Skocz do zawartości
kostek8

Znowu Pytanie O A-data

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem w MediaMarkcie taniutkie pamiątki A-DATA PC3200 1Gb za 289 zeta

Spisałem też pełne oznaczenie z kości i nalepki bo kość była na wystawie. Podobno jest możliwość przyniesienia własnego kopa i sprawdzenia czy ten ram pracuje ze wszystkimi potrzebnymi dzielnikami... czyli jest kompatybilny z podkręconym kompem...

Ktoś wie czy ta pamięć i ztej serii portafi coś ponad standard albo zanim wezmę kompa tam czy pójdzie na wysokim dzielniku od memclocka 100-> 200 umożliwiając przetaktowanie chociaż samego procka ?

 

Oznaczenie:

 

ADD9608A8A-5CG 90614

MD0AD6G3I41Y0B1E59

8/N 615 JR (ADN6C1A16)

 

Mogłem się gdzieś pomylić bo na szybko spisywałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ramy mozna tak puscic, kwestia odpowiedniej zabawy z alphami

Czy napewno nie ma tu wyjątków ?

Kurcze no może ja jestem cienki ale jakoś nie mogę puścić tych moich Patriotów a opis alph jakoś mi wiele nie pomógł. Dziś po ustawieniu na 100 ram pracuje mi z max 145 Mhz. Może byś mnie "poprowadził" na GG jak to biosie ustawić ? To by mi rozwiązało całkowicie problem wymiany kostki...

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj To

Zapoznałem się ale niestety nie wiem co z alph odpowiada za działanie określonego dzielnika z moim ramem.

Czy to jakaś konkretna opcja ? Objaw przy podkręcaniu ramu jest taki że komp nie wstaje i uruchamia się na moim epoxie w defaultowych ustawieniach a czasem nawet zatrzymuje sie(płyta sygnalizuje na wyświetlaczu wykonywaną operację np błąd 25 - "reserved" a czasem inny błąd) i trzeba resetować bios.

Uruchamiałem też CPU-Z i w zakładakach do pamięci jest informacja że możliwe tryby pracy tego Patriota to 166 na lepszych taimingach i standardowych 200.

Na Goodramie 256Mb mam w CPU-Z info że pracuje oprócz tych trybów jest także 133. Czy jeśli CPU-Z nie wyświetla dla Patriota trybu 133 to oznacza, że w takim trybie ta kość nie będzie pracować?

post-22036-1148672098_thumb.jpg

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAL i RP...

 

PS Daj fotki kostki

grzebałem przy tych parametrach przestawiając je na zmianę raz w górę i raz w dół i nic...

A oto fotki negatywnego a poniżej pozytywnego bohatera tej historyjki...

Wolałem nie próbować zdejmowania radiatora bo jeśli by mi się jakoś tą kość udało zwrócić albo wymienić to może to spowodować utratę gwarancji...post-22036-1148710892_thumb.jpg

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te adaty co znalazles w MM sa CL2,5 czy CL3 ?

 

ja mialem takie na kostkach ADATA z końcówką na kosci 5B czy jakos tak

 

robilem na nich 253 2.5-3-3-7 1T teraz poszły do usera PIPANOL PL ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te adaty co znalazles w MM sa CL2,5 czy CL3 ?

 

ja mialem takie na kostkach ADATA z końcówką na kosci 5B czy jakos tak

 

robilem na nich 253 2.5-3-3-7 1T teraz poszły do usera PIPANOL PL ;)

Wow, gdzie kupiłes? Ja zamierzam w bardzo niedługim czasie kupic jakąś kość 1GB i sie zastanawiam nad tymi A-Datami. Ale jezeli nie pojdą przynajmniej 230 przy to nie biore.

Doradzcie co kupic w miare tanio, żeby dało sie jako tako podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wies, kosci 1GB nie są stworzone do podkrecania i tego tez nei oczekiwalem od nich. Oczywiscie mialem andzieje na jakis 240 .. ale to raczej nie mozliwe. Poza tym ze sa na micronach, które podobno lubią bardzo niskie volty (bardzo) a moja plyta potrafi dac najmniej 2.5 co jest dla nich stanowczo za duzo są na BP pcb (brain power).

Te kosci z seri 5CG podobno lubiąnapiecia ok 2.2V wtedy ladnie chulają. I jest to bardzo prawdopodobne, bo jak u mnie sprawdzalem to czym mniejszy voltarz tym memki troszke lepiej szly. Dla przykladu przy 3.1V nawet nie bootowala winda, przy 2.9 juz startowala ... czym mniej tym lepiej. Dziwne ale prawdziwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z zakupem ramu rozwiązany.

W innym sklepie doradzano mi Geile z CL 2.5 za ok 750...

W MM A-data już nie było, jedyne i najtańsze były Kingstony za 326zł...

W skrócie zakupiłem na allegro 2x G-skille za ok 680 zł... i jestem HAPPY :) Procek hula na ok 2800Mhz ram aktualnie na 254(ze 166), bo więcej już nie potrzebuję a przynajmniej narazie.

Edytowane przez kostek8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...