Skocz do zawartości
mruz

Kurs Visual Studio 2005

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuję jakiś dobry kurs programowania w Visual Studio 2005 prof. :lol:

Na początek jakieś podstawy :rolleyes: (jak zrobić instalator, jak dodawać pliki do niego, ścieżki, a przede wszystkim przedstawienie takich opcji jak close (), next itp.) najlepiej z ćwiczeniami praktycznymi i rysunkami.

Proszę o namiary, linki jak coś macie.

 

Thx z góry :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a... google ci sie zepsuly ??

 

na emulach i innych shitach tez tego wiecej niz w ksiegarniach bedzie pewnie

 

pozatym ksiazki typu "od podstaw" sa wkurzajace

 

naogol maja 1000 stron a interesuje cie jedynie 15 z nich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książki z serii "Zapiski programisty" - wszystko wyjaśnione w stylu krok po kroku - (c# i ASP.NET 2.0) - ang."Developer's Notebook" - widziałam je też w wersji elektronicznej po angielsku.

Wiem, że odpowiedź dość późno, ale może komuś się przyda

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn czasami tak bywa że od środowiska zależy sposób pisania programu, mimo że uzywa się niby tego samego języka (np programy w BCB i VCS czy DEV-CPP różnią się od siebie mniej lub bardziej, przykąłdowo BCB używa klasy AnsiString zamiast String) więc pewnie mu o to chodzi, aby krok po kroku pokazać jak buduje się okienka chociażby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję iz nic się nie stanie że odpisuję dopiero teraz ;)

 

yasin: Nawet nie wiesz jak się mylisz. Visual Studio to potężne środowisko, które nie posiada jedynie debuggera i mozliwości skompilowania programu...

 

Ze swojej strony polecam http://msdn.microsoft.com - znajdziecie wszystko ;] Nie tylko odnośnie IDE, ale wszystko ;)

A co do książek to całkiem fajna jest: 100 sposobów na Visual Studio (Visual Studio Hacks).

Nie opisuje może wszystkich featuersów, ale sporo sie mozna dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję iz nic się nie stanie że odpisuję dopiero teraz ;)

 

yasin: Nawet nie wiesz jak się mylisz. Visual Studio to potężne środowisko, które nie posiada jedynie debuggera i mozliwości skompilowania programu...

Pracuje w Visual Studio zawodowo od kilku lat i znam to srodowisko bardzo dobrze. Powotrze jeszcze raz - nie ma czegos takiego jak kurs programowania w Visual Studio. Programowac mozesz w VB pod VS albo w C# pod VS. VS to jest tylko IDE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powotrze jeszcze raz - nie ma czegos takiego jak kurs programowania w Visual Studio. Programowac mozesz w VB pod VS albo w C# pod VS. VS to jest tylko IDE.

Programować w VStudio możesz praktycznie we wszystkim.

Źle odebrałeś pytanie usera, który założył temat, albo ja źle je odebrałem ;] Chodziło mi oczywiście o naukę samego środowiska, co zresztą można wywnioskować po tytule książki którą poleciłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są książki np. Professional Visual Studio 2008 gdzie jest pokazane samo środowisko, a nie programowanie w języku.

Tutaj masz kurs w postaci filmików.

http://polishwords.com.pl/video_tutorials....w_visual_studio

 

Ale zdeklaruj się, czy chodzi Ci o C# czy VB.NET bo to 2 główne języki .NET.

Tu jest kurs c#: http://www.toya.net.pl/~daniel_d/csharp/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też książki typu: "Szybki start: Visual Basic .NET" z wydawnictwa Helion.

Szeroko opisane jest IDE, jak i sam język. ;) Fajna, choć niektóre wątki są troszkę niezrozumiałe moim zdaniem, tym bardziej, że z tworzeniem aplikacji pod .NET nie miałem wcześniej nic wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są książki np. Professional Visual Studio 2008 gdzie jest pokazane samo środowisko, a nie programowanie w języku.

Tutaj masz kurs w postaci filmików.

http://polishwords.com.pl/video_tutorials....w_visual_studio

 

Ale zdeklaruj się, czy chodzi Ci o C# czy VB.NET bo to 2 główne języki .NET.

Tu jest kurs c#: Kurs C# - Daniel Dusiński

 

Drodzy kopacze ...

To jest rozwiązanie waszych problemów. Drodzu 'Górnicy"... jeżeli potrzebujecie wersji polskiej służę. Pozdrawiam

Slawek :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...