Skocz do zawartości
lgolebio

Recenzja Hp Nx6110 (model Py500et)

Rekomendowane odpowiedzi

NARESZCIE !!!

 

Wkońcu zdobyłem działający modół ACPI, teraz mogę ustawić tak aby wentylator właczał się przy 60 stopniach :lol2: . Dodam, że przy odpowiedniej konfiguracji NHC tj. zabawa z mnożnikiem itd., wentylator może nie włączać się nawet przez ponad godzinę, a przy nocnym ściąganiu przez wiele godzin bądź wogóle. REWELACJA !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie wiem czy u mnie jest coś nie tak :-D niby caleronM a cicho jak makiem zasiał jeszcze nidy się nie włączył drugi stopień wentyla a co dopiero trzeci i co najlepsze był spory czas katowany w tym celu :-) tm nie przekracza 45 to chyba dobrze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Ponownie po dosyć długiej przerwie, odkopię nieco temat bo w użytkowanym przezemnie laptopie nastąpiły pewne zmiany. Otóz na wstępie chcę uspokoić, że wszystko działa i ma się dobrze. Mówiąc wszystko mam na mysli to co zostało oryginalnie z lapopta ;) Wymianie uległ Dysk, nagrywarka Combo na nagryvarkę DVD ( z LABELFLASHEM !!) a do tandemu dołaczy wkrótce pamięć 1 GB kingstona.

 

A oto jak prezentuje się nowa nagrywarka DVD z funkcą Lableflash (dlaczego akurat ten model?? Bo w zasadzie najtaniej wyszło ;)

 

NEC-NEC AD- 7543A (za 229zł)==>>były problemy, z montażem ale o tym na końcu...

 

post-23594-1173559246_thumb.jpg

 

post-23594-1173559382_thumb.jpg

 

post-23594-1173559608_thumb.jpg

 

Dysk to Hitachi Travelstar E7k100 (7200 obr/min) 80GB (300zł od znajomego)

 

post-23594-1173559644_thumb.jpg

 

Heh :), sami zobaczcie jaki skok w porównaniu do tego który był poprzednio....

 

Jeśli chodzi natomiast o sam notebook to praktycznie nie przybyło żadnych rys, poza tymi które miałem na samym początku na matrycy. Klawisze, zwłaszcza spacja zaczęly się "wycierać", objawia się to błyszczącymi miejscami na przyciskach. Widoczne w świetle, jakby ktoś lakierem pomalował, choć właściwie nie przeszkadza.

Co do montażu DVD, wystąpił problem z zaślepką napędu bo choć napęd się zmieścił to nie zawsze po naciśnięciu tacka się wysuwała. Problem rozwiązałem papierem wodnym. Nawet nie widać, że co kolwiek zeszlifowane ;)

 

Tak jak powiedziałem wkrótce komputerek dostanie dodatkowego kopa w postaci pamięci ram DDR Kingston 400mHz 1GB.

 

Czegóż tu więcej chcieć ??....... No właściwie to lepszej karty dźwiękowej.

 

Bateria jak trzymała tak trzyma 2 godziny i 20-30 minut, więc jest ok.

 

 

 

 

A tak na marginesie miałem niezły ubaw, jak się pytałem serwisów HP czy będzie pasować ta nagrywarka DVD do mojego Laptopa, sami zobaczcie....:

 

"Witam,

 

CSN pokazuje, że do tego modelu HP przewidziało nagrywarkę DVD o pn.: 403093-001, w cenie 315 EURO netto.

 

Pozdrawiam

Iwona Proniewicz

Helpdesk"

No nie aż tyle kasy za nędzną nagrywarkę ?? Hańba..

 

witam.

 

niestety na temat wymienionego sprzetu nie potrafie sie wypowiedziec.

jedyne co moge powiedziec napewno to to, ze do notebooka

hp compaq nx 6110 jako opcja przewidziany jest naped

PA851A HP DVD+/-RW/CD-RW MultiBay II 9,5 mm Dual Layer Drive

( DVD - RW combination drive (Multibay II) - 2.4X DVD+R write,

2.4X DVD+RW rewrite, 2X DVD-R write, 2X DVD-RW rewrite,

24X CD-R write, 10X CD-RW rewrite, 24X CD-ROM read, 8X DVD read )

 

sugerowana cena detliczna to 684 zl brutto.

 

a porownujac wymiary problemem moze okazac sie grubosc napedu.

nec ma 12,7 mm, z hp 9,5 mm. nec moze nie zmiescic sie w zatoke.

 

pozdrawiam,

Andrzej Wawron

A ten to już wogóle pomylił napędy Multibay II ze zwykłym Slimem !!! Czy on wogóle patrzył w specyfikację mojego Lapa?? No comment, bo jeszcze bluzgiem zarzucę.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc co do hałasu to owszem zrobił sie wyraźnie głośniejszy ale szczerze mówiąc bardziej przeszkadza mi wentylator chodzący na najnizszym biegu niż ten dysk. Ponadto zależało mi bardziej na wydajności niż na ciszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedziałem wkrótce komputerek dostanie dodatkowego kopa w postaci pamięci ram DDR Kingston 400mHz 1GB.

czesc.

mam rowniez zamiar wrzucic do lapsa pamiec 1gb. jak odkrecilem klapke okazalo sie, ze jest w srodku kosc 256 (pomimo ze we wlasciwosciach systemu widnieje 504 i takiej sie spodziewalem), zrobilem wiec male rozeznanie w googlach i okazalo sie, ze nx 6110 posiada 2 banki pamieci (2x256?). i tu pojawiaja sie moje pytania: czy to prawda (czy rzeczywiscie wystepuje 2x256)?, czy taka kosc: http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_do_...24_mb_ddr2.aspx

bedzie kompatybilna? i czy powinienem wyciagnac stare kosci czy zostawic jedna?

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc.

mam rowniez zamiar wrzucic do lapsa pamiec 1gb. jak odkrecilem klapke okazalo sie, ze jest w srodku kosc 256 (pomimo ze we wlasciwosciach systemu widnieje 504 i takiej sie spodziewalem), zrobilem wiec male rozeznanie w googlach i okazalo sie, ze nx 6110 posiada 2 banki pamieci (2x256?). i tu pojawiaja sie moje pytania: czy to prawda (czy rzeczywiscie wystepuje 2x256)?, czy taka kosc: http://sklep.vobis.pl/oferta/akcesoria_do_...24_mb_ddr2.aspx

bedzie kompatybilna? i czy powinienem wyciagnac stare kosci czy zostawic jedna?

pozdrawiam.

tak 6110 ma dwa banki pamieci

wiec w twoim wypadku sa dwie kosci po 256mb

do 6110 potrzebujesz pamieci ddr1 a nie ddr2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...