Skocz do zawartości
adamosp2

Asus Czy Sony, Dylemat :/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od ok 2 miesiecy szukam dla siebie wymazonego laptopa, kandydatow bylo duzo. Jednak w miare uplywu czasu pole wyboru zawerzylo sie do dwoch. A mianowicie Asus W3J, oraz Sony FE21S. Prosze o pomoc w wyborze. Ponizej przedstawie dwie konfiguracje, oraz wady i zalety:

 

ASUS W3J

Intel Core Duo T2400 (1.83Ghz; 2Mb L2 Cache; 667Mhz FSB)

80Gb harddisk 5400RPM

1024Mb DDR2 553 (2 x 512)

4* DVD SuperMulti Drive Dual Layer (Hot Swappable)/ 4-in-1 cardreader

ATI Mobility Radeon X1600 256MB (512MB with Hypermemory)

14" WXGA (1280 x 768) TFT Color & Crystal Shine

o.a. 3 x USB 2.0, 1 x S-Video TV Out, 1 x Firewire, 1 x Express Card, Gigabit LAN

Windows XP Prof NL/UK/FR

Internal W-LAN 54Mbps (3945abg)/ Bluetooth 2.0

2 jaar pick up & return garantie

1 x 8-cells + 1 x 4-cells Li-Ion battery

W zestawie: Torba, Myszka Bluetooth, 256 mb Memorystick

 

WADY:

Najwieksza wada jest matryca, ktora ceciach!e sie bardzo malymi kontami w pionie.

Brak DVI, kamerki.

 

ZALETY:

Wydajna karta graficzna ok 4200 w 3dmark 05, materiały z których jest wykonany, miedzynarodowa gwarancja respektowana w polsce, dodatki.

 

 

SONY FE21S:

15.4” WXGA X-Black LCD, max. resolution 1280x800

Intel Core Duo Prozessor 1830 MHz 667FSB (2 MB L2-Cache)

1024 MB DDR2-RAM main memory PC4200

160 GB SATA-hard disc (4200RPM)

4* DVD SuperMulti Drive Dual Layer

16-bit 3D Stereo Sound, 2 integr. speaker

128 MB nVidia GeForce Go 7600

Internal W-LAN 54Mbps (3945abg)/ Bluetooth 2.0

integrated 10/100 Mbit Ethernet (RJ45)

Express Card Reader/Writer (SD,MMC,xD)

integrierte Web-/Videokamera + microphone

internal V.90 56 K Modem (RJ11)

3xUSB 2.0, 1 x Fire-Wire (i.LINK,) 1 x Mic-In, 1 x Line-Out, 1 x VGA (15 pin D-SUB), 1 x PCMCIA-Card, 1 x S-Video-Out, 1 x Memory-Stick Slot, 1 x Express Card Slot, 1 x Express Card Reader/Writer (SD,MMC,xD), 1 x Dockingstation porthigh-capacity 5200mAh, battery lifetim ca. 3 hrs.

weight: 2,8 kg inkl. Akku

 

WADY:

Brak DVI, karta graficzna ok 3000 w 3dmark 05, wolny dysk, brak serwisu w polsce.

 

ZALETY:

Najlepsza matryca montowana w notebookach z dwiema lampami, kamerka.

 

Notebook ma mi sluzyc praktycznie do wszytkiego, poczawszy od pracowania w photoshopie i innych graficznych programach po ogladanie filmow oraz graniu w gry.

Asus ma wspaniala wydajnosc, a sony wspanialy obraz. Co byscie mi proponowali? Co wybrac? Cena obu jest praktycznie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z serwisem sony to trzeba dymac zagranice.. poza tym porownujesz 15,4 i 14?? to raczej nie ta klasa wagowa itp ;)

Edytowane przez k a m e r e k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze moje 3 grosze o W3 ;) :

X1600 moze wyciagnac jeszcze conajmniej 500p wiecej bo ja wyciagnalem na nim wynik ponad 4700 w 05. To samo tyczy sie zreszta Sonego : nie wierze ze ten 7600 pomimo ze ma 128 mb to wyciaga tylko 3000. Albo tak obnizyli mu taktowania ze wiecej nie moze, ale to by bylo po prostu chamstwo. Jesli moge Ci cos doradzic to nie bierz dysku 4200, bedziesz mial te 10 minut mniej na baterii ale twoj spokoj wewnetrzny jest cenniejszy niz to, trust me, sam zmieniam na 5400. Jesli chodzi o brak kamery to dla mnie to nie jest zaden minus. Poza tym dales takie kompy ktore wbrew pozorom ciezko porownac : ten mniejszy, ten wiekszy, ten lepszy w grafice a ten ma lepsza matryce. Jakby nie te same kategorie. Ja wzialem W3 ze wzgledu na rozmiary i X1600. No i jakosc zbudowania - tutaj Asus miazdzy. Co do matrycy - to moze nie jest lepsza niz ta w Sonym ale mi nie przeszkadza.

