Skocz do zawartości
Rascal666

Dremel Z Serii "300" 125vat

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem tak że w szkole nawiercałem płytki profesjonalna mutliszlifiereczka, której cena katalogowa wynosi 269zł, ostatni czas u siebie w domu nawiercałem swoją za 49zł kilka płytek uniwersalnych UM-10 - otworków jest tam od groma różnicy znacznej nie zauwazyłem, baa nawet tamta droższa w szkole sie zatrzymała jak prubowaliśmy przewiercic koledze dziennik warsztatowy :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAYO - Przepłaciłeś xD

oto odpowiedź sprzedawcy na pytanie jak jest realizowana/ co obejmuje gwara 3letnia na tego ferma za 105zł :

Tak jest gwarancja 3 lata obejmuje ona wady fabryczne itp. Nie dotyczy zużycia sprzętu. Czyli jeśli zajeździ pan silnik używając szlifierkę non stop to gwarancja tego nie obejmuje

hehe czyli gwara obejmuje tylko wady fabryczne - nie amsz żadnej gwary jażeli ci sie coś uszkodzi w trakcie urzytkowania :wink: :lol:

 

przepłaciłes dobre 30zeta :)

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - nie zamierzam zajeżdżać tej szlifierki non stop. Wiem, że to nie jest młot pneumatyczny, ani wyrzynarka, więc będę raczej ostrożny. A jak się coś zepsuje, to nie będzie moja wina - będę się kłócił, jak będzie trzeba.

Wolę przepłacić 30zł i mieć "jakąś" gwarę niż nie mieć żadnej.

No i zobaczymy jeszcze czy rzeczywiście dostanę jakiegoś Top Crafta, a nie FERM'a.

 

BTW użytkowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co - nie zamierzam zajeżdżać tej szlifierki non stop. Wiem, że to nie jest młot pneumatyczny, ani wyrzynarka, więc będę raczej ostrożny. A jak się coś zepsuje, to nie będzie moja wina - będę się kłócił, jak będzie trzeba.

Wolę przepłacić 30zł i mieć "jakąś" gwarę niż nie mieć żadnej.

No i zobaczymy jeszcze czy rzeczywiście dostanę jakiegoś Top Crafta, a nie FERM'a.

 

BTW użytkowania :)

TOP Craft = FERM

to to samo :)

 

ale chyba dostaniesz z orginalna nalepką :)

 

 

ps - jestem dysortografem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja zazwyczaj nie obejmuje zużycia się sprzętu poprzez normalne jego użytkowanie, a jedynie usterki i wady fabryczne.

 

ps - jestem dysortografem :wink:

A co to kogo obchodzi? Mam nadzieję, że procent Ci podskoczył. Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps - jestem dysortografem :wink:

to zainstaluj sobie plugina (spellbound dev do firefoxa...) sprawdzający pisownię do przeglądarki... teraz 80% dzieci ma dysortografię... a może raczej gg-grafię.. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zainstaluj sobie plugina (spellbound dev do firefoxa...) sprawdzający pisownię do przeglądarki... teraz 80% dzieci ma dysortografię... a może raczej gg-grafię..

plezak swieta racja

 

a jak juzj estesmy przy temacie narzedzi to moglby mi ktos doradzic jaka wkretarke kupic w cenie do 50zl, zastosowanie ? glownie do skrecenia kilku desek (obudowa na nagrzewnice) itd.

 

:lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazles tam jakiegos orta ? bo mi sie wydawalo ze poprostu pisze bez polskich znakow ? tego typu ze przed ze nie ma przecinka to sobie daruj albo ze przed pytajnikiem jest spacja przeciez na papierze nikt nie robi odstepu od znakow interpunkcyjnych...

 

aha i zeby nie bylo niedomowien

nie jestem zadnym:

dysortografem

dyslektykiem

dysmozgiem

 

poprostu pisze tak bo jest szybciej i wygodniej a jak tak bardzo cie to smieszy to specjalnie dla Ciebie zainstaluje tego plugina

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zainstaluj sobie plugina (spellbound dev do firefoxa...) sprawdzający pisownię do przeglądarki... teraz 80% dzieci ma dysortografię... a może raczej gg-grafię.. :wink:

 

znalazles tam jakiegos orta ? bo mi sie wydawalo ze poprostu pisze bez polskich znakow ?

No właśnie niepisanie polskich znaków to tzw. gg-grafia, więc nie przytakuj mądrzejszym, bo samemu się kompromitujesz.

 

 

[EDIT:

aha i zeby nie bylo niedomowien

nie jestem zadnym:

dysortografem

dyslektykiem

dysmozgiem

Skoro uważasz się za osobę nie należącą do wyżej wymienionych grup, to mógłbyś włożyć trochę wysiłku w napisanie posta w sposób, w którym nie będzie sprawiał trudności podczas jego czytania.]

 

Sorry, musiałem wyjaśnić.

 

eOT.

Edytowane przez malkstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od biedy do wkręcania wkrętów można użyć wiertarki :)

 

 

znalazles tam jakiegos orta ? bo mi sie wydawalo ze poprostu pisze bez polskich znakow ? tego typu ze przed ze nie ma przecinka to sobie daruj albo ze przed pytajnikiem jest spacja przeciez na papierze nikt nie robi odstepu od znakow interpunkcyjnych...

