i z wszelkich przejawów społecznych gdzie moga byc inne religie..

Nie wiem dlaczego buddyjskie dziecko, czy ateistów, czy jeszcze innych - ma sie uczyc na plastyce rysowac choinkę, nie wiem czemu ma byc wykreslone poza nawias zajec pozaszkolnych np. w organizowaniu przedtswien - bo muszą to byc akurat katolickie jasełka, dlaczego ma uczyc sie katolickiej wersji wszechswiata na polskim itd...

Dlaczego ma chodzic na etykę? czy to ze nie jest katolikiem oznacza ze jest nieetyczny? LOL.. albo te wolne godziny w srodku zajęc.. to jest fair ze dziecko sie nudzi i wloczy po szkole bo katolicy mają religie? to ma byc demokratyczny wolny start?

Albo doatcje katolickich uczelni z pieniedzy wszystkich, zakup stuffu potrzebny na przyjazd papieza - z kay wszystkich..

CIekawą sytuację tez zauwazylem u SJ (mam ich paru w rodzinie) .. mowi sie duzo ze zabijają się bo nie chcą tranzfuzji.. co jakić czas w tv WYBUCHA "SKANDAL" w zwiazku z tą religią.. W bibliii jest napisane "wstrzymaj sie od krwii" - to jak ortodoksyjnie ktos podchodzi czynie - zostawmy mu.. bo np. sa religie które zakaz "nie zabijaj" nie widząnic złego by jechac do iraku na podbój kraju... ale to ot.

Wazne jest to ze nie mowi sie calej prawdy - otoz jest płyn który zastepuje pkrew - tez przenosi tlen.. Koszt to ok 3000 zł brutto na osobę.. Bory SJ kupują to w razie wypadku z własnej kasy, lub osoby zamozniejsze prywatnie.. Sprowadza sie to z rosji lub ze stanów.. Polskie szpitale stać by katolilcy mieli w kazdym pokoju kzyz nad lozkiem, by w szpitalach byly po 2 czasem kaplice - ale nie stac by byl lek który moze uratowac zycie SJ. Po calosciowym zrozumieniu tematu krwii u SJ - wywody pana z TVN są naprawdę wzrusającą ... propagandą :/

 

5) Moze z racji etgo ze mam podzielona religijnie rodzinę - łatwiej mi spojzec na roznorodnosc religii... zwlaszcza chrzesciajnskich.. jest ich taki wybór ze nawet poganie tylu bo[ciach!] ie mieli..

Niedawni obejzalem film "Stara Basn".. to byli poganie, i wogole.. ale jedna rzecz mnie ujeła.. pamietacie jak walczyli z wikingami przy ich drakarach? Jak szanowali bogów drugiej religii... mówi sie ze to bylo sredniowiecze.. czcialbym zeby teraz wsrod chrzescijan byla taka tolerancja jak w tamtejszym ciemnogrodzie...

 

Pamietacie jak Piastun wzaial do reki symbol Thora ? wyobrazacie sobie jak zaregowaliby dzis wasi rodzice gdyby u waz znalezli publikacje innej religii? nawet chrzescijanskiej? oj dzialoby sie..

 

6) po namysle uwazam ze wasze utyskiwania Bogu sa bezpodstawne - Bóg znajduje sie w biblii a nie w kosciele jakimkolwiek.. Moze on temu kosiolowi blogoslawic ale tylko wtedy gdy ten kosciol robi tak jak kaze biblia. A nie z racji urodzenia.. bo nawet zydzi tak nie mieli w ST...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Udowodnij to stwierdzenie, bo widzę, że jeśli nie możesz komuś nic zarzucić, przewyższa Cię wiedzą, to rzucasz hasło "namawianie, zarzucanie". Tak zarzuciła CIę informacjiami, których twój mózg niejest w stanie przyjać. Człowieku jeśli jej wypowiedzi są przymuszaniem, to chyba mózg od Perswazji, Socjotechnik i NLP by Ci się rozleciał ( a wiem co mówie ponieważ pisze teksty sprzedażowe). Problem jest inny niektórych ludzi na tym forum, brak podstawowych informacji o dogmacie wiary w tym przypadku "chrześcijańskiej".

Akurat sam staram się zagłębiać w takie rzeczy. Byłem rok temu na pielgrzymce do Częstochowy i chcąc nie chcąc musiałem słuchać jednego ********** księdza... Fajnie tylko, że on mówił co innego inni księża co innego tutaj pisze sie co innego i po **** mi to samemu trzeba sobie rozstrzygać niektóre rzeczy :mur:

 

Co do tego zmuszania napisał Galageo De Codi w pkt 4-6. Właśnie o to mi chodziło - choinki w szkole, jasełka to można robić na plebani ale po co w szkole? :blink: to samo z kaplicami w szpitalach - szkoda, że nie pomyślano o innych poprostu 0 tolerancji dla innych i równości IMO to sie sie zmieni dopiero (o ile to możliwe) kiedy będziemy mięli prezydenta nie chrześcijańskiego... :mur: :mur:

 

Co do Bainki jak by każdy sie tutaj w ten sposób wypowiadał co do SWOJEJ religii to pomyślcie co t by było? po co ona cały czas nam o tym mówi komu to potrzebne sam sobie zobaczy ew już zobaczył niech sie skupi na czym innym a nie przetaczaniem w kółko cytatów z biblii i WŁASNYCH odniesień do tego... Do takich rzeczy to forum kółka różańcowego czy moherowych beretów (bez obrazy) :lol:

Edytowane przez Kaaban

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komenatrz u góry, poniżej poziomu podstawowego. Ile masz lat 15?

 

 

prezydenta nie chrześcijańskiego...

 

mieliśmy przez 10 lat i co ?

 

Właśnie o to mi chodziło - choinki w szkole, jasełka to można robić na plebani ale po co w szkole?

