Skocz do zawartości
Caleb

Dead Island

Rekomendowane odpowiedzi

Gra świetna. Od razu mi podpadła w sposób najlepiej oceniający czy gra jest miodna tzn. zastanawiałem się ile godzin minęło od kiedy zacząłem grać i czy jutro wstanę do roboty na czas :) Teraz uwaga! Może to wam wydać się dziwne ale ta gra jest stworzona do grania na padzie 0.o Poruszanie się myszką i klawiaturą w menu itp. to tragedia tak samo jak zmiana broni i operowanie - mapa, zadania itp. Granie na padzie powoduje że masz wszystko pod palcami i wszystko działa intuicyjnie. Jest to pierwsza gra FPS na PC w której taka zamiana ma dla mnie sens. Gra mi bardziej przypadła do gustu niż Borderlands.

Edytowane przez Keniger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

:)

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

I ładne widoczki.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

 

Nie wie ktoś czy da sie wyłączyć HUD? Ładniejsze obrazki by były.

 

 

Bugi potrafią wkurzyć, jak np. zmoduje broń korzystając ze schematu i nie doda mi jej do inwentarza, a zabierze części. Albo znajomemu dwa razy nie dało nagrody w postaci broni.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no, hmm wy tez tak macie ze jesli slot od broni zostaje oprozniony o jest wolny ( bo broń sie rozwaliła wlasnie ) butelka alkoholu podniesiona z ziemi wskakuje se miejsce uzbrjenia i w srodku walki zdarza sie wypic dwie butelki alkoholu ni z tego ni z owego???

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy śledzicie forum steama, ale community masę już zrobiło/odkryło tweaków. Powstał nawet tool, żeby samemu nie męczyć się z edycją plików, który polecam. Po wyłączeniu bloom-a (indoor, outdoor), blur-a, desaturation, dusta, mgły (tutaj trzeba wyedytować ręcznie plik ze skryptem Data0.pak\Data\Scripts\varlist_fog_layers.scr i ustawienia ostatniej linijki na VarFloat("f_fog_opacity", 0.2), bo tool jeszcze tego nie modyfikuje), mapy cieni na 4096, pozbyciu się stutteringu i wreszcie FOV 75 (dla 16:10) gra się wyśmienicie (grafika naprawdę jest fajna). Szkoda tylko, że tą prace musi community odwalić. Tutaj temat zbiorczy na steamie.

Edytowane przez ojejku
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym co sie czepiaja Blooma , byliscie kiedys latem na plazy w sloneczny dzionek w strefie podzwrotnikowej ?

o rowniku nie wspone

 

Slonce wali tak ostro ze wszystko jest dosc zblizone do tego w grze .

W TV podczas roznego rodzaju relacji stosuja odpowiednie filtry zeby tego uniknac na ekranie

ale w realu bez sunglasses nie da rady wytrzymac 10 minut

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra gdzies tam było sporo fajnych info i nawet jakies narzedzie zeby gre tweakowac grafe ulepszac i fov zmieniac i te de, ale doczytalem sie ze zmiana czegos w grze wiaze sie z ryzykiem bana na/przez VAC. chetnie bym sobie gre zmodował ale, cholera, nie chce ryzykowac... jesli jakis sposob zeby tego ryzyka uniknac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym co sie czepiaja Blooma , byliscie kiedys latem na plazy w sloneczny dzionek w strefie podzwrotnikowej ?

o rowniku nie wspone

 

Slonce wali tak ostro ze wszystko jest dosc zblizone do tego w grze .

W TV podczas roznego rodzaju relacji stosuja odpowiednie filtry zeby tego uniknac na ekranie

ale w realu bez sunglasses nie da rady wytrzymac 10 minut

 

Serio? :D ... Twórcy mogą dawać sobie i 200 filtrów, do tego olejek do opalania oraz sól morską, ale niech z łaski swojej pozostawią opcję WYŁĄCZENIA tych immersyjnych bajerów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dokładnie, wszystko powinno sie dać wyłączyć w grze. Ja wyłączyłem SSAO (którego nigdy nie widać, choć i tak miałem 60 FPS), color desaturation oraz bloom. I teraz gra wygląda wręcz ślicznie. Bloom to fajny efekt, ale trzeba go odpowiednio użyć, może być intensywny na krawędziach, wtedy daje efekt nasłonecznienia, a nie jak zmienia cały ekran w jeden kolor. Bez blooma super działa HDR, jest kolorowo i słonecznie, a i wnętrza wyglądają normalnie.

