Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Szalony Ahmed

Wysyłka Paczki Z Polski Do Angli I

Polecane posty

Dzisiaj stary zlecił mi spakowanie i wysłanie paczki do Anglii !

Paka będzie ważyć do 20 kg i zostanie wysłana Pocztą Polską. Wybraliśmy PP gdyż nie znamy żadnej innej firmy która by to zrobiła.

Pudło kartonowe załatwiłem od znajomego koreańca który dostaje w takowych żarcie (do swojej restauracji) z Korei, karton jest sztywny i bardzo gruby (około 4-5 mm), zostanie oklejony szeroką taśmą oraz związany sznurkiem (jakieś inne pomysły ?).

Wysyłane będą tylko produkty żywnościowe :

- puszki z mięsem

- woreczki z zupami (Profi)

- wafelki czekoladowe

Mam kilka pytań :

- Jak pakować aby towar nie uległ zniszczeniu (każdy zawiązany w osobny woreczek ale coś jeszcze ?)

- Ubezpieczyć paczkę ? (z żarciem :) ) i na ile ?

- Wykupić jakieś ostrzeżenia typu "uwaga szkło" ; "ostrożnie"

- Ile to może kosztować ?!

- Czegoś ewidentnie nie pakować ?

- Wzmocnić karton ? jak ?

- Jak długo idzie taka paczka ?

O wysyłce dowiedziałem się dzisiaj w nocy a paka musi być nada jutro do południa, jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, porady to proszę pisać gdyż każda uwaga może być bardzo cenna !

Pierwsze kroki radze skierowac do cennika poczty polskiej.

BTW, pakuj paczke, a nie pytasz na forum jak to zrobic :) Zrob to jak najlepiej potrafisz ;)

Edytowano przez Antar1us

Powiedziałbyś w jakim mieście mieszkasz, gdzie do Uk ma być wysłana paczka!? To bardzo istotne.

Poczta to ostatnia deska ratunku. Skorzystaj z firmy kurierskiej. Jest pełno prywatnych firm które oferują przewóz paczek. Najlepszą metodą jest dogadać się z kierowcą autokaru do UK. Ty mu dajesz paczkę i kasę, na miejscu trzeba ją odebrać od kierowcy. Paczka jest w 28h na miejscu, za naprawdę niewielką kwotę.

paka musi być nada jutro do południa

Poludnie minelo, a Ty paczki nie wyslales ? :blink:

Edytowano przez Antar1us

Wysyłaj pocztą polską w ostateczności , dla nich nie liczy się jak jest zapakowane , i tak zaglądną. Po kilku straconych rzeczach przekazuję/odbieram paczki do/z Niemiec tylko autobusami , albo DHL.

Pakuj solidnie, nie ze względu na Pocztę Polską, tylko z powodu Polaków pracujących w Royal Mail. :|

Wybraliśmy PP gdyż nie znamy żadnej innej firmy która by to zrobiła.

FedEx, DHL, Servisco, UPS, Pocztex... malo tego jest?

---

wysylalem ostastatnio szlugi do szkocji w duzej kopercie babelkowej i zajumali paczke;)... (Poczta-Polska)

Edytowano przez Lemon-Cola

wyślij autobusem, prosto i bezpiecznie w miare.. :)

Polecam, najtaniej i najszybciej (zwykle płaci się stałą kwotę za torbę bez względu na jej wielkość i wagę).

Co do paczek to ja przerabiałem temat poczty i poczteksu (na trasie Polska-Szwecja). Cena mniej więcej ta sama (dla paczki 20-25 kg). Z punktu widzenia nadawcy różnica jest taka, że pocztex przyjeżdza po paczke a poczta nie. Co do odbioru to po jedną i drugą ganiałem na pocztę.

po paczki gnasz na pocztę, bo jak je dowożą to nie ma kto odebrać, przynajmniej w moich kilkunastu przypadkach ak było. Pozdrawiam

Kur....

Popatrz na datę ostatniego posta debilu , odkopałeś temat sprzed 12 lat !!!

• Like 1

Ciekawe czy kiedyś będziemy wręczać platynowe łopaty i pisać posty w stylu "odkopałeś temat sprzed 30 lat!!!" :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

Aktualności

Artykuły

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.