Choinka kolego jest nawet w Indiach i Chinach (polecam podróże w Grudniu na wschód). Ludzie, Choinki mu przeszkadzają i Jasełka, co jeszcze krzyże na drogach, może krzyzyki na piersiach lub pismo świetę w księgarni, kościoły przecież tyle miejsca zajmują? Co ci jeszcze przeszkadza? Reklamy w telewizji? Kolędy w grudniu przecież lecą w TV? Jeśli tego nie chcesz widzieć, słyszeć, poleć na Marsa.

 

 

Co do Bainki jak by każdy sie tutaj w ten sposób wypowiadał co do SWOJEJ religii to pomyślcie co t by było

Tutaj jest temat o religi chrześcijańskiej, a jak się chrześcijanin ma wypowiadać? Bianka piszę prosto, bo proste pytania padaja, chcesz czegoś więcej zapraszam: http://www.apologetyka.katolik.pl/ lub www.katolik.pl na forum dyskusyjne. Tylko takimi pytaniami się zbłaźnisz.

 

 

Co do tego zmuszania napisał Galageo De Codi w pkt 4-6. Właśnie o to mi chodziło - choinki w szkole, jasełka to można robić na plebani ale po co w szkole? to samo z kaplicami w szpitalach - szkoda, że nie pomyślano o innych poprostu 0 tolerancji dla innych i równości IMO to sie sie zmieni dopiero (o ile to możliwe) kiedy będziemy mięli prezydenta nie chrześcijańskiego

Kolego mój wujek jest ordynatorem, raczej był w klinice należącej do "żydów". Właściciele i 90% personale to są żydzi. Pierwsze co postawili to kaplicę chrześcijańską? Pytanie dlaczego? Tolerancja. Były kaplice ave Jude i ave Christ, więc dwa wzywania. Piszesz o braku równości, buhaha. A ilu mamy buddystów, hiduistów, taoistów, islamistów w polsce= 0.1%. Chcesz w każdym szpitalu budować meczet? Przeliczasz środki na zamiary i nie pisz o tolerancji bo tobie jej brak jeśli przeszkadza Ci raz w roku Choinka i Jasełka, hipokryto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

1.Naprawdę uważasz ze gdyby kościół płacił więcej to Ty płaciłbyś mniej? :) Guzik prawda... Państwo ma to do siebie że pieniędzy nigdy dosyć.. Jak ktoś da wiecej to innym nie oddadzą... Albo przeznaczą to na inne cele.. albo rozejdzie się po szczeblach urzędowych. Czytałem to wiele razy.. i dokładnie przemyślałem co chcę powiedzieć. Po prostu nie rozumiesz mojego punktu widzenia :) Może mały przykład. Wiadomo że uczniowie i studenci mają zniżki na pociągi i autobusy komunikacji miejskiej.. Czy PKP czy KM tracą na tym czy zyskują? Można powiedzieć, że tracą... bo de facto płacą oni mniej niż inni. Ale przynajmniej firmy przewozowe wiedzą na czym stoją bo mają ten mniejszy bo mniejszy ale mają dochód..

Z resztą gdyby wprowadzili te 1% składki jak Ty to mówisz, to ja bym nie maił nic przeciwko.... Choć w jednym sie zgadzamy :)

 

2. Nie napisałem że mnie nazwałeś złodziejem :)

nie obarczam kościół za wszystko co złe i nie winię go za zły stan finansów naszego Państwa - no właściwie czytając Twoje posty w tym temacie tylko taki wniosek się nasuwa... są tym wręcz przesiąknięte.

Jeśli chodzi o szczegóły to ja też nie ze wszystkim się zgadzam co kościół robi etc... ale jakoś o tym nie myślę i mi to nie wadzi w życiu..

 

3. Ja nikomu nie każę wyjeżdżać... Napisałem tylko, że droga wolna.. chcesz to jedź. A jeśli chodzi o lekarzy to wątpię żeby wszyscy wyjechali :) Z resztą niech nie przesadzają już tak...

Sami dobrze wiedzieli w co sie pchają... składając przysięgę lekarską, nikt im nie obiecywał wysokich zarobków. Poza tym bez przesady.. ale tacy lekarze mają po kilka samochodów, kilka meiszkań czy nawet domków i narzekają. W obecnych czasach lkekarze traktują pacjentów (zapewne część podobnie jak część księży) jak jakichś podwładnych... Dzisiaj panią nie przyjmę bo już jadę do domu... albo sory, nie ma pan pieniążków to cierp... Rozumiem że lekarze chcą coś zarobić, podobnie jak księża, dlatego dziwne wg mnie jest promowanie i użalanie się nad losem biednych lekarzy a mieszanie z błotem księży...

Ad.1- Płaciłbym mniej nie koniecznie dosłownie. Państwo miałoby większy budżet. Jeżeli o chodzi o twój przykład fantastyczny to śpieszę ci donieść iż tgz. bilet studencki itd. (ulgowy) jest dofinansowywany przez budżet. PKP w tym sensie nie odnosi straty, bo te pieniądze dostaje, tylko nie od Ciebie bezpośrednio (w cenie biletu), tylko w formie zwrotu od Państwa.

 

Ad.2- "no właściwie czytając Twoje posty w tym temacie tylko taki wniosek się nasuwa"- błędny.

 

Ad.3- "Sami dobrze wiedzieli w co sie pchają."- to już dalszy ciąg tego co wspomniałem. Rodzaj egoizmu (nazwałbym to dosłownie ale nie będę Cię obrażał). Czyli brzmi to tak: "macie tu tyle, a jak nie pasuje to won, bez łaski".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban Ty jesteś jakiś dziwny czy mi się wydaje?

 

Byłem rok temu na pielgrzymce do Częstochowy i chcąc nie chcąc musiałem słuchać jednego ********** księdza

po co pojechałeś na pielgrzymkę? bo z teg co czytam nie chciałeś tam być?

