Skocz do zawartości
rajder

Modem Pcmcia Nie Chce Działać Na Stacjonarnym Pc.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam bezprzewodowy internet GPRS w Orange. Wszystko było OK dopóki używałem laptopa. Jednak zmuszony byłem do zmiany komputera na typowy stacjonarny PC. Modem Sony-Ericsson GC-75 na złączu PCMCIA nie chce poprawnie działać na złączu PCI za pomocą przejściówki RICOH'a na płycie głównej Gigabyte GA-8I8848P-G. Podejrzewam, że winna jest właśnie płyta główna, bo na Epoxie kolegi wszystko jest OK: najpierw sama instaluje się "przejściówka", a potem jakby na niej dopiero modem Sony-Ericsson (w menadżerze urządzeń wygląda to jakby jej podpunkt). Inaczej ma się sprawa na płycie Gigabyte. Tutaj również przejściówka instaluje się sama, ale już modem w innej "odnodze" menadżera, a mianowicie jako karta sieciowa oraz jako modem. W tym przypadku program do konfiguracji połączenia dołączony do modemu S-E (bodajże Wireless Manager) kończy swoją pracę zwiechą już na logo powitalnym. Czy ktoś z Was miał podobny problem i czy można to jakoś rozwiązać (sterowniki, inny soft) ? Z góry dzięki za wszelkie sugestie. Pozdrawiam.

Edytowane przez rajder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przeglądałeś instrukcję, tam jest napisane, że z prockami AMD modemy SE GC 75, 85, 89 nie współpracują prawidłowo. Nie wiem od czego to zależy, ale moim zdaniem to lekka porażka.

 

Sam używałem przez jakiś czas GC 85 i 89, działało to całkiem dobrze, ale na notebook'u nie opartym o AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...