 

 

Ze znajomym doszliśmy do miasta, fajnie zrobione, pełno syfu wszędzie. Fajna też zmienna pogoda, no i w kościele kobita modląca się po polsku jest dobra. :)

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra dobra, ona prosi o wode a nie o enerdży drinka wiec nie ma siary. natomiast quest z koelsiem co chce wódki jest idiotyczny, bo nie wiadomo ile mu tych buitelek trzeba naznosić w ogole, dajesz i nic, a po wykonaniu wychodzi na to ze mozna mu te wóde nadal tam zanosić, czyli wykonywac quest w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 level i robi się trudno - jak dopadnie cię 5ciu nieświeżaków to pozostaje tylko brać nogi za pas :)

 

Dzięki temu programikowi "Dead Island Helper" gra wygląda o NIEBO lepiej. Program NIE modyfikuje plików gry.

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

dobra dobra, ona prosi o wode a nie o enerdży drinka wiec nie ma siary. natomiast quest z koelsiem co chce wódki jest idiotyczny, bo nie wiadomo ile mu tych buitelek trzeba naznosić w ogole, dajesz i nic, a po wykonaniu wychodzi na to ze mozna mu te wóde nadal tam zanosić, czyli wykonywac quest w kółko.

 

Jakby umierała z pragnienia to by wypiła cokolwiek, nawet siki.

 

A continuous quests są idiotyczne? Nie wydaje mi sie. Zanosisz mu 5 butelek i dostajesz XP i mołotowa, u innych ludzi przeważnie kase. Jest kilka miejsc gdzie jest sporo alkoholu dość blisko, więc można mu zanosić i sobie nazbierać mołotovów, które są bardzo przydatne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, to ponowie pytanie o alkohol, jak srobie zeby nie wskaikał do slotu broni aby nie wypic tego niwchcacy w czasie walki. a dwa, ktore bronie po spadku wytrzymalosci do zera niszczą sie bezpowrtotnie bez mozliwosci napraawy, a ktore nie?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to: szpadel, wiosło, młotek, nóż, tasak, bejsbol, kij, rzeżbiona pałka etc. - tych broni używałem i starałem się nie zdemolować ich doszczętnie aby móc dokonać napraw. W przeciwnym razie postać je wyrzucała. Zresztą szkoda kasy tym bardziej upgrade'owanych zabawek np. kij nabijany gwoździami.

 

Po zdobyciu samochodu w zasadzie zaczyna się zabawa i eksploracja wyspy - można przy okazji zająć się swobodnym wyrzynaniem lub przejeżdżaniem zombiaków (na plaży też można pojeździć) :) Fajnie, że poza rozwalaniem głów można np. odciąć rękę lub nogę :)

 

Grafika jest ładna, klimat "im dalej w las" tym lepszy. Na samym początku zombie + tropiki to było dość dziwne połączenie ale w mieście jest już ok.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A wie ktoś gdzie są save-y? Bo backupowałem folder w moich dokumentach po każdej sesji, a jak spojrzałem to tam chyba save-a nie ma. Nie znalazłem też ani w folderze gry, ani w Users.

 

Steam Cloud mam wyłączone, ale we właściwościach DI i tak pokazuje coś że zajmuje 10 kB. Chyba ich posrało jeśli wymuszają trzymanie save-ów na cudzych serwerach bez możliwości backupu, przecież tylu ludziom już zjebały się save-y, także na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...gra jest zaskakująco dobra. Zaskakująco dla mnie. Jakoś mi nieumarłe ofiary przemocy osiedlowej nigdy nie podchodziły, a tu masz -w samochód i na zakupy :lol: No nie nudzi i dawno tyle nie pograłem. Zombiaki i tropiki -pasuje, nie takie numery w ZOO widziałem, ba -w najbliższej okolicy spotykam dziwniejsze ciekawostki.

Całość przypomina mi co ciekawe Far Cry 2. Graficznie, odrastanie siły żywej(tu -żywej inaczej), pojazdy podobne... Ale ta gra mi się podoba bardziej.

Nieco męczy powtarzalność w stylu "zawsze w tej samej kabinie zombi x1, zawsze tu za winklem sztuk raz" niemniej da się przymknąć oko, warto.