 

o samo z kaplicami w szpitalach - szkoda, że nie pomyślano o innych poprostu 0 tolerancji dla innych i równości

hah i Ty mówisz o telerancji? :lol:

sory, ale zostaw chorych, cierpiących w spokoju. chwila modlitwy im nie zaszkodzi - a wręsz przeciwnie, może pomóc! niedługo tak jak w niektórych państwach UE zakaże się noszenia krzyżyka - bo to obraża uczucia innych religii. ktoś kto to wymyślił i kontynuuje jest chory aż do bólu. czy Ty własnie taki nie jesteś?

 

o do Bainki jak by każdy sie tutaj w ten sposób wypowiadał co do SWOJEJ religii to pomyślcie co t by było? po co ona cały czas nam o tym mówi komu to potrzebne sam sobie zobaczy ew już zobaczył niech sie skupi na czym innym a nie przetaczaniem w kółko cytatów z biblii i WŁASNYCH odniesień do tego... Do takich rzeczy to forum kółka różańcowego czy moherowych beretów (bez obrazy)

że co? jakbyś nie zauważył wiele osób się wypowiedziało w sprawie swoich wierzeń. czemu nie można niby przytaczać cytatów z Biblii? bo co? może podaj jakiś sensowny argument ^^ bo jak dotąd widzę, że potrafisz tylko obrażać mimo iż posty są odpowiednie do tematu (patrz nazwa tematu!).

Edytowane przez mr^_^max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że nie ma tu ludzi z trzeźwym podejściem do rzeczy ;). Zgadzam się w każdym calu z tą opinią, dokładnie tak samo myślę. Z resztą pisałem już o tym wcześniej w wątku "Da Vinci Code"

Moim zdaniem takie podejście jest nie właściwe, co byś zrobił jesli w tym momencie okok ciebie pojawiłby się szatan i kazał Ci się zabić? Zrobisz to? Mój wujek jest chory na schizofrenię i doświadczył czegoś takiego. Widział, słyszał... "nie uwierzę póki nie zobaczę" to trochę głupie podejście jeśli chodzi o wiarę i religię.

buahahaha... szkoda komentarza na to!

 

hehe chodzilo mi o dalszych dziadkow niz dziadkow (jakies 100lat) ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję:

"

Kolego mój wujek jest ordynatorem, raczej był w klinice należącej do "żydów". Właściciele i 90% personale to są żydzi."

 

 

Rozumiem - mamy tutaj do czynienia z typowym katolickim postrzeganiem rzeczywistosci.. tak rzydzi tez są w rządzie?

To chyba jasne ze nie ordynator czy zyd dyrktor ustala na co idą pieniadze tylko rząd. To był tylko przykład tego ze skoro panstwa nie stać na danie po równo kazdej religii - to niech nie pierniczy głupot o tolerancji i równosci..

W tych szpitalach lezą tez buddysci lezą tez inni ludzie.. i jakos nikt im modlitwy nie zabrania - czyba nie rozumiesz czym jest modlitwa.

 

 

 

 

cytuje: " Pierwsze co postawili to kaplicę chrześcijańską? Pytanie dlaczego? Tolerancja. Były kaplice ave Jude i ave Christ, więc dwa wzywania."

Jest ich wiecej - mam tylko pytanie czy kaplica Ave Jude jak to smiesznie nazwales - (bo powinno byc ave JHVH ale pewnie mało kto to wie) - byla wybudowana z pieniedzy panstwowych?

 

Kto sponsoruje mniejszosci muzlemanskie w polsce? Król za ich pomoc dał im obywatelstwo, oddal pare kosciolów na meczety.. a teraz jest taka tolerancja ze ich sponsoruje arabia saudyjska.. LOL.. torenacja..

 

 

"Piszesz o braku równości, buhaha. A ilu mamy buddystów, hiduistów, taoistów, islamistów w polsce= 0.1%. "

 

No i co z tego?

jesli ich mało to znimi sie nie trzeba liszyc?

 

Chcesz w każdym szpitalu budować meczet?

Nie - chcialbym by szpital byl areligijny - modlitw nie zabraniam, nigdzi enie napisalem ze nie chce krzyzyków widziec czy cos takiego.. po prostu uwazam ze kzyzyk jak komus jest potrzebny moze zabrac z domu - a na scianie niech bedzie obrazek nie z matka boska a z usmiechnietym dzieckiem np.

Nikomu nie zabraniam religijnosci tylko umiaru. Dla dobra innych.

Ja np. uwazam ze niedziela nie jest dniem swietym - nie pracuje w ten dzien by kogos nie urazic - czemu ktos nie moze zrobic tego samego dla mnie?

Czemu SJ w wiekszosc katolickich swiąt nie pukają do naszych drzwii.. a oni sami muszą znosic wieczną indywigilację w szkolach urzedach itd..

 

cytuje" Przeliczasz środki na zamiary i nie pisz o tolerancji bo tobie jej brak jeśli przeszkadza Ci raz w roku Choinka i Jasełka, hipokryto""

 

Kto tu jest hipokrytą.. Mi nie przeszkadzaja jasełka - tylko ich obecnosc w szkole.. tak sie sklada ze dzieci innych religi moze tez by chcialy uczestniczyc w zyciu "artystycznym" szkoly. Jakos nie widzę zdolengo dziecka SJ w jasełkach.. jakoś nie widze dziecka Muzełmańskiego w konkursach organizowanych przez ministerstwo "pod patronatem OJCA SWIETEGO" - bo moze nie wiesz ale nazywanie tak czlowieka jest dla nich bluznierstwem..

Dlaczego te dzieci mają być czegoś pozbawione? Czy ty tak wielce gadający o hipokryzji puscilbys dziecko do szkoly w której uczy sie z dodatkiem w/w religii? NIE.. bo wiekszosc takich ludzi jak ty, którzy nie widzą nic złego ze ci inni - nagną się dla waszej wygody - nawet by publilkacji krisznowców czy swiadków nie dotkneło.. co dopiero przeczytało...

