Skocz do zawartości
Szalony Ahmed

Wysyłka Paczki Z Polski Do Angli I

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj stary zlecił mi spakowanie i wysłanie paczki do Anglii !

Paka będzie ważyć do 20 kg i zostanie wysłana Pocztą Polską. Wybraliśmy PP gdyż nie znamy żadnej innej firmy która by to zrobiła.

Pudło kartonowe załatwiłem od znajomego koreańca który dostaje w takowych żarcie (do swojej restauracji) z Korei, karton jest sztywny i bardzo gruby (około 4-5 mm), zostanie oklejony szeroką taśmą oraz związany sznurkiem (jakieś inne pomysły ?).

Wysyłane będą tylko produkty żywnościowe :

- puszki z mięsem

- woreczki z zupami (Profi)

- wafelki czekoladowe

Mam kilka pytań :

- Jak pakować aby towar nie uległ zniszczeniu (każdy zawiązany w osobny woreczek ale coś jeszcze ?)

- Ubezpieczyć paczkę ? (z żarciem :) ) i na ile ?

- Wykupić jakieś ostrzeżenia typu "uwaga szkło" ; "ostrożnie"

- Ile to może kosztować ?!

- Czegoś ewidentnie nie pakować ?

- Wzmocnić karton ? jak ?

- Jak długo idzie taka paczka ?

 

O wysyłce dowiedziałem się dzisiaj w nocy a paka musi być nada jutro do południa, jeżeli ktoś ma jakieś pomysły, porady to proszę pisać gdyż każda uwaga może być bardzo cenna !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbyś w jakim mieście mieszkasz, gdzie do Uk ma być wysłana paczka!? To bardzo istotne.

Poczta to ostatnia deska ratunku. Skorzystaj z firmy kurierskiej. Jest pełno prywatnych firm które oferują przewóz paczek. Najlepszą metodą jest dogadać się z kierowcą autokaru do UK. Ty mu dajesz paczkę i kasę, na miejscu trzeba ją odebrać od kierowcy. Paczka jest w 28h na miejscu, za naprawdę niewielką kwotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Antar1us

paka musi być nada jutro do południa

Poludnie minelo, a Ty paczki nie wyslales ? :blink:

Edytowane przez Antar1us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłaj pocztą polską w ostateczności , dla nich nie liczy się jak jest zapakowane , i tak zaglądną. Po kilku straconych rzeczach przekazuję/odbieram paczki do/z Niemiec tylko autobusami , albo DHL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Lemon-Cola

Wybraliśmy PP gdyż nie znamy żadnej innej firmy która by to zrobiła.

FedEx, DHL, Servisco, UPS, Pocztex... malo tego jest?

 

---

 

wysylalem ostastatnio szlugi do szkocji w duzej kopercie babelkowej i zajumali paczke;)... (Poczta-Polska)

Edytowane przez Lemon-Cola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyślij autobusem, prosto i bezpiecznie w miare.. :)

Polecam, najtaniej i najszybciej (zwykle płaci się stałą kwotę za torbę bez względu na jej wielkość i wagę).

Co do paczek to ja przerabiałem temat poczty i poczteksu (na trasie Polska-Szwecja). Cena mniej więcej ta sama (dla paczki 20-25 kg). Z punktu widzenia nadawcy różnica jest taka, że pocztex przyjeżdza po paczke a poczta nie. Co do odbioru to po jedną i drugą ganiałem na pocztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...