Skocz do zawartości
Gość mariush190

Upgrade Notebooka Ibm 560x

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

Witam!

Postanowiłem zrobić sobie niskim kosztem upgrade mojego notebooka IBM Toutch Pad 560X.

Postanowiłem, bo chciałbym go zabierać ze sobą do oglądania filmów. Niestety na obecnym procesorze P233mhz 256kb cache, nie jest to możliwe.

Czy jak zamontuje procesor 266mhz 512kb cache to bedzie dało się oglądać płynnie filmy?? Tak wogle to planuje zakup procka od 266mhz do 366mhz z 512kb cache. Wiem ze moi zajomi na desktopie Pentium 333 bez problemu oglądają filmy divix itp.

Reszta danych na temat notebooka w siqu, czyli:

96mb ram i 5gb HDD.

 

Naszukałem sie po necie danych na temat jaki najwiekszy procek obsłuzy ten laptop i nic nie znalazłem, dowidziałem tylko, ze ktos na ebayu sprzedawał go z pentiumem 266 512kb cache.

 

Gniazdo procesora to raczej MMC1

Nie wiem gdzie to sprawdzic, CPU-Z wyświetla tylko ze to jest MMC, wydaje mi sie ze na MMC2 nie było pentiumów 233mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM ThinkPad 560X ma procesor Pentium 1 (slownie jeden ! ).

Najszybszy procek w tej rodziny to 266 with MMX technology[w desktopach max byl 233mmx ;) ).

Nie wiem ile pentium mmx mial cachu ale napewno 266 i 233 mialy tyle samo.

Pentium z zegarem 266+ to juz pentium II (slownie dwa) calkiem inna bajka,nie pasuja do siebie niestety.

Wiec chyba o divxach mozesz zapomniec.Upgrade tego notka malo oplacalny i malo wykonalny ale tez malo da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

w sumie nie dokładam więcej niz 20zł, licząc sprzedaż starego.

Pentium 266 ma 512 cache!!!

 

Z kąd ta pewność ze nie pasuje?? A moze nowy bios pomoże?

 

EDIT:

Widze ze P233 są P (dwa) 233 i P (jeden) 233 ale za to MMX, ten MMX jest droższy.

MMX:http://www.allegro.pl/item104900952_pentium_mmx_233mhz_mmc_1_faktura_vat.html

P (dwa):http://www.allegro.pl/item104901179_pentium_ii_233mhz_mmc_1_faktura_vat.html

taki mi sie podoba:http://www.allegro.pl/item105170563_pentium_ii_266_mhz_mmc1.html

albo taki http://www.allegro.pl/item105288443_proces...a_itd_mmc1.html

 

A co z celeronem?

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ftp://ftp.software.ibm.com/pc/pccbbs/mobiles/560xhmm.pdf

 

Chyba wszystko wyjasnia... powtorze jeszcze raz ..560x max procesor to 233mmx ! Ale przeczytaj calosc sobie.Mas max ramu max procek,grafy nie zmienisz,matrycy tez raczej nie chyba ze dstn na tft[oby tylko nie przerowlo to wartosci notka].

 

Ten co sprzedaje na allegro pewnie nawet nie wie co sprzedaje :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

aha, no to wielkie dzieki za info.

Szkoda, ze sobie go nie rozbuduje. Bedzie słuzył jako maszyna do pisania.

Dzisiaj go rozkrece i zobacze czy ma jakies ustawienia zworek co do szybkosci CPU, moze uda się troszke podkręcic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

czym ten Z sie rozni od X?? wiem ze jak sie sciąga bios to jest taki sam.

Szukałem biosu na stronie ibm i jest taki sam z tego co pamietam. Te laptopy chyba sie roznią matrycą tylko. Albo wersja Z ma cdrom i floppa a X nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze swiatelko w tunelu...

Na stronach intela prozno szukac informacji o mmc-1 mmc-2 czy innych starych konstrukcjach.

Z pomocja przyszlo google... http://www.tomshardware.pl/cpu/20001107/index.html a w szczegolnosci 7 strona.

MMC-1 to nie jest procesor tylko zestawik procek+north birdge+cacheL2+regulator napiecia !

Rozbierz notka zgodnie z instrukcja i sprawdz czy takowy modul jest w srodku... wtedy bedzie szansa na zmiane.Sprawdz tez czy twoj komp na sdramy cze edo

 

ps.Ty w ogole nie szukales informacji w google ;) Tak sie zastanawiam czy mnie czy tobie zalerzy na rozwiazaniu tej sprawy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

szukałem, laptopa rozebrałem, pogubiłem przy okazji połowe śrubek.

Pamięci są EDO, 32mb zintegrowane na mobo i 64 wsadzone w bank.

No no, skoro on ma chipset zintegrowany to juz tylko kwestia biosu, najnowszy powinien obsługiwac wszystkie na MMC-1.

Mam nadzieje ze uda mi sie wsadzic pentiuma 366 i zobacze płynność w filmach.

 

Czy to prawda ze w celeronie L2 pracuje z predkoscią procka, a w pentiumie z połową?

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

oooo, czyli nici jak mam edo?

A da sie to jakos pominąć? sorry za głupie pytanie, ale wszystkiego zawsze muszę sie wypytać, zeby potem nie mnieć wyrzutów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zakoncz ten watek, bo i tak nie wsadzisz nic innego niz PMMX...

Nie ta platforma :D SORRY :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Acha i nie ominiesz tego... nijak :P

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...