Szkoda ze punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja riposta była skierowana do Kaaba, a twoja jest totalnie bezsensowna

 

Rozumiem - mamy tutaj do czynienia z typowym katolickim postrzeganiem rzeczywistosci.. tak rzydzi tez są w rządzie?

A co ma piernik do wiatraka, kto to mówi o rządzie, pilnuje tematu a nie wychodzisz jak Filip z konopii. Zresztą to Ty powiedziałeś nikt inny w tym temacie.

 

To chyba jasne ze nie ordynator czy zyd dyrktor ustala na co idą pieniadze tylko rząd. To był tylko przykład tego ze skoro panstwa nie stać na danie po równo kazdej religii - to niech nie pierniczy głupot o tolerancji i równosci.

Nie przeliczaj środków na zamiary. Jeszcze raz powtórzę, jeśli byłoby takie zapotrzebowanie, byłyby i inne "sale" tak jak kaplice chrześcijańskie. Reszta religi nawet nie jest mniejszością, jest po prostu promilem. To tak jakby na 10 tysięcy osób budować w 100 tysiącach szpitali, specjalne pomieszczenia = koszt ogromny. Ale jak się buduje kaplicę w 100 tysiącach szpitali dla 30 milionów ludzi. Tak jest na całym świecie, polecam Iran czy Indie. Czy tam jest brak tolerancji, bo nie ma kaplic? Buhaha

 

 

W tych szpitalach lezą tez buddysci lezą tez inni ludzie.. i jakos nikt im modlitwy nie zabrania - czyba nie rozumiesz czym jest modlitwa.

Kompletnie nie rozumiem o co Ci chodzi, bezsens totalny. Gdzie napisałem i jakim cudem wywnioskowałeś, że komuś zabraniam modlitwy, chyba Ci się fora pomyliły lub posty! Buddyści sie nie modlą, hindusi tak

 

Rozumiem - mamy tutaj do czynienia z typowym katolickim postrzeganiem rzeczywistosci.. tak rzydzi tez są w rządzie?

To chyba jasne ze nie ordynator czy zyd dyrktor ustala na co idą pieniadze tylko rząd

Szpital wujka, jest prywatny (tylko dla najbogatszych), więc no comment

 

Piszesz o braku równości, buhaha. A ilu mamy buddystów, hiduistów, taoistów, islamistów w polsce= 0.1%. "

 

No i co z tego?

jesli ich mało to znimi sie nie trzeba liszyc?

 

A kto się nie liczy, wszyscy się szanują. Jeśli mniejszości Islamskiej, Żydom, Hindusom nie przeszkadzają to o czym my tu mówimy, o twoich myślach.

 

Kto sponsoruje mniejszosci muzlemanskie w polsce? Król za ich pomoc dał im obywatelstwo, oddal pare kosciolów na meczety.. a teraz jest taka tolerancja ze ich sponsoruje arabia saudyjska.. LOL.. torenacja..

Ponieważ są mniejszością i tak jak Geye i Lesbijki są mniejszością, a mniejszośc nie ma praw, większości bo gdyby miała takie prawa jak większość była by większością. Chrześcijan w Sudanie i innych krajach też nikt nie sponsoruje i żyją.

 

 

nigdzi enie napisalem ze nie chce krzyzyków

 

Bo reszta postu nie jest skierowana do Ciebie, samolubie ') tylko do Kaaba

 

Czy ty tak wielce gadający o hipokryzji puscilbys dziecko do szkoly w której uczy sie z dodatkiem w/w religii? NIE..

Religia nie jest obowiązkowa, a w przerwie można przeczytać inspirujące książkę. Jeśli świadome me dziecko chciałby poznać inną religię dlaczego nie: "Zakazany owoc smakuje najlepiej, droga otwarta". Co do reszty, mój przyjaciel mieszkający we Francji. i Jego dzieci, brały udział w przedstawieniu typowo "muzłomańskime". Lecz był katecheta, który pilnował, czy czasem nie oddaje się czci innemu Bogu, wszystko było All right.

 

Kto tu jest hipokrytą.. Mi nie przeszkadzaja jasełka - tylko ich obecnosc w szkole.. tak sie sklada ze dzieci innych religi moze tez by chcialy uczestniczyc w zyciu "artystycznym" szkoly

No napewno każda szkoła jest bardziej ambitna i wystawia coś jeszcze "oprócz Jasełek" tak raz w roku :), zapewne coś z Shakespeare.

 

jakoś nie widze dziecka Muzełmańskiego w konkursach organizowanych przez ministerstwo "pod patronatem OJCA SWIETEGO" - bo moze nie wiesz ale nazywanie tak czlowieka jest dla nich bluznierstwem..

Bardzo dobrze napisane: "dla nich". Niech zostanie dla nich, kto ich przymusza, aby brali udział w konkursach? Wchodząc głębiej w religie, nie brali by udziału z jednego względu, dla nich Jezus Chrystus był tylko prorokiem, więc cała reszta jest zbyteczna. Dla mnie jest Synem Boga, dla Muzłominana prorokiem, dla ateisty kpiną.

 

 

celibat - Nie ma podstaw biblijnych.. nie rozumiem jak mozna nakladac na siebie niepotrzebne jarzmo - skoro porwadzi ono do jak najbardziej biblijnego grzechu cudzolostwa..

