Skocz do zawartości
ParanoiK

Odpowiedź Na Oświadczenie Piotra 'liska' Lisowskiego.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie Admini mieli pełne prawo tak postąpić. Z oprogramowaniem jest tak, że pozostaje ono własnością twórcy, do momentu gdy w umowie nie ma wyraznie zapisane, że stworzone oprogramowanie przechodzi na własność osoby lub firmy zatrudniającej programistę. Czyli reasumując nawet gdy ma się podpisaną umowę o pracę, w której nie jest zapisane że to co wymyślisz przechodzi na własność pracodawcy to jest to Twoją własnością i pracodawcy nic do tego. A tu umowy nie było.

Sam jestem programistą i swego czasu podpisałem w jednej firmie tworzącej oprogramowanie zwykłą umowę o pracę i jak się z tamtąd zwolniłem to zabrałem (zostawiłem im kopię) całe oprogramowanie, które tam napisałem i nic nie mogli na to poradzić.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

portal jest przecież :>

 

www.purepc.pl

Kilka nowych recenzji już gotowych do zamieszczenia.

zle sie wyrazilem - powodzenia w dazeniu do doskonalosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zostało zamieszczone na Tweak.pl. Coś mi się zdaje i za kilka minut tego tematu nie będzie.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Witam, jeśli tak bardzo chcecie wiedzieć to prosze bardzo już mówie jak sprawa stoi.

 

Punkt 1.

Prawo Polskie

------------------------------------------------------------------------------

Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy:

1) baza danych oznacza zbiór danych lub jakichkolwiek innych materiałów i elementów zgromadzonych według określonej systematyki lub metody, indywidualnie dostępnych w jakikolwiek sposób, w tym środkami

elektronicznymi, wymagający istotnego, co do jakości lub ilości, nakładu inwestycyjnego w celu sporządzenia, weryfikacji lub prezentacji jego zawartości,

2) pobieranie danych oznacza stałe lub czasowe przejęcie lub przeniesienie całości lub istotnej, co do jakości lub ilości, części zawartości bazy danych na inny nośnik, bez względu na sposób lub formę tego przejęcia lub przeniesienia, z zastrzeżeniem art. 3,

3) wtórne wykorzystanie oznacza publiczne udostępnienie bazy danych w dowolnej formie, a w szczególności poprzez rozpowszechnianie, bezpośrednie przekazywanie lub najem, z zastrzeżeniem art. 3,

4) producentem bazy danych jest osoba fizyczna, prawna lub jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która ponosi ryzyko nakładu inwestycyjnego przy tworzeniu bazy danych.

2. Ilekroć w ustawie jest mowa o producencie, należy przez to rozumieć także jego następcę prawnego.

------------------------------------------------------------------------------

Oczwiście jest jeszcze:

Obrót bazami danych w świetle ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

------------------------------------------------------------------------------

Obrót elektronicznymi bazami danych odbywa się na takiej samej zasadzie jak obrót arkuszami elektronicznych baz danych, z tą jedynie różnicą, że umowa dotycząca bazy danych ma charakter warunkowy, a jej skuteczność zależy od skuteczności przeniesienia prawa do programu komputerowego obsługującego taki zbiór danych. W praktyce zawierana będzie po prostu umowa licencyjna lub przeniesienia prawa do bazy danych, której postanowienia dotyczące przeniesienia praw do zbioru w zakresie swojej skuteczności zależne będą od skuteczności przeniesienia praw do programu. Faktyczna rozdzielność będzie widoczna jedynie w możliwości sukcesywnego przeniesienia, najpierw praw do programu komputerowego, a później praw do bazy danych.

------------------------------------------------------------------------------

Więc przytaczając w tym momencie punkt 4 gdzie jasno jest napisane, że osoba ponosząca koszty utrzymania/tworzenia bazy jest jej pełnoprawnym właścicielem. Oczywiście dokumenty na to są. Nikt nie podpisał umowy więc prawa autorskie i majątkowe do bazy są nadal w posiadaniu Marco i Paranoika. Więc gdzie tu kradzież!

 

 

Punkt 2.

Regulamin

------------------------------------------------------------------------------

Punkt VII; 13. Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane na forum przez użytkowników. Użytkownik ma prawo do modyfikowania treści swoich postów, nie ma jednak prawa żądać od administracji usunięcia swoich postów, bowiem decyzja o umieszczeniu ich na forum jest traktowana jako równoznaczna z decyzją przeznaczenia ich do użytku publicznego.

------------------------------------------------------------------------------

Każda osoba ma prawo do przejrzenia swoich danych i wiadomości i ma możliwość ich edycji. Tu to prawo zostało złamane. Regulamin to jednak pikuś bo Ustawa o Ochronie danych osobowych, mówi jednoznacznie, że każda osoba ma prawo do wglądu w swoje dane i możliwość ich edycji. Hmm prawo się myli? Pogwałcenie ustawy to niezłe już przestępstwo.

