Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość rafifeo

co do tego czy sie nie oplaca to mozna sie zastanowic.

 

dla mnie np. jesly bym chcial sie przesiesc to mi sie oplaca....

 

to jest tak:

 

sA -> 939 - tera nie za bardzo

sA -> AM2 - oplaca siee

s.754 -> 939 nie oplaca sie

s.754 -> AM2 jeszce mozna rozwazyc przesiadke

s. 939 -> AM2 nie oplaca sie

 

'sory za bledey ale jest pozno i impreza sie skonczyla wiev trzezwo sie nie mysli za bardzo ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego czy sie nie oplaca to mozna sie zastanowic.

 

dla mnie np. jesly bym chcial sie przesiesc to mi sie oplaca....

 

to jest tak:

 

sA -> 939 - tera nie za bardzo

sA -> AM2 - oplaca siee

s.754 -> 939 nie oplaca sie

s.754 -> AM2 jeszce mozna rozwazyc przesiadke

s. 939 -> AM2 nie oplaca sie

 

'sory za bledey ale jest pozno i impreza sie skonczyla wiev trzezwo sie nie mysli za bardzo ;]

 

jestem za

 

tylko jesli chodzi o AM2 trzeba zwrocic uwage na te pamieci ddrII

byle jakie mozna miec tanio, ale takie ktore dorownywaly by PC3200 cl2,5 to nie lada wydatek

 

ktos tam pisal "zainwestuj w mobo i pamieci, reszte sie zupgratuje kiedys"

kurde... trzeba by wydac 400 zl na pamieci i okolo 600 na mobo...

ja dziekuje za taka inwestycje

 

939 jest najrozsadniejszym teraz wyborem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zescie mi pomieszali.

Sam juz bylem gotowy na przesiadke na 939, a teraz?? :blink:

W sumie proc 400 stowki, mobo 350zł, pamieci zostaja z braku kasy.

Sprzedam jeszce mobo i proca wiec za duzo nie bede musial dokladac do S939, grafa nowka za r9800pro.

W sumie to gdyby nie koniecznosc zmiany pamieci na ddr2 i kupna plyty za 600zł to mozna byloby pomyslec.

A czekac nie mam czasu bo grafa lezy w pudle, a raczej nie do tego zostala przeznaczona...

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poczytalem, i znalazlem pare rzeczy, jesli sie myle to mnie poprawcie.

Na proline sa procki Athlon 64 3200+ ale z podpisem Manila, przeciez to rdzen sempronow, albo to błąd albo ja sie myle.

Gdzies widzialem tablelke ze 3000+ i 3200+ obsluguje tylko DDR2 667MHz, a >X2 800MHz. Czytalem pobieznie, ale czy to prawda?

Na razie pozostaje przy Athlonie 64 3500+ Orleans @ MSI K9 SLI Platinium (725+529zł), doplace te 200zl, ale bedzie to przyszlosciowa platforma. Dodatkowo, jesli oczywiscie nie myle sie powyzszym stwierdzeniu na temat pamieci, kupie PDP Patriot Dual LLK 2x 1GB DDR2 667MHz (780zl).

Sprawa oczywista jest to czy kupowac 3500+ czy 3200+, bo tak wiekszosc z was odrazu by sie plula, wiec chce kupic 3,5+ by podkrecic rdzen do tych 3000GHz. Do tego Scythe Ninja i jedziemy z o/c.

 

Pozdro :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może doszli do wniosku, że nie ma sensu, bo sami nie wróżą przyszłości Am2.

Co do wypowiedzi SU8Z3R0, czy może ktoś potwierdzić, że pamięci 800MHz będą obsługiwane tylko przez X2? Jakoś nigdzie nie natrafiłem na taką informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.amd.com/us-en/Processors/Produc...5e10248,00.html

 

Type of Memory Supported:

PC3200, PC2700, PC2100 and PC1600 DDR unbuffered memory (939-pin); PC2 5300(DDR2-667), PC2 4200(DDR2-533), and PC2 3200(DDR2-400) unbuffered memory (socket AM2)

 

To o athlonie 64 na s939 i AM2, w kazdym razie nie ma tu DDR2-800:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to prawda ze athlon 3000 i 3200 nie obsluguje DDR2 800mhz to nie ma sensu brac AM2 z athlonem. A i tak nie mam tyle hajsu zeby kupic X2...

W takim razie dla mnie jest juz oczywiste ze nie wezme AM2, no chyba ze to nieprawda z tymi DDR2 800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecane moduły dla sempów am2:

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...d_DDR2_DIMM.pdf brak na liscie ddr2 800MHz

zalecane moduły dla athlonów:

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...d_DDR2_DIMM.pdf jest ddr2 800MHz. Ogolnie reszta procków jest razem wzięta czyli tylko sempy nie obsługują 800MHz. Ale myśle, że będzie to można wymusić. W pierwszych sempach na s. 754 było tak samo (brak obsługi 400) ale można to było wymusić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

hmm slyszeliscie cos o tej plycie

Gigabyte GA-M55plus-S3G nVidia GeForce 6100

??

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=28505

 

taniocha i ma dobre parametry

nie wiem jak wyglada np OC

widzieliscie jakis test tego?

 

Płyta szajsowa do OC.

 

Co da ceny to ja mam BIOSTAR S-AM2 GF6100 VGA DDR2 8CH SATA2 za 295 zł. Takie same parametry jak tego gigusia. Też gwarancja 36 msc.