 

BTW : czytales moja recke juz?

 

Edit. Aha w Sonym nie widze wyjscia cyfrowego audio, w Asusie jest. Wlasnie wrocilem z poczty z kablem optycznym i zaczynam sie bawic ale juz powiem : bedzie dobrze!! :D

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarówno sony jak i asus to dwa super produkty ... sam planuje zakup lapka koło sierpnia ... i tego soniacza tez biore pod uwage ... i wystepuje on tez w wersji 256 ( chodzi o grafike ) ... przynajmnie tak na stronie sony jest napisane ... ale ja czekam głównie zeby przyjzec sie blizej a8jm .... :) z tych dwóch chyba raczej bym postawił na matryce .. .jest dla mnie wazna .... ale znowu gabaryty i wygląd asusa powalają ... takze trudny wybór. .... oby a8jm spełnił moje oczekiwania bo inaczej tez bede miał taki problem :P pozdrawiam

 

 

 

edit : nie jednak sorki mój błąd ten soniacz wystepuje tylko z karta 128 ;/ przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

Edytowane przez myslook

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A8JM raczej nie bedzie, bralem go pod uwage rowniez. U nas, jak rowniez w niemczech jest A6JM. Bo i poco asus mial by robic konkurencje dla tego modelu:/

maSTHa212 tak czytalem twoja recenzje jak i wiele komentarzy na zagranicznych forach.

Nadminie ze dzisiaj specjalnie pojechalem 100km ogladnac matryce 14'1 w benq S73g, zeby sprawdzic czy nie bedzie dla mnie za mala. Gabaryty byly wporzadku, ale katy pionowe nie przypadly mi do gustu. Mianowicie kiedy unioslem o 1cm glowe, pochylilem do przodu, czy tez odchylilem odcien koloru sie zmienial. Siedzac nieruchomo wszystko jest ok, ale gdy sie lekko poruszylem juz nie zabardzo. A czytajac szczegolnie na notebookreview.com ze w3j ma problemy z pionowymi katami, sam nie wiem co myslec. Konfiguracja jest super, ale nie wiem czy te katy nie beda meczace na dluzsza mete. Wyniki tego sony na stokowych sterach bez oc.

Wyniki w 3dmarku same mnie zaskoczyly, spodziewalem sie minimum 3400. Nie wiem jak w 06, ale podejrzewam ze ok 1500.

Wiem ze 14' i 15' to nie to samo ale interesuja mnie poprostu z tego segmentu. A z posrod 14 i 15 w drodze eliminacji zostaly mi te dwa.

 

myslook zarowno w Fe21M jak i Fe21S grafika ma 128 mb.

 

W akcie desperacji nawet spisalem + i - na kartce i dalem postronnej osobie:)

 

Zeczywiscie w sonym nie ma wyjscia optycznego, w stacji dokujacej jest, ale i tak nie zamierzam wydac 200 euro na jej zakup.

 

[Edit]

Z tego co przeczytalem w3j wazy 2,6 kg z bateria, a sony 2,8 wiec praktycznie 200 gramow nie robi roznicy, jak dla mnie oba sa mobilne. Szkoda ze nie jest mi dane ogladnac w3j na zywo, bo sony zrobil na mnie ogromne wrazenie w porownaniu do innych ktore ogladalem.

Edytowane przez adamosp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowilem - dla mnie praca na tej matrycy nie jest zadnym problemem, nie mowie ze katy sa rewelka ale na pewno nie jest tak ze odchyle sie o 1cm i juz jest kapa. Takze nie przesadzalbym. Nie wiem skad jestes ale jesli okolice Wwa i bardzo Ci zalezy to mozemy sie gdzies umowic i sobie obczaisz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za checi, niestety jestem z dolnego slaska. Co do wyboru to jednak zdecydowalem sie na w3j, glownie ze wzgledu na gwarancje oraz ten soniak ma na stale wmontowany HDD, nie mozna go wymienic!!!

Napewno bede zadowolnony z wyboru.

Edytowane przez adamosp2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawialem sie, dlatego najpierw dokladnie zorientowalem sie co i jak.

Zadzwonilem do serwisu, czy maja klawiatury i moga wymienic klawiature w w3j w razie gdyby byly jakies krzaczki:) Okazalo sie ze moga. Jednak to nie bedzie konieczne poniewaz po rozmowie z pracownikiem laptops4u okazalo sie ze klawiatura jest US QWERTY i system do wyboru Dutch/French/English.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...