 

 

Punkt 3.

Regulamin

------------------------------------------------------------------------------

Regulamin forum Tweak.pl

KAŻDORAZOWE, CZYNNE SKORZYSTANIE Z FORUM OZNACZA AKCEPTACJĘ TEGO REGULAMINU.

------------------------------------------------------------------------------

Autorami regulaminu jest dwóch moderatorów oraz dwóch adminów PurePC.pl. Nikt nie podpisał umowy o zrzeknieciu się praw autorskich/majątkowych co rozumie się przez używanie przedmiotu autorskiego bez jego pisemnej zgody. Reasumując prawnie regulamin na tym forum nie może istnieć ponieważ nie jest własnością Tweak.pl ani Piotra Lisowskiego. Tu ewidetnie widać skale sytuacji.

 

 

Punkt 4.

Obrażanie, posądzanie o kradzież lub nazywanie kogoś złodziejem jest jawną obrazą drugiej osoby. Jest to bardzo ładnie napisane w prawie Polskim więc polecam jednak zaprzestać używania takich określeń. Oświadczenie Pana L. zawiera takie słowa, również skierowane do mnie więc tu sprawa jest jasna co zrobie.

 

Jest jeszcze bardzo wiele ustępów w Polskim Prawie, które jednoznacznie określają co nam wolno i co nam nie wolno. Wszystko sprawdziliśmy nim założyliśmy baze pod innym adresem więc polecam jednak pierw zapoznać się z prawem a później wysnuwać wnioski co do PurePC.pl, administracji i mojej osoby.

 

 

Myśle, że moderacja tego forum nie usunie tego tematu bo wyjaśnia to wiele spraw.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pan lisek sam sobie zaszkodził... bo pewnie, gdyby nie robił tyle szumu - to jakoś byście się dogadali (chociażby co do regulaminu...) a teraz? Teraz zróbcie co trzeba, i oskarżcie Piotra 'L' o zniesławienie (o ile dobrze zrozumiałem pkt. 4 to właśnie tak będzie) - w końcu obrażanie kogoś na forum liczącym blisko 60.000 użytkowników to nie przelewki :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nappy nie przesadzaj. Sądy to nic dobrego. Tracisz kase,czas nerwy pytam sie po co ? Takie cos nie ma sensu. Sąd to ostateczność, do tego taka sprawa potrwała by torche czasu. Nie lepiej sobie dać siana i zapomnieć o tym ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no wiesz, ja bym jednak nie dał za wygraną i pokazał typkowi, że 'jeżeli chce wojny - będzie ją miał'. Po prostu był zbyt pewny siebie, to teraz niech za to zapłaci (takie moje zdanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się wtedy nie zdziwił jakby sąd nakazał zablokowania obu serwisów (ze względu na postępowanie dowodowe) i co wtedy nadal bys się cieszył? A to na pewno by nie potrwało miesiąc, tylko znając nasze sądy pewnie z rok...

Pozdr

 

P.S. przestańcie już z tymi sądami bo to nikomu na dobre nie wyjdzie, ani adminom purepc ani [b[Liskowi[/b] i każdy (łącznie z urzytkownikami) na tym tylko straci.

 

 

 

---

użytkownik

 

//sgj

 

---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie wywodu pana L, mialem przyjemnosc poznac cala ekipe ludzi, ktorzy tworza to forum osobiscie. Mialem okazje rozmawiac "pic" ze wszystkimi odkad i ja stalem sie moderatorem. Odkad poznalem zarzadzanie forum od drugiej strony, okazalo sie, ze nie jest to takie proste i kolorowe jak wam sie wydaje.

Ogarnac tak duza ilosc userow i zadowolic kazdego nie jest sprawa blacha, niesie to za soba olbrzymia ilosc czasu, oraz pieniedzy ktore trzeba na nie poswiecic.

 

Powiem krotko, jedynymi osobami ktore martwily sie ze serwer niewyrabia, ze chcecie nowe skorki, ze ipb w wersji defoult nie ma szans byc przejrzystym forum, ze narzedzia do moderacji sa raczej mierne, ze caly serwis ma miernego newsmana, ze nie ma zadnym recek.

Bylo pare osob, ale napewno nie byl to pan Lisek.

Praca paranormalnego, marco, romka, sgj ( i wielu innych moderow, chociaz wam sie wydaje ze oni nic nie robia ), sprawiala, ze tweak stawal sie potega, a ilosc userow rosla i rosla. I tak samo rosla ilosc bannerow, reklam, ktore odgornie wklejal sobie pan Lisek. I tak naprawde jedyna zasluga Liska dla tweaka, bylo to, ze mieliscie co klikniecie nowa reklame.