 

Do poprzednich postów kogoś tam:

jest jednym z aspektów naśladowania Chrystusa, który nie miał żony Chrystus w pozytywnym kontekście (a więc nie będzie chyba nadużyciem stwierdzenie, że nie tylko nie jest przeciwko, ale pochwala taki sposób życia) wspomina o takich ludziach, którzy są "bezżenni dla królestwa Niebieskiego" (Mt 19,12) św. Paweł pochwala i zaleca taką bezżenność (1 Kor 7,7.27-28.32-34)Tak więc celibat nie tylko nie jest sprzeczny z Biblią, ale wręcz ukazywany jako coś godnego pochwały.Jakie zatem niesie wartości?jest ofiarą, którą człowiek składa Bogu daje możliwość całkowitego poświęcenia się Bogu, także poprzez służbę innym, zgodnie z tym, o czym pisał św. Paweł: "Człowiek bezżenny troszczy się o sprawy Pana, o to jakby się przypodobać Panu. Ten zaś, kto wstąpił w związek małżeński, zabiega o sprawy świata, o to, jakby się przypodobać żonie. I doznaje rozterki." (1 Kor 7,32b-34a) jest pewnym wskazywaniem i przypominaniem o czasach eschatologicznych, kiedy to ludzie "nie będą się ani żenić ani za mąż wychodzić" (Mk 12,25)

 

Tylko że w obecnym świecie złodziejstwo jest na każdym szczeblu w hierarchii naszego państwa. Więc nie tłumacz się że rozmowa jest o kościele to dlatego wytykasz wszystko co złe i obarczasz kościół winą za stan naszego państwa."- nie obarczam kościół za wszystko co złe i nie winię go za zły stan finansów naszego Państwa. Stwerdzam fakt iż to że kościół nie płaci nic, albo znikomo mało powoduje iż ludzie którzy nie chcą z niego korzystać muszą płacić większe podatki (mechanizm omówiłem wcześniej), mimo że mogliby płacić mniejsze. Jest to niesprawidliwe i na to się nie godzę.

 

Kościół nie jest instytucją charytatywną to po pierwsze. Podatek Vat jest nałożony w kilku formach na ten sam towar, jest podatek od dochodu, od wszystkiego. Po pierwsze to nie "lwia" część a tak piszesz idzie na kościół bo to są groszę. Jest coś innego, dlaczego nie nakłada się wyższego podatku dla Inwestorów i Biznesmenów (dlaczego można nie płacić podatku od Nieruchomości lub odraczać go, jeśli kupuję się nieruchomość o większej wartości, dlaczego nie ma podatku od obrotu akcjami, dlaczego spółki wrzucają wszystko w koszta, dlaczego właściciel spółki może mieć wyprowadzać pieniądze na trzy rózne sposoby z firmy? Widzisz pytanie jest prostę i odpowiedź jest prosta. To nie kościół, tylko rządom pieniadze uciekają przez palce (albo do swoich kieszeni), dlaczego obarcza się najmniejszych, biednych, a Bogaci plują na to wszystko? To cię powinno dziwić człowieku. Za każdym razem, gdy ktoś chce dzwignąć coś Inwestorom czy Biznesmenom, projekt jest tylko prez dwa miesiące, a potem gdzieś znika. Nawet dzisiejszy rząd nic nie zmieni. Dlatego warto być I lub B.

 

 

Reszty dywagacji niestety nie rozumiem kompletnie. Dobra kończę, CIAŁ i MIAŁ, więcej takich ludzi jak Bianka papuśki

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Szpital wujka, jest prywatny (tylko dla najbogatszych), więc no comment

czyli wujek chciał mieć więcej klientów? :lol:

 

 

Religia nie jest obowiązkowa, a w przerwie można przeczytać inspirujące książkę. Jeśli świadome me dziecko chciałby poznać inną religię dlaczego nie: "Zakazany owoc smakuje najlepiej, droga otwarta". Co do reszty, mój przyjaciel mieszkający we Francji. i Jego dzieci, brały udział w przedstawieniu typowo "muzłomańskime". Lecz był katecheta, który pilnował, czy czasem nie oddaje się czci innemu Bogu, wszystko było All right.

TAk jasne takie coś w PL dla mnie niemożliwe skoro u mnie w szkole siostra zakonna ucząca religii (tak jest też w wielu innych) nie może znieść tego, że 1 na 30 osób nie chodzi na religie i wręcz każe mu przychodzić bo "ona go nawróci" i dla niej oddawanie czci innemu bogu to słuchanie metalu/punku, czarne ubrania, slang hh i inne normalne rzeczy! Przecież jak by do mnie do szkoły przyszedł Żyd to został by wyklęty, wyleciał na kopach! A przecież to szkoła państwowa a nie katolicka poprotu ręce opadają :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAk jasne takie coś w PL dla mnie niemożliwe skoro u mnie w szkole siostra zakonna ucząca religii (tak jest też w wielu innych) nie może znieść tego, że 1 na 30 osób nie chodzi na religie i wręcz każe mu przychodzić bo "ona go nawróci" i dla niej oddawanie czci innemu bogu to słuchanie metalu/punku, czarne ubrania, slang hh i inne normalne rzeczy! Przecież jak by do mnie do szkoły przyszedł Żyd to został by wyklęty, wyleciał na kopach! A przecież to szkoła państwowa a nie katolicka poprotu ręce opadają :mur:

żyd zostałby wykopany nie przez siostre czy księdza, a przez uczniów takiego pokroju jak Ty - zapewniam.

żyjemy w państwie katolickim i koniec. tak trudno do tego się przyzwyczaić?

nie chcesz być chrześcijaninem - okej, powiedz rodzicom, niech Ci napiszą "zwolnienie" z lekcji religii i tyle. jak widać jeszcze tego nie zrobiłeś. tutaj jakoś odwagę masz by krzyczeć głośno jaki to kościół jest zły (a sam złego w sobie nie dostrzegasz...), przestaw więc rodzicom i katechetce Twoje postrzeganie kościoła i tyle. przynajmniej 2 godziny w tygodniu będziesz miał mniej tej głupiej (dla Ciebie) lekcji.

