Skocz do zawartości
k a m e r e k

Cichy! Trwały Dysk 5400 Ata100 2,5cala?

Rekomendowane odpowiedzi

Cichy! trwały dysk 5400 ata100 2,5cala?

 

Czy sa obecnie roznice jakosciowo zauwazalne miedzy producentami, czy tez chcac miec cichy i w miare jakosciowo dobry dysk mozemy isc na zywiol?

 

Czy 7200 daje duzego kopa i warto dolozyc?

 

Jakis czas juz nie mialem do czynienia z takimi dyskami wiec pytam, ( w nawiazaniu troche do tematu montazu dysków 4200 (sic!) przez niektrorych producentów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś już sie prawie zdecydowałem na kupno dysku. Padło na Seagate Momentus 80GB 5400, dobry stosunek jakość/cena/wydajność. Zastanawiałem się jeszcze nad 7200rpm, Seagate za drogi jak dla mnie, stąd myślałem nad Hitachi TravelStar. Jednak obawiałem się, że będzie za głośny.

Tutaj znalezione testy dysków:

http://www.tomshardware.pl/mobile/20041213/index.html

http://www.tomshardware.pl/storage/20051111/index.html

http://www.laptoplogic.com/reviews/detail....art=full&page=1

Gdzieś tu na forum były jeszcze linki do innych testów dysków. Seagate w kategorii 5400 wysuwa sie na czołówke, z dysków 7200 wspomniany Hitachi dobrze sobie radzi.

Różnica między 4200 a 7200 będzie bardzo zauważalna. W moim przypadku pomiędzy Fujitsu 4200 a Seagatem 5400 także poczułbym przyrost wydajności. Niestety muszę się wstrzymać z kupnem, gdyż jak się dowiedziałem, straciłbym gwarancje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm roznica zauwazalna i to sporo w szybkosci to bylaby np miedzy 4200rpm 80Gb a 80gb z 5400rpm i 16MB cachu jak w Toshibie -ale tylko teoretycznie bo w tescie widze, ze seagate lepszy. Nie bedzie zbyt glosno, a w miare szybciej, ewentualnie seagate momentus 80 gb 5400 dla bardzo cichego dysku..

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu : http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=346&num=3

zas jest w tescie ze Toshiba z 16mb ale 100gig jest szybsza od travelstara z 8 mb

 

Ok wiec w sumie to ciekawy jest ten seagate momentus 5400rpm 8mb bo jednak w kolejnych testach ta toshiba z 16mb wolniejsza (sic), 7200 rpm to jednak wyzsza cena i halasik/temperaturka/pobor mocy

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bufor 16MB nie zawsze działa na korzyść. Toshiba w testach ustępuje Seagetowi oraz WD.

Ja bym się decydował na Momentusa 5400rpm 8mb.

Z tego co czytałem na Laptop Logic, to dyski Hitachi 7200 są po prostu głośne i dopiero zabawa z Hitachi's Acoustic Management w miare pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam toshibę 5400rpm 80gb 16mb cache. brałem go już prawie rok temu jak nie były za bardzo osiągalne w polsce dyski 7200rpm. jest bardzo dobra jeśli chodzi o przerzut dużej ilości niewielkich plików. albo przy nagłym doładowaniu czegoś z dysku. wtedy cache jest bardzo przydatny. a poza tym osiągi średnio-normalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przerzucanie duzych plików kolo 1 GB na tej tośce?

 

@studencik - tez to wyczytalem ze momentus jest szybszy i wiele cichszy

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Hitachi Trvelstar 4200RPM 2MB cahe i był bardzo cichy.

Kupiłem Seagate Momentus 5400RPM 8MBcahe i jest strasznie głośny.... NIE POLECAM

 

Ale wydajność jest odczuwalna.... ale jak chodzi o głośność to jest słabo.... przy normalnej pracy przy której mało czyta z dysku jest ok, ale jak zacznie coś kopiować to zaczyna się prawdziwe piekło.... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no wiem wiem, ale na prawde jestem bardzo zadowolony z tego dysku, komp dostal konkretnego kopa. A z tego co wiem to sa i Momentusy 7200 z tym zapisem prostopadlym takze to tez musi niezle zasuwac. Ale to juz dla extremalnych userow, 5400 w zupelnosci wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD - rekordowa gęstość zapisu danych

Janusz Chustecki

 

5 czerwca 2006 11:04

NetWorld

Toshiba zaprezentowała 2,5-calowy dysk twardy, który pod względem gęstości zapisu danych ma stanowić rekordowe rozwiązanie.

 

Dysk (o pojemności 200 GB) zawiera dwa talerze i wykorzystuje technologię prostopadłego zapisu danych, przechowując 178,8 Gb na jednym calu kwadratowym(czyli 277,1 Mb na jednym milimetrze kwadratowym). Talerze obracają się z szybkością 4200 obrotów na minutę (przeciętny czas dostępu do danych wynosi 12 ms). Dotychczasowy rekord gęstości zapisu na dysku twardym należał również do firmy Toshiba i wynosił 133 Gb na jeden cal kwadratowy .

 

Nowa technologia może odegrać kluczową rolę w przygotowywanym przez firmę Toshiba (we współpracy z Microsoftem i NTT DoCoMo) cyfrowym odtwarzaczem audio. Firma informuje, że produkcja dysku na masową skalę ruszy w sierpniu br.

 

Microsoft ujawnił w zeszłym tygodniu, że pracuje z Toshibą nad urządzeniem działającym pod kontrolą systemu operacyjnego Windows, które będzie konkurować na rynku z rozwiązaniami firmy Apple (iPod). Data wprowadzenia tego produktu na rynek nie została ujawniona.

widac nowy trend w dyskach - zapis prostopadly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne na co warto zwrocic uwage teraz przy kupowaniu dysku to zapis prostopadly i glosnosc a nie predkosc obrotowa. No chyba ze pojawia sie dyski na 7200 obr z tym zapisem :-) a komus wybitnie zalezy na wydajnosci. Ja jak bede zmienial dysk to tylko na ten z technologia segate.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czym sie roznia modele Seagate Momentus 5400.2, a 5400.3 ?? bo w cenie roznica jest niewielka. Zastanawiam sie nad ktorym z tych modeli ,czy brac pod uwage jeszcze jakis pod wzgledem wydajnosci z dyskow 5k4? Mam acera tm 4102 ze zlaczem chyba ATA 100 ale czy dzialal by dysk SATA 150? np przez zmiane zworek, czy cos... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli ten model 5400.3 seagate'a ma zapis prostopadly tak? i to jego warto brac na ata 100 do mojego lapka..? Upewniam sie zeby nie kupic czegos gorszego za podobne pieniadze? Czy w tej chwili jest lepsza opcja, szybsza niz ten seagate momentus 5400.3??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie widzialem jeszcze 7k2 z zapisem rownoleglym do lapkow... z tego co czytalem to ma dopiero powstac... albo to byl stary artykol :P narazie podjalem decyzje zakupu seagate momentus 5k4.3 , dobry wybor ? znalazlem za 275 zl + koszty wysylki! :) warto? nic lepszego z to predkoscia obrotowa w cenie do ~330 zl nie znajde??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ,ze ceny ostro spadly ...

 

7K100 100GB 7200RPM za 578,- zł i to w komputroniku ! :blink:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28041

 

 

a gdzie indziej za 543zl !

http://sklep.optimeks.com.pl/go/_info/?id=...mp;from=skapiec

 

tylko sie cieszyc :) i czekac na kolejne spadki cen a beda na bank !

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...