 

To co teraz obserwuje mnie smieszy, a zarazem boli. Powiem wam tylko tyle.

Nazwa tweak byla dla mnie czyms wielkim, ale teraz zalezy mi tylko na tym zeby purepc byl czyms 10 x lepszym i 10 x bardziej profesjonalny. Wytarczy mi, ze zostanie na tym forum garstka userow z tweaka, ale tych ktorzy siedza na nim od wielu lat ( bo to sama elita), baza danych nalezy do mnie i do was, bo to ja pomagalem na GG userom ktorzy czytali moje posty i mieli problemy, to ja poswiecalem im swoj czas, a Lisek wybieral kase za reklamy, mowic ze nie ma czasu pogadac.

 

Tak czy siak widze jak ciezko pracuja chlopaki ( mimo tego, ze to osoby ktore maja powazne stanowiska w swoich firmach), zeby narodzila sie potega PurePC i powiem tylko tyle, to forum juz jest duzo lepsze, a serwis informacyjny i recki wkoncu zaczynaja zyc.

 

Pozdrawiam i GL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem sobie tutaj , poczytałem sobie i "tam" .... Zostaję tutaj :) ... No chyba , że jakimś cudem dojdziecie do porozumienia i się połączycie - na chwilę obecną jest to abstrakcją i utopią :)

 

 

 

Pozdrawiam

 

Gliniarz z Łodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

Dołączona grafika

 

Nie trzeba nic dodawac... Widac, jak 'Pan Naczelny' dba o 'swoje'...

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Przyznam sie , ze ten temat znalazłem zupełnie przypadkowo ... Słyszałęm o jakiś kradzieżach .... i myslałem że ktoś wam ukradł to forum ... No ale powstało PPC i sie nie przejmowałem ... Ale skoro to przeczytałęm to sie wypowiem ...

 

1 Według mnie L ma łeb ponieważ zgarniał kase a wy wszystko robiliscie za free ... i nie zdziwie sie jak tak samo jest z tym tweakiem dziś .

 

2 Dlaczego on sie nazywa właścicielem skoro wy stworzyliscie całosć i z tego co wyczytałęm opłacaliście serwer i trzymalićście kompie zapasowe ?

 

3Czyli mam rozumieć że teraz wy czerpiecie będziecie czerpać korzysci z reklam jako założyciele PPC ?

 

4 Skoro L sie wylegiwał i nawet nie wiedział o 'akcji' to skąd miał kopie bazy skoro wy ją trzymaliście ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

4 Skoro L sie wylegiwał i nawet nie wiedział o 'akcji' to skąd miał kopie bazy skoro wy ją trzymaliście ?

Wiedział o wszystkim i miał dostęp do kopii bazy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

To naprawde dziwne ... Ludzie sprzątają mu serwis na który nie pracował ale chhciał go mieć a nic z tym nie zrobił . Aż sie dziwie dlaczego tak puźno ruszył nowy tweak ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Aż sie dziwie dlaczego tak puźno ruszył nowy tweak ...

Bo sie ociągał :lol2: Sądze że tam nie ma tyle osób ile wskazują statystyki jeśli chodzi o gości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Sądze że tam nie ma tyle osób ile wskazują statystyki jeśli chodzi o gości.

Zobacz to każdy coś przegląda i to chyba właśnie świadczy o tym że nikt nie podbija statystyk, a co z tym idzie, patrząc na ogólną liczbę osób przeglądających oba fora (tweak, ppc) można śmiało stwierdzić że w niedalekiej przyszłości tweak się rozwinie, bo wiadomo jest znany. Natomiast ppc nie jest tak znane świadczy o tym chociażby liczba gości na forum, a wiadomo stali użytkownicy kiedyś odejdą i co wtedy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zauwaz, ze tweak jak narazie wiele nie pokazyje i jezeli tak dalej pojdzie to straci swoja renome. a ppc szczerze mowiac zyskuje coraz wiekszy rozglos w internecie, juz na kilku forach widzialam jak osoby polecaly to forum. w tym wlasnie rzecz, ze wiele osob nie ma nawet pojecia o zaistnialem sytuacji, jednak sami widza co sie dzieje na tweaku i, ze mniej jest tam wykwalifikowanych osob. ;)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to każdy coś przegląda i to chyba właśnie świadczy o tym że nikt nie podbija statystyk, a co z tym idzie, patrząc na ogólną liczbę osób przeglądających oba fora (tweak, ppc) można śmiało stwierdzić że w niedalekiej przyszłości tweak się rozwinie, bo wiadomo jest znany. Natomiast ppc nie jest tak znane świadczy o tym chociażby liczba gości na forum, a wiadomo stali użytkownicy kiedyś odejdą i co wtedy?