 

Do kręcenia można polecić MSI K9N Platinum nForce 570 Socket AM2 (486 zł)

 

Ja osobiście nie polecam przesiadać się na M2. Wydajność tej podstawki jest prawie identyczna jak s939 (przy dobrych i drogich pamięciach) a koszt złożenia dobrego kompa pod OC jest znacznie niższy niż koszt OC M2.

 

Pozatym nonsensem jest kupowanie Athlona 3500+ (2,2 Ghz) M2 z 512 KB cache , który kosztuje około 750 zł gdy za 715 zł są zajefajne procki:

 

Opteroniki AMD S939 OPTERON 144 BOX 1 MB cache s939 . Gwara 36 MSC.

 

Te opki miażdżą Athlony M2. B)

Edytowane przez bachus81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

ciekawy test

ten sam proc na 939 i AM2

 

http://www.anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2762&p=5

 

eehh AM2 ciutek lepszy, CIUTEK

 

jak ktos kupuje nowy komputer moze sie polaszczyc

reszta niech zostaje przy swoich

Właśnie jestem na etapie rozważania nad przyszłością mojego kochanego blaszaczka i korzystając z testu który został podany w tej wypowiedzi uważam że raczej dobrze robie nie pchając się w AM2. Dla tych kilku dosłownie procent lepszej wydajności nie warto nawet wydawać kasy. Pozostane przy zakupie Athlonka 3200 na s939.

 

Z testów wynika że nowe procki lepiej sobie radzą w grach ale to pewnie zasługa DDR2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Juz ktos wyzej napisal majac s939 nie ma sensu zmieniac na AM2, przynajmniej narazie

Z kolei jak kupuje sie nowego kompa lepiej brac AM2 i DDR2...

Właśnie o to chodzi, że ja nie kupuje nowego kompa tylko zamierzam zmodernizować starego. Niedługo będe dysponować kwotą ~750,- także AM2 odpada. Ciężko bowiem za tę kwote wymienić procka, mobo, ramki i grafike. Z drugiej strony dobrze chyba robie czekają aż AM2 bardziej zaklimatyzuje się na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie wybralem s939 jako upgrade semprona 939 --> athlona 3200+.

Mozna wiedziec jak wrazenia z tej przesiadki? Tez posiadam Semprona 3000+ na S939 i planuje jego zmiane na pelnego A64 (3200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście myśle że to ściema... było już to dyskutowane w drugim topicu o AM2.

Teoretyczne rozwiazanie polegajace na przyspieszeniu wykonania jednego watku z wykorzystaniem wielu CPU istnieje

i nawet AMD cos takiego opatentowalo (zlozyli w 1999 a patent w USA dostali w 2003).

Teoretyczne dzialanie polega na wykonaniu dalszego fragmentu watku na innym rdzeniu i jesli fragment byl niezalezny

od wynikow wczesniejszej czesci programu to nastepuje przyspieszenie.

Przy niektorych programach przyspieszenie moze byc bardzo znaczne a przy innych zadnego lub nawet wolniej.

Czy zostalo takie rozwiazanie wdrozone do praktyki to inna kwestia.

Znacznie pewniejsze jest ukazanie sie w tym roku procesorow wykonanych w 65 nm o wiekszej czestotliwosci taktowania.

Nie wiadomo jednak czy tylko do AM2, moze do 939 tez.

AMD jako glowna przyczyne wprowadzenia AM2 podaje obnizenie kosztow nabywcy komputera.

Koszty produkcji DDR sa wieksze niz DDR2 i AMD musialo zabezpieczyc sie przed sytuacja na rynku taka ze cena

detaliczna DDR2 bedzie znacznie nizsza od DDR przy takiej samej pojemnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja bym radzil spojrzec na am2 bardziej przyszlosciowo, w przyszlym roku maja wejsc procki K8L (jeden z nich to czterordzeniowy z 512kb cache na rdzen + 2mb wspolnie :D ) na sAM2, mowicie tez ze ddr2 musza byc markowe zeby dogonily wydajnoscia ddr400 - jak zamierzacie krecic kompa to chyba kingmaxow nie kupujecie prawda?? a i jeszcze jedna ciekawoska, jak ktos sie czai na sempa pod sAM2 to odczuje duzy wzrost wydajnosci z dd2 bo przez maly cache procek czesciej sie odwoluje do pamieci, a timingi zawsze mozna podkrecic z tych 5,5,5,15 na bardziej agresywne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

a ja bym radzil spojrzec na am2 bardziej przyszlosciowo, w przyszlym roku maja wejsc procki K8L (jeden z nich to czterordzeniowy z 512kb cache na rdzen + 2mb wspolnie :D ) na sAM2, mowicie tez ze ddr2 musza byc markowe zeby dogonily wydajnoscia ddr400 - jak zamierzacie krecic kompa to chyba kingmaxow nie kupujecie prawda?? a i jeszcze jedna ciekawoska, jak ktos sie czai na sempa pod sAM2 to odczuje duzy wzrost wydajnosci z dd2 bo przez maly cache procek czesciej sie odwoluje do pamieci, a timingi zawsze mozna podkrecic z tych 5,5,5,15 na bardziej agresywne ;)

bajeczki facet piszesz, DDR2 i duży wzrost wydajności :lol2:

 

do tego sempron i duża wydajność :lol2:

 

masakra :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...