Skocz do zawartości
pwlj

Wysokie Temperatury, Czy Przekłamania Czujnika?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Parę miesięcy temu stanąłem przed koniecznością kupna nolebooka. Kupowany był "na wariata", bo potrzebny był mojej matce na wyjazd. Zakupiłem, chyba z powymienianymi podzespołami, być może trefnego notebooka Fujitsu-Siemens Amilo-A model BFY2601002. Nie wiem czy to A6600, czy A7600, w każdym razie któryś z tych, bo niedawno robiłem flash biosu, który był do tych komputerów. W każdym razie jest tutaj procesor AMD Athlon Mobile 1600+ 1400MHz Thoroughbred A. Everest wskazuje tutaj temperaturę przy prime95 76-80'C (smarowałem dzisiaj AS5). Po wciśnięciu miedzy żeberka radiatora sondy temperaturowej z multimetru UNI-T UT70A miernik pokazuje 55-59'C. CZy możliwe, że mam na procesorze 80'C? Taka temperatura to chyba "troszkę" za duża, co?

Edytowane przez pwlj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlony mobilne zawsze byly cieplejsze od p4m.

Podam ci wartosci jakie ja obserwuje dla p4m 1.6Ghz

Przy malym odciarzeniu 45-49'C.Podczas grania np w NFS procek osiaga temp ponad 70 nawet 75'C.Wiecej grzechow nie pamientam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFan pokazuje tyle samo, bo niby czemu inaczej? Czujnik to czujnik i innego z kosmosu chyba nie będzie używał...

Przykladajac czujnik multimetru badasz temperature defacto radiatora i powietrza, gdyz czujnik nie dotyka cala swoja powierzchnia tylko kaloryfera... Zakluceniem staje sie tu mniej nagrzane powietrze.

 

Wiec jest calkowicie normalnym, ze odczyt na multimetrze jest nizszy od odczytu sensora na CPU. Gdyby bylo inaczej, moznaby wysuwac hipoteze na temat sprawnosci sensora w procesorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...