Skocz do zawartości
Caleb

Drakensang: The Dark Eye

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HDR_o

Kolejny znajomicie zapowiadajacy sie tytul podany w TG,kiedy chociaz jeden z tych wsyzstkich tytulow ujrzy swiatlo dzienne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Panie S, link nie robi ;)

 

Edit: juz robi :)

 

Ta grafika podoba mi sie bardziej niz ta z Oblivion. Czekam z niecierpliwoscia ;)

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie S, link nie robi ;)

 

Edit: juz robi :)

 

Ta grafika podoba mi sie bardziej niz ta z Oblivion. Czekam z niecierpliwoscia ;)

Na Obka też czekaliśmy,grafa przed wydaniem gry podobała śię wszystkim.Ale gra niestety to nie tylko super grafa :mur: Ale na tym ostatnim obrazku grafika wyglada ładnie zobaczymy może i gra będzie miała coś w sobie i przyciągnie gracza na dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska premiera już niebawem.

 

Oto wrażenia z wersji beta - http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=5211&STR=1

 

Zapowiada się dobrze. Widać, że rozpłaszczenie i spłycenie właściwe crpg ostatnich czasów (vide nieszczęsny Oblivion :wink:) jakby z lekka ustępuje. I dobrze.

Drakensang przypomina nieco naszego Wiedźmina. Wkrótce przekonamy się empirycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drakensang przypomina nieco naszego Wiedźmina. Wkrótce przekonamy się empirycznie.

Wiedzmina to raczej nie przypomina. Przynajmniej pod wzgledem mechaniki. Raczej do sagi BG podobne. W tym sensie, ze papierowy system (w tym przypadku DSA) zostal dosc pieczolowicie przeniesiony w komputerowe realia. Czyli bardziej przeliczanie statystyk i rzuty kostkami, niz zywiolowa walka. Co niekoniecznie jest zle :wink: . Mam za to nadzieje, ze fabula bedzie fajna. Choc podobno dosc liniowa i nie za duzo C&C (czyli tez inaczej jak w Wiedzminie). Z drugiej strony, brak realnych wyborow i ich konsekwencji, nie jest dla mnie czyms co przekresla gre. Baldursy tez tego nie mialy czy jakakolwiek gra Bioware (jak i 95% innych RPG) a mimo to bardzo mi sie podobaly.

 

pozdawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CDA jest recka, z tego co piszą gra jest bardzo dobra. Przydałoby się jakieś demko.

Jeśli kapejszyn po niemiecku to proszę :http://www.gamershell.com/download_30504.shtml

Z tym że grafika w wydaniu PL zawiera już patcha z teksturami wysokiej rozdzielczości .

Edytowane przez Consi Pit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kilku minutach dema - raczej in plus; choć system D&D robi lepsze wrażenie.. Nie jestem mocny z niemieckiego; niemniej widać, że gra ma rozbudowane dialogi, jaką taką interakcję z otoczeniem i śwait przynajmniej aspirujący do "żyjącego", w ogólnym zarysie coś vel NWN, przy czym szczęśliwie z akcentem na rpg a nie hack n'slash. Z drugiej strony żadnych innowacji w tym nie ma; dlatego wszystko zależy od fabuły i reszty rpg-atrybutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem gre w empiku. Powiem jedno. Gra rewelacyjna! Nie zaglebialem sie w nia jeszcze poniewaz gralem godzinke ale jest pieknie! Wkoncy prawdziwy erpeg! Moge smialo miodnosc gry porownac do wiedzmina. Graficznie moze nie stoi na takim poziomie jak nasz Geralt ale i tak grafika jest bardzo ladna. Jedyne czego brakuje to polskiego dubbingu. Na moim sprzecie chodzi w 1600x ilestam full i na oko jest to powyzej 50fps. Jakies konkretne pytania? Wkoncu jakas dopracowana gra w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis kupilem gre w empiku. Powiem jedno. Gra rewelacyjna! Nie zaglebialem sie w nia jeszcze poniewaz gralem godzinke ale jest pieknie! Wkoncy prawdziwy erpeg! Moge smialo miodnosc gry porownac do wiedzmina. Graficznie moze nie stoi na takim poziomie jak nasz Geralt ale i tak grafika jest bardzo ladna. Jedyne czego brakuje to polskiego dubbingu. Na moim sprzecie chodzi w 1600x ilestam full i na oko jest to powyzej 50fps. Jakies konkretne pytania? Wkoncu jakas dopracowana gra w tym roku.