 

poprostu pisze tak bo jest szybciej i wygodniej a jak tak bardzo cie to smieszy to specjalnie dla Ciebie zainstaluje tego plugina

pisanie bez znaków diakrytycznych języka polskiego to de facto jest błąd ortograficzny :) no bo jak zakwalifikujesz taki błąd : jaka, jaką - to są 2 różne słowa..a wg Twojej gramatyki jedno i to samo... Może zatem dysortografia Ci nie dolega bo potrafisz napisać poprawnie.. co nie znaczy że nie robisz błędów ortograficznych.

 

Z drugiej strony nie wiem czy pisanie bez polskich liter aż tak przyspiesza pisanie... ja tam nawet nie widzę kiedy mi się RAlt wciska.. i już mam polską literkę... praktycznie bez dodatkowego nakładu czasowego bo i tak muszę nacisną a żeby postawić ą.

W praktyce jeśli nawet jakimś sposobem zaoszczędzisz milisekundę na niepisaniu polskiego znaczka to zapewniam cię, że czytelnik (których jest na pewno więcej niż 1 osoba) straci 10x więcej czasu na odtworzenie tego co Ty napisałeś żeby móc to przeczytać.

Pisanie bez polskich znaczków było modne w momencie pojawienia się czatów.. a teraz.. ja uważam że to brak poszanowania dla czytelników i samego siebie... i jest to bardzo nieeleganckie

 

Już nie mówię ze w każdym słowie musi być polski znaczek gdzie powinien być ale przynajmniej tam gdzie zrozumienie tego słowa może być klopotliwe... (słowo ze napisałem celowo bez kropki... bo jak widać nie sprawia problemu..., ale klopotliwe już brzmi trochę tak po staropolsku...)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jak chcecie piszę z polskimi znakami. :) Ja akurat zrobiłem ripostę na post malkstons'a. Wracając do narzędzi to wziąć odrazu wkrętarkę czy bawić się najpierw w wiercenie dziur wiertarką a potem wkręcaniem w dziury śrub?

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ja tam sie staram pisać PL litery tylko mi ALT cos siada :/ musze go mocniej wciskac :wink:

pozatym sie troche do IRQa przyzwyczaiłem - tam nie ma PL znaków :wink:

postaram sie pisać bezbłędnie xD (choć aż tak bykami nie wale xD zazwyczaj to literówki - zła kolejność liter :) )

ale sie OFFtop zrobił :rulez:

 

z wkrętarek to ja kupuje TOYA(e) 14,4V za 45zł :) jak mi AKU złużyje to kupuje drugą .... i mam już tak 6szt i 1 sprawny Aku xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idź lepiej do bylejakiego marketu i tam se kup :)

z allegro sie nie opyla bo dochodzą koszta przesyłki xD

 

z wkrętarek to nawet pegazus 12v mi działał chyba z 2 miechy (potem mu sie przekładnia połamała xD ) a kosztował 25zł :)

i wcale nie był słaby :)

 

a na V to ty sie nie patrz :) 12/14,4/16/18V nie bedzie miedzy nimi różnic (w tej klasie cenowej)

poprostu mają różne silniki na różne napiecia :) ale najbardziej to sie liczy Natężenie (A/mA) :) bo to ono ma wpływ na pole magnetyczne w silniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę Cię Chemik16 rozczarować. Szlifierka, którą dostałem to FERM, żadnych sztuczek z bylejakimi naklejkami. Działa b. dobrze, a gwara jest na 3 lata od producenta, mam wszystkie papiery. Także nie uważam, abym przepłacił - jak to byłeś łaskawy stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post za postem, ale inaczej nikt by tu nie zajrzał.

 

Właśnie wyciąłęm tym FERM'em 120mm dziurę na wentyl. Szlifierka działa nadal, blacha szła jak masło, nic sie nie zepsuło :)

 

Oj Chemik16 Ty pesymisto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że post za postem, ale inaczej nikt by tu nie zajrzał.

 

Właśnie wyciąłęm tym FERM'em 120mm dziurę na wentyl. Szlifierka działa nadal, blacha szła jak masło, nic sie nie zepsuło :)

 

Oj Chemik16 Ty pesymisto....

heh a ja swoją kontówka z biedronki za 39,90 pociołem dzisiaj szmochód i co xD (chce ktoś silnik od poloneza xD - joke)

 

a aqurat blacha 1mm (albo i 0,7) dużego oporu ci nie stawiała xD

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszszsz... Ja nie zamierzam zbrojenia tą szlifierką ciąć, tylko różne takie proste rzeczy, takie jak ta, o której napisałem wyżej. Jak będę chciał ciąć coś naprawdę "hardkorowego" to użyję kątówki

Edytowane przez mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję czegoś do cięcia blachy w budzie. Nie jestem hardcorowym modderem, potrzeba mi wyciąć cztery restrykcyjne grille i podszlifować/wyrównać ostre krawędzie. Potem narzędzie pójdzie na półkę, albo na sprzedaż.

 

Poradźcie coś proszę :-). Będę wdzięczny dozgonnie.

Edytowane przez FLITH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...