Ilosc gosci na Tweak to lipa. widzialem tam o 4 nad ranem 90 gosci jak prawie wszyscy spia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiem sie ponownie w kwesti liczby osob on-line na pclabie nie spadla ponizej 200 przez cala noc (to sa tylko goscie, ciekawe czemu nie chca sie chwalic liczba osob zarejestrowanych :D) na tweaku nie spadla liczba ponizej 80, zarejestrowanych brak (procz mnie :D) a co jest na purepc to raczej wiemy. dziwia mnie te liczby, bo jak juz ktos chce sie czegos dowiedziec i siedzi o tak poznych porach na forum, to raczej nie byle pierwsza osoba z brzegu, ktora sie "zasiedziala" (pewnie jakis tasiemiec na oslej). mowiac prosciej, cos tutaj stinky w tej sprawie,... a zreszta, forum nie tworza osoby tylko czytajace, czyt. goscie, lecz dowiadczeni userzy sprowadzajacy nowych na wlasciwy tor wiedzy, EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wypowiem sie ponownie w kwesti liczby osob on-line na pclabie nie spadla ponizej 200 przez cala noc (to sa tylko goscie, ciekawe czemu nie chca sie chwalic liczba osob zarejestrowanych :D) na tweaku nie spadla liczba ponizej 80, zarejestrowanych brak (procz mnie :D) a co jest na purepc to raczej wiemy. dziwia mnie te liczby, bo jak juz ktos chce sie czegos dowiedziec i siedzi o tak poznych porach na forum, to raczej nie byle pierwsza osoba z brzegu, ktora sie "zasiedziala" (pewnie jakis tasiemiec na oslej). mowiac prosciej, cos tutaj stinky w tej sprawie,... a zreszta, forum nie tworza osoby tylko czytajace, czyt. goscie, lecz dowiadczeni userzy sprowadzajacy nowych na wlasciwy tor wiedzy, EOT

Oj tak, nie ma co robić wielkiej sensacji - akurat tam ilość gości to wynik kulawego integratora joomli z ipb z bbpixel. Wrzuca przy okazji jako gości wszystkich którzy weszli w joomle łącznie z botami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki marco za wyjasnienie, a jaka jest szansa ze pclab robie tez "walki"

Nie nazwe tego wałkiem. Pclab działa troche lepiej.

Używają ipbsdk z postnuke'm mocno przerobionym (custom-made-CMS to to napewno nie jest - wyszło po ostatnim włamaniu).

Nie pamiętam szczerze mówiąc jak się zachowuje ipbsdk w przypadku niezalogowanego użytkownika, natomiast napewno każdy zalogowany nawet nie wchodząc na forum będzie na nim widniał jeśli znajduje się na stronie głównej czy w artykułach. wydaje mi się, że tak samo jest z niezalogowanymi, ale napewno każdy jest liczony tylko raz bo afair to ipbsdk otwierało sesje już po

require_once "ipbsdk_class.inc.php";$SDK =& new IPBSDK();

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja was nie rozumiem, co z tego że na tweaku jest xx a czasami xxx gosci w nocy? Ostatnio jak tam zagladalem bylo 2xx userow online i co ? Jak patrzylem w topikach to same pytania bez odpowiedzi, conroe? pierwsze slysza, am2 to samo, GF7950 identyczna sytuacja.

 

Moze byc nawet 500 userow online ale co z teog jak beda zadawali same pytania na, ktore tylko kilka osob odpowiada?

 

BTW: moze i bylem dawno na tweaku ale widzialem juz "nowe" reklamy :mur:

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu: Na takich przekrętach (bo tak to mozna nazwać) ludzie robią interes.

Wiem, że to nas nic nie powinno obchodzić i tak naprawde mi to zwisa i powiewa ale widać niektórzy na to zwracają niepotrzebnie uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

a napisalem tylko, ze jednym z laureatow jego cudownego konkursu jest jego moderator :D

 

 

i do tego:

 

"Twoje prawa do postowania zostały czasowo zawieszone. Zawieszenie dobiegnie końca wto, 11 lip 2006 - 17:02."

 

 

normalnie poplacze sie :D

Edytowane przez Niemiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego usunął wszystkie najśmieszniejsze tematy z działu o forum :/

hmm, przecież to jedyne tematy jakie powstały od uruchomienia forum :lol2: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on mi bardzo przypomina pewnego czlowieka, ktory obraza sie na wszystkich, a jak cos jest mu nie na reke to sie nie odzywa, albo udaje ze ma sraczke...nie wiadomo nigdy czy to przemawia on, czy jego brat...

Aha, i ostatnio nazwano go Kartoflem w jednym z niemieckich brukowcow.

No i najwieksza wspolna zauwazona cecha?

Nie dostrzega roznicy miedzy smianiem sie z niego, a cieszeniem sie do niego.

No nic, zycie zweryfikuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...