Po ile ? :). Widze ze po 79 zł ;p

 

Jakiś fajny fantasy RPG by sie przydał. Zadawajcie relacje i skriny ;)

 

@Spylon ile ta gra dostała w CDA i jakie plusy ? I czy jest długa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według CDA: gra oceniona na 8+

 

plusy: klima, fabuła, grafika (w polskiej wersji jest już patch z lepszymi teksturami)

 

minusy: liniowość, niedoróbki, do niektórych lokacji można wejść 1 raz

 

Nie wiem jak jest z długością gry, więc nie będę wprowadzał w błąd.

 

Odwiedziłem dziś Empik, brat mnie namawiał, żeby wziąć, gierka 79 zł kosztuje, co jest dość rozsądną ceną, nie dałem się namówić, ale jutro, najdalej pojutrze, jak tylko będę w centrum miasta, biorę w ciemno :).

Edytowane przez Spylon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według CDA: gra oceniona na 8+

 

plusy: klima, fabuła, grafika (w polskiej wersji jest już patch z lepszymi teksturami)

 

minusy: liniowość, niedoróbki, do niektórych lokacji można wejść 1 raz

 

Nie wiem jak jest z długością gry, więc nie będę wprowadzał w błąd.

 

Odwiedziłem dziś Empik, brat mnie namawiał, żeby wziąć, gierka 79 zł kosztuje, co jest dość rozsądną ceną, nie dałem się namówić, ale jutro, najdalej pojutrze, jak tylko będę w centrum miasta, biorę w ciemno :).

Też chyba się skuszę. Całość robi dobre wrażenie. Tylko konwencja trochę cukierkowata (nie chodzi oczywiście o samą tylko grafikę). Co doliniowości...czyż BG nie było liniowe? :wink:

Ostatecznie wątpie żeby merytorycznie tytuł ten zbliżył się do Wiedźmina ale i tak jest o.k.

 

...Czy można tu przyłączać napotkane postacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie instaluje...

Mysle ze po 2 dam jakas malenka recke ;]

 

 

Hmmmm jak narazie....

1. mozna grac druzyna... zbiera sie ludzi z mapy, czesto powiazani sa z zadaniami

2. rozwoj - troszke inaczej niz mozna bylo przywyknac. zbiera sie punkty za ktore mozemy rozwijac umiejetnosci badz zwiekszac statystyki i podstawowe parametry

3. postacie dziwnie biegaja

4. jak narazie jest milo. szkoda ze jak sie gada z kims i nagle przyspieszy odpowiedz to dalej juz nie wysluchamy postaci tylko pozostanie nam czytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może się skuszę, zwłaszcza że nie poraża ceną...

dawno nie grałem w dobrego rpg, ostatni jaki mnie wciągnął to chyba był nwn1, bo nwn2 to nawet 500m w nim nie przeszedłem jak poleciał z dysku - no ale to był dodatek do karty graficznej, więc nie mam żalu :)