pamiętam moją siostrę z ogólniaka (pozdrawiam :) ). jakoś ona akceptowała i metali i tych co słuchają rapu. może tylko Tobie się wydaje, że jest tak źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Tak tylko że ja jestem za kościołem ale przeciw tym metodą które są [glutes maximus] jakie stosuje np właśnie ta siostra <_< nie wiem dlaczego piszesz, że przez uczniów mojego pokroju - ja akurat staram sie robić coś normalnego i - wierz lub nie - jestem tolerancyjny... chodzi mi tylko o to, że takie pomieszanie religii z państwem to przesada :mur: poprostu powinny być 2 niezależne od siebie podmioty a to co sie dzieje to skandal jeden wielki tak samo jak fanatyzm części księży i sióstr... niestety :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ja jestem za kościołem ale przeciw tym metodą które są [glutes maximus] jakie stosuje np właśnie ta siostra <_< nie wiem dlaczego piszesz, że przez uczniów mojego pokroju - ja akurat staram sie robić coś normalnego i - wierz lub nie - jestem tolerancyjny... chodzi mi tylko o to, że takie pomieszanie religii z państwem to przesada :mur: poprostu powinny być 2 niezależne od siebie podmioty a to co sie dzieje to skandal jeden wielki tak samo jak fanatyzm części księży i sióstr... niestety :-|

jesteś tolerancyjny? czy aby na pewno? więc czemu nie podobają Ci się te kaplice w szpitalach? jeśli ludzie chcą się modlić w kaplicy szpitalnej to niech to robią - powinieneś to zrozumieć. jeżeli im te kaplice "odbierzemy" to sami pokażemy, że jesteśmy nietolerancyjni wobec osób wierzących.

 

co do państwa to zgadzam się w pewnym stopniu - no ale ludzie sami sobie wybrali partię która była, jest i będzie przychylna kościołowi (żeby nie było - ja na Kaczorów nie głosowałem). <_<

 

pamiętaj też, że nie wszyscy księża i siostry są fanatykami... czasem wystarczy porozmiawiać by się o tym przekonać, a nie mówić tak, bo inny mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodziło - choinki w szkole, jasełka to można robić na plebani ale po co w szkole? :blink: to samo z kaplicami w szpitalach - szkoda, że nie pomyślano o innych poprostu 0 tolerancji dla innych i równości IMO to sie sie zmieni dopiero (o ile to możliwe) kiedy będziemy mięli prezydenta nie chrześcijańskiego... :mur: :mur:

Choinka to jest bardziej przereklamowana tradycja niż nawiązanie do czegokolwiek związanego z biblią... Ty mówisz, że to 0 tolerancji... ale skoro czy Ty w ten sposób nie pokazujesz swojej nietolerancji? :) Mi jest naprawdę wszystko jedno czy w sali szkolnej wisi obok krzyża jakiś symbol religijny innego wyznania...

 

Ad.2- "no właściwie czytając Twoje posty w tym temacie tylko taki wniosek się nasuwa"- błędny.

 

Ad.3- "Sami dobrze wiedzieli w co sie pchają."- to już dalszy ciąg tego co wspomniałem. Rodzaj egoizmu (nazwałbym to dosłownie ale nie będę Cię obrażał). Czyli brzmi to tak: "macie tu tyle, a jak nie pasuje to won, bez łaski".

2. pozwól, że wnioski ja sam będę wyciągał.. W Twoim mniemaniu na pewno jest inaczej ale ja odnoszę takie wrażenie i to jest nieistotne jak Ty uważasz.. liczy się to jak jesteś odbierany.

 

3. jaki egoizm... powtarzam po raz drugi... nikogo nie wyganiam.. Ale jak zwierzętom na sawannie skończy się żarcie to idą tam gdzie żarcia jest więcej... Prosta logiczna zasada. A jeśli ktoś sie świadomie decyduje na bycie lekarzem w Polsce i składa przysięgę a potem wychodzi na to że ją łamie no to wybacz..

 

"Piszesz o braku równości, buhaha. A ilu mamy buddystów, hiduistów, taoistów, islamistów w polsce= 0.1%. "

No i co z tego?

jesli ich mało to znimi sie nie trzeba liszyc?

 

Ja np. uwazam ze niedziela nie jest dniem swietym - nie pracuje w ten dzien by kogos nie urazic - czemu ktos nie moze zrobic tego samego dla mnie?

 

Kto tu jest hipokrytą.. Mi nie przeszkadzaja jasełka - tylko ich obecnosc w szkole.. tak sie sklada ze dzieci innych religi moze tez by chcialy uczestniczyc w zyciu "artystycznym" szkoly. Jakos nie widzę zdolengo dziecka SJ w jasełkach.. jakoś nie widze dziecka Muzełmańskiego w konkursach organizowanych przez ministerstwo "pod patronatem OJCA SWIETEGO" - bo moze nie wiesz ale nazywanie tak czlowieka jest dla nich bluznierstwem..

heh... no to teraz wyobraź sobie że do szkoły chodzi 25 dzieci katolików i 5 z innych wyznań... To co.. mają organizować dla nich 6 różnych profili uczenia? Najciekawsze jest to, że Wy.. niewierzący najeżdżacie na kościół katolicki a bronicie inne wyznania... Czemu skoro jesteście niewierzący? Gdyby w Polsce większością byli muzułmanie to zapewniam że teraz w tym temacie najeżdżalibyście na muzułmanów :). Zawsze tak było jest i będzie, że wszystko ustala się do WIĘKSZOŚCI. Nikt dla jednostki nie będzie robił wyjątku i to wcale nie wynika z nietolerancji, tylko z czysto fizycznych i racjonalnych barier. Nawet coś takiego jak zasady pisowni j. Polskiego są zmieniane jeżeli większość polaków używa niepoprawnej formy... Zatem nie rozumiem zdziwienia waszego, że w Polsce dużo rzeczy robi się pod wiarę katolicką... No po prostu t jest większość i musicie sie z tym pogodzić. Jakakolwiek ta większosć by nie była zawsze będzie ktoś niezadowolony - wszystkim się nie da dogodzić... To jest niemożliwe

 

Nie pracujesz w niedzielę bo Ci się nie chce, bo Twój zakład nie pracuje... fajnie jest mieć ten jeden dzień wolny dzięki temu że akurat religia tak nakazuje...