Fajne są mieszane uczucia na widok zombiaków -frajda ze skopania im nadgnitego zadu miesza się z obawą, że będzie odwrotnie. Ciężko ich omijać bez żalu, więc ich tropię i "niech nas Bóg rozsądzi" :lol:

Sumując Techland ma się czym pochwalić -graficznie jest całkiem do przyjęcia -mnie się podoba, klimat ma. Dźwiękowo też daje radę...Zadania, ok -są i bywają ciekawe.

Głupio to pisać w kontekście tematyki gry ale jest jakaś taka...świeża :rolleyes:

Nie cieszy zbytnio widok własnych butów na tle nieba po strzale gałą zombiaka pod oko :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje czegos w rodzaju małego uskoku na bok, lub odskoku w tył, bo poruszanie się jest dośc siermiężne szczegolnie w walce z koksami co mają duży zasięg ramion, a jak ich zajśc od tyłu to podejrzanie szybko sie odwracaja. mogli nieco lepiej te walke dopracowac, jest melee ale moglo by byc lepsze, z uwagi na to ze wokól tego elementu sie gra kreci 98 % gry.

 

i to w zasadzie calkiem zabawne jest, bo kopanie w zombie jest tutaj jakos mimo wszystko fajniejsze i mniej monotonne niż w bulletstormie ( moze przez brak zwolnionego tempa ktore sie wtedy przeciwnikom wlaczalo ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś gdzie są save-y? Bo backupowałem folder w moich dokumentach po każdej sesji, a jak spojrzałem to tam chyba save-a nie ma. Nie znalazłem też ani w folderze gry, ani w Users.

 

Steam Cloud mam wyłączone, ale we właściwościach DI i tak pokazuje coś że zajmuje 10 kB. Chyba ich posrało jeśli wymuszają trzymanie save-ów na cudzych serwerach bez możliwości backupu, przecież tylu ludziom już zjebały się save-y, także na PC.

 

saves and profiles are stored in

Dałem wyżej linka do zbiorczego tematu z najważniejszymi rzeczami i DI Helper-a.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo kopanie w zombie jest tutaj jakos mimo wszystko fajniejsze i mniej monotonne niż w bulletstormie ( moze przez brak zwolnionego tempa ktore sie wtedy przeciwnikom wlaczalo ).

 

A właśnie mi się nasunęło -mały smaczek z makabry; w tej grze zadziwiająco często kopiemy...zwłoki niewstające :lol: Tak profilaktycznie, ja nic nie minę bez małego czuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ale chodzi o to ze tutaj walke udalo im sie zbalansowac ( lub nie-skopać ), a w BS melee wkleili do gry i dodali zwolnione tempo ale nie bylo to zbyt grywalne, bo tam po kopniaku wlaczalo sie zwolnione tempo dla trafionego typa i to bylo irytujace czekanie az wpadnie na na kolce, lub poleci w przepaść. i to było jak przymusowa czkawka taka, mogli to zrobic sensownie, walka byla malo plynna i szybko sie nudzila. a tutaj reakcja jest natychmiastowa i jakos to sie klei i jest nawet nawet, pomimo niedoróbek, ( bo mimo wsyzstko system walki w DI jest taki se, malo urozmaicony, zbyt konsolowy jak na moj gust, nie ma w tym po prostu zadnej finezji, dla mnie niedościgniony system walki melee był w stareńskim Blade of Darkness, mozna bylo walke sobie strategicznie zaplanować, kto grał ten wie, inaczej na powolnego osiłka, inaczje na szybkiego zawodnika, inaczej na kilku wrogów w kupie i tak dalej ).

 

a tutaj w sumie jest tak : podejsc, uderzyc ( zelujac w reke noge i te de ), cofnąć sie, ewentualnie kopnąć po drodze, i tak w kółko bo strejfowanie bokiem zeby niby obejsc potworka takie jakies mulaste jest i nijakie, malo dynamiczne, nawet jak sie szybko ciacha kogoś np. nożem ). na przykład nie ma systemu uników, przydatnych do walki z duzymi przeciwnikami ani blokowania ciosów.

 

a ten filmik ze niby mechanika gry dosc dlugi, w ktorym momencie gośc porusza ten temat?

 

PS. i jak zrobic zeby bohater nie chlał wódy w czasie walki bo to jakiś debilizm jest... bohater sam ekwipuje whiskacze jako broń zeby pokonać zombie w pojedynku kto moze wypic wiecej??? wtf..

Edytowane przez slimeck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...