 

swoją drogą lekki ot - chciałbym RPG/FPS na miarę DeusEx...ale coś czuję że w epoce zwiększonego zainteresowania konsolami i docelowo- ich użytkownikami to nie za bardzo mam na co liczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w pełniaka nie gralem, ale mialem okazje we wczesna wersje i jest fajna, z ciekawa oprawa wideo, innym systemem rozwoju postaci, jak i tworzenia (jestesmy w przeciwienstwie do AD&D i D&D bardoz ograniczeni [wspolczynniki sa ustawione na sztywno], na szczescie klas nie brakuje, wiec jest w czym przebierac). Jak ktos tu napisal - odrobinke cukierkowate (być może nie w calosci), rozgrywka przypomina mi najbardziej NWN 2, ale calkiem grywalne. Moim zdaniem warto, gra ponoc jest bardzo dluga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Questow nie brakuje. Glowny dosc banalny jak narazie. Stary przyjaciel zaprasza nas na spotkanie. W miescie gdzie ow funfel mieszka gina tajemniczo ludzie, zbrodnie maja rytualne tlo. Jak docieramy do miasta.... Sami zobaczycie ;]

By dotrzec do miasta mamy kilka questow do zrobienia. Glownymi sa questy dla ludzi ktorzy potwierdza za nas straznikom pilnujacym drogi. W tym czasie mozna zebrac sobie ekipe, z tego co zauwazylem maxymalnie 4 osoby + goscie ktorzy aktywnie biora udzial w walkach ;]

Co jest calkiem mile. Jak narazie powiem ze przydaje sie w ekipie postac ktora radzi sobie z kieszonkostwem i otwieraniem zamkow... Troszke skrzyneczek jest pelnych niezbednych bandazy.

 

Jezeli o bandazach mowa. Jezeli jakas postac z naszej wesolej gromadki zostanie "wybita" do zera pada na ziemie i nie bierze udzialu czynnego w walce. Po zakonczeniu tej, powstaje i powoli sie regeneruje, moze doleczyc sie na maksa, ale niestety potrzebuje interwencji medyka, badz bandazowania, w innym wypadku pozostaja rany ktore wplywaja na statystyki (- do zwinnosci)

 

Zlodziej np po nieudanym otwieraniu zamka przez chwile panikuje i trzesa mu sie rece, wiec przy skrzynce mozna czasami spedzic kilka minut.

 

OK.

Wroce do domu to moze napisze jak tam z glownym watkiem.

Jak narazie gra mnie nie odrzucila ani nie zanudzila, wiec nie jest zle.

Bawilem sie narazie 3 godzinki i gram amazonka :D

 

Nie pytajcie czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że za kase... dziwna polityka ze strony techlandu, zeby ograniczac dostep do dema.

 

moze pozniej bedzie na innych serwisach, dobrze sie ta gra zapowiada, ale nie kupie żadnej niemieckiej gry w ciemno :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry nie zauwazylem , ze to platne demko :(

Ale jesli tak to ktos zdrowo na glowe upadl.

 

Edit:

darmowe powinno byc po angielsku:

http://www.videogamer.com/pc/drakensang_th...nload/demo.html

 

i tu po polsku:

http://gry.onet.pl/2358,135041,,Drakensang,plik.html

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w ciemno fulla, nawet nie grałem w demko. Grałem ok 40 min, jak będę mieć więcej czasu, to pogram dłużej. Ogólnie jestem na tak, fajne questy, szkoda że bohater nie potrafi skakać, znacznie by to ułatwiło przemieszczanie się. Graficznie bez zastrzeżeń, 1024/768 wszystko max, powyżej 30 fps śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie demo przekonalo, kupilem fulla i jestem bardzo zadowolony - prawdziwy oldschool.

całkiem fajny jest ten system (the dark eye), dosyć skomplikowany a jednak przejżysty. graficznie też mi się bardzo podoba. o fabule się na razie nie wypowiadam.

Aż dziw, że taka dobra gra a tak o niej cicho.

post-19370-1229198122_thumb.jpg

post-19370-1229198174_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Demko ukończone, full dzisiaj zakupiony w MM i w końcu mogę powiedzieć, że jakaś gierka od dłuższego czasu wessała mnie na dobre.

Aż dziw, że taka dobra gra a tak o niej cicho.

Bo to czasy casual'towych graczy. Edytowane przez mortex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...