 

Dla muzułmanów bluźnierstwem jest ojciec święty, dla nas bluźnierstwem jest mahomet czy kogo oni tam mają. Wyliczanie różnic w religiach do niczego nie prowadzi. Jeśli organizują konkurs pod patronatem ojca świętego to dlatego iż większość dzieci jest katolikami. Z nich i tak tylko cześć bierze udział w konkursie przykładowo. Zatem nawet gdyby muzułmanie nie byli muzułmanami to też mogliby nie wziąć udziału. Poza tym to jest jakiś przykład skrajny, mało to innych konkursów które nie mają podłoża katolickiego? Jak ktoś chce sie uczepić to zawsze znajdzie powód...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

3. jaki egoizm... powtarzam po raz drugi... nikogo nie wyganiam.. Ale jak zwierzętom na sawannie skończy się żarcie to idą tam gdzie żarcia jest więcej... Prosta logiczna zasada. A jeśli ktoś sie świadomie decyduje na bycie lekarzem w Polsce i składa przysięgę a potem wychodzi na to że ją łamie no to wybacz..

No jak ty potrzeby ludzi porównujesz do instynktu zwierząt o nie porównanie mniejszej inteligencji niż człowiek to... (nie bedę kończył:(.

Jak ktoś się w Polsce urodził, chce pomagać ludziom i nie ma akurat bogatych rodziców, którzy mogą mu zapewnić studia medyczne za granicą to faktycznie ma wybór jak nie wiem. Nie wjeżdżaj tu na przysięgę, bo księża też składają masę przysięg i 3/4 z nich w ogóle nie przestrzegają. A poza tym przysięga się nie ma nijak do tego co jest w tej chwili. Bo jak się nie da leczyć ludzi w godziwych warunkach, nie ma sprzętu, leków, a na 100 osób potrzebujących np. tomografii jest wolno zrobić 10 ludziom to w takich warunkach nic się przysięgą nie zdziała. Z pustego i salomon nie naleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płęta jest następująca.

Jako chrzescijanie którzy zbudowali ten ład europejski. (bo i takie słyszalem tezy udowadniające hegemonie jednej religii nad drugą) - stosujecie sie jak najbardziej do rad Jezusa ... ROTFL.

Przez kolejne kilkanascie postów udowadnialiscie mi jak to się mylę.. ze WSZĘDZIE na swiecie religia która jest w większosci - dominuje.

Rozumiem - więc od dziś nie widzę róznicy pomiedzy iranskimi czy saudyjskimi talibami - a wami.. a nauk Chrystusa w tym wogole nie widzę.

Ta wasza tolerancja w stylu jest nas wiecej wiec robimy co chcemy a jak sie wam nie podoba to wynocha.. pasuje do Pewnych panów którzy przyszli nas odwiedzic w 39 roku.

I kropka.. Skoro atakiem na religie katolicką uwazacie to ze chcialbym by w programowym nauczaniu szkoła była ARELIGIJNA.

Szpital jakbys przeczytal ze zrozumieniem to hiperbola.. bo widze ze nie zrozumiales.. uczepiles sie tej likwidacji kapliczki jak rzep psiego ogona.. typowe ... nie zauwazyles ze jednoczesnie prosilem tylko o to by w kazdym szpitalu byl choc jeden komplet płynu który moze uratować zycie.. bo łatwiej wywalic kasę na 2 kapilcę (jak w szpitalu pod ktory naleze) niz miec lek dla SJ.. bo po co.. lepiej odebrac im prawa rodzicielskie do dzieci, lepiej tvn na nich napuscic czy dominikanską inkwizycję - niz kupić zasr***** płyn przenoszący tlen..

O to mi chodzilo.. ale widze ze smierc innych nie jest tak wazna jak ratowanie kapliczki...

Jesli ma byc religia w szkolach - OK.. czemu nie. ale niech bedzie DLA kazdego. Tłumaczenie ze nie ma kasy jest BZDURĄ..

Albo dajcie nam katolicy wrescie szansę się wykazać i przestańcie z NASZYCH PODATKÓW SPONSOWROWAĆ SWOICH KAPŁANÓW!!!!

 

LOL i wy mówicie o tolerancji.. co mi przeszkadza kaplica w szpiatalu.. otoz to ze JA ZA NIĄ TEZ DAWALEM KASĘ jak i za 3 nowe katolickie uczelnie a MI NIKT NIE POMOGL z oplacaniem studiów, nikt mi nie pomagał jak nie bylo stac mnie na leki.. jak mam wybór to wole wybrac rzeczy najpotrzebniejsze. Nietety ktoś wybiera za mnie... a jak mówię ze ja płacę to i ja wymgam - nazywa mnie sie nietolerancyjnym..

Wprowadzić podatek na religie - niezalezny od panstwa.. zobaczymy ilu wtedy was kochani katolicy bedzie wspierało kosciół.. no i wlasnie dlatego kosciol nie dopusci zeby tak bylo bo by z torbani poszli..

 

... co do lekarzy w polsce...

Wy chyba nie rozumiecie powagi sytuacji. Tu nie chodzi ze nie ma kto pracować. tylko ze zostaną sami najdurniejsi. Kazdy dobry lekarz w koncu bedzie mial to gdzies i pojedzie do pracy na zachodzie. Nasze panstwo utrzymywalo ich na studiach, placilo, a teraz sam odrzut zostanie. W mojej 10 000 miejscowosci juz teraz nie ma dobrych onkologów, porządnego neurologa, itd.. bo wszyscy .. wiadomo..

 

Pewien poziom się im nalezy. A najłatwiej powiedzieć. "Była przysięga to rypać na 3 zmiany". Pracuję w sklepie komputerowym i często obsluguje lekarzy, często oni biorą kredyty. Srednia zarobków to ok 1700zł BRUTTO. do 2300BRUTTO. to nie jest az tak duzo.. wiadomo ze nie mało ale tez to symboliczne 5000 to chore jest... wiekszosc z moich klientów ma domy , samochody na kredyty.. jedyne co jest dobre to STAŁA PRACA. bo choc ktos w sklepie moze tyle zarabiac, to nie zna dnia ani godziny najczęsciej.

A CI CO SĄ BOGATSCI - mają najczesciej jeszcze prywatną praktykę - tylko ze jak ja bym pracowal w dwóch pracach na raz to tez by mi bylo lepiej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Galago De Codi

Pozwolę sobie przychylić się w całej rozciągłości do wyrażonej przez Ciebie opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jestem osobą niewierzącą , lecz do Papieża odczuwam duży szacunek. Lecz to co się dzieje w Polsce to jest istna paranoja. Rozumiem , że większośc Polaków interesuje się pielgrzymką , ale bez przesady. Czy każda gazeta musi dziś od początku do końca musi być nafaszerowana inf o pielgrzymce itp? Przecież są katolickie gazety w normalnych gazetach wystarczyłyby 3-4 strony a nie cała gazeta. To samo się tyczy tv rozumiem 1 , 2 kanały + tv trwam , ale czy wszystkie polskie kanały muszą non-stop trąbić o tej pielgrzymce? . Zakaz kupna alkoholu? Rozumiem , że np w pubach czy restauracjach w miejscach przejazdu papieża w miejscach gdzie odbywają się mszy , lecz żeby od razu wprowadzać totalny zakaz kupna? Nie mam prawa wypić piwa po pracy bo ktoś zadecydował inaczej? Piękne kork iw centrum Marszałkowska w stronę mokotowa nieprzejezdna , metro i autobusy tak zapchane , że ani samochodem ani komunikacją miejską . Czy Papież jest jakimś Bogiem , że tak bardzo ludzie oszaleli . Jak ktoś się interesuje pielgrzymką itp , jego prawo , ale czy ja nie mam prawa nie interesować się tym. Wszędzie tylko Papiez i Papież. To jest chora i niebezpieczna sytuacja. Dlaczego religia tak namolnie i agresywnie pcha się z butami w moje życie . W Polsce jest wolność wyznaniowa dlaczego rząd i media tak namolnie nas tym Papieżem raczą. Ze swojej strony mam dość i mówię STOP . Do tego przez kolejny miesiąc non stop w każdej gazecie na każdym kroku będą powstawać wspomnienia z pielgrzymek itp brrr . D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galago De Codi

Pozwolę sobie przychylić się w całej rozciągłości do wyrażonej przez Ciebie opinii.

Tez sie podlacze B)

Sprawy na linii kosciol - panstwo powinny byc zalatwione tak jak we Francji lub Niemczech, wtedy nie byloby tych niepotrzebnych dyskusji - niewierzacy, racjonalisci i inni bracia w rozumie itp. nie czepiali by sie panstwa ze futruje kosciol kasa oraz pozwala na indoktrynacje mlodziezy a wierzacy spokojnie by sobie dreptali do kosciola i go utrzymywali.

A juz za niezbedne minimum uwazam natychmiastowe opodatkowanie wszystkich komercyjnych przedsiewziec ktoregokolwiek kosciola na takich samych zasadach jakie obowiazuja normalnych obywateli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór. Jestem osobą niewierzącą , lecz do Papieża odczuwam duży szacunek. Lecz to co się dzieje w Polsce to jest istna paranoja. Rozumiem , że większośc Polaków interesuje się pielgrzymką , ale bez przesady. Czy każda gazeta musi dziś od początku do końca musi być nafaszerowana inf o pielgrzymce itp? Przecież są katolickie gazety w normalnych gazetach wystarczyłyby 3-4 strony a nie cała gazeta. To samo się tyczy tv rozumiem 1 , 2 kanały + tv trwam , ale czy wszystkie polskie kanały muszą non-stop trąbić o tej pielgrzymce? . Zakaz kupna alkoholu? Rozumiem , że np w pubach czy restauracjach w miejscach przejazdu papieża w miejscach gdzie odbywają się mszy , lecz żeby od razu wprowadzać totalny zakaz kupna? Nie mam prawa wypić piwa po pracy bo ktoś zadecydował inaczej? Piękne kork iw centrum Marszałkowska w stronę mokotowa nieprzejezdna , metro i autobusy tak zapchane , że ani samochodem ani komunikacją miejską . Czy Papież jest jakimś Bogiem , że tak bardzo ludzie oszaleli . Jak ktoś się interesuje pielgrzymką itp , jego prawo , ale czy ja nie mam prawa nie interesować się tym. Wszędzie tylko Papiez i Papież. To jest chora i niebezpieczna sytuacja. Dlaczego religia tak namolnie i agresywnie pcha się z butami w moje życie . W Polsce jest wolność wyznaniowa dlaczego rząd i media tak namolnie nas tym Papieżem raczą. Ze swojej strony mam dość i mówię STOP . Do tego przez kolejny miesiąc non stop w każdej gazecie na każdym kroku będą powstawać wspomnienia z pielgrzymek itp brrr . D.

podpisuje sie pod tym rekami nogami... nic dodac nic ujac. FANATYZM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczac prohibicji i wolnego dnia, nie przeszkadza mi papiezowe szalenstwo. nawet wiecej - to dobrze ze jest taki dzien od czasu do czasu, przynajmniej nie slyszy sie w wiadomosciach tylko o wyczynach pisiorkow i martwych noworodkach uduszonych i porzuconych w worku na smieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jakby wizyta Papieża była jedynym wydarzeniem na świecie i na czas Jego pobytu nagle zniknęły z kraju problemy maltretowanych dzieci, walniętego Rządu, katastrof na świcie itd.... Nagle wszystko zniknęło...widać tylko jedno swiatełko, którym nadszedł Papież....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...