Skocz do zawartości
Shake

Catalyst 6.5 :)

Rekomendowane odpowiedzi

Z najciekawszych zmian:

 

Adaptive Anti-Aliasing for ATI Radeon® 9500 and above

 

Adaptive Anti-Aliasing smoothes out the surfaces in an entire scene unlike Multi-Sample which works only on edge surfaces. Adaptive AA has the ability to work on transparent or opaque texels, like those that comprise a surface texture. Previously this feature was available on the ATI Radeon® X1000 family products. Starting with Catalyst® 6.5, Adaptive AA support is now available to ATI Radeon® 9500 products and above.

 

Pełen changelog: https://a248.e.akamai.net/f/674/9206/0/www2...ease_notes.html

Download: https://support.ati.com/ics/support/KBAnswe...?questionID=640

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To miło z ich strony :P Przydała by się wersja z CP.

Dokładnie. Zainstalowałem 6.5 + Control Panel z 5.11 - nie ma opcji adaptive AA, ani opcji wyłączenia AI. AI można wyłączyć w ATItool .

 

Zna ktoś jaki alternatywny panel kontrolny do ATI ? Bo jak widzę CatalystControlCenter to mam ochotę kupić kartę nVidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

No dobra panowie, teraz bardzo ważne pytanie......WSZYSCY SĄ GOTOWI?? Ok w takim razie, czy te sterowniki dają jakiś wzrost wydajności w serii 9xxx???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy te sterowniki dają jakiś wzrost wydajności w serii 9xxx???

Raczej bym na to nie lyczyl seria 9xxx juz dawno zostala dopracowana teraz X1k dopracowuja.

 

Zreszta po co pytasz sprawdz ;)

Edytowane przez Kas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na Radku9800. Standardowo troche wiecej smarkow i dziesiate klatki lepiej w D3. Ale najwieksza poki co poprawe odczulem w TRL w trybie NextGen w 1024x768 jest lepiej niz wtedy w 800x600...

 

Co do AAA to rzeczywiscie dziala on pieknie(testowane w NFSMW), ale niestety obciazenie jest dosc duze. Normalnie mam 30-40fps(FRAPS) i gra sie bardzo przyjemnie tak z AAA okolo 10fps spada co jest BARDZO odczuwalne :( Inna sprawa, ze w NFS AAA raczej nie gra roli - za szybka gra aby to docenic - widac roznice jedynie przy zatrzymanym wozie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tera zastanawiam jakie to sa karty 9500 and above? To sa tylko 9700 i 9800 czy też 9600 i 9550? Te stery jak dla mnie tez są dowodem, że nie do końca zapomniano o seri 9xxx przy tworzeniu nowego oprogramowania bo w końcu w kartach 9500 and above:P dali obługe AAA.

Pozdr

Edytowane przez teps86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tka się tera zastanoawiam jakie to sa karty 9500 and above? To sa tylko 9700 i 9800 czy też 9600 i 9550?...

9500 i wyżej wg nazwy, czyli 9550 i 9600 też, po prostu wszystkie radeony obsługujące dx 9.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie najlepszym panelem sterującym jaki przed chwilą wygrzebałem to Ati Tray Tools - proste szybkie i są chyba wszystkie opcje ..... CCC-beee

 

Adaptive Anti Aliasing działa świetnie pod D3D ( nawet w takich antykach jak Colin 2 ) .... niestety nie ma tej opcji w OpenGL ...

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

Mhm TR:L dostal malego kopa. Zato Hitman ... dalej jakas lipa..

Na jakich ustawieniach grasz?? U mnie na 800x600 ceinie i detale na medium i coś lipnie chodzi, nie jakby sprzęt go chamował ale coś.... po wyjściu do windy nie mieli bardzo więc nie jest to dla niego obciążenie duże, hmm..czyżby ta gra miała zrąbany silnik?? Pytam bo widze że masz 9800 Pro a dużo sie nie różnie od ciebie :-P Jade na Omegach 26.42 i zastanawiam sie czy nie zmienic na te Caty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na Omegach 2.6.53 i też sie zastanawiam czy sie nie pokuśic o te stery nowe.

 

Update:Właśnie zainstalowałem nowe Catalysty i Hitman chodzi duzo lepiej!!!

Edytowane przez Milo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na Omegach 2.6.53 i też sie zastanawiam czy sie nie pokuśic o te stery nowe.

 

Update:Właśnie zainstalowałem nowe Catalysty i Hitman chodzi duzo lepiej!!!

Masz opcję AAA w OpenGL ? Jakiego panelu sterującego używasz ( CP, CCC , AtiTrayTools , oth. sh. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w opengl jak i dx dziala uzwyam te z tym bzdetem ccc. powiem niezly prezent w Cs fajnie wszytko wygladzone bez spadku wydajnosci jak i rowniez TRL.

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej instalować te softmody co dał Nierealny, czy sobie zapodać omegi?

Mi na R300 bardzo szybko i stabilnie chodzą te najnowsze catalyst ( ale bez CCC ). Zamiast CCC zainstalowałęm ATI Tray Tools - daj na AI OFF w opcjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś co to jest ASBT (znajduje się zaraz pod disable adaptive AA w ATT)?

Łatwiej będzie jeśli dasz dla forum [ALT]+[prtSCR] ( ew. samo [PrtScr] ) .... :wink: .... bo nie widzę